پیام مازند

آخرين مطالب

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس وزارت رفاه

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس
  بزرگنمايي:

پیام مازند - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در استان فارس را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به ضرورت ثبت نام کلیه واحد های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در سطح استان؛ عنوان کرد: دریافت این تسهیلات در دو دسته شغلی است؛ دسته اول بنگاه هایی هستند که به دستور دولت تعطیل شدند و دسته دوم بنگاه ها و واحدهای تولیدی که به دلیل ماهیت خدمات و حفظ سلامت کارکنان، فعالیت خود را متوقف کرده اند.
سهراب مختاری ادامه داد:با توجه به شناور بودن جذب این تسهیلات برای تمامی استان ها، واحد های آسیب دیده واجد شرایط برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی هرچه سریعتر به سامانه کارا به نشانی الکترونیکی http://kara.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند .
وی با بیان اینکه 14 رسته های شغلی مشمول تسهیلات حمایتی دولت هستند؛ تصریح کرد: این طرح شامل رسته های 14 گانه آسیب دیده از شیوع کرونا بوده که توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعلام شده است .
وی در رابطه با تفکیک و رسته های شامل دریافت تسهیلات گفت: این مشاغل شامل مجوز های صادر شده توسط سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حج و زیارت با رسته های مراکز گردشگری (هتل، مهمان پذیر و ...)، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی، تولید، توزیع و فروش صنایع دستی، مجوز های صادر شده توسط وزارت راه و شهرسازی با رسته های حمل و نقل عمومی، مسافر برون شهری، هوایی،جاده ای، ریلی و دریایی، مجوزهای صادر شده از وزارت کشور با رسته های حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری، مجوزهای صادر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با رسته های تولید و توزیع غذاهای آماده، تولید و توزیع کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی ها، بستنی و آبمیوه فروشی، آموزشگاه های رانندگی،آرایشگاه ها ، سالن های زیبایی و گرمابه، مجوزهای صادر شده توسط وزارت ورزش و جوانان با رسته های باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با رسته های مراکز فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه‌ای کتابفروشان، ناشران، موزعان (کتاب، کتاب‌های هنری، پوستر) و کارت‌پستال فروشان، مجوزهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رسته های موسسات خصوصی درمانی، آزمایشگاهی و پاراکلینیکی، مجوز های وزارت جهاد کشاورزی (واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی، مراکز تولید محصولات گلخانه‌ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی) و همچنین مراکز سازمان بهزیستی شامل مهدهای کودک ها نیز است .
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد: متقاضیان با توجه به شرایط اعلام شده شامل قرار داشتن در رسته های 14 گانه اعلامی از سوی دولت، دارا بودن لیست بیمه و کد کارگاهی تامین اجتماعی، فعال بودن در سال 98 (به جز کسب و کارهای تعطیل شده با دستور دولت)، عدم بهره مندی از بیمه بیکاری، عدم تعدیل نیروی کار از 12/1/98 (بر مبنای اطلاعات بیمه تامین اجتماعی)، تعهد به بازگشت نیروی کار در صورت تعدیل بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه 98، عقد قرارداد با نیروی کار بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه 98 و تعهد حفظ آن حداقل تا پایان 99 می توانند جهت پیگیری و دریافت این تسهیلات مراجعه نمایند .
مختاری یادآور شد: در این سامانه امکان ثبت اعتراض و رسیدگی به افرادی که مشمول دریافت تسهیلات حمایتی نشده اند نیز وجود دارد .
وی همچنین در خصوص میزان و کارمزد این تسهیلات گفت: کسب و کارهای آسیب دیده تعطیل شده با دستور دولت (مانند رستوران‌ها) به ازای هر بیمه شده مبلغ 16میلیون تومان و کسب و کارهایی (مانند تولیدی پوشاک و..) به ازای هر بیمه شده مبلغ 12 میلیون تومان با نرخ تسهیلات 12 درصد دریافت خواهند کرد و کلیه واحدهایی که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شدند نیز باید در سامانه کارا ثبت نام کنند که مبلغ تخصیصی به این کسب و کارها نیز 16 میلیون تومان به ازای هر فرد بیمه شده خواهد بود .
مختاری اضافه کرد: همچنین کلیه تسهیلات حمایتی شامل دوره تنفس سه ماهه و بازپرداخت تسهیلات نیز از مهر ماه امسال به مدت 24 ماه است .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در رابطه با جزئیات دریافت تسهیلات توسط کارفرمایان عنوان کرد: بعد از ثبت نام متقاضی در سامانه کارا و پس از بررسی و تایید دستگاه اجرایی صادر کننده مجوز، متقاضی می تواند با ارایه مدارک و تضامین به 18 بانک پرداخت کننده این تسهیلات که در استان مشخص شده مراجعه و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام ‌نماید .
مختاری ادامه داد: اعتبار اختصاص داده شده در دو بخش شامل هزینه دستمزد و هزینه‌های عملیاتی پیش‌بینی شده است که بر این اساس کسب و کارهای آسیب دیده تعطیل شده با دستور دولت (مانند رستوران‌ها) از 16میلیون تومان دریافتی بابت هر بیمه شده مبلغ؛ 50 درصد را ‌باید برای هزینه دستمزد و 50 درصد مابقی را برای هزینه های عملیاتی و سایر کسب و کارهای آسیب دیده (مانند تولیدی پوشاک) از 12 میلیون تومان دریافتی بابت هر بیمه شده مبلغ 70 درصد را باید برای هزینه دستمزد و 30 درصد مابقی را برای هزینه های عملیاتی خود اختصاص دهند .
مختاری در خصوص بروز هر گونه تخلف از سوی کارفرمایانی که پس از دریافت تسهیلات نیروی کار خود را حفظ نکنند، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت و پایبندی به موارد تعهد شده محرومیت دو ساله از دریافت هر گونه خدمات بانکی شامل ( تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و ...) و بازپرداخت تسهیلات با نرخ 24 درصد (18 درصد مصوبه شورای پول و اعتبار + 6 درصد جریمه) برای متخلفین در نظر گرفته شده است .
وی همچنین با اشاره به حمایت از دستفروشان و کارگران آسیب دیده از شیوع کرونا گفت: مطابق دستورالعمل طرح خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع بیماری کرونا که در جلسه مورخ 28/12/98 هیات وزیران مورد تصویب قرار گرفته است ومقرر شد به اقشار آسیب‌پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی‌بوس و کرایه‌های بین شهری، دستفروشان و کارگران فصلی روزمزد برای خانوارهای یک نفره به میزان یک میلیون تومان و برای سایر خانوارها دو میلیون تومان پرداخت خواهد شد .
مختاری خاطرنشان کرد : جزییات این طرح جدا از تسهیلات حمایتی کرونا بوده و در حال اجرا است که به محض اعلام از سوی دولت از طریق تارنمای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اطلاع‌رسانی خواهد شد‌.
وی با بیان این که تعداد خانوار یارانه بگیر استان یک میلیون و 436 هزار و 138 خانوار است؛ ابراز کرد: از این تعداد یک میلیون و 48 هزار خانوار معیشت بگیر هستند و 991 هزار و 875 خانوار دریافت کننده تسهیلات هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

درجلسه مجمع عمومی صورت گرفت : تقدیرشریعتمداری از بانک رفاه کارگران

حج عمره به صورت تدریجی از سرگرفته می‌شود

راه‌اندازی گشت ارشاد کرونا در اصفهان

مدیران برای کنترل بازار بسیج شوند

امروز توسعه دوچرخه سواری نیاز شهر است

محور کندوان در صورت ترافیک سنگین جمعه یکطرفه می شود

لزوم برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در مازندران

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در منطقه 5

همایش روز جهانی بدون خودرو با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه 16

غلامی؛ استاد بزرگ شطرنج/حاج قاسم قبل از شهادت پیگیر کار آرین بود

افتتاح مرکز تحقیقات تکثیر گورخر ایرانی در پارک ملی کویر گرمسار

اداره کل حفاظت محیط زیست سمنان در جشنواره شهید رجایی سمنان مقام برتر را کسب کرد

غار قلعه کرد استان قزوین سومین زایشگاه دو گونه خفاش بال خمیده کمرنگ و خفاش گوش موشی در ایران

عیسی کلانتری: جنوب شرق تهران بهترین گزینه برای انتقال آرادکوه است/ هنوز مدیران کشور به محیط زیست باور جدی ندارند

آغاز فرآیند انتخاب رشته کنکوری‌ها از امروز

هوای مازندران صاف تا نیمه ابری

تعداد بستری های کرونایی در مازندران به 520 نفر رسید

7000 تن تخم مرغ در بابل تولید شد

توقیف 2 خودروی حامل چوب قاچاق در نور

طرح آرام سازی ترافیک در محور‌های مازندران آغاز شد

5 درصد بیماران کرونایی بستری در بابل کودکان بودند

تنها 30 درصد دانش آموزان مازندرانی به مدرسه می‌روند

فوت 184 نفر در 24 ساعت بر اثر کرونا

قیمت طلا، دلار، یورو، سکه و ارز امروز

ویژگی‌های عجیب و غریب کرونا در موج جدید

جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی سمنان: 26 درصد تعهد اشتغال سال 99 تا کنون اجرایی شده است

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان: آماده شناسایی نیازمندی ها و ارائه اقلام ضروری برای سیل‌زدگان هستیم

پرداخت بیش از 280 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در مازندران

ثبت نام 9 هزار و 244 کارگر هرمزگانی در طرح ملی مسکن

بسیج کلیه امکانات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت خدمت رسانی به مردم سیل زده گیلان

بیمارستان کیش، سربلند در پیوندی نادر

آرزوهای صلح جهانی در شبهای شعر دفاع مقدس در کیش

آموزش نزدیک به 5 هزار نفر برای مقابله با کرونا در کیش

قدردانی دو مقام مسئول از شرکت هواپیمایی کیش

کلاهبردار حرفه‌ ای در پایتخت دستگیر شد

ترس از کرونا، مردی را کور کرد

قصاص برای عامل قتل در عروسی

شرور تحت تعقیب در خرم‌ آباد دستگیر شد

جزئیات حادثه آتش‌سوزی در کارخانه میهن

احتمال توافق قطر با اسرائیل قوت گرفت

مکرون: آمریکا نمی‌ تواند مکانیسم ماشه را فعال کند

ابتلای 4 دانش‌ آموز البرزی به کرونا

تخم‌ مرغ ارزان چه زمان به بازار می‌ آید؟

خودرو یکساله چقدر گران شد؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 2 مهر 99

نماینده قزوین: دناپلاس نه، شاسی بلند می‌ خواهم

بهترین‌های استاد شجریان!

بیوگرافی زندایا، بازیگر، خواننده و رقصنده آمریکایی برنده جایزه امی 2020 + تصاویر

طرح ساماندهی میادین شهری در کمیسیون ماده پنج