پیام مازند

آخرين مطالب

دولت تدبیر, گاز رسانی به مناطق صعب‌العبور مازندران سياسي

دولت تدبیر, گاز رسانی به مناطق صعب‌العبور مازندران
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- طبق آمار شرکت گاز مازندران از مجموعه 21هزارو 81کیلومتر خطوط تغذیه شبکه گاز رسانی ایجاد شده در استان، 6هزارو 110 کیلومتر آن فقط طی سال 92 تاکنون عملیاتی شد که بخشی از ان به روستاهای کوهپایه‌ای و بعضا صعب‌العبور بوده است.

گزارش شرکت گاز مازندران استان نشان می دهد همزمان با آغاز به کار دولت دکتر حسن روحانی از مجموعه 2هزارو 283 روستای دارای گاز استان 880روستا و از 59شهر استان ،هشت شهر در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.
کجور ، کیاسر ، رینه و فریم از جمله شهرهای کوهستانی استان مازندران هستند که گاز رسانی در این مناطق با هزینه سنگین عملیاتی شده است و همچنین 95درصد از روستاهایی که در مدت هفت سال اخیر از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند در مناطق کوهپایه ای و ییلاقی هزار جریب نکا و بهشهر ، لفور و ورسک سوادکوه ، چهاردانگه و دو دانگه ساری ، بند پی شرقی و غربی بابل ، منطقه بلده نور ،کجور نوشهر و جواهر ده رامسر بوده است. 
نمونه گاز رسانی به مناطق صعب العبور در استان مازندران بهره مندی مردم شهر آلاشت و هفت روستای منطقه در موقعیت ارتفاع 2 هزار متری است که تا سه برابر وضعیت معمولی سرمایه گذاری شده تا گاز به خانه‌های مردم برسد.
بنابر گزارش رسمی شرکت گاز مازندران از 796هزارو 405علمکی که در استان وجود دارد 202هزارو 554علمک در طی هفت سال اخیر نصب شده است یعنی از مجموع یک میلیون و 444 هزار مشترک گاز طبیعی ، 495هزارو 504مشترک در دولت تدبیر و امید به شبکه گاز استان متصل شدند.
مدیر عامل شرکت گاز مازندران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار این که در حال حاضر شبکه گاز به دورترین و صعب العبورترین نقاط مازندران رسیده است گفت: در حال حاضر عملیات گازرسانی 212 روستای مناطق کوهستانی در حال اجراست و 417 روستا در مرحله مطالعات گازرسانی قرار دارند.
جعفر احمدپور دلیل طولانی شدن گازرسانی به مناطق باقیمانده را افزایش هزینه سرمایه‌گذاری و بالا رفتن قیمت اجناس مصرفی پروژه‌ها، نوسانات ارزی و مبلغ قرار داد پیمانکاران عنوان کرد و اظهار داشت: وزارت نفت برای جلوگیری از تعطیلی فعالیت پیمانکاران، هزینه سرمایه‌گذاری در استان را تا 2 برابر افزایش داد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت که این استان از سه نقطه جدید دیگر به خط لوله گاز سراسری وصل می‌شود تا همه مناطق شهری و روستایی تحت پوشش کامل گازرسانی قرار بگیرند.
احمدپور با بیان این که 2شهر کوهستانی گزنگ و بلده در مرحله گاز رسانی قرار دارند ، گفت: طبق برنامه سه نقطه جدید شامل اتصال خط لوله انتقال گاز از امامزاده هاشم در جاده هراز ، گدوک در محور فیروزکوه و سه هزار تنکابن از طریق محور الموت قزوین به شبکه گاز رسانی استان متصل می شوند.
وی گفت: به طور یقین با اتصال شبکه داخلی گاز استان به این خطوط اصلی، افت فشار گاز در استان از بین خواهد رفت و همه مناطق روستایی و شهری نیز از این انرژی پاک بهره مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه تا پایان سال 1401 گازرسانی در استان مازندران به اتمام خواهد رسید، افزود: با توجه به شرایط بوجود آمده ناشی از تحریم ها و بالا رفتن نرخ ارز، تمام سعی و تلاش دولت این است که با تزریق بودجه عمرانی، پروژه های گازرسانی به مناطق صعب العبور بدون توقف انجام پذیرد.
احمد پور به پروژه گازرسانی منطقه هزارجریب در شرق مازندران اشاره کرد و گفت: روند گازرسانی به روستاهای مازندران شتاب ویژه ای داشته و تصمیم دولت گازرسانی به همه روستاهای بالای 20 خانوار است .
وی تصریح داشت: گازرسانی یکی از خدمات مهم دولت است که در شرق مازندران بیش از 151 روستای کوهستانی در دستور کار گازرسانی بوده و تاکنون به 58 روستا گازرسانی شده است.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه با نوسانات قیمت ارز لوله‌های مورد نیاز برای گازرسانی از کیلویی حدود 18 هزار ریال به 125هزار ریال افزایش یافته است، ادامه داد: اگر چه بیشتر قراردادهای گازرسانی با پیمانکاران از گذشته بوده است، اما وزارت نفت برای جلوگیری از تعطیلی فعالیت پیمانکاران، هزینه سرمایه‌گذاری در استان را تا 2 برابر افزایش داد.
وی تصریح کرد: بالا رفتن هزینه سرمایه‌گذاری ارتباطی به مردم ندارد و در واقع دولت برای جلوگیری از توقف و تسریع در عملیات اجرایی گازرسانی به مناطق صعب‌العبور، مبلغ را افزایش داده است.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران همچنین به گازرسانی 33 روستای صعب العبور و کوهستانی شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: هم اکنون پیمانکار در 33 روستای این شهرستان در حال انجام عملیات اجرایی است که پیش بینی می شود امسال 18 هزار مشترک در مناطق روستایی ساری به مشترگان استان اضافه شوند.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران گازرسانی به این منطقه کوهستانی را از پرهزینه ترین و سخت ترین طرح های شرکت نام برد و گفت: تاکنون 14 کیلومتر شبکه گذاری در شهر بلده نیز اجرا شده است .
بخش کوهستانی بلده شهرستان نور با 46 روستا و جمعیت 12 هزار نفری در 53 کیلومتری جاده هزار و 55 کیلومتری جاده چالوس و در 85 کیلومتری مرکز شهرستان نور با جمعیتی بیش از 121 هزار نفر در غرب مازندران قرار دارد.
احمدپور همچنین با اشاره به اینکه عملیات گازرسانی در 20 روستای منطقه کوهستانی سوادکوه در دست اجرا است، افزود: گازرسانی به 47 روستای دیگر بخش ولوپی و راستوپی این شهرستان در دست مطالعه و طراحی است.
احمدپور اظهار داشت: با ورود گاز به این روستاها، بیش از 11 هزار مشترک روستایی از این نعمت خدادادی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اظهار این که گازرسانی به روستاهای منطقه ورسک در 3 فاز برنامه ریزی و اجرایی خواهد شد.افزود: در 26 روستای دهستان ولوپی این منطقه نیز آماده نصب انشعاب است.
برچسب‌ها
گاز رسانی مازندران کارآمدی دولت


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شناسایی 2132 مبتلای جدید به کرونا؛ فوت 189 بیمار کرونایی

سلمان رشدی، خالق آیات شیطانی خودکشی کرد

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

واکنش ایران به اقدام شورای همکاری خلیج‌ فارس

هلال‌ احمر: 4 محموله جدید در راه لبنان است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

امضاء تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

دسترسی آزاد به قله دماوند، بار اضافی بر دوش امدادگران هلال احمر مازندران

تحقق 53 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در فصل بهار

دولت برای انعقاد قرارداد تولید قطار ملی تأمین اعتبار کند

پایان خانه به دوشی ون کافه‌ها

سورنا ستاری: تولید یک رام قطار ملی گامی بزرگ برای انبوه سازی است

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران: رسانه ها عملکرد مدیران را با تراوزی انصاف نقد کنند

انتقال بازار گل محلاتی در انتظار ابلاغ شورای تامین

کهولت سن، عامل تلف شدن پلنگ در هزار مسجد

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی پیشگیری و مدیریت گرد و غبار به هئیت دولت ارائه شد

ایرادات باغ وحش صفادشت باید مرتفع شود

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

جدیدترین تصویر از آیت‌ الله‌ سیستانی

روسیه هفته آینده واکسن کرونا را توزیع می‌ کند

هاشمی‌ طبا: وزیر بهداشت بداند، خیلی دیر شده!

مناف هاشمی: دولت از تولید انبوه واگن ملی حمایت کند

کرونا 310 میلیارد تومان اعتبار به مازندران فرستاد

واگن سازی تهران ظرفیت پاسخگویی به 15 کلانشهر را دارد

واگن سازیهای داخلی ظرفیت پاسخگویی به نیاز 18 کلانشهر را دارد

برنامه ریزی یک جریان خاص برای تخریب عزاداری ماه محرم

معاون استاندار مازندران : جداسازی دستاوردهای دولت از نظام باعث ناامیدی مردم می‌شود

رونق صادرات قطب صیادی شمال/آلمان و انگلیس مصرف‌کننده آبزیان ایران

برداشت برنج در 67 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران

مقدمه‌ای برای آرامش...

بازگشت دلار به کانال 20 هزار تومان

پیدا شدن جسد فرد ناشناس در دامنه قله دماوند

قیمت‌ مجاز تست کرونا در آزمایشگاه‌ها

شریعتمداری در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با وزیر کار جمهوری آذربایجان: نقشه راه توسعه همکاری های ایران و آذربایجان ترسیم شده است

طنین موسیقی آیینی ایران در سومین جشنواره موسیقی کیش

مرد زندانی به جرم قتل پای میز محاکمه رفت

مشاور بایدن: پرونده هسته‌ ای ایران را می‌ بندیم

اعلام جزئیات احتمالی گشایش اقتصادی روحانی

فرهنگسراها میزبان عزاداران محرم می‌شوند

مذاکره با آلمان برای احیای کارخانه سیمان ری

آغاز اصلاح فرآیندهای نظام‌مهندسی در شهرداری

نقش سرمایه های انسانی و هویت محله ای در توسعه پایدار اجتماعی

پل موتورسوار مشیریه ساخته می شود

نجات 20 بیمار از دودگرفتگی

حداقل زمان برای تولید واکسن کرونا یکسال است

تشکل های زیست محیطی مصداق مشارکت اجتماعی

محیط بانان به تجهیزات نوین مجهز می شوند

جانی دوباره برای بره‌قوچ هفتاد قله اراک

سواحل خزر در وضعیت قرمز کرونا

حادثه تصادف در بابل 6 کشته و زخمی بر جا گذاشت