پیام مازند

آخرين مطالب

فرماندار وضعیت شیوع کرونا در قائمشهر را نگران‌کننده توصیف کرد سياسي

فرماندار وضعیت شیوع کرونا در قائمشهر را نگران‌کننده توصیف کرد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – ایرنا – فرماندار قائمشهر از افزایش آمار بیماران کرونایی بستری در این شهرستان به بیش از 150 نفر خبر داد و وضعیت این شهرستان را با سرعت گرفتن روند شیوع بیماری طی روزهای اخیر نگران کننده توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، یحیی یوسف پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : تا روز گذشته 151 نفر بیمار کرونایی در این شهرستان بستری شدند که از این تعداد هشت نفر در بیمارستان ولیعصر و بقیه در بیمارستان رازی بستری هستند.
وی با اعلام این که روند شیوع کرونا در این شهرستان طی چند روز اخیر شتاب گرفت و صعودی شد ، افزود : متاسفانه هر روز آمار بیماران بستری رو به افزایش است و در واقع ما با موج دوم شیوع ویروس در شهرستان مواجه هستیم.
فرماندار قائمشهر یکی از دلایل بالا بودن آمار بیماران بستری در این شهرستان را پذیرش بیماران از دیگر شهرستان ها بویژه در بیمارستان رازی اعلام کرد.
وی گفت : بیمارستان رازی چون بیمارستان تخصصی عفونی است از شهرستان‌های دیگر هم به این بیمارستان منتقل می‌شوند زیرا این بیمارستان ماهیت و تخصص آن عفونی است و بیماری کرونا هم عفونی است به همین دلیل بیماران را به این بیمارستان منتقل می‌کنند.
یوسف پور با اعلام این که بیماران شهرستان‌های سیمرغ، جویبار و سوادکوه هم به قائمشهر منتقل می شوند ، تاکید کرد : با این وصف فعلا شهرستان قائمشهر در وضعیت قرمز قرار دارد و از چند روز پیش هم این موضوع اعلام عمومی شده است.
شیوع کرونا در مازندران پس از حدود 2 ماه طی روند کاهشی و رسیدن به ثبات نسبی ، از 2 هفته پیش دوباره افزایشی شد و طی روزهای گذشته شتاب گرفت به گونه ای که در حال حاضر تنها در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران 563 بیمار بستری هستند. این در حالی است که تا پیش از افزایشی شدن ، آمار بیماران بستری در این مجموعه ها به حدود 200 نفر کاهش یافته بود.
همچنین بیش از 150 بیمار هم در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری هستند در حالی که آمار بیماران بستری در این مجموعه ها هم پیش از روند افزایشی کنونی به کمتر از یکصد نفر رسیده بود.
شهرستان قائمشهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران محسوب می شود. مقایسه آمار اعلام شده از سوی فرماندار و با آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، نشان می دهد که هم اکنون شهرستان قائمشهر بیش از یک چهارم بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های زیرمجموعه این دانشگاه را دارد.
مازندران 22 شهرستان دارد که از تعداد 21 شهرستان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستند و شهرستان بابل هم به عنوان بیست و دومین استان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان است.
بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، هم اکنون علاوه بر قائمشهر ، شهرهای آمل ، بابل ، بهشهر ، رامسر ، محمودآباد ، سوادکوه و نوشهر هم در وضعیت قرمز قرار دارند.
بازگشت محدودیت‌های سختگیرانه به قائمشهر
فرماندار قائمشهر همچنین از اتخاذ تدابیر سختگیرانه پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری در شهرستان خبر داد و گفت : از روز دوشنبه قرارگاه نظارت و توسعه پزشکی در شهرستان تشکیل شد و مستمر پیگیر این موضوع بودیم که اجازه ندهیم روند افزایشی بیماری شتاب بیشتری بگیرد ولی به طور قطع اگر مردم همکاری نکنند ، با مشکل جدی مواجه می شویم.
وی افزود : هم اکنون دستگاه ذیربط و نظارتی شهرستان مشغول بازرسی از مشاغل ، ادارات ، بانک ها و مراکز تجمع مردمی هستند و تصمیماتی هم در ستاد مقابله با کرونای شهرستان اتخاذ شده که اجرا خواهد شد.
یوسف پور گفت : برای جلوگیری از شتاب بیشتر شیوع بیماری تالارهای شهرستان بسته می شود و برای فعالیت مساجد هم در حال رایزنی هستیم که برای مدتی فعالیت نداشته باشند.
فرماندار قائمشهر با اعلام این که از امام جمعه شهرستان خواسته شده تا فعلا در این شرایط نماز جمعه برگزار نشود ، افزود : هتل‌ها ، متل‌ها و رستوران‌ها باید بسته شوند. آریشگاه‌های زنانه و مردانه باید با محدودیت فعالیت کنند یا در حد ممکن بسته شوند.
وی تاکید کرد : بارها در رسانه و توسط کارشناسان بهداشت و درمان و محققان تاکید شده که برای جلوگیری از شیوع ویروس و مهار کرونا نیاز به حمایت مردم است و اکنون که در پنجمین ماه شیوع این بیماری قرار داریم برای تک تک شهروندان ثابت شده است که اگر همه حمایت کنند می توان این بیماری را مهار کرد همان گونه که در ماه اردیبهشت و خرداد با رعایت مردم و اجرای پروتکل های بهداشتی و محدویت هایی مانند فاصله گذاری فیزیکی ، شیوع بیماری کاهشی شده بود.
فرماندار قائمشهر افزود : اکنون نیز تک تک شهروندان باید بدانند اگر شیوع بیماری افزایشی شده ، همه ما مقصریم و باید رعایت کنیم و تنها راه مقابله با این بیماری هم همکاری و رعایت همگانی است.
وی با تاکید بر اینکه همه در اجتماع و مخصوصا مکان‌ های پر تردد حتما باید از ماسک استفاده کنند ، گفت : این ویروس در حال جهش و تغییر ماهیت است. اکنون سازمان پزشکی جهانی معتقد است که استفاده از ماسک 85 درصد ابتلا به این ویروس را کاهش می‌دهد. همه مردم مراعات کنند تا با همراهی ان‌ها بتوانیم این ویروس را از بین ببریم. باید یاد بگیریم که باید با کرونا زندگی کنیم. باید درکنار کسب و کار ، نحوه مقابله با این ویروس را بدانیم.
یوسف پور با بیان اینکه راههای جلوگیری از کرونا بسیار ساده است، اضافه کرد: دست‌ها مرتب شسته شود، ماسک بزنیم و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم. این محورها را رعایت کنیم به راحتی می توانیم در کنار کسب و کار، با بیماری کرونا هم مقابله کنیم.
برچسب‌ها
ویروس کرونا مازندران قائم شهر


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield