پیام مازند

آخرين مطالب

دیدار نساجی و پارس جنوبی جم ؛ هفته فرار از محدوده قرمز سياسي

دیدار نساجی و پارس جنوبی جم ؛ هفته فرار از محدوده قرمز
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - تیم فوتبال نساجی مازندران به عنوان تنها نماینده فوتبال شمال کشور در لیگ برتر نوزدهم ، در حالی فردا جمعه باید از تیم پارس جنوبی جم ، همسایه پایین جدولی خود میزبانی کند که این دیدار برای هر دو تیم حساس و شاید سرنوشت‌ساز باشد.

نساجی مازندران که دو هفته سخت و ناامیدکننده را پشت سر گذاشت، بعد از ظهر جمعه 25 بهمن باید در استادیوم وطنی قائمشهر مقابل پارس جنوبی جم قرار بگیرد تا با کسب یک پیروزی از وضعیتی که طی دو هفته اخیر برای این تیم به وجود آمده خارج شود و به نتیجه‌گیری در هفته‌های آتی امیدوار بماند.
شاگردان «رضا مهاجری» که عمدتاً در این فصل بازی‌های خوبی به نمایش گذاشتند، نتوانستند نتایج خوبی کسب کنند و حالا در رتبه دوازدهم جدول موقعیت خطرناکی دارند که استمرار وضعیت کنونی تیم در نتیجه‌گیری می‌تواند تا چند هفته دیگر نساجی را به محدوده قرمز جدول و سقوط به لیگ آزادگان نزدیک‌تر کند.
نساجی‌چی‌ها که بعد از تعطیلات نیم‌فصل به دلیل تغییرات مدیریتی و رفع مشکل صدور کارت بازی بازیکنان و همچنین جذب چند بازیکن کلیدی، با فراغ بال و آرامش خاطر بیشتری نسبت به نیم‌فصل نخست وارد گردونه رقابت‌ها شدند، با توجه به بازی‌های ساده‌تری که در پیش داشتند انتظارات هواداران را برآورده نکردند و 2 بازی مهم را که پیش‌بینی می‌شد بتوانند با پیروزی پشت‌سر بگذارند ، به حریفان خود واگذار کردند.
نتایج ناامیدکننده
شاگردان مهاجری در نخستین بازی بعد از تعطیلات نیم‌فصل ، 5 بهمن موفق شدند پیکان را در زمین حریف شکست دهند. این پیروزی با توجه به کسب یک پیروزی دیگر پیش از تعطیلات مقابل گل‌گهر سیرجان امید هواداران به بهبود وضعیت نساجی در جدول و بهتر شدن نتیجه‌ها را بیشتر کرد، اما نساجی در دیدار خانگی هفته هجدهم مقابل سایپا در حضور هزاران هوادار خود شکستی عجیب را متحمل شد و بازی را با نتیجه 3 بر یک واگذار کرد.
نساجی به امید جبران شکست خانگی مقابل سایپا و کسب پیروزی در بازی هفته نوزدهم وارد بوشهر شد تا تیم قعر جدولی و تازه متحول شده شاهین شهرداری بوشهر را شکست دهد و رتبه دهم جدول را برای خود حفظ کند ، اما در کمال ناباوری شاهین شهرداری بوشهر که تا پایان هفته هفدهم هیچ بردی را در لیگ کسب نکرده بود، پس از یک پیروزی برابر پیکان در زمین حریف، نساجی را در خانه شکست داد تا بوشهری‌ها برای اولین بار در لیگ نوزدهم شاهد پیروزی تیم‌شان در زمین خودی باشند.
زنگ خطر برای نساجی
این شکست نساجی زنگ خطر را برای این تیم در جدول لیگ نوزدهم به صدا در آورد ؛ تا جایی که حالا به گفته مهاجری، اعضای تیم در بازی فردا باید با تمام سلول‌های بدن‌شان برای پیروزی بجنگند. چرا که دیدار فردا مقابل شاگردان «هومن افاضلی» فقط برای نساجی یک نتیجه باید داشته باشد و آن هم پیروزی است.
مالک باشگاه نساجی اعلام کرده که حضور تماشاگران در استادیوم برای بازی فردا رایگان است. این تصمیم حدادیان بی‌تردید برای پر کردن سکوهای ورزشگاه و ایجاد شور و هیجان مضاعف در استادیوم وطنی است تا نساجی در جو پرهیجان‌تر و داغ‌تری به مصاف حریف برود. حتی مهاجری تصمیم گرفت آخرین تمرین بازیکنان در حضور هواداران انجام شود تا از نظر روحی تاثیر مثبتی روی بازیکنان گذاشته شود.
اهمیت پیروزی برای دو تیم در دیدار فردا به همسایگی آن‌ها در جدول و فرارشان از محدوده خطر ارتباط دارد. نساجی با 19 امتیاز به خاطر تفاضل گل پایین‌تر نسبت به سایپای 19 امتیازی در رتبه دوازدهم جدول قرار دارد و پارس جنوبی جم با 16 امتیاز یک پله پایین‌تر از نساجی ایستاده است.
انگیزه‌های جمی‌ها
شاگردان افاضلی دو دیدار اخیر خود را با کسب دو تساوی پشت سر گذاشتند و نسبت به بازیکنان نساجی که دو شکست را در دو هفته اخیر متحمل شدند از نظر روحی شرایط بهتری دارند. از سوی دیگر جمی‌ها انگیزه کافی برای شکست دادن نساجی را دارند ، چرا که در صورت پیروزی مقابل حریف مازندرانی خود با این تیم هم‌امتیاز می‌شوند و به دلیل تفاضل گل بهتر از نساجی در جدول سبقت می‌گیرند و نساجی باید در پایان هفته بیستم روی پله سیزدهم بایستد.
شاگردان افاضلی حتی امیدوارند که سایپا در دیدار مقابل تراکتورسازی که قرار بود فردا در تبریز برگزار شود و به دلیل بارش برف احتمالا شنبه برگزار خواهد شد، متحمل شکست شود و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم در صورت شکست سایپا و پیروزی مقابل نساجی، از سایپا هم در جدول سبقت بگیرند.
دو شکست اخیر نساجی همه معادلات و پیش‌بینی‌های هواداران این تیم را به هم زد. دیدارهای 6 امتیازی که نساجی می‌توانست از آن‌ها برای صعود در جدول استفاده کند بدون کسب امتیاز پشت سر گذاشته شده است. نگاهی به جدول رده‌بندی نشان می‌دهد که نساجی در صورت کسب 6 امتیاز دو بازی قبل اکنون 25 امتیازی می‌شد و رتبه نهم جدول را از آن خود می‌کرد تا فردا برای رسیدن به رتبه هفتم برنامه‌ریزی کند. اما حالا این تیم برای این که از جایگاه دوازدهم پایین‌تر نرود باید با حریف و همسایه خود در جدول بجنگد.
موقعیت فرار از پایین جدول
به همین اندازه که شکست می‌تواند در دیدار فردای نساجی برای این تیم خطرساز باشد، پیروزی می‌تواند تا حدودی تیم را در جدول به آرامش برساند و حتی از محدوده خطر نجات دهد. بازیکنان و کادر فنی نساجی این را هم می‌دانند که در صورت پیروزی مقابل پارس جنوبی جم و شکست خوردن سایپا و ذوب‌آهن در دیدارهای این هفته‌شان مقابل تراکتورسازی و استقلال، می‌توانند 22 امتیازی شوند و رتبه دهم جدول را دوباره از آن خود کنند و با آرامش بیشتری به استقبال بازی با ماشین‌سازی تبریز بروند، تیمی که اکنون 24 امتیاز دارد و برای نساجی در صورت پیروزی در دیدار فردا رسیدن به آن و حتی سبقت گرفتن از آن می‌تواند در هفته بیست‌ویکم رقم بخورد. البته مشروط بر این که نساجی بازی فردا را با پیروزی پشت سر بگذارد.
دو تیم در دیدار نیم‌فصل نخست به تساوی 2 بر 2 رضایت دادند. نساجی در آن دیدار تا دقیقه 88 از میزبان خود بازی را برده بود، اما دریافت گل دیرهنگام از پارس جنوبی جم با ضربه علی عبدالله‌زاده، 3 امتیاز نساجی را به یک امتیاز تبدیل کرد.
انگیزه دیگر نساجی برای پیروزی در دیدار فردا مقابل پارس جنوبی جم، ثبت یک پیروزی مقابل این تیم است. 5 دیداری که این دو تیم از سال 1396 تا کنون داشتند 2 بار با پیروزی پارس جنوبی جم همراه بود و 3 بار هم مساوی شد.
به هر حال نساجی در دیدار فردا می‌تواند سرنوشت خود را تا حد زیادی برای بهتر شدن در لیگ یا استمرار روند نامطمئن تعیین کند. شاگردان مهاجری 11 بازی دیگر تا پایان فصل دارند و تا کنون با میانگین یک امتیاز از هر بازی پیش آمده‌اند. آن‌ها اگر قصد دارند که نساجی لیگ هجدهم بهتر باشند، از 11 بازی باقیمانده باید دست‌کم 17 امتیاز بگیرند تا در پایان فصل 36 امتیازی شوند. این یعنی نساجی‌چی‌ها باید در معدل امتیازگیری طی بازی‌های پیش رو بهتر از آن چه که تا کنون بودند عمل کنند.
دیدار فردای نساجی و پارس جنوبی جم از ساعت 15 و 30 دقیقه با قضاوت رضا کرمانشاهی در استادیوم شهید وطنی قائمشهر برگزار می‌شود.
برچسب‌ها
فوتبال تیم فوتبال نساجی مازندران پارس جنوبی جم رضا‌ مهاجری لیگ برتر فوتبال


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مراسم سالگرد آیت‌‎الله هادی روحانی در بابل لغو شد

پایگاه بهداشتی برای پیشگیری از ویروس کرونا در فرودگاه نوشهر مستقر شد

پذیرش مسافر در اقامتگاه‌ها و هتل‌های محمودآباد ممنوع شد

اسکان مسافر در زائرسراهای مازندران ممنوع شد

تب سنجی مسافران در محور سوادکوه آغاز شد

آمادگی مراکز درمانی تامین اجتماعی مازندران برای مقابله با کرونا

محور هراز باز و کندوان بسته است

چین 5 هزار کیت تشخیص کرونا به ایران هدیه کرد

صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دوشنبه بررسی می‌شود

مراسم سالگر آیت‎الله هادی روحانی در بابل لغو شد

تمامی پروازهای فرودگاه رامسر تا روز جمعه لغو شد

کاخ صفی‌آباد بهشهر مرمت و بازگشایی می‌شود

حسنی مبارک درگذشت

نفس‌های آخر سم بوتولیسم در بخش مازندرانی میانکاله

کرونا به ترکیه رسید

نمونه کرونا سه نفر در مازندران مثبت شد

قلیان از قهوه خانه‌های مازندران جمع می‌شود

حفظ سلامت و مقابله با کرونا الویت اول در مازندران است

کرونا، مجلس را تا یکشنبه تعطیل کرد

وزارت بهداشت با استقرار گیت تب سنجی در مازندران موافقت کرد

فرماندار رامسر : تمامی دستگاه‌های ملزم به رعایت اقدامات پیشگیرانه کرونا شدند

چالش احتمالی مجلس بعدی با دولت، مردم را از اصولگرایان رویگردان می‌کند

مجلس مقتدر و کارآمد؛ پیام مازندران برای بهارستان

افزایش 40 درصدی رسیدگی به پرونده‌های معوق در دادگستری مازندران

روحانی: درآمد سالانه تردد در منطقه یک، برای تکمیل منطقه دو به کار می‌رود

ملاقات عمومی شهروندان نوشهری با شهردار در فضای مجازی

هواشناسی مازندران در باره سرما و وزش باد شدید هشدار داد

زنگ خطر برگشت مگس مدیترانه به مازندران با رهاسازی مرکبات پوسیده

روحانی: درآمد سالانه تردد در منطقه یک، برای تکمیل منطقه دو بکار می‌رود

روحانی: تحریم‌ها بر اراده ما در احداث آزادراه تهران - شمال تاثیر نداشت

استقرار پایگاه تست کرونا در مبادی ورودی مازندران

کمیته پیشگیری کرونا در آموزش و پرورش مازندران مستقر شد

هشدار دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛ فعلا به مازندران سفر نکنید

تامین تجهیزات پزشکی بیمارستانهای مازندران

کرونا و ضعف اطلاع‌رسانی از سوی مسئولان

جزییات عوارض آزادراه تهران - شمال

برای قرنطینه ورودی‌های مازندران هشدارهای لازم داده شد

ترافیک در جاده هراز سنگین شد

پزشکان همایش کرونا در بابل را برای پیشگیری کنسل کردند

فروشگاه لوازم بهداشتی در بابل پلمب شد

مازندرانی‌ها کرونا را تنها گذاشتند

جوسازی سودجویان خطرناک‌تر از ویروس کرونا

فروشگاه لوازم بهداشتی در بابل پلمپ شد

فرمانداران مازندران جانشین قرارگاه پدافند زیستی استان شدند

پس از ترکمنستان و ... ترکیه هم مرز با ایران را بست

تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس کرونا در مازندران اندیشیده شد

تمامی دستگاه‌های مازندران برای مقابله با کرونا بسیج شدند

تشکیل قرارگاه اطلاع‌رسانی در مازندران برای مقابله با کرونا

نتایج نهایی آراء 30 منتخب تهران

کرونا و مسئولیت متقابل رسانه‌ها و مردم در بحران‌زدایی