پیام مازند

آخرين مطالب

برگشت محدودیت‌های کرونایی به بازار شهرستان آمل سياسي

برگشت محدودیت‌های کرونایی به بازار شهرستان آمل
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران به عنوان رییس ستاد استانی مقابله با کرونا دستور داد تا پاساژها ، مکان‌های پرتردد و پر تجمع برای در شهرستان آمل طی چند روز آینده تعطیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونای آمل که یکی از هفت شهرستان دارای وضعیت قرمز مازندران است ، افزود : تصمیم بازاریانی که به صورت داوطلبانه قصد تعطیلی کسب و کارشان را در این مدت داشته باشند ، مورد استقبال قرار می گیرد.
بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال حاضر هفت شهرستان آمل ، بهشهر، بابل ، رامسر ، نوشهر ، محمودآباد و سوادکوه را قرمز اعلام کرد. وضعیت پنج شهرستان دیگر مازندران هم نارنجی اعلام شده است. مازندران 22 شهرستان دارد.
رییس ستاد مقابله با کرونای مازندران گفت : متاسفانه وضعیت برخی از شهرستان های استان به پیک مجدد شیوع بیماری کرونا رسیده و دارای وضعیت قرمز هستند و به همین دلیل احتمال افزایش آمار بیماران در روزهای آینده در این شهرستان ها از جمله آمل وجود دارد و باید تصمیم های جدی تر برای مقابله با شیوع این ویروس اتخاذ شود و در صورت نیاز به تصمیم قاطع تر در این ارتباط مکاتباتی با وزارتخانه های کشور و بهداشت و حتی رییس جمهوری انجام می شود.
نماینده عالی دولت در مازندران تردد در محیط های بسته را مهم ترین فاکتور افزایش شیوع ویروس کرونا در برخی شهرستان های استان اعلام کرد و بر ضرورت جلوگیری از تجمع افراد در محیط‌های بسته، مسقف و کوچک تاکید کرد.
حسین زادگان پایش وضعیت و شناسایی دلایل درگیری در شهرهای قرمز از جمله آمل را قدم نخست دانست و تاکید کرد : این وضعیت خواه ناشی از مراودات در بازار ، عدم رعایت مردم و عادی انگاری در مقابله با موضوع کرونا است و یا کم توجهی دست اندرکاران و یا هر علت دیگر ، اکنون موجب شیوع بیماری و نگرانی شده است.
استاندار مازندران افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی برای عبور از این وضعیت و تاب آوری در برابر وضعیت احتمالی حضور طولانی تر این ویروس در پیک دوم را از ماموریت های دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد و اظهار داشت : ارتقای بیمارستان های شهرستان های درگیر از جمله آمل برای پذیرش بیماران کرونایی در صورت افزایش مبتلایان، ماموریت مهم دیگری است که باید از سوی دانشگاه های علوم پزشکی جدی گرفته شود.
حسین زادگان با اشاره به این که شناسایی مراکز تجمعی در شهرستان از دیگر اولویت های این روزهاست، اظهار داشت: باید مشخص شود که در بازار آمل کدام نقاط، در حمل و نقل عمومی، محیط های کارگری و کارخانجات این شهرستان، مراکز آموزشی و ... از بیشترین میزان تراکم برخوردارند و در چه وضعیتی هستند.
وی با بیان این که نمی توان محیط کار و تولید را تعطیل کرد، افزود : باید با تعیین پروتکل های متناسب با این محیط ها، فضای کار و تولید را امن نگه داشت.
رییس ستاد مقابله با کرونای استان مازندران با اشاره به این که هیچ مراسمی در شهرهای با وضعیت قرمز نباید برگزار شود، گفت : سازمان صنعت و معدن ، اماکن نیروی انتظامی با کمک نیروهای بسیج و با کار میدانی و عملیاتی نسبت به این موضوع اقدام نمایند چرا که حفظ جان و سلامت مردم خط قرمز ما در مقابله با کروناست.
حسین زادگان بر جدیت نیروهای عمل کننده و دست اندرکاران بخش های مختلف برای قطع زنجیره انتقال و شیوع بیش از پیش این ویروس تاکید کرد و گفت : هدف اصلی ما از اجرای برنامه های محدود کننده ، ایجاد توازن بین میزان پیشروی بیماری و توان درمانی استان است و به هیچ وجه نمی خواهیم معیشت و کسب و کار مردم تعطیل شود لیکن اگر جان مردم در خطر باشد ناگزیر باید تصمیمات محدودکننده را جدی تر کنیم.
دورکاری در شهرهای قرمز
استاندار مازندران همچنین بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مراکز پرتجمع نظیر بانک ها تاکید کرد و گفت : باید ضدعفونی معابر و مکان های مهم، نظارت بر بازار و تبلیغات محیطی برای تقویت فرهنگ سازی و تداوم رعایت پروتکل های بهداشت فردی و عمومی با جدیت تداوم یابد. 
وی با بیان این که ادارات در شهرهای دارای وضعیت قرمز می توانند به کارکنانی که وضعیت پرخطر دارند دور کاری بدهند ، تاکید کرد : شهرداری ها مکان های پرتردد و مجموعه های تحت پوشش خود را باید ضد عفونی کنند.
حسین زادگان گفت : قصد ما ضمن مبارزه کامل با شیوع کرونا ، حفظ معیشت و اقتصاد مردم است لیکن معتقدیم هر مکانی که جان مردم را تهدید کند ، باید تعطیل شود.
وی ادامه داد : نانوایی ها، سوپرمارکت ها و مشاغل حیاتی باز هستند ، اما باید بدرستی در جهت رعایت بهداشت و پروتکل های بهداشتی مدیریت شوند.
براساس آخرین آمار هم اکنون 628 بیمار کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و 159 بیمار هم در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری هستند. این تعداد بیمار بستری سه برابر آمار بیماران کرونایی بستری در مقایسه با 10 روز پیش است.
دانشگاه علوم پزشکی مازندران هشدار داده است که به خاطر نزدیکی شهرستان های مازندران به یکدیگر ، سرعت شیوع بیماری در این استان بیشتر از سایر مناطق کشور است و احتمال رسیدن شهرهای دارای وضعیت نارنجی به قرمز در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی زیاد است.
همچنین بر اساس اعلام این دانشگاه ، سرعت انتقال ویروس کرونا در استان طی یک هفته گذشته به 1.4 نفر افزایش یافت که دو برابر اوایل تیر ماه است. سرعت شیوع بیماری کرونا در مازندران اسفند ماه پارسال یک به چهار بود یعنی از یک بیمار به چهار نفر سرایت می کرد.
برچسب‌ها
ویروس کرونا مازندران


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پشت پرده محرومیت سنگین خواهران منصوریان

هافبک تراکتور به سبد خرید پرسپولیس اضافه شد

محرومیت سنگین 28 ماهه برای خواهران منصوریان!!

لغو محدودیت هراز و آزاد راه تهران شمال تا اطلاع بعدی

مازندران همچنان در وضعیت قرمز کرونایی

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

بین‌المللی شدن مرز هوایی فرودگاه رامسر پیگیری می‌شود

5 پروژه بزرگ ساری تا پایان سال جاری بهره برداری می شود

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

نخستین جشنواره نمایشنامه‌نویسی مازندران فراخوان داد

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

پیشکسوت خبرنگاران آمل درگذشت

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

طرح سایت‌موزه وستمین کیاسر تهیه شد

مربی سپاهان: داوری در بازی با استقلال روی بازیکنان ما تاثیرگذار بود/ به فوتبال پاک معتقدیم

سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به مازندران تکرار می‌شود

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

سرمربی ذوب آهن اصفهان : راهی جز برد مقابل نساجی نداریم

استقبال باشگاه نساجی از تعویض چمن ورزشگاه وطنی قائمشهر

طرح سایت موزه «وستمین» تهیه شده است

تعویض چمن مصنوعی خواسته قلبی نساجی چی ها هست

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

تفکری جز بردن یا تساوی برابر نساجی نداریم

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

فکری: دل خوشی از چمن مصنوعی ورزشگاه شهید وطنی نداریم

بیانیه حماس درباره توافق اسرائیل و امارات

توافق امارات و اسرائیل «معامله قرن» را کنار زد

اتوبوس‌های برقی به پایتخت برمی‌گردند

وضعیت هوای تهران قابل قبول است

بوناچیچ: به بازی روی چمن مصنوعی عادت نداریم/ باید جدی باشیم

شمال تهران، منطقه ای حساس در موضوعات خبری است

اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت اعلام می شود

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین‌ اجتماعی

نرخ سود سپرده نزد بانک مرکزی افزایش یافت

کندوان و هراز یکطرفه می شود

بازداشت تمامی عوامل تیراندازی در سعادت‌ آباد

افشای راز واکسن روسی کرونا

کشف 2 تن گوشت فاسد در جنوب تهران

آمادگی شهرداری برای اختصاص مجموعه های ورزشی برای برگزاری عزاداری‌های محرم

1977 میلیارد تومان، دستاورد سفر نوبخت برای مازندران

آغاز ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از فردا

بستری 1339 بیمار کرونایی در مازندران

اولین نیروگاه زباله سوز شمال کشور فعالیت آزمایشی خود را آغاز کرد

جسد سُها رضانژاد احراز هویت شد

جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌ بندی بنزین

جذاب ترین فیلم های عاشقانه که ترسناک هستند + عکس (قسمت دوم)

نوبخت:‌ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل نیروگاه زباله‌سوز نوشهر تامین می‌شود

موافقت معاون رئیس جمهور با توسعه فرودگاه بیشه‌کلای محمودآباد