پیام مازند

آخرين مطالب

میرلوحی در نشست خبری:

اسناد بدهی های شهرداری تهران قابل انکار نیست/گلایه از سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با تخلفات شهرداری شهرداری تهران

اسناد بدهی های شهرداری تهران قابل انکار نیست/گلایه از سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با تخلفات شهرداری
  بزرگنمايي:

پیام مازند - شهرنوشت: عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: زمانی بدهی‌های شهرداری به طور کلی انکار می‌شد اما حالا با سند و مدرک کسی این ارقام را انکار نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محمود میرلوحی ظهر امروز در نشست خبری که با حضور علی اعطا سخنگوی شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: در مهرماه سال 96 یک ماه پس از آنکه در شورا نسبت به برخی مسایل گذشته حساسیت نشان دادیم، درخواست تنظیم گزارش تغییر و‌ تحول را از شهرداری کردیم.
وی با بیان اینکه می دانستیم مسایل مختلفی در حوزه دارایی‌ها، بدهی‌ها و املاک وجود دارد و قبل از آن هم بحث املاک نجومی در صدر اخبار بود، گفت: با توجه به همه این مسایل الزاماتی ایجاد کردیم و گام‌هایی هم برداشته شد، به طوری که زمانی بدهی‌ها به طور کلی انکار می‌شد اما حالا با سند و مدرک کسی این ارقام را انکار نمی‌کند.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به املاک واگذار شده به غیر هم توضیح داد: آن زمان در گزارش تغییر ‌‌و تحول آمده بود که 674ملک به افراد حقیقی و حقوقی غیر واگذار شده اما امروز با تحقیقات این تعداد زایش پیدا کرده است، اگرچه علی رغم تلاش مناطق و شهرداری هنوز تعداد دقیق مشخص نیست. به طور مثال، دیروز شهردار منطقه 2 در گزارش عملکرد خود اعلام کرد که در منطقه ملک جدید پیدا کرده است.
میرلوحی با بیان اینکه از سال 88 چند مسیر را دنبال می‌کنیم، از نظارت بر روند توافق‌ها، تهاترها، صدور پروانه‌ها و پایان کارها در دوره مدیریت شهری گذشته خبر داد و گفت: امروز معلوم است بسیاری از املاک واگذار شده که البته برخی از آن ها بسیار است و باید از شورا مجوز می‌گرفته که نگرفت. املاک دیگری هم بدون اجاره‌نامه و ضوابط واگذار شده است که در سازمان املاک در حال بررسی است. در مورد املاک به خوبی حرکت کرده ایم، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و شناسایی همه املاک شهرداری و جمع‌آوری بانک اطلاعات شهرداری که باید سریع‌تر شکل بگیرد فاصله داریم.
به گفته این عضو شورای شهر؛ در گزارش تلفیق بودجه سال 93 سندهای بسیاری وجود دارد که کپی آنها موجود است، اما اصل آن ها در اختیار نیست.
وی با اشاره به تحقیق و تفحص از املاک هم اظهار کرد: این تحقیق و تفحص تأخیر داشت به طوری که از اسفند سال گذشته مطرح شد اما ده ماه طول کشید که تصویب شود چرا که احساس کردیم با همه تلاشی که صورت می‌گیرد، برخی پیگیری‌ها و اسناد باید ثبت و ضبط شود. برخی از املاک واگذار شده حکم قضایی دارند اما کسانی که آن ها را تصرف کرده‌اند مقاومت می‌کنند.
نظر شهرداران مختلف تهران در خصوص پرونده رسا تجارت
میرلوحی در مورد پرونده تحقیق و تفحص از «رسا تجارت» هم توضیح داد: دو سال گذشته آقای نجفی درخواست کرد که این موضوع را فعلاً مسکوت بگذاریم چرا که تأکید داشت هزار میلیارد تومان برای حقوق و عیدی نیاز داریم و شما سکوت کنید تا حقوق و عیدی پرداخت شود. آقای مکارم هم گفت یک هفته فرصت بدهید اما آن زمان هم به نتیجه نرسید. در زمان آقای افشانی هم ایشان گفت رسا تجارت هزار و 600 میلیارد تومان از عیسی شریفی قائم مقام اقای قالیباف دریافت کرده است. ما مدت‌ها منتظر بودیم که این هزار و ششصد میلیارد تومان برگردد اما آن هم نشد.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد موضوع شمس‌الشموس که در دوره مدیریت گذشته مطرح شده است، گفت: این موضوع در جریان رسیدگی است و از دید ما هم مسایل قابل توجهی آن جاست. اسناد و مدارک را هم فراهم کردیم و پیگیر هستیم که این موضوع به نتیجه برسد. تا حالا در پرونده شریفی، دوستان ما فکر می‌کردند چون طرف دوم سپاه است و شاکی است نیاز به ورود نیست. در هولوگرام هم معتقدیم اتفاقاتی رخ داده است. اقداماتی در جهت شکایت در مواردی انجام دادیم که تا قبل از آن مورد تردید بود.
تهیه 800 گزارش از اقدامات مدیریت شهری گذشته توسط سازمان بازرسی کل کشور
میرلوحی با بیان اینکه شنیده شده بازرسی کل کشور 800 مورد گزارش را تهیه کرده است اظهار کرد: فهرست شکایت‌ها نشان می‌دهد نوعی رویین‌تنی از کسانی که اینجا حضور داشتند وجود دارد که پیگیری زیادی در مورد این گزارش‌ها صورت نگرفته است. در پرونده آقای شریفی هم شنیده‌ام که او با وثیقه آزاد شده آن هم با توجه به اتفاقات اخیر و نزدیکی به انتخابات.
وی تاکید کرد: از قوه قضائیه درخواست داریم که گزارش‌های بازرسی کل کشور را دوباره مرور کند و پاسخ دهد که چرا هیچ کدام از این گزارش‌ها به نتیجه نرسیده است.
علیه کسانی که در ریخت و پاش های گذشته نقش داشتند شکایت می کنیم
میرلوحی با بیان اینکه نظر دوستان بر این است که باید اعتماد کنیم توضیح داد: به عنوان کسی که جوانب پرونده املاک نجومی را مرور می‌کنم به طور قاطع می‌گویم که ادعاهای آن فرد درباره 6 میلیارد تومان درست نیست. البته حدود 4 مرکز را پس گرفته‌ایم اما باید این پرونده‌ها دوباره بررسی شوند که چرا به سرانجام نرسیده‌اند. البته علیه کسانی که در ریخت‌وپاش‌های گذشته نقش داشتند شکایت خواهیم کرد.
این عضو شورای شهر تهران همچنین اظهار کرد: تا تیر ماه امسال 41 پرونده املاک وجود دارد که گفته می‌شود املاکی است که مصالح و منافع شهرداری در آن رعایت نشده است.
میرلوحی در پاسخ به پرسشی درباره بودجه بخش فرهنگی و کمک شهرداری به جشنواره فیلم فجر هم توضیح داد: ساختار بخش فرهنگی از سازمان ورزش تا سازمان فرهنگی هنری است. بنابراین باید تلاش کنیم درآمدهای این بخش‌ها نظم پیدا کنند. تعرفه‌های ورزشگاه‌ها از سال 93 ثابت مانده و نصف تعرفه‌ها دولتی است. البته بر اساس مصوبه‌ای که شورای شهر داشت مؤسساتی باید وارد بورس شوند مثل سازمان سلامت شهرداری. از طرف دیگر مثلاً برج میلاد هم که حدود 10 هزار میلیارد تومان سرمایه در آن وجود دارد تا سال گذشته ترازنامه‌اش منفی بود و بدهی داشته است.
وی در مورد 33 بند گزارش تلفیق بودجه سال 93 هم توضیح داد: در مورد این 33 بند مرتب گزارش‌گیری می‌کنیم به طوری که این گزارش، دو مصوبه دارد که یکی مربوط به شهرداری و دیگری مربوط به شورای شهر است. مصوبه مربوط به شورای شهر این است که تشخیص دهد کدام بندها به قوه قضائیه و کدام به هیأت تخلفات باید ارجاع شود. بند بعدی هم مربوط به شهرداری است که شش ماه فرصت دارد همین کار را انجام دهد. گزارش 10 مورد از این 33 مورد هم آماده شده و قبل از اتمام زمان شش ماهه این کار را انجام خواهیم داد.
علی اعطا سخنگوی شورای شهر هم در این رابطه توضیح داد: در حسابرسی تلفیقی طبق مصوبه شورا، کارگروهی متشکل از اداره کل حقوقی شهرداری، حراست شهرداری و سازمان بازرسی شهرداری وجود دارد که موظف است از زمان شش ماهه مشخص کنند کدام موارد به هیأت تخلفات و کدام موارد به بیرون از شهرداری برای پیگیری ارجاع شود. این کارگروه تمام این موارد را پیگیری می‌کند.
طراحان، تحقیق و تفحص از همشهری را پیگیری کنند
میرلوحی در ادامه، پاسخ به پرسشی در مورد تحقیق و تفحص از همشهری را اینگونه داد: طراحان باید این موضوع را پیگیری کنند.
وی ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور 800 گزارش در مورد شهرداری در دوره‌های گذشته فرستاد که یکی از آنها املاک نجومی است و املاکی که تا تیر ماه شناسایی شده است. گزارش‌هایی که اوایل به ما دادند در مورد اتفاقاتی است که در گذشته رخ داده است. اما سؤال اینجاست که چرا تا به امروز این گزارش‌ها به نتیجه نرسیده است.
میرلوحی تأکید کرد: بازرسی کل کشور مثلاً برای هزینه‌های انتخابات شورایاری‌ها حساس بود اما چرا در مورد این گزارش‌های سازمان بازرسی در مورد شهرداری و املاک نجومی و املاک واگذار شده پیگیری نشده است. در این مورد گله داریم. به خصوص در مورد پرونده عیسی شریفی که انتظار داشتیم در مورد او دادگاه علنی برگزار شود نه اینکه در آستانه انتخابات با وثیقه آزاد شود.
خبرهای خوبی درباره املاک واگذارشده شهرداری در راه است
این عضو شورای شهر ادامه داد: در بخش بدهی‌ها فقط می‌خواهیم اسناد بماند و شرح واقعیت توضیح داده شود. اما در مورد املاک خبرهای خوبی در راه است و در حال رسیدن به مراحل خوبی هستیم. در مورد رسا تجارت هم توافقنامه‌ای بین ما و سپاه مطرح بوده است. در غیر این صورت تردیدی نیست که نسبت به تخلفات باید حتماً واکنش نشان دهیم و می‌دانیم که این تخلفات رخ داده است. حتی در مورد هولوگرام نیز در یک مورد از هزار میلیارد هولوگرام، چهارصد میلیارد تومان آن متوقف شد.
به گفته این عضو شورای شهر،آقایان در دوره گذشته فکر می‌کردند مصونیت دارند اما شرایط جدید این امید را ایجاد کرده که حداقل درباره املاک به نتیجه‌های خوبی می‌رسیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شرایط دفن متوفیان کرونا در بهشت زهرا چطور است

زیرگذر کوی نصر (گیشا) به بهره برداری می‌رسد

پیگیری حذف شرط تأهل برای صدور پروانه تاکسیرانی

زیرگذر کوی نصر(گیشا) به بهره برداری می رسد

کمپینی برای افزایش سواد رسانه ای در حوزه سلامت

جزئیات بودجه شهرداری تهران در اختیار شهروندان قرار گیرد

یک مرکز درمانی در میرداماد دچار آتش سوزی شد

تبدیل نخاله های ساختمانی به کفپوش خیابانی

اماکن ورزشی شهرداری و بویژه استخرها تعطیل شود

پاسخ تست کرونای هاشمی منفی اعلام شد

افزایش 66 درصدی بودجه شهرداری سال آینده

نگرانی از محقق نشدن اعتبارات بودجه عمرانی

برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری تا پایان هفته تعطیل شد

تاثیر تورم، رشد اقتصادی و تحریم‌ها بر بودجه شهرداری

تلاش مدیریت شهری برای کاهش نگرانی ها در خصوص شیوع کرونا

چرا برخی از اعضای شورای شهر در جلسه امروز غایب بودند؟

افزایش 66درصدی بودجه شهرداری سال آینده

از ترددهای غیرضروری خودداری کنید

اقدامات شهرداری تهران برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری کرونا

کاهش تولید پسماند در پایتخت

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا سبزیجات تازه مصرف کنید

کارگاه تصویر سازی با موضوع درختکاری

هیچ چیز مانند یک انتخابات پرشور کشور را بیمه نمی‌کند

هیچ چیز مانند یک انتخابات پرشور کشور را بیمه نمی کند/پاکسازی دیوارهای شهر از فردا

کارگاه تصویر سازی با موضوع درختکاری/آثار هنری در تبلیغات شهری استفاده می شود

کارگاه کارتون و کاریکاتور با موضوع درختکاری/تقدیر هنرمندان از شهرداری برای حمایت از کاریکاتور

طرح جامع حمل و نقل ریلی شهر تهران پس از چهار دهه تصویب شد/طول خطوط ریلی به 500 کیلومتر می رسد

آشنایی مردم با حقوق و تکالیف شهروندی از گذر رسانه‌های شهری

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می‌شود

حذف تعامل دو طرفه میان شورایاری و مدیریت شهری، موجب بروز مشکلات متعدد می شود

افزایش 40 درصدی بودجه سال99 در منطقه/حرکت در مسیر تحقق شعار تهران، شهری برای همه

محمدی: مردم ایران در کنار مردم چین هستند/سفیر چین: برای اجرای این برنامه باشکوه قدردان شهرداری تهران هستم

اهمیت برگزاری پنل‌های تخصصی ویژه زنان

ایجاد پاتوق‌های مادر و نوزاد در سرای محلات

تلاش شهرداری تهران برای حضور فعالانه‌تر زنان در مدیریت شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌های شهری

تقدیر از 4 فیلم برگزیده زیست محیطی در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه های شهری

زنانگی؛ بخش جدایی ناپذیر هویت شهری/ترک فرزندان و سندروم آشیانه خالی

مشارکت شهروندان در اداره شهر از شاخصه های شهرهای پیشرفته است/نگاه رسانه از مردم به مسئولان تغییر کرده است

یک خیابان در تهران به زودی خیابان کامل خواهد شد

کاهش نرخ باروری در 10 سال گذشته

پیشنهاد بودجه 31 هزار میلیاردی از سوی کمیسیون بودجه شورا/شهرداری تهران ثبات مدیریتی دارد

آغاز بررسی 1400 اثر ارائه شده به پنجمین سالانه هنرهای شهری/ اکران آثار از 20 اسفند ماه در سطح شهر

آخرین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران

٢٠ درصد از کارکنان شهرداری تهران را زنان تشکیل می‌دهند

گوش شنوای شهرداری تهران برای مشکلات و مطالبات زنان

اقدامات سازمان آتش‌نشانی تهران در کمک به مردم سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان

حضور آتش‌نشانان تهران جهت عملیات امدادرسانی در شهر سیل‌زده کنارک سیستان‌وبلوچستان