پیام مازند

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد؛

کرونا خانه را کارخانه کرد/ امیدآفرینی بین مردم کرونازده مقالات

کرونا خانه را کارخانه کرد/ امیدآفرینی بین مردم کرونازده
  بزرگنمايي:

پیام مازند - آمل - کرونا ویروس با همه بدی هایش، خانه ها را تبدیل به کارخانه های تولیدی کرد، مادران چرخ های خیاطی را به میدان آوردند و دانشجویان نیز پای کلاس تولید حاضر شدند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها - مهدی غلامی: شیوع ویروس کرونا در کشور، با همه حساسیت‌ها ونگرانی هایی که برای سلامت و امنیت روانی شهروندان برجای گذاشت، یک بار دیگر پای گروه‌های جهادی و نیروهای مقاومت بسیج را همپای دیگر نیروهای زحمت کش وخدوم پای کار آورد.
تقریباً از هفته نخست اسفند و از همان ابتدای ورود این ویروس بود که فضای مجازی غرق فداکاری جامعه پزشکی شد و به خاطر حساس بودن کار آن‌ها و جانفشانی برای حفظ سلامت مردم و جامعه به مدافعان سلامت نام گرفتند
بی‌تردید نقش‌آفرینی پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران سختکوش در درمان بیماران مبتلا و نیز تلاش در جهت ریشه‌کنی و مبارزه با ویروس کرونا آن‌قدر ستودنی و والاست که قلم از بیان این جانفشانی‌ها قاصر است؛ سفیدپوشان دلسوزی که شبانه‌روز برای کمک به هموطنان بیمار، عاشقانه تمام هستی خود را نثار نظام سلامت کردند.
در این میان گروه‌های دیگری هم خودجوش برای سلامت مردم دست به کار شدند و با در نظر گرفتن اهمیت موضوع آمدند تا بار دیگر روحیه جهادی و فرهنگ بسیجی را برای نسل امروز معنا کنند.
پاکسازی معابر شهری تا حضور دردل روستاها
گندزدایی معابر شهری اقدام عملی و منطقی برای پیشگیری است و درکنار شهرداری‌ها ودهیاری ها، گروه‌های جهادی درچند هفته گذشته شبانه‌روز در امر پاکسازی، گندزدایی و ضدعفونی محیط شهری به یک ستون اصلی و تأثیرگذار تبدیل شده و پای کار هستند.

پیام مازند


در واقع گروه‌های جهادی پایگاه‌های مختلف بسیج به‌منظور حفظ سلامتی شهروندان در کنار مردم حضور دارند؛ خود را سپر بلای آنان می‌کنند تا مردم همچنان مانند روزهای عادی به زندگی ادامه دهند.
گروه جهادی "حاج قاسم سلیمانی" که شامل چندین گروه از بسیجیان داوطلب محلات شهرآمل هستند، هرشب با تحویل ماده خالص آب ژاول، در خیابان‌های اصلی و محل پرگذر، کیوسک‌ها، دکمه‌های عابربانک و معابر پرتردد شهری اقدام به شستشو با مواد ضدعفونی می‌کنند، به‌گونه‌ای که سهم مؤثری در مهار کرونا بر عهده دارند.
هرخانه یک کارخانه
اما درکنار همه این اقدام‌ها که برخی‌ها این روزها را به نوعی یادآوری وتداعی کننده پشتیبانی‌های مردمی دردوران جنگ هشت سال دفاع مقدس می‌دانند، برخی‌ها در بسیجیان حوزه‌های مقاومت خواهران سپاه ناحیه در شهرستان آمل در راستای اقدامات مقابله با کرونا و در اقدامی خودجوش و جهادی اقدام به تهیه وتولید کارگاه‌های خانگی ماسک وکاورهای پزشکان، پرستاران وکادر درمانی بیمارستان‌های این شهرستان کردند.
این طرح به ابتکار سپاه ناحیه شهرستان آمل و درپی اعلام آمادگی بانوان بسیجی و دیگر صنوف این شهرستان برای تولید ماسک‌ها وکاورهای درمانی بیمارستان‌های ومراکز بهداشتی ودرمانی این شهرستان، با تأمین مواد اولیه برای " طرح هر خانه یک کارخانه" اجرایی شد.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آمل به خبرنگار مهر گفت، در راستای اجرای طرح " هر خانه، یک کارخانه" تاکنون 50 کارگاه تولیدی کوچک به همت بانوان دراین شهرستان فعال شده است.
سرهنگ جابرعسگری افزود: از سوی سپاه ناحیه شهرستان آمل به عنوان نهاد پشتیبان این طرح، پارچه ودیگر ملزومات تهیه ماسک، کاور وگان درمانی تحویل مجریان این طرح داده می‌شود و درپایان هر روز ملزومات آماده برای توزیع درمراکز درمانی تحویل سپاه ناحیه شهرستان می‌شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه از این طرح در سطح شهرستان استقبال بسیار خوبی شده وبه همت تلاش بی وقفه این بانوان توانستند بخشی از نیاز ملزومات بیمارستانی را تأمین کند.
راه اندازی بزرگترین خط تولید ماسک وکاورهای بیمارستانی درآمل
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آمل همچنین به افتتاح بزرگترین خط تولید ماسک وکاورهای بیمارستانی در راستای تأمین پوشش‌های مراقبتی بیمارستانها ومرکز بهداشتی در دانشکده فنی وحرفه دخترانه توحید این شهرستان خبر داد وگفت: با همکاری مدیریت این دانشکده، چهار کارگاه تولید ماسک، کاور وگان های کادر بیمارستان ومرکزبهداشتی شهرستان با حضوربیش از 30 نفر از بانوان عضو گروه‌های جهادی بسیج زنان شهرستان راه اندازی شده است.

پیام مازند


وی، ظرفیت تولید روزانه این کارگاه را حدود 3 هزار عدد ماسک و حدود 100 دست کاور وگان های پزشکان وپرستاران با نیازسنجی که سوی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان اعلام کرد وگفت: با توجه به استقبالی که ازاین طرح شده، بیش از 110 نفر نیز به عنوان داوطلب همکاری برای دوخت ماسک وکاور درنوبت انتظار قراردارند.
فرمانده سپاه ناحیه آمل، یکی از کمبودهای این بخش را چرخ خیاطی عنوان کرد وگفت: خوشبختانه هیچ کمبودی درتامین پارچه ومواد اولیه وجود ندارد، اما شهروندان وخیاط ها در شرایط فعلی می‌توانند با چرخ‌های خود به این گروه‌ها کمک بسیار مهمی داشته باشند.
نقش مهم بسیج سازندگی در بسیج گروه‌های جهادی
سرهنگ عسگری به نقش مهم وتاثیرگذاربسیج سازندگی را در بسیج گروه‌های جهادی مهم ارزیابی کرد و گفت: بسیج سازندگی با هدف استفاده از ظرفیت‌های مردمی، قرارگاه جهادی برای مبارزه با کرونا را تشکیل داده که معادل آن در سپاه ناحیه شهرستان نیزشکل گرفته است.
وی اضافه کرد: در این قرارگاه از ظرفیت اقشار مختلف استفاده می‌شود و تا به امروز بسیج دانشجویی، بسیج اصناف، بسیج جامعه پزشکی و بسیج کارگری پای کار آمده و خدماتی ارائه داده‌اند.
امیدآفرینی به مردم برای کرونازدایی
فرمانده سپاه ناحیه آمل، با بیان اینکه علاوه بر ظرفیت‌های پزشکی قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا باید به ظرفیت تولید اقلام بهداشتی در آن اشاره کرد، یادآور شد: افرادی که تخصص پزشکی ندارند و رشته تحصیلی‌شان چیز دیگیری است، در حوزه تولید و توزیع اقلام پزشکی و بهداشتی فعال هستند و همچنین به خانواده‌های مستعد کمک و رسیدگی می‌کنند.

پیام مازند


سرهنگ عسگری یادآورشد: رویکرد اصلی قرارگاه، کمک به عادی‌سازی شرایط و ایجاد امید در میان مردم است، و همه اقداماتش تحت نظر و با هماهنگی وزارت بهداشت است.
دانشجویان فارغ التحصیل درکنار گروه‌های جهادی
رئیس دانشکده فنی حرفه‌ای دخترانه توحید آمل هم دراین زمینه گفت، که این دانشکده به لحاظ برخورداری از امکانات کارگاهی و تدریس رشته‌های طراحی دوخت وطراحی پوشاک، درپی شیوع ویروس کرونا همه امکانات وتوانمندی های خود را برای برطرف کردن نیازهای بخش درمانی شهرستان دراختیار قرار داده است.
مریم عابدی افزود: بیشترخانم هایی که دراین گروه‌های جهادی اکنون مشغول به تهیه ماسک، کاور وگان های پزشکان وپرستاران هستند، دانشجویان فارغ التحصیل این واحد هستند که خوشبختانه اکنون به مرحله توانمندی در تهیه وعرضه تولیدات خودشان رسیدند.
وی یادآورشد که فرایند تولید این مجموعه تا عادی شدن وکنترل کامل ویروس کرونا ادامه خواهد داشت.
در روزهای اخیر موجی از همدلی و مهربانی بین اقشار مختلف مردم مازندران برای شکست کرونا شکل گرفته است و این ویروس چموش با رعایت توصیه‌های بهداشتی، همدلی و مهرورزی قطعاً از پای درخواهد آمد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیماری کرونا هنوز ریشه‌کن نشده/ از درمان و مصرف دارو به‌صورت سر خود پرهیز کنید

مسدود شدن محور سوادکوه بر اثر ریزش سنگ

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت

ریزش کوه سبب مسدود شدن یک لاین از محور سوادکوه شد

رانش کوه محور هراز را مسدود کرد

کرونا در مازندران جان کاردان بهداشت را گرفت

رانش کوه محور سوادکوه از جنوب به شمال را مسدود کرد

رهاسازی 10 فیل ماهی بالغ در استخر پرورش ماهی جهاد دانشگاهی مازندران

کشف جسد زن میانسال در تنکابن

میرزایی : پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشروط به مهارت شود / اوسط هاشمی : اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان فنی و حرفه ای را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

تولید نیم میلیون ماسک سهم گروههای جهادی بابل برای شکست کرونا

در صورت تعویق فصل کوچ علوفه دامداران تامین می شود

ضرورت مدیریت زمان در قرنطینه خانگی برای کودکان

ضدعفونی اماکن عمومی مازندران به مناطق ییلاقی رسید

تلاش جوانان مازندران برای شکست کرونا

آغاز طرح خوداظهاری کارکرد کنتور آب در مازندران

کرونا و چشم انتظاری دانش‌اموزان مازندرانی برای بازکردن لای کتاب

تمامی روستاهای گلوگاه علیه کرونا ضدعفونی شد

طرح غربالگری بیماری کرونا برای مشمولان وظیفه عمومی در مازندران

شریعتمداری اعلام کرد: 90 درصد افزایش سود آوری در هلدینگ دارویی تامین/ شاهد جوانگرایی نخبگان هستیم

تشکیل شورای مدیریت بازگشت کیشوندان در ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش

طرح جهادی اهدای خون در مازندران اجرا شد

طرح جهادی اهدای خون بسیج جامعه زنان مازندران ادامه دارد

رونمایی از دستاوردهای تازه گروه دارویی تامین (تیپیکو) با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی +فیلم

دوخت حدود هشت هزار عدد ماسک  سهم خانه جوان مازندران در مقابله با کرونا

نانوایی‌ها پاشنه آشیل مبارزه با کرونا در آمل

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی در کشور +فیلم

رونمایی از 30 محصول جدید دارویی ساخت داخل در مجموعه دارویی تامین + فیلم

727 بیمار مشکوک به کرونا در مازندران بستری هستند

سایه کرونا بر کوچ بهاره دامداران مازنی

تولید بیش‌از 40 هزار ماسک سهم مشارکت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: صرفه جویی 50 میلیون دلاری با تولید 30 داروی جدید در هلدینگ دارویی تامین+فیلم

70 میلی متر باران در رامسر بارید

کوچ دام ها در مازندران به تعویق افتد

طرح خوداظهاری کارکرد کنتور آب در مازندران اجرا می شود

جابه‌جایی زنبورداران در مناطق مختلف مازندران بلامانع شد

مشمولان وظیفه عمومی قبل از اعزام غربالگری کرونایی می‌شوند

کشف سوخت قاچاق در یکی از روستاهای مرکز مازندران

کمک هزینه ازدواج و فوت فرهنگیان مازندران روزهای آینده پرداخت می‌شود

کرونا و آرامش بناهای تاریخی

تمامی جاده‌های کوهستانی مازندران برفی است

ستاد اقتصادی پسا کرونا در مازندران تیری در تاریکی

برف بهاری ارتفاعات غربی مازندران را سفیدپوش کرد

چالش‌های آموزگاران در فرآیند آموزش مجازی

کرونا ، 65 درصد واحدهای صنعتی مازندران را تحت تاثیر قرار داد

سیاست‌های اینترنتی، کرونا و مساله سواد رسانه‌ای

اختصاص تسهیلات سرمایه‌درگردش جهت افزایش سه برابری تولید لوازم بهداشتی در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد : بیش از 700 مورد بازرسی واحد تولیدی در یک ماه گذشته توسط بازرسین کار استان گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: مشارکت و نقش آفرینی جامعه هدف وزارت کار در مبارزه با کرونا ستودنی است

استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی در ایلام برای مقابله با بیماری کرونا