پیام مازند

آخرين مطالب

جهانگیری در نشست شورای عالی رفاه تاکید کرد؛ تداوم برنامه های حمایتی دولت با همکاری نهادهای عمومی غیردولتی و مردمی وزارت رفاه

جهانگیری در نشست شورای عالی رفاه تاکید کرد؛ تداوم برنامه های حمایتی دولت با همکاری نهادهای عمومی غیردولتی و مردمی
  بزرگنمايي:

پیام مازند - شورای همکاری نهادهای انقلابی مردمی با دولت به ریاست جهانگیری،معاون اول ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه بر ضرورت هم افزایی ، همکاری و هماهنگی این نهادها در جهت حمایت از محرومان آسیب دیده از ورود ویوس کرونا به کشور تاکید شد.
در این جلسه مقرر شد به منظور جلب حمایت ها و هماهنگی کمک ها، ستادهای استانی «شورای همکاری، دولت، نهادهای عمومی و مؤسسات مردمی» تشکیل و شروع به فعالیت نمایند.
همچنین مقرر شد، ضمن انجام اقدامات لازم برای حفظ محرمانگی اطلاعات شخصی افراد، با استفاده از ظرفیت پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان خانوارهای نیازمند برای حمایت به نهادهای عمومی و مؤسسات خصوصی معرفی شوند و هماهنگی لازم برای ارائه حمایت ها صورت گیرد.
توجه ویژه به پشت نوبتی های نهادهای حمایتی (کمیته امداد و سازمان بهزیستی)، مراکز شبانه روزی نگهداری سالمندان، مراکز شبه خانواده کودکان و عشایر در برنامه ها از دیگر مصوبات این شورا بود.
معاون اول رئیس جمهور در نشست شورای عالی رفاه، به تشریح برنامه های دولت برای حمایت اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: با توجه به گستردگی ابعاد موضوع، تلاش¬های دولت بخصوص با همکاری نهادهای عمومی غیردولتی و خیریه¬ها و مؤسسات مردمی که در حال حاضر هم اقدامات شایانی ارائه داده اند، باید تداوم یابد.
اسحاق جهانگیری افزود: مهمترین اقدامات دولت پس از مساله کرونا در حوزه رفاه اجتماعی شناسایی شده که از آن جمله می توان به حمایت نقدی 200 تا 600 هزار تومانی از حدود یک میلیون خانوار از محرومترین و آسیب پذیرترین خانوارهای ایرانی، تصویب اعطای اعتبار 1 و 2 میلیون تومانی به خانوارهای نیازمند و برنامه ریزی برای اعطای اعتبار یک میلیونی به همه خانوارهای کشور طی هفته های آتی اشاره کرد.
ضرورت همبستگی ملی برای مقابله با فقر
در ادامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارتباط گسترده موضوع بیماری کرونا و فقر در ایران و همه کشورهای جهان اشاره کرد و بیان داشت: بدون اتخاذ و اجرای برنامه های اساسی در حوزه رفاه اجتماعی اساساً مقابله با بیماری ممکن نیست.
شریعمتداری در ادامه به اهمیت همبستگی ملی برای مقابله با فقر بخصوص در شرایط فعلی و به صحنه آمدن نهادهای عمومی و مردمی برای این موضوع اشاره و از تلاش های این نهادها قدردانی کرد.
سامانه الکترونیک توزیع کالای حمایتی و شناسنامه خدمات اجتماعی
احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه آماری از تأثیرپذیری عمده کشورهای جهان از موضوع کرونا، به رابطه دو طرفه فقر و کنترل بیماری اشاره کرد.
میدری افزود: بر اساس آمار سازمان بین المللی کار افزایش 25 میلیون نفری فقرای بیکار و حدود 38 میلیونی فقرای شاغل در نتیجه این شرایط در جهان محتمل است.
میدری به اقدامات کشورها برای مقابله با بیماری کرونا هم پرداخت و اشاره کرد : در جهان حدود 22 درصد کشورها از جمله ایران، سیاست¬های حمایت اجتماعی برای مقابله با بیماری را اتخاذ کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه اطلاعات پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان باید پایه همکاری دولت، نهادهای عمومی و مؤسسات مردمی باشد اظهار داشت: این پایگاه ظرفیت بالایی برای شناسایی فقرا و نیازمندان دارد.
میدری پیشنهاد کرد: اطلاعات این پایگاه در کنار بررسی¬های میدانی مبنای کمک¬های نهادهای عمومی و مؤسسات خیریه مردمی قرار گیرد.
وی از اعلام آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارائه اطلاعات مورد نیاز در بستری امن و با حفظ محرمانگی آمار شخصی خبر داد و گفت: نهادهای عمومی هرچقدر که امکان دارد کمک-های خود را افزایش دهند.
میدری در ادامه سخنان خود افزود: علاوه بر این وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، دو بستر برای افزایش هدفمندی و کارایی کمک ها فراهم کرده است که سامانه الکترونیک توزیع کالای حمایتی و شناسنامه خدمات اجتماعی از آن جمله است و در صورتی که از این ظرفیت ها استفاده شود، اطمینان از دسترسی فقرا به کالاها به صورت هدفمند وجود خواهد داشت.
تشکیل ستادهای استانی «شورای همکاری نهادهای عموم غیردولتی، مؤسسات مردمی و دولت برای حمایت اجتماعی»
در ادامه سردار سپهر، جانشین سازمان بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تشریح فعالیت-های این سازمان به خصوص در تعامل مستمر با وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، پیشنهاد کرد که شورای تشکیل شده در سطح استانها به صورت یک ستاد با عضویت نمایندگان اعضاء این جلسه فعالیت نماید.
تشریح فعالیت های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در موضوع کرونا
مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به تشریح فعالیت های ستاد در موضوع کرونا از جمله تولید انبوه ماسک، همکاری در زمینه تولید دارو و تلاش¬های قابل قبول در زمینه تولید واکسن، ضد عفونی بیش از 500 نقطه کشور و توزیع اقلام و بسته های بهداشتی برای نیازمندان، اختصاص حدود 6 هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی خرد و مشاغل خانگی برای بیش از 165 هزار نفر و اختصاص 200 میلیارد تومان تنخواه برای فعالیت های دانش بنیان در این مقطع، توزیع 1 میلیون بسته اقلام بهداشتی و 1 میلیون غذای خشک برای نیازمندان اشاره کرد.
مخبر همچنین بیان کرد: این ستاد، به هرکدام از نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی نیز کمک خواهد کرد.
کمک 60 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به کمیته امداد و بهزیستی برای حمایت از نیازمندان
فتاح رئیس بنیاد مستضعفان نیز در این جلسه اعلام کرد: این نهاد همه حمایت های خود را از طریق نهادهای متولی حوزه حمایت اجتماعی از جمله کمیته امداد، بهزیستی، شهرداری ها، استانداری ها و سایر دستگاهها صورت می دهد.
وی افزود: این نهاد همکاری مستمری با شهرداری تهران، استانداری کردستان، استانداری سیستان، کمیته امداد و بهزیستی داشته است. امروز 20 میلیارد تومان به سازمان بهزیستی و 40 میلیارد تومان به کمیته امداد برای اقشار نیازمند کمک شد و آماده هر گونه همکاری بیشتر در این زمینه است.
در ادامه سازمان بهزیستی، کمیته امداد و مؤسسات خیریه مردمی از جمله شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه به تشریح فعالیت های خود برای حمایت اجتماعی از افراد تحت پوشش و انتظارات از دولت، مردم و نهادهای عمومی برای افزایش حمایت ها پرداختند.
جلسه «شورای همکاری نهادهای عمومی غیردولتی، مؤسسات مردمی و دولت برای حمایت اجتماعی» با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، جانشین سازمان بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهردار تهران، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی، معاون کمیته امداد امام خمینی (ره)، رئیس حمعیت هلال احمر، مدیر عامل شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه و برخی از مؤسسات خیریه تشکیل شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

60 درصد گردوغبار با منشاء ‌داخلی مهار شده است

تداوم تعطیلی سینما‌های مازندران

جویبار قطب محصولات کشاورزی مازندران است

ویلا خوره گندمزارها و شالیزارها/ دهیاران پیمانکار شدند

هشدارها برای شنا در آب‌های مازندران

جنگل‌های شمال و زاگرس بیابانی می‌شوند؟

جذب بیش از 92 درصد اعتبارات مشاغل خانگی سهمیه سال 98 در خراسان جنوبی

ویلاها خوره گندمزارها و شالیزارها/ دهیاران پیمانکار شدند

هیئت کشتی مازندران در انتظار متولی!

تیر شکارچی این بار بر بدن رییس اداره محیط زیست سروستان

درگیری منجر به فوت جوان فریدونکناری بر سر اختلاف مالی

سواحل مازندران در قرق مسافران؛ بی‌خیال کرونا

اهدای نشان سفیر مدرسه سازی به استاد بزرگ شطرنج ایران

آیین نمازجمعه در 10 شهر مازندران برگزار می شود

نجات 29 نفر از غرق شدن در دریای مازندران

ترافیک نیمه سنگین در محور کندوان و هراز

یادمان 15 خرداد بزرگداشت تاریخ سازان عاشورایی است

پیروزی نساجی در دیدار تدارکاتی مقابل گل‌گهر

کندوان و هراز از جنوب به شمال بسته شد

انتقال 5 غریق و 13 مصدوم حوادث ترافیکی در مازندران

نجات 44 نفر از غرق شدن در دریای مازندران

انبوه مسافران در ساحل مازندران

مسابقات دوومیدانی « مزار تا مزار » در بابلسر برگزار شد

تشکیل مجلس درتراز انقلاب اسلامی/وحدت رمز موفقیت است

ترافیک محورهای مازندران نیمه سنگین است

حوادث ترافیکی در مازندران 17 مصدوم برجای گذاشت

مسافرت های غیرضرور شمار مبتلایان کرونا را افزایش داد

ثبت 500 هزار تردد در آزادراه تهران-قزوین/ تهران-شمال مسدود شد

افزایش 30 درصدی ترددهای جاده‌ای/ترافیک سنگین چالوس-کرج

جاده‌های چالوس و هزار و آزادراه شمال به تهران یک طرفه شدند

احیای تمدن نوین اسلامی آرمان انقلاب اسلامی است

کرونا دوباره جان گرفت/ رخ مازندران زرد شد

تجار مازنی صاحب خانه شدند

پیش بینی تولید 5800 تن "سیر" در بابل

کارکرد شبکه‌های اجتماعی

پیام تبریک استاندار خراسان جنوبی به مناسبت هفته محیط زیست

آماده باش دستگاه های اردبیل برای پیشگیری از آتش ‌سوزی جنگل‌ها

بازدید فرمانده یگان محیط زیست از پاسگاه های محیط زیست گیلان

انتخاب مدیر اجرایی و رئیس جدید تسهیلات جهانی محیط زیست

وقوع 3 حادثه ترافیکی در مازندران با 17 مصدوم

افزایش شمار مبتلایان کرونا در مازندران

سقوط مرگبار جوان گیلانی به پرتگاهی در رامسر

پرداخت تسهیلات حمایتی دولت برای واحدهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: پرداخت 300 میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اردبیل

اولین کاریابی الکترونیکی استان همدان تاسیس شد

تاثیر عملکرد رسانه های ارتباط جمعی در فرهنگ سازی مقابله با بیماری کرونا

طرح سالم‌سازی دریا به طور رسمی در مازندران آغاز شد

محدودیت‌های جدید ترافیکی در جاده‌های مازندران اعمال می‌شود

دریای خزر جان 2 شناگر تهرانی را گرفت

جسد غرق شده دختر 9 ساله کرجی در رودخانه چالوس پیدا شد