پیام مازند

آخرين مطالب

تفویض اختیار بیشتر به مدیران شهرستانی برای کاهش تردد مردم مازندران سياسي

تفویض اختیار بیشتر به مدیران شهرستانی برای کاهش تردد مردم مازندران
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران با اظهار اینکه سختگیری‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه اصناف به ویژه کسب وکارهایی که بیشتر با مردم سرو کار دارند از شنبه آینده بیشتر می‌شود، گفت: به منظور کاهش تردد مردم، اختیارات مدیران شهرستانی نیز بیشتر شده است.

احمد حسین زادگان روز چهارشنبه پس از برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا مازندران در جمع خبرنگاران به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر این که دو سوم کارکنان و اصناف با رعایت همه موازین بهداشتی و پروتکل ها از روز شنبه آینده بیست و سوم فروردین ماه فعالیت ها را شروع می کنند، بر لزوم افزایش کارآمدی کارکنان در ارائه خدمات اداری به مردم تاکید کرد.
استاندار مازندران تصریح کرد: همه کارکنان و مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به ارائه خدمات صحیح به شهروندان توجه ویژه کنند تا بی دلیل کار مردم دچار پیچ و خم های اداری نشود و در واقع مراحل زاید اداری برای کاهش تردد و حضور در ادارات حذف شود.
وی با اظهار این که بحث دورکاری به صورت هدفمند و تاثیرگذار در دستگاه های اداری استان نیز همچنان مورد تاکید و طبق برنامه ریزی مدیران باید دنبال شود ، گفت: موضوع ملاقات عمومی روزهای سه شنبه در ادارات نیز همچنان ممنوع است،اما برای پایش مستقیم و حل مشکلات مردم ، مدیران بیشتری از طریق سامانه صامد پاسخگویی را انجام می دهند.
استاندار مازندران توضیح داد: می توان مشکلات مردم را در روز سه شنبه که روز ملاقات عمومی بوده است را به صورت تلفنی ، پیامک و یا در فضای مجازی حل و فصل کرد و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی باید این موضوع را به صورت جدی اطلاع رسانی و دنبال کنند.
حسین زادگان با بیان این نکته که از روز شنبه آینده رعایت فاصله در انجام فعالیت های کسب و کارهایی که طبق وزارت بهداشت و درمان مجاز اعلام می کند، ضروری است، گفت: ایجاد پیشخوان در صنوف با هدف رعایت فاصله باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی از همکاری همه اصناف مازندران در یک ماهه اخیر قدردانی کرد و در عین حال گفت: توقع داریم کسب و کارها طبق مقررات و پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا انجام شود و ما مجبور به برخورد نشویم.
استاندار مازندران با تاکید بر این که همه مصوبات ستاد ملی کرونا از طروق مختلف اطلاع رسانی می شود و انتظا داریم مردم نیز به صورت کامل رعایت و عملیاتی کنند، گفت: مشکلات مالی ناشی از توقف و کاهش کسب و کارهای بسیاری از صنوف و خستگی و سر رفتن حوصله مردم را درک می کنیم ، اما بدانید از روز شنبه همه مقررات سختگیرانه تر مورد توجه قرار می گیرد.
برگزاری برنامه های عمومی نیمه شعبان در مازندران ممنوع است
استاندار مازندران ضمن تبریک میلادت حضرت قائم ( عج) برگزاری هر گونه برنامه عمومی از جمله نور افشانی ، برپایی ایستگاه صلواتی وجشن در اماکن عمومی ممنوع دانست و گفت: البته با هماهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برنامه های نیمه شعبان در فضای مجازی مورد تاکید قرار گرفته است.
کشاورزی زراعی مهمترین دغدغه کرونایی مازندران
استاندار مازندران یکی از مهمترین دغدغه کرونایی امروز استان را فعالیت کشاورزی به ویژه برداشت توت فرنگی و شالیکاری دانست و گفت: اگرچه با فعالیت کمیته روستایی پیشگیری و مقابله باویروس کرونا در همه شهرستان ها با محوریت مدیریت جهاد کشاورزی ، بخشداری ، خدمات کشاورزی ، دهیاران و شورای اسلامی در روستا به صورت روزانه فعال است اماخطر شیوع وجود دارد.
حسین زادگان بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در فعالیت های کشاورزی به ویژه بکار گیری کارگران تاکید کرد و بیان داشت: اکنون تاثیر رعایت مقولات بهداشتی در فعالیت های کشاورزی را شاهد هستیم، چراکه بررسی ها از کنترل و مهار این بیماری در سطح روستاها را نشان می دهد.
استاندار مازندران به اهمیت کار نشا کاری به صورت سنتی اشاره کرد و گفت: علاوه بر این که به کار گیری کاران غیر بومی ممنوع است به هیچ عنوان کارگران بیمار نباید در مزارع کار کنند و افراد مشکوک به بیماری ویروس کرونا نیز نباید وراد مزارع شوند چراکه به شدت با این موارد برخورد می شود.
وی رعایت مقولات بهداشتی طبق پروتکل های کمیته روستایی پیشگیری و مقابله با کرونا استان را ضروری دانست و گفت: نحوه تردد ماشین آلات کشاورزی ، بکارگیری آن ، تهیه غذا و خوردن ناهار در فعالیت کشاورزی نیز باید تحت مراقبت جدی قرار بگیرد.
نماینده عالی دولت درمازندران با بیان اینکه مکانیزه شدن فعالیت های کشاورزی به ویژه نشاکاری مورد تاکید و توجه سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته است، گفت: با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی تسهیلات ارزان قیمت برای تهیه دستگاه نشا کار در نظر گرفته شده است.
حسین زادگان گفت: مقرر شد تا بانک کشاورزی برای خرید ماشین های نشا کار در کمترین زمان ممکن تسهیلات لازم را در اختیارمتقاضیان قرار بدهد.
استاندارمازندران گفت: طبق پیش بینی جهاد کشاورزی سال گذشته حدود 35درصد نشا کاری در استان مکانیزه بوده است که اگر امسال همه شرایط مهیا شود ، این رقم به 50 درصد افزایش می یابد.
در حال حاضر طبق آمار رسمی جهاد کشاورزی مازندران حدود 80 درصد از شخم و شیار 215هزار هکتار از زمین های شالیزاری استان انجام شده و خزانه گیری این اراضی نیز به پایان رسیده و نخستین نشا کاری نیز تا چند روز آینده شروع می شود.
مازندران با تولید سالانه حدود یک میلیون تن برنج سفید 42 درصد برنج مورد نیاز کشور را تامین می کند.
برچسب‌ها
ویروس کرونا احمد حسین زادگان مازندران
پروندهٔ خبری
کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آلودگی های احتمالی ورودی به تالاب چغاخور شناسایی و بررسی می‌شود

کشف 15 جوجه پرنده شکاری ظرف یک هفته در خراسان رضوی

پایان آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با تقدیم یک شهید

دامداران تعلیف غیر مجاز در منطقه حفاظت شده باشگل با حکم قضایی جلب می شوند

کشف 665 کیلو انواع مواد مخدر در مازندران

پنج‌ هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون استان مرکزی پرداخت شد

سرپرست جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان تاکید کرد: اصفهان میتواند تبدیل به کانون فعالیت های کارآفرینی کشور در حوزه مشاغل جدید شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: خانه بهداشت کارگری شرکت پویا نخ به‌عنوان یکی از خانه‌های بهداشت برتر کشور شناخته شد

حدود 80درصد یارانه بگیران خراسان جنوبی، تسهیلات یک میلیونی حمایتی دولت را دریافت کردند

کاهش 25 درصدی حوادث ناشی از کار در استان یزد

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان: پرداخت تسهیلات دوره کرونا به 13 رسته شغلی

ثبت نام 14 هزار هرمزگانی در سامانه بیمه بیکاری

برگزاری 1836 نفر ساعت آموزش مجازی به تعاونگران خراسان جنوبی در 2 ماهه نخست سالجاری

شریعتمداری انتخاب دکتر "قالیباف " به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت

برقراری تعامل منطقی میان سازمان منطقه آزاد کیش، کارفرما و کارگران در جزیره کیش

ترافیک نیمه سنگین در هراز و کندوان

سند راهبردی ویژه قرآنی در مازندران ترسیم شود

واکنش وزارت ورزش به تهدید 4 باشگاه لیگ برتری برای انصراف از لیگ

امکان پرواز هواپیمای ایرباس 320 در فرودگاه رامسر

کندوان مسدود شد

مازندران 853 هزار قطعه جوجه یک‌روزه به افغانستان صادر کرد

هشدار آب منطقه‌ای مازندران در خصوص تردد در کنار سدهای لاستیگی لاریم و پازوار

هواشناسی مازندران در باره ناپایداری جوی هشدار داد

جاده کندوان به علت جاری شدن سیلاب مسدود شد

واردات انواع کالا به مازندران از مرز 170 میلیون و 40 هزار دلار گذشت

نمازجمعه فردا در مازندران برگزار نمی‌شود

90 درصد مهدهای کودک مازندران استیجاری است

خط تولید میگو در مازندران راه اندازی شود

هوای مازندران بهاری و سبز؛ حال کرونا زرد و قرمز

133 مالک در مازندران اجاره بهای مهدهای کودک را بخشیدند

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

تجارت 665 هزار تن کالا بین مازندران و کشورهای مختلف جهان

افزایش سه برابری پروازها در فرودگاه نوشهر

دانشگاه نوشیروانی بابل در زمینه سلامت و رفاه برتر شد

موقوفات مازندران شناسنامه دار می شوند

8800 مازندرانی در ماه رمضان خون اهداء کردند

کارگروه اجرایی تفاهم‌نامه‌های دو جانبه مازندران و ولگاگراد تشکیل شد

طرح یاوران تولید تحقیقات کشاورزی را کاربردی می‌کند

محور کندوان و هراز یک‌طرفه می‌شود

12 میلیون تردد در جاده های مازندران ثبت شد

روایتی از ممنوعیت آزمون تصویری مجازی برای دانش‌آموزان

انهدام باند سرقت خودرو در ساری

تداوم هوای گرم در مازندران

تمام شهرهای مازندران در برابر کرونا وضعیت زرد و قرمز قرار دارند

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

خسارت 620 میلیارد ریالی تندباد در سوادکوه شمالی

افزایش شمار بیماران جدید کرونایی در مازندران