پیام مازند

آخرين مطالب

ترددها محدود نشود وضعیت تهران فاجعه بار می شود شهرداری تهران

ترددها محدود نشود وضعیت تهران فاجعه بار می شود
  بزرگنمايي:

پیام مازند - معاون درمان ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از کووید-19 باید محدودیت‌ تردد در تهران بیشتر شود، گفت: در استان تهران آلودگی بیماری به‌شدت زیاد شده است و اگر مردم مراعات نکنند، در هفته‌های آینده وضعیت فاجعه‌بار می‌شود.

به گزارش شهر، نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره وضعیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این استان گفت: به همه بیمارستان‌های استان تهران ابلاغ کردیم با توجه به افزایش میزان بستری مبتلایان به کرونا در استان تهران بیماران را پذیرش کنند. هر موجی که در کشور ایجاد می‌شود بر تهران نیز اثر می‌گذارد، مثلا اگر در جنوب کشور افزایش تعداد مبتلایان را داشته باشیم تهران نیز متاثر می‌شود. در حوزه درمان ما در سطح 2 قرار داریم و در بحث پیشگیری، درمان عملا نقشی ندارد. باید محدودیت‌ها بیشتر انجام می‌شد که نشد. در کل، روند آلودگی بیماری در تهران به‌شدت زیاد شده است و متاسفانه در سنین پایین‌تر، حتی در اطفال و افراد جوان و کسانی که بیماری زمینه‌ای نیز ندارند درگیری وجود دارد. این نشان می‌دهد در موج جدید میزان آلودگی فوق‌العاده زیاد است و باید محدودیت‌های تردد بیشتر شود.
100 بیمارستان در استان تهران؛ درگیر کرونا
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که در حوزه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تهران چه وضعیتی داریم، بیان کرد: در استان تهران و در 3 دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران درمجموع 180 تا 200 بیمارستان داریم که از این تعداد بیش از 100 بیمارستان درگیر بیماران کرونا هستند.
او درباره اینکه آیا با کمبود تخت در این بیمارستان‌ها مواجه هستیم، توضیح داد: بیمارستان‌ها در زمانی که در موج اول در اسفند و فروردین بودیم خود به خود خلوت بودند و جراحی الکتیو انجام نشد. اما در اردیبهشت که بیمارستان‌ها به روال عادی خود بازگشتند درگیر جراحی‌های الکتیو شدند و حداکثر 30 درصد تخت‌ها را خالی کردیم و به بیماران کرونا اختصاص دادیم. اکنون ظرفیت ما پاسخگو است. اما موضوع مهم این است که بسیاری از بیماران مراجعه‌کننده به مراکز درمانی به بستری نیاز ندارند. باید توجه کرد اگر بیماری تنگی نفس شدید نداشته باشد و صرفا با یک درگیری کوچک ریه همراه باشد به بستری نیاز ندارد. در خیلی از افراد ممکن است علائم گوارشی و کوفتگی باشد که اصلا به بستری نیاز ندارند. ما در بیمارستان‌ها کمیته‌ای تشکیل داده‌ایم که بیماران مراجعه‌کننده سریع ویزیت شوند و تا حد ممکن بیماری را بستری نکنیم. همچنین سیستم بهداشت بتواند کمک‌کننده باشد و به بیماران در منزل آموزش داده شود.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: توصیه می‌کنیم بیماران به جز موارد اورژانس، اگر تنگی نفس شدید دارند، به بیمارستان مراجعه نکنند و به مطب‌ها، مراکز جامع سلامت و کلینیک‌های درمانی مراجعه کنند چراکه به علت آلودگی بیمارستان‌ها ممکن است فردی که مشکوک به کروناست با حضور در بیمارستان و آلودگی موجود، به موردی قطعی تبدیل شود. بیماران زمینه‌ای اصلا از منزل خارج نشوند و حتما همه افراد از ماسک استفاده کنند. در حال حاضر اورژانس‌ها پاسخگو هستند و ابلاغ کرده‌ایم که همه مراکز درمانی خصوصی بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش کنند.
توکلی بیان کرد: باید گفت تعدادی بیمار هستند که ممکن است به خاطر عدم پوشش بیمه‌ای پذیرش نشوند، مثلا اینکه فرد بیمه تامین اجتماعی باشد و به بیمارستانی برود که پذیرش این بیمه را نداشته باشد. ممکن است محدودیت داشته باشیم اما در اورژانس هیچ بیماری عدم پذیرش ندارد و ستاد هدایت بیمارستانی نیز نظارت لازم را بر مراکز درمانی دارد.
او در پاسخ به این پرسش که چرا بیمارستان‌های خصوصی بیماران کرونایی را پذیرش نمی‌کنند، توضیح داد: برخی بیمارستان‌های خصوصی اصلا توان ارائه سرویس به بیماران کرونا را ندارند. البته دو سه بیمارستان در استان تهران آماده بهره‌برداری است، مثل بیمارستان جدید فیروزآبادی که جایگزین بیمارستان قبلی است و یکی دو بیمارستان دیگر که درمجموع بتوانیم 500 تخت بیمارستانی اضافه کنیم.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران افزود: بیمارستان امام سجاد(ع) شهریار، بیمارستان حضرت فاطمه(ع) رباط کریم، بیمارستان شهدای گمنام پاکدشت، بیمارستان شهید مفتح ورامین و بیمارستان امام حسین(ع) بهارستان کاملا زیر بار بیماران کرونا هستند. البته کمبود تخت ممکن است در ساعتی که پیک مراجعه وجود دارد باشد. مشکل ما در ساعت‌های پیک و زمان‌هایی است که مراجعات زیاد است، اما سعی می‌کنیم موضوع را مدیریت کنیم.
تهران در وضعیت قرمز
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در تهران بیان کرد: در شرایط فعلی وضعیت تهران قرمز است و تمام ظرفیت در بخش درمان زیر بار کرونا رفته است و در ادامه باید تمهیدات برای کنترل تردد غیرضرور صورت گیرد که در حال انجام است. ما 3 گروه از افراد جامعه را در مواجهه با کرونا داریم. عده‌ای بی‌خیال هستند و قشر دیگری گرفتار بیماری کرونا شده‌اند و بار روانی زیادی به آنها وارد شده و ممکن است به همین دلیل مراجعه غیرضروری به بیمارستان داشته باشند.
توکلی گفت: تعدادی از افراد نیز به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و می‌گویند مبتلا به کرونا هستیم و باید چکار کنیم. این افراد باید به مراکز غیراورژانس بیمارستانی مانند مطب‌های پزشکان، مراکز خدمات جامع سلامت 16ساعته در نقاط مختلف و درمانگاه‌های سرپایی مراجعه کنند.
او در پاسخ به این پرسش که آیا پزشکان عمومی در مراکز درمانی و مطب‌های خصوصی نسبت به آخرین پروتکل‌های درمانی بیماران کرونا توجیه شده‌اند، تأکید کرد: بله، بیمارانی که مشکل تنفسی حاد ندارند، به مراجعه به بیمارستان و بستری نیاز ندارند. مردم فکر می‌کنند در بیمارستان معجزه می‌شود و کار خالق‌العاده‌ای صورت می‌گیرد. این در حالی است که در بیمارستان درمان حمایتی انجام می‌شود و هنوز کرونا درمان قطعی ندارد.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: به مردم توصیه می‌کنیم تا جایی که می‌شود از مراجعه به بیمارستان خودداری کنند، مگر اینکه به دستگاه کمک‌تنفسی نیاز داشته باشند. یکسری افراد علائم گوارشی دارند. کرونای گوارشی علائمی مانند دلدرد، دل‌پیچه، اسهال و کوفتگی دارد. این افراد باید در منزل استراحت و مایعات زیاد مصرف کنند.
کمبودی در ونتیلاتور نداریم
به گزارش فارس، توکلی در پاسخ به این سوال که آیا کمبودی در زمینه تامین دستگاه ونتیلاتور در استان تهران دارید یا نه، گفت: نه، مشکلی در این خصوص نداریم. دستگاه اکسیژن‌ساز در فاز اول خوب تقویت و تأمین شد، به جز در بیمارستان‌های جدید که نیاز داریم، مشکل بحرانی وجود ندارد. واقعا از مردم می‌خواهیم که با جدیت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه را رعایت و به آنها توجه کنند. به‌شدت این نگرانی وجود دارد که بیماری از این که هست بدتر شود و اگر مردم مراعات نکنند در هفته‌های آینده وضعیت فاجعه باری خواهیم داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای حکم قطعی قضائی برای رفع تصرف اراضی ملی هفتادقله

پیوستن 287 بیمار مازندرانی به جمع مبتلایان کرونایی

اجرای طرح کنترل مضاعف ورود مصالح ساختمانی به جزیره کیش

همه چیر درباره انفجار بزرگ دیروز در بیروت

باروت و آتش و خون؛ تصاویری وحشتناک از انفجار بیروت

احتمال تعطیلی پاساژ‌های پرتردد وجود دارد

ممنوعیت دوچرخه‌ سواری بانوان در مشهد

ماجرای برافراشتن پرچم چین در سیرجان چه بود؟

جزئیات تازه از انفجار شب گذشته در زاهدان

بازیگر سریال خط قرمز: مادرم از مقربین خداست! + بیوگرافی و عکس های ایمان اشراقی

منابع درآمدی شهرداری‌ها در شرایط بحران

وزارت نیرو باید روشنایی معابر و فضاهای بی دفاع را تامین کند

15 قطعه باغ شهری به تملک شهرداری درآمده است

کیفیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول

رشد مراجعه به مراکز درمانی شهرداری تهران نسبت به فروردین و اسفند

بارندگی در استان‌های ساحلی خزر و البرز؛ سرعت باد در تهران افزایش می‌یابد

3 کشته و مصدوم در تصادف محور سوادکوه

دادستان جدید آمل معارفه شد

180 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در ایلام پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: با اصلاح نظام آموزشی می توان نرخ بیکاری دانش آموختگان را کاهش داد

همه چیر درباره انفجار بزرگ دیروز در بیرون

اگر احسان علیخانی آقازاده می شد و رضا گلزار جوان عاشق پیشه! + عکس

کارگران خدماتی شهرداری مدام غربالگری می شوند

5000 بسته تبرکات علوی در مازندران توزیع می شود

ارسال 955 اثر به پنجمین جشنواره فرهنگی هنری ققنوس در مازندران

پیشرفت 55 درصدی پیاده روسازی خیابان شهید دعوتی

ارتباط غیر حضوری فریدون حیدری، شهردار منطقه ٥ با خبرنگاران و قدردانی از تلاش آنها

شهرداری تهران پیشگام مقابله با بحران کرونا شد

غدیر سند تشیع و امامت است

کاهش 10 درصدی انتقال خون با شیوع کرونا در مازندران

درخواست دانشگاهیان مازندران برای اخراج استاد هتاک و متخلف

وزارت نیرو درباره احداث سد فینسک پاسخگو باشد

فصل جدید همکاری بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی در مازندران

احتمال رگبار و رعدوبرق در مازندران

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های مازندران

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: متقاضیان بیمه بیکاری در سامانه جامع روابط کار احراز هویت کنند

خبرنگاران استان مرکزی مشمول تسهیلات کرونا می‌شوند

مسافران منشا 20 تا 30 درصد موارد ابتلا به کرونا در گیلان هستند

تصویری هولناک از شدت تخریب‌ ها در بیروت

ابلاغ پروتکل‌ های بهداشتی ماه محرم تا هفته آینده

دادستان ها نسبت به تضییع حقوق عامه واکنش نشان دهند

روند ساماندهی مرکز دفن گندک رو به بهبود است/ سیستم تصفیه فاضلاب برای شیرابه ها باید تا پایان سال احداث شود

15 مرداد پایان زمان نرمال کشت دوم برنج است

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در گرامیداشت روز خبرنگار

بازیگر سریال ستایش مادر شد + عکس

نیاز تهران به طرحی برای بازسازی پس از زلزله

اعلام تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی

فیلم جدید رامبد جوان و پیمان قاسمخانی :شاخ و نظام آباد مریخ!

خدمت رسانی به شهروندان تداوم دارد

دست پر استاندار مازندران از سفر به پایتخت