پیام مازند

آخرين مطالب

دیدار نساجی و پارس جنوبی جم ؛ هفته فرار از محدوده قرمز سياسي

دیدار نساجی و پارس جنوبی جم ؛ هفته فرار از محدوده قرمز
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - تیم فوتبال نساجی مازندران به عنوان تنها نماینده فوتبال شمال کشور در لیگ برتر نوزدهم ، در حالی فردا جمعه باید از تیم پارس جنوبی جم ، همسایه پایین جدولی خود میزبانی کند که این دیدار برای هر دو تیم حساس و شاید سرنوشت‌ساز باشد.

نساجی مازندران که دو هفته سخت و ناامیدکننده را پشت سر گذاشت، بعد از ظهر جمعه 25 بهمن باید در استادیوم وطنی قائمشهر مقابل پارس جنوبی جم قرار بگیرد تا با کسب یک پیروزی از وضعیتی که طی دو هفته اخیر برای این تیم به وجود آمده خارج شود و به نتیجه‌گیری در هفته‌های آتی امیدوار بماند.
شاگردان «رضا مهاجری» که عمدتاً در این فصل بازی‌های خوبی به نمایش گذاشتند، نتوانستند نتایج خوبی کسب کنند و حالا در رتبه دوازدهم جدول موقعیت خطرناکی دارند که استمرار وضعیت کنونی تیم در نتیجه‌گیری می‌تواند تا چند هفته دیگر نساجی را به محدوده قرمز جدول و سقوط به لیگ آزادگان نزدیک‌تر کند.
نساجی‌چی‌ها که بعد از تعطیلات نیم‌فصل به دلیل تغییرات مدیریتی و رفع مشکل صدور کارت بازی بازیکنان و همچنین جذب چند بازیکن کلیدی، با فراغ بال و آرامش خاطر بیشتری نسبت به نیم‌فصل نخست وارد گردونه رقابت‌ها شدند، با توجه به بازی‌های ساده‌تری که در پیش داشتند انتظارات هواداران را برآورده نکردند و 2 بازی مهم را که پیش‌بینی می‌شد بتوانند با پیروزی پشت‌سر بگذارند ، به حریفان خود واگذار کردند.
نتایج ناامیدکننده
شاگردان مهاجری در نخستین بازی بعد از تعطیلات نیم‌فصل ، 5 بهمن موفق شدند پیکان را در زمین حریف شکست دهند. این پیروزی با توجه به کسب یک پیروزی دیگر پیش از تعطیلات مقابل گل‌گهر سیرجان امید هواداران به بهبود وضعیت نساجی در جدول و بهتر شدن نتیجه‌ها را بیشتر کرد، اما نساجی در دیدار خانگی هفته هجدهم مقابل سایپا در حضور هزاران هوادار خود شکستی عجیب را متحمل شد و بازی را با نتیجه 3 بر یک واگذار کرد.
نساجی به امید جبران شکست خانگی مقابل سایپا و کسب پیروزی در بازی هفته نوزدهم وارد بوشهر شد تا تیم قعر جدولی و تازه متحول شده شاهین شهرداری بوشهر را شکست دهد و رتبه دهم جدول را برای خود حفظ کند ، اما در کمال ناباوری شاهین شهرداری بوشهر که تا پایان هفته هفدهم هیچ بردی را در لیگ کسب نکرده بود، پس از یک پیروزی برابر پیکان در زمین حریف، نساجی را در خانه شکست داد تا بوشهری‌ها برای اولین بار در لیگ نوزدهم شاهد پیروزی تیم‌شان در زمین خودی باشند.
زنگ خطر برای نساجی
این شکست نساجی زنگ خطر را برای این تیم در جدول لیگ نوزدهم به صدا در آورد ؛ تا جایی که حالا به گفته مهاجری، اعضای تیم در بازی فردا باید با تمام سلول‌های بدن‌شان برای پیروزی بجنگند. چرا که دیدار فردا مقابل شاگردان «هومن افاضلی» فقط برای نساجی یک نتیجه باید داشته باشد و آن هم پیروزی است.
مالک باشگاه نساجی اعلام کرده که حضور تماشاگران در استادیوم برای بازی فردا رایگان است. این تصمیم حدادیان بی‌تردید برای پر کردن سکوهای ورزشگاه و ایجاد شور و هیجان مضاعف در استادیوم وطنی است تا نساجی در جو پرهیجان‌تر و داغ‌تری به مصاف حریف برود. حتی مهاجری تصمیم گرفت آخرین تمرین بازیکنان در حضور هواداران انجام شود تا از نظر روحی تاثیر مثبتی روی بازیکنان گذاشته شود.
اهمیت پیروزی برای دو تیم در دیدار فردا به همسایگی آن‌ها در جدول و فرارشان از محدوده خطر ارتباط دارد. نساجی با 19 امتیاز به خاطر تفاضل گل پایین‌تر نسبت به سایپای 19 امتیازی در رتبه دوازدهم جدول قرار دارد و پارس جنوبی جم با 16 امتیاز یک پله پایین‌تر از نساجی ایستاده است.
انگیزه‌های جمی‌ها
شاگردان افاضلی دو دیدار اخیر خود را با کسب دو تساوی پشت سر گذاشتند و نسبت به بازیکنان نساجی که دو شکست را در دو هفته اخیر متحمل شدند از نظر روحی شرایط بهتری دارند. از سوی دیگر جمی‌ها انگیزه کافی برای شکست دادن نساجی را دارند ، چرا که در صورت پیروزی مقابل حریف مازندرانی خود با این تیم هم‌امتیاز می‌شوند و به دلیل تفاضل گل بهتر از نساجی در جدول سبقت می‌گیرند و نساجی باید در پایان هفته بیستم روی پله سیزدهم بایستد.
شاگردان افاضلی حتی امیدوارند که سایپا در دیدار مقابل تراکتورسازی که قرار بود فردا در تبریز برگزار شود و به دلیل بارش برف احتمالا شنبه برگزار خواهد شد، متحمل شکست شود و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم در صورت شکست سایپا و پیروزی مقابل نساجی، از سایپا هم در جدول سبقت بگیرند.
دو شکست اخیر نساجی همه معادلات و پیش‌بینی‌های هواداران این تیم را به هم زد. دیدارهای 6 امتیازی که نساجی می‌توانست از آن‌ها برای صعود در جدول استفاده کند بدون کسب امتیاز پشت سر گذاشته شده است. نگاهی به جدول رده‌بندی نشان می‌دهد که نساجی در صورت کسب 6 امتیاز دو بازی قبل اکنون 25 امتیازی می‌شد و رتبه نهم جدول را از آن خود می‌کرد تا فردا برای رسیدن به رتبه هفتم برنامه‌ریزی کند. اما حالا این تیم برای این که از جایگاه دوازدهم پایین‌تر نرود باید با حریف و همسایه خود در جدول بجنگد.
موقعیت فرار از پایین جدول
به همین اندازه که شکست می‌تواند در دیدار فردای نساجی برای این تیم خطرساز باشد، پیروزی می‌تواند تا حدودی تیم را در جدول به آرامش برساند و حتی از محدوده خطر نجات دهد. بازیکنان و کادر فنی نساجی این را هم می‌دانند که در صورت پیروزی مقابل پارس جنوبی جم و شکست خوردن سایپا و ذوب‌آهن در دیدارهای این هفته‌شان مقابل تراکتورسازی و استقلال، می‌توانند 22 امتیازی شوند و رتبه دهم جدول را دوباره از آن خود کنند و با آرامش بیشتری به استقبال بازی با ماشین‌سازی تبریز بروند، تیمی که اکنون 24 امتیاز دارد و برای نساجی در صورت پیروزی در دیدار فردا رسیدن به آن و حتی سبقت گرفتن از آن می‌تواند در هفته بیست‌ویکم رقم بخورد. البته مشروط بر این که نساجی بازی فردا را با پیروزی پشت سر بگذارد.
دو تیم در دیدار نیم‌فصل نخست به تساوی 2 بر 2 رضایت دادند. نساجی در آن دیدار تا دقیقه 88 از میزبان خود بازی را برده بود، اما دریافت گل دیرهنگام از پارس جنوبی جم با ضربه علی عبدالله‌زاده، 3 امتیاز نساجی را به یک امتیاز تبدیل کرد.
انگیزه دیگر نساجی برای پیروزی در دیدار فردا مقابل پارس جنوبی جم، ثبت یک پیروزی مقابل این تیم است. 5 دیداری که این دو تیم از سال 1396 تا کنون داشتند 2 بار با پیروزی پارس جنوبی جم همراه بود و 3 بار هم مساوی شد.
به هر حال نساجی در دیدار فردا می‌تواند سرنوشت خود را تا حد زیادی برای بهتر شدن در لیگ یا استمرار روند نامطمئن تعیین کند. شاگردان مهاجری 11 بازی دیگر تا پایان فصل دارند و تا کنون با میانگین یک امتیاز از هر بازی پیش آمده‌اند. آن‌ها اگر قصد دارند که نساجی لیگ هجدهم بهتر باشند، از 11 بازی باقیمانده باید دست‌کم 17 امتیاز بگیرند تا در پایان فصل 36 امتیازی شوند. این یعنی نساجی‌چی‌ها باید در معدل امتیازگیری طی بازی‌های پیش رو بهتر از آن چه که تا کنون بودند عمل کنند.
دیدار فردای نساجی و پارس جنوبی جم از ساعت 15 و 30 دقیقه با قضاوت رضا کرمانشاهی در استادیوم شهید وطنی قائمشهر برگزار می‌شود.
برچسب‌ها
فوتبال تیم فوتبال نساجی مازندران پارس جنوبی جم رضا‌ مهاجری لیگ برتر فوتبال


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روایت های تلخ و شیرین جبهه های نبرد

جزئیات ماجرای نوزاد 5 روزه رها شده در تبریز

دستگیری آدم‌ ربایان در لرستان

تحریم‌ های جدید آمریکا به دنبال اعدام نوید افکاری

ایران به توافق‌ نامه خرید واکسن کرونا پیوست

اتهام‌زنی اسرائیل علیه ایران، ترکیه و حماس

"مستر بین" هیتلر می شود؟+ عکس

تولد لعیا زنگنه در کنار پردیس پورعابدینی بازیگر آقازاده + عکس

تدارک ناوگان اتوبوسرانی پایتخت برای فصل پاییز

توپخانه؛ نخستین میدان شهر

جشنواره شعر بسیج «رازهای ارغوانی» پایان یافت

عراق همه پروازها به ایران را لغو کرد

مجلس 1500 واکسن آنفلوآنزا را بازگرداند

از سوفی ترنر تا رابرت پتینسون: بازیگران مشهور چه فیلم هایی دوست دارند؟ + عکس

برگزاری یادواره شهدای محله شوش، مظاهری و مطهری منطقه 15

مترو تهران، یکی از تمیزترین متروهای دنیاست

تعریض باند شمال به جنوب و یک دوربرگردان در بزرگراه شهید ستاری

فراخوان جامعه بازاریابان و بازرگانان کیش

خواننده ماکان بند کرونا گرفت! + عکس

پل روستای پارسی سوادکوه به بهره‌برداری شد

منتخبان شعر دفاع مقدس مازندران معرفی شدند

نیروهای روزمزد و حجمی شهرداری ساری ساماندهی شدند

کاهش ساخت و ساز در تهران

دستور ویژه وزیر کار برای پیگیری سریع مشکلات یک واحد تولیدی

خانه استاد نفیسی موزه می شود

پیشنهاد اخذ جریمه از سفرهای غیرضرور

حدود 440 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان مازندران پرداخت شد

کتاب زیست محیطی «بازیافت» در لرستان رونمایی شد

اخطار به 440 واحد خدماتی و بیمارستانی در پایتخت

دستگاه قضایی استان قزوین حامی محیط زیست در برخورد با متخلفان محیط زیستی

بارش 242 میلی متر باران در مازندران

مرکز تمام اتوماتیک تولید ماسک در قائمشهر راه‌ اندازی شد

نقشه زوج طمعکار برای اخاذی از مهندس پولدار

امضای توافق‌نامه برای خرید واکسن کرونا

معرفی آثار و وصایای شهدای دفاع مقدس جنوب شهر

نساجی قائمشهر؛ هندوانه سربسته لیگ بیستم

بررسی مشکلات کشاورزی و اقتصادی بابل با حضور معاون وزیر دفاع و عضو هیات رییسه مجلس

ساخت ٥ هزار واحد مسکونی در مجاورت بافت فرسوده تهران

40 نشان «سرو چهل» به هنرمندان دفاع مقدس اعطا می‌شود

میزبانی امامزادگان از زائران اربعین/ایجاد ایستگاههای فرهنگی ساحلی

175 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته جان باختند

پاییز و موج سوم شیوع کرونا در کیش

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 3 مهر 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 3 مهر 99

مادورو خواستار صف‌آرایی کشور‌ها علیه آمریکا شد

شکایت همسر بسکتبالیست سرشناس از پلیس بخاطر انتشار عکس جسد همسرش

ثبات نسبی کرونایی مازندران آسیب‌پذیر است

40 کیلومتر از رودخانه های تنکابن ساماندهی شده است

مرکز تمام اتوماتیک تولید ماسک در قائمشهر راه‌اندازی شد

زراعت چوب در سوادکوه رونق می‌گیرد