پیام مازند

آخرين مطالب

از امروز؛

تنور انتخابات داغ شد؛ رقابت 14 داوطلب به ازای هرکرسی در مازندران اجتماعي

تنور انتخابات داغ شد؛ رقابت 14 داوطلب به ازای هرکرسی در مازندران
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - تنور انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس با آغاز رقابت 171 داوطلب کرسی مجلس در 9 حوزه انتخابیه مازندران گرم تر شد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: تنور انتخابات با آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای کرسی مجلس در مازندران همزمان با سراسر کشور گرم شد و 171 داوطلب تلاش خود را برای جلب آرای مردمی آغاز کرده‌اند.
کارنامه انتخابات مازندران با شروع ثبت نام نامزدها در حوزه‌های انتخابیه، وارد دور جدی شده بود و برای انتخابات یازدهم، 417 نفر در مجموع ثبت نام کرده بودند. این درحالی است که در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان 281 مرد ثبت نام کرده بودند که این تعداد در دوره کنونی به 378 نفر مرد با رشد 44.5 درصدی رسیده است.
میزان کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان نسبت به دوره قبل 34.5 درصد رشد داشته است و در حوزه بانوان در دوره دهم 24 نفر ثبت نام کرده بودند که در دوره کنونی به 23 نفر کاهش یافته است اما سرجمع 31.5 درصد در تعداد کاندیداها افزایش داشته‌ایم.
از نظر تحصیلات داوطلبان نیز با رشد مواجه بودیم و در دوره دهم 10 نفر با مدرک لیسانس ثبت نام کرده بودند که و در این دوره به 20 نفر رسید و در دوره قبل 203 نفر با مدرک کارشناسی ارشد و این دوره 299 نفر با رشد 47.3 درصدی ثبت نام کرده‌اند.
ثبت نام افراد دارای مدرک دکتری در دوره یازدهم با کاهش مواجه 18.9 درصدی مواجه شد، ولی در دوره دهم 67 نفر با مدرک دکترا ثبت نام کرده بودند که این دوره به 55 نفر کاهش یافته است و در مدرک حوزوی نیز با رشد هشت درصدی مواجه بودیم و در دوره قبل 25 نفر با این مدرک ثبت نام کرده بودند که این دوره به 27 نفر رسیده است.
رشد شمار داوطلبان انتخابات در مازندران
جمع داوطلبان دوره قبلی انتخابات مجلس در استان 305 نفر بود که با رشد 34 درصدی به 417 نفر رسیده است. از نظر شغل، 55 نفر با مشاغل آزاد در دوره دهم ثبت نام کرده بودند که دوره یازدهم به 74 نفر رسید، مشاغل فرهنگی 76 نفر در دوره قبل به 79 نفر در این دوره رسید و شمار روحانیان از 21 نفر به 10 نفر رسیده است و در حوزه روحانیت 52 درصد و نمایندگی مجلس باکاهش مواجه بودیم، 71 نفر از داوطلبان دوره قبلی مجلس در استان کارمند بودند که این دوره به 146 نفر با رشد 105 درصدی رسیده است.
در دوره دهم 14 نفر نماینده ادواره مجلس برای انتخابات شرکت کرده بودند که این دوره به 10 نفر کاهش یافته است و شمار وکلای داوطلب از 13 نفر دوره قبلی به 18 نفر و تعداد پزشکان داوطلب نیز از 16 نفر دوره قبلی به 14 نفر در دوره یازدهم رسیده است.
از نظر ترکیب سنی، تمام مقاطع سنی با رشد به جز سن 71 تا 75 با رشد مواجه بوده است و سنین 30 تا 40 سال 119 نفر، 41 تا 50 سال 118 نفر، سن 61 تا 70 سال نیز 23 و 71 تا 75 سال یک نفر ثبت نام کردند. افراد دارای سابقه نمایندگی در انتخابات دوره دهم 22 نفر بود که در دوره کنونی نیز تغییر چندانی نداشتیم و از نظر ایثارگری و غیرایثارگری نیز با رشد مواجه بودیم، از نظر تعداد کاندیداها، بیشترین شمار مربوط به شهرستان بابل با 74 نفر و کمترین مربوط به بابلسر و فریدونکنار با 22 نفر است.
در آمل تعداد داوطلبان از 27 نفر دوره قبل به 37، بابل از 53 نفر به 74 نفر، بابلسر از 27 نفر به 22 نفر، بهشهر، نکا و گلوگاه از 27 نفر دوره قبل به 32 نفر، تنکابن از 27 به 37، ساری و میاندرود از 45 به 61 نفر، قائمشهر از 50 به 62، نور و محمودآباد از 23 به 31، نوشهر از 26 به 48 نفر افزایش یافته است.
171 داوطلب نهایی وارد رقابت انتخاباتی شدند
با بررسی‌های صورت گرفته از سوی هیئت‌های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان در مجموع شمار داوطلبان تأیید صلاحیت شده در مازندران به 171 نفر رسید که به ازای هر کرسی مجلس 14 نفر رقابت می‌کنند.
مهدی محمدی دبیر ستاد انتخابات مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شمار داوطلبان تأیید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان در استان به 171 نفر رسید و لیست این افراد برای حضور در عرصه رقابت انتخاباتی صادر شده است.
وی افزود: در مرحله قبلی شمار داوطلبان تأیید شده 153 نفر بود که در آخرین تغییرات این لیست به 173 نفر رسیده است.
وی ادامه داد: در مجموع 417 نفر به عنوان داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که از این تعداد تاکنون 71 نفر انصراف داده‌اند واز مجموع داوطلبان 75 نفر در هیئت‌های اجرایی صلاحیتشان احراز نشد که شمار آنان در هیئت‌های نظارت به 153 نفر رسیده بود و مرحله نهایی این آمار به 171 نفر رسیده است.
3078 شعبه رأی در مازندران پیش بینی شد
محمدی با بیان اینکه در حال حاضر لیست 171 نفر برای رقابت انتخاباتی تهیه و به فرمانداری‌ها ارسال شده است، گفت: باز احتمال تغییرات وجود دارد.
مازندران 9 حوزه انتخابیه و 12 نماینده در مجلس دارد و در حالی تبلیغات رسمی انتخابات آغاز شد که مردم، گروه‌های سیاسی، مسئولان و صاحبنظران تاکید دارند داوطلبان در فرایند تبلیغات به اخلاق سیاسی توجه داشته باشند و از دادن وعده‌های غیرعملی پرهیز کنند.
9 حوزه انتخابیه در استان مازندران وجود دارد که سه حوزه انتخابیه دارای دو نماینده و بقیه دارای یک نماینده هستند، همچنین در کل استان مازندران 3 هزار و 78 شعبه اخذ رأی بر مبنای تصمیمات هیئت‌های اجرایی پیش بینی شد که 2 هزار و 452 شعبه ثابت و 626 شعبه سیار خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

169 شعبه آرای حوزه انتخابیه قائمشهر را جمع آوری می کند

آزادراه تهران – شمال 10 اسفند ماه افتتاح می‌ شود

کارگران با سیلی صورت خود را سرخ کرده اند/ ارائه لیست انتخابات

گازرسانی به بخش کوهستانی بلده در حال اجرا است

قهرمان قویترین مردان ایران گلوله خورد

ترس از زلزله 27 نفر را به بیمارستان کشاند

تصویر کودک فوت شده بر اثر حمله سگ‌ های ولگرد

تولید بستنی با شیر خشک فاسد!

قربانیان کرونا در چین به 1600 نفر رسید

در سایت‌ های همسریابی چه می‌ گذرد؟

5 دستگاه تانکر در حال آبرسانی به سرخرود محمودآباد است

قطعی بدون هماهنگی برق مرکز مازندران

پرش مازندران از طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو

دستگاه قضا در برخورد با دانه درشت ها قاطع است

سهم بانوان مازندران از پست های مدیریتی به 5 درصد رسید

کلاهبردار 90 میلیاردی در آمل به دام افتاد

ترور خونین مسئول هیأت خانواده شهدا در تهران

سگ‌ های ولگرد پسر 8 ساله را در یزد خوردند!

30 درصد مدارس مازندران تخریبی است

پیروزی در دربی و ادامه صدرنشینی مس رفسنجان/ سپاسی روی نوار ناکامی

جشنواره موسیقی فجر در مازندران برپا می شود

ایسنا مازندران حائز سه رتبه در جشنواره ابوذر شد

واژگونی آمبولانس در خیابان طالقانی تهران

تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز 1500 نفر گذشت

کسب 2 عنوان خبرگزاری مهر در جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران

ضربه به بزرگترین هژمونی دنیا کوچک جلوه داده نشود

زورگیری مسلحانه به سبک فیلم‌ های هالیوودی

حضور باشکوه در انتخابات قدرت بازدارندگی را افزایش می دهد

مبارزه با فساد به شدت در حال انجام است

اولین جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران برگزار شد/ ارسال 700 اثر

ادعای عجیب دو برادر و یک ماجرای اخاذی

طرح وعده‌های بی‌مورد از سوی کاندیداها خیانت است

برف برخی مدارس مازندران را به تعطیلی کشاند

اعزام اکیپ عملیاتی دیگر از توزیع برق مازندران به مناطق برف زده گیلان

زمین خراب مانع بازی خوب نساجی شد/مسئولان تیم بگویند می روم

بازی پارس جم و نساجی ازحالت طبیعی خارج شد/داور پنالتی جم را نگرفت

جایگاه دومی تیم شهدای بهمن آمل در لیگ برتر والیبال نشسته حفظ شد

تساوی نساجی و پاس جنوبی زیر باران

تساوی یک نیمه‌ای پارس جنوبی و نساجی

محور هراز و کندوان یکطرفه شد

انتخابات نماد قدرت ملی است/ 2 اسفند روز جهاد اکبر است

شهادت حاج قاسم بشارت پیروزی های بزرگ است/ جهان اسلام مُلک سلیمانی

جنون آنی مادر، مرگ خود و 2 فرزندش را رقم زد

شهردار رشت از مردم عذرخواهی کرد

کشف 58 قطعه تاریخی در میاندرود

طلاق به خاطر چشم و هم چشمی!

ارتفاع برف در خلخال به بیش از 4 متر رسید

رکورد جدید تلفات ویروس کرونا در چین

شمال؛ نزدیک‌ تر شد اما گران‌ تر!

ماجرای فریب دختر همسایه با شربت آلبالو