پیام مازند

آخرين مطالب

قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران سياسي

قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- در حالی جاده های مازندارن اکنون سومین روز ترافیک سنگین مسافران را تحمل می‌کنند که این مساله منجر به افزایش نگرانی در میان بخشی از مردم استان شده و آنها را به خانه نشینی اجباری کشانده است.

عادی انگاری ویروس کرونا و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی این روزها بیش از هر چیزدیگری به دغدغه اصلی مردم مازندران ، مدیران و مسئولان بهداشتی استان تبدیل شده است ، وضعیتی که به وضوح در جاده های مازندران پشت ترافیک سنگین چند هزاری خودرویی مسافرانی که قصد دریا و جنگل را کردند می توان دید.
ترافیک سنگینی خودروهایی برخلاف گذشته برای مردم مازندران بیشتر از خبر منافع اقتصادی و رونق کسب و کار ، نگرانی از شیوع و اوج گیری دوباره ویروس کرونا و خسارت را ایجاد کرده است.
جاده های مازندران در روزهای اخیر بار دیگر شاهد ترافیک سنگین مسافران و به اصطلاح گردشگران است ، ترافیکی که حدود یک هفته پیش نیز به دلیل تعطیلی چند روزه عید فطر هم قابل مشاهده بود.
جدا از اینکه ورود مسافران نوید خروج کسب و کارهای گردشگرانه از رکود کرونایی و همچنین پایان دوران پیک رکود اقتصادی را می دهد، اما به موازات آن نگرانی در زمینه اوج گیری دوباره شیوع ویروس کرونا نیز هراس در دل بخشی از مردم انداخته است. 
برخی از شهروندان مازندرانی می گویند که این روزها به دلیل ناتوانی در جلوگیری از ورود مسافران به خود قرنطینگی روی آورده اند. در این میان مردم شهرهای ساحلی و شهرهایی که مسیر ارتباطی مازندران با استان های دیگر هستند از این وضعیت نگرانی بیشتری احساس می کنند.
سبحان یکی از شهروندان آمل در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در 2 هفته اخیر حضور غیر بومیان ، مسافران و به خصوص پایتخت نشینان در آمل زیاد شده است و فقط محدود به جاده هراز نمی شود. 
وی افزود: مثل اینکه برنامه ها و توصیه ها پزشکی بی فایده بوده و تعداد بالای مسافرت به مازندران نسان می دهد که مردم نسبت به ویروس گرونا بی تفاوت شده اند. 
باین شهروند آملی گفت : خودم و تعدادی از اعضای خانواده ام مجبور هستیم خودمان را در خانه حبس کنیم تا مسافران از استان خارج شوند.
محمد شهروند محمودآبادی که از شهرهای ساحلی و گردشگر پذیر مازندران است گفت: هفته پیش در تعطیلات عید فطر هم مجبور شدیم در خانه حبس شویم و این هفته نیز قصه همان است. 
او با بیان اینکه حضور مسافران در محمودآباد به شرایط عادی بازگشته است ، افزود: از فاصله گذاری اجتماعی فقط یک اسم باقی مانده است و اگر به ساحل دریا بروید می بینید مردم بدون رعایت هرگونه فاصله گذاری در حال گردش هستند. 
این شهروند با بیان اینکه کسبه و تاسیسات خدماتی تقریبا دستورات بهداشتی را رعایت می کنند ، گفت: یکی از نگرانی‌های ما کاهش عملیات ضد عفونی در زمان حضور مسافران و پس از پایان تعطیلات است . 
البته طبق دستور العمل های پیشین ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی اماکن عمومی باید طبق برنامه ریزی به صورت مداوم انجام شود و عدم رعایت چنین دستورالعملی نیازمند بررسی است. 
هلیا نیز از اهالی شهر بابلسر ضمن اظهار مطالبی مانند شهروندان دیگر مناطق استان ، گفت: مردم در دوگانگی توصیه‌های مسئولان بهداشتی و شرایط عمومی جامعه سرگردانند زیرا با وجود اینکه مسئولان نسبت به اوج گیری دوباره ویروس کرونا هشدار می دهند، اما با نگاه به واقعیت خیابان ها اینطور به نظر می رسد که کرونا تمام شده است. 
وی افزود : اگر واقعا ویروس کرونا دوباره اوج بگیرد مردم مازندران به واسطه تعداد مسافرانی که در هفته های اخیر وارد استان شدند بیشترین ضربه را خواهند دید. 
حضور میلیونی مسافران در تعطیلات فطر
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران نیز با آمار و اعداد به حضور پر تعداد گردشگران شاره کرد و گفت: در 10 روز نخست خردادماه حدود 2 میلیون مسافر وارد مازندران شدند. 
مهران حسنی با بیان اینکه بیشتر این تعداد مسافر در تعطیلات چند روزه عید فطر به مازندران سفر کردند ، افزود : البته مسافرت امسال نسبت به ایام عید فطر سال گذشته کاهش محسوس داشت. 
وی با بیان اینکه حضور مسافران برای خروج گردشگری مازندران از بحران کرونا ضروری است ، گفت: طبیعتا نگرانی هایی نیز وجود دارد که هم مردم و هم تاسیسات گردشگری را درگیر کرده است. 
معاون گردشگری مازندران با اشاره به زیان چند هزار میلیارد تومانی صنعت توریست مازندران از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد که تکرار دوباره اوج گیری ویروس کرونا می تواند بسیار خطرناک تر باشد. 
به گفته حسنی به دلیل اینکه تعطیلی ها نیز بیشتر از این نمی توانست طولانی شود، تمامی تصمیمات باید با دقت و قدم به قدم برداشته شود. 
وی با تاکید بر این که پروتکل های بهداشتی در تاسیسات گردشگری به صورت سختگیرانه رعایت و بازرسی می شود، گفت: بیشترین نگرانی ما حضور مسافران و مردم در اماکن عمومی است که نظارت در این بخش بسیار سخت است. 
بودن یا نبودن
حضور میلیونی مسافران به مازندران در حالی است که در یک هفته اخیر بارها دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی و مدیران استان بارها از حضور گردشگران در مازندران هشدار دادند و مازندران را آماده سفر ندانستند. 
چندی پیش عضو کمیته مشورتی علمی مبارزه کرونا در قطب آموزشی منطقه یک کشور گفت : با وجود روند نزولی بیماری کرونا در مازندران همانند اکثر استان های کشور، ولی ما همچنان در زمره استان های با درگیری بیشتر با این ویروس قرار داریم.
دکتر فرهنگ بابا محمودی افزود : اگرچه برداشتن محدودیت های تردد و سفر یک تصمیم ملی از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اتخاذ شده، ولی این به معنای شکست کرونا و رفع این بیماری نبوده و همچنان باید نگران ابتلا به این ویروس در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باشیم.
وی اظهار داشت : هر رفتاری خارج از پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی از سوی مردم می تواند بار دیگر چراغ قرمز این بیماری را برای کشور روشن و مشکلات ما را نسبت به روزهای اول شیوع این بیماری دو چندان کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران نیزهفته گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان ما یکی از استان های دارای بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد و همچنان ما آمادگی پذیرایی از مسافران را همانند گذشته نداریم.
دکتر سید عباس موسوی افزود : مسافران به استان مازندران در تعطیلات مناسبی دو گروه تشکیل می دهند، یک گروه بومیان پایتخت نشین هستند که این ها برای دید و بازدید وارد استان خودشان می شوند و به نظر می رسد این افراد به دلیل ارتباطی گیری زیادی که با خانواده ها و فامیلانشان دارند، بیشتر می توانند یا ناقل باشند و یا این که این بیماری از دیگران بگیرد و مبتلا شوند.
وی اضافه کرد : توصیه ما به بومیان پایتخت نشین و سایر استان های خارج از مازندران این است که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بیش از گذشته رعایت کنند و از هر رفتاری که می تواند سلامت خودشان و سایر افراد را در معرض خطر قرار دهد پرهیز کنند و تا حد امکان نیز از دید و بازدید ها پرهیز داشته باشند.
وی دسته دوم مسافران تعطیلات مناسبتی چون عید فطر در استان را پایتخت نشینان دارای ویلا شخصی و یا اماکن اقامتی اعلام کرد و اظهارداشت : این افراد اگرچه بیشتر وقت خودشان را ویلاهای شخصی و در کنار خانواده شان می گذرانند، ولی باید فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
دکتر موسوی اظهارداشت : در هر صورت ما همچنان نگران سفرهای غیر ضرور و با عادی سازی رفتارها تا پایان شکست نهایی و مهار ویروس کرونا در سطح استان هستیم، ولی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند در راستای کاهش انتقال این ویروس عمل کرد.
در زمان نگارش این گزارش نیز طبق اطلاعات مرکز مدیریت راه راهداری مازندران ترافیک در سه محر هراز ، کندوان و فیروزکوه به عنوان اصلی ترین مسیر های ورورد به استان با ترافیک سنگین مواجه است. 
بر اساس گزارش مرکز مدیریت راه ترافیک در جاده هراز تقریبا در مسیر جنوب به شمال در اغلب محدوده ها سنگین و پرحجم است. 
این در حالی است که براساس آخرین آمار در سطح کشور مجموع بیماران کرونایی از ابتدای شیوع تا 13 خرداد ماه پس از حدود 100 روز به 157 هزار و 562نفر رسید که در همین مدت بیش از 123 هزار و 77 نفر پس از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند. در این مدت حدود 7 هزار و 942 بیمار کرونایی نیز در سطح کشور جان خود را از دست دادند.
همچنین ظرف 24 ساعت گذشته تعداد 46 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند. ظرف همین مدت تعداد 63 نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.
هم اکنون 234 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.
برچسب‌ها
ویروس کرونا مازندران
پروندهٔ خبری
تعطیلات عید فطر و نگرانی از شیوع کرونا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازگشت زندگی به نگین فیروزه‌ای ایران / چرا به این روز‌های خوش دریاچه ارومیه توجهی نمی شود؟!

توسعه گردشگری پایدار در منطقه حفاظت شده نئور

تولید 57 درصد از پلاستیک‌های کشور در مراکز زیرپله‌ای/ وضعیت پلاستیک در ایران بدتر از کشورهای آفریقایی/ تولید روزانه 58 هزار تن پسماند در کشور

اختصاص 2هزار و 868 میلیارد تومان برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در خراسان رضوی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: بیش از دو هزار پرونده تسهیلات کرونا در ایلام تکمیل شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: رونق اقتصادی با سرعت بخشیدن به امر تولید و رفع موانع امکان پذیر است

بازیگر دنیای شیرین داعشی شد! + عکس ها از کودکی تا امروز

آیین وداع و تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم در نور

ساخت بیش از 2000 واحد مسکونی برای محرومان مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس: تقویت و ‌توسعه تعاونی های مسکن منجر به توانمندسازی بخش تعاون می شود

متهم ارزی: بدهی بانکی جرم نیست، افتخار است!

حق مسکن 200 میلیونی برای نمایندگان مجلس

تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز مازندران

بستری شدن 589 مبتلا به کرونا در مازندران

انعقاد 516 قرارداد طرح کارورزی تا پایان سال گذشته در یزد

از پیروزی قاطع مس رفسنجان و ادامه صدرنشینی تا تساوی در دربی گیلان

مرز هوایی فرودگاه رامسر تصویب شد

جریمه 3 میلیارد ریالی خبازی‌های متخلف در مازندران

تعطیلی 3 طرح دریا در مازندران

آتش‌سوزی میانکاله مازندران مهار شد

شناسایی 145 بیمار کرونایی در مازندران

بابلی‌ها اجازه طغیان دوباره کرونا را ندهند

45 مازندرانی در جشن و مهمانی خانوادگی به کرونا مبتلا شدند

یک پروژه عمرانی شهری در بابل افتتاح شد

رهاسازی 700 هزار قطعه بچه ماهی در رودخانه های رویان و ایزدشهر

دو هزار مسکن برای محرومان در مازندران احداث می‌شود

2000 واحد مسکن محرومان در مازندران احداث می شود

بازگشت مازندران به روزهای تلخ کرونایی

140 کیلومتر شبکه توزیع آب شهرهای چالوس و هچیرود نیاز به بازسازی دارد

نقش کلیدی رسانه ها در کنترل بیماری کرونا

استقرار صندوق پژوهش و فناوری سازمان منطقه آزاد کیش در مرکز نوآوری

آهنگساز "خوب، بد، زشت" درگذشت + عکس

141 بیمار کرونایی در بیمارستان های بابل بستری هستند

بابلی ها اجازه طغیان دوباره کرونا را ندهند

توزیع ضربتی 100 تن گوشت مرغ در مازندران

کرونا بابل را به حالت نیمه تعطیل درآورد

کشف 12 تن چوب جنگلی قاچاق در میاندورود مازندران

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/16

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/16

افشاگری یک نماینده زن علیه هیات رئیسه مجلس

کرونا طرح دریا را در دو شهر مازندران تعطیل کرد

آغاز فعالیت گشت ویزه نظارت بر واحدهای صنفی پرخطر کرونا در نوشهر

662 واحد نانوایی متخلف در مازندران شناسایی شدند

کرونا و باور مسئولیت اجتماعی در قبال آن

49 واحد صنفی متخلف در مازندران پلمب شد

هوای مازندران تابستانی می‌شود

شمار ناوگان باری در مازندران 18 درصد رشد یافت

برنامه جامع تالاب‌ها در سطح ملی پیگیری می شود

هشدار مدیریت بحران درباره وقوع سیلاب در مازندران

ادعای ترسناک مدیر بهشت زهرا درباره فوتی‌ های تهران