پیام مازند

آخرين مطالب

فرآیند انتخاب مدیر محله چیست شهرداری تهران

فرآیند انتخاب مدیر محله چیست
  بزرگنمايي:

پیام مازند - رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله ضمن ارائه گزارشی از استقرار رویه قانونی و ایجاد سازوکاری منظم، برای انتخاب مدیران محلات گفت: در سازوکار فعلی، فرایند انتخاب مدیر محله شفاف‌تر شده و افراد دارای شایستگی برای تصدی مدیریت محله‌ها برگزیده می‌شوند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مهدی شیرزاد رئیس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکت‌های اجتماعی در محلات شهر تهران در مورد فرایند انتخاب مدیران محلات گفت: پیش از این، انتخاب مدیران محله با بررسی مختصر رزومه گزینه‌های معرفی شده از سوی معاون اجتماعی منطقه در ستاد مدیریت محله و در نهایت با معرفی دو گزینه به هیات امنا، انتخاب مدیر انجام می‌شد.
او افزود: در این دوره مدیریت شهری، با نقد و بررسی فرایند گذشته تلاش شد رویه ضابطه‌مند شود تا از انتخاب‌های سلیقه‌ای و اعمال نفوذ در فرایند انتخاب مدیر محله جلوگیری شود.
ارزیابی داوطلبان در کانون ارزیابی مدیران محله
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله در مورد شفافیت فرایند انتخاب مدیر محله گفت: با اعلام یک فراخوان عمومی در سطح مناطق، این امکان برای تمام افرادی که در خود توانمندی مدیریت محله را می‌دیدند به وجود آمد تا فرصتی برابر برای ارزیابی و کسب این سمت داشته باشند.
در گام بعد، برای برگزاری کانون ارزیابی مدیران محله، با استقرار یک فرایند تخصصی با همکاری شرکت خدمات اداری شهر، نظام شایستگی افراد تبیین شد. چهار شایستگی برای مدیران محله تعریف و بر مبنای آن یک آزمون روان شناختی و دو مصاحبه نیمه‌ساخت‌یافته طراحی شد. این شایستگی‌ها عبارتند از مسئولیت‌پذیری، تفکر تحلیلی و حل مساله، هدف‌گرایی و هدایت عملکرد، و مهارت ارتباطی. با کمک مشاوران متخصص در این زمینه، ذیل هریک از این شایستگی‌های مرکزی شاخص‌ها و نشانه‌های رفتاری مرتبط تدوین شده است.
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله در مورد روش تبیین مولفه‌های شایستگی اظهار کرد: این مولفه‌ها حاصل سه منبع مطالعاتی بوده است. اول مطالعه‌ای که در ارتباط با میزان و کیفیت فعالیت‌های سراهای محله‌ها انجام شده، دوم نظام شایستگی مدیران شهرداری که در شرکت خدمات شهری تدوین شده است و سوم نظرات مدیران سراهای محله‌ها، معاونان اجتماعی مناطق و صاحب‌نظران حوزه اجتماعی.
برای هریک از داوطلبان کارنامه تخصصی و تفصیلی صادر شده است که به دلیل محرمانگی اطلاعات شخصی افراد تنها با تقاضای خودشان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
شیرزاد در مورد تغییرات فرایند اجرا شده برای انتخاب مدیر محله گفت: تغییر اول نسبت به گذشته، شفافیت، و فرصت برابر افراد در ورود به فرایند انتخاب است. داوطلب تصدی سمت مدیریت محله ممکن است از طریق شورایاری معرفی شده باشد یا در سرای محله فعال بوده باشد و یا شهروندی علاقه‌مند به مدیریت در محله باشد. تغییر دوم، مصاحبه بر مبنای یک مدل تخصصی توسط ارزیابان متخصص بود که امکان اعمال سلیقه در آن به حداقل رسیده است و تغییر سوم، این است که بسته به تعداد داوطلبان در هر محله، گزینه‌های بیشتری (بین 3 تا 5 گزینه) به هیات امنا معرفی می‌شوند تا قدرت انتخاب افزایش یابد.
بررسی صلاحیت 3130 نفر برای تصدی پست مدیریت محله
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله در مورد میزان ثبت نام برای مدیریت محله گفت: در این فرایند 3130 نفر در سامانه مرتبط با انتخاب مدیر محله ثبت نام کردند و پس از پایش اولیه توسط کارگروهی در مناطق، حدود هزار نفر از این افراد، شرایط لازم را احراز نکردند و 2130 نفر برای طی فرایند ارزیابی تخصصی توسط مناطق 22گانه معرفی شدند.
با انصراف برخی از افراد و نهایی شدن لیست، 1863 نفر برای مصاحبه دعوت شدند که از این تعداد 299 نفر مدیران فعلی محلات شهر تهران هستند. پس از انصراف برخی از مدیران فعلی محلات، در نهایت 285 نفر از ایشان به همراه 1560 نفر از داوطلبان، مورد ارزیابی قرار گرفتند. البته مدیران فعلی محلات به دلیل احترام به تجارب و زحماتی که در این مدت کشیده اند، بدون طی فرایند ارزیابی اولیه توسط مناطق به کانون ارزیابی دعوت شدند.
شیرزاد در مورد ویژگی‌های افرادی که ثبت نام کردند، گفت: به طور میانگین برای هر محله 8.5 نفر ثبت‌نام کردند که جوان‌ترین فرد حدود 20 سال سن و مسن‌ترین نیز حدود 82 سال سن داشت.
او افزود: مناطق 1 و 5 با توجه به این که بیش ترین تعداد محله را دارند، بیش ترین تعداد داوطلب را نیز داشتند. بالاترین نمره‌ای که در کانون ارزیابی به دست آمد مربوط به داوطلبی در محله جنت‌آباد شمالی در منطقه 5 با نمره 82.5 از 100 بود. میانگین شهرتهران 49 از 100 و بالاترین میانگین منطقه مربوط به منطقه چهار با نمره 52 از 100 بود.
فرایند انتخاب مدیر محله شفاف‌تر شده است
بعد از طی فرایند ارزیابی، بسته به تعداد داوطلبان ثبت نامی، برای هر محله حداکثر 5 نفر به منطقه معرفی می‌شوند. در مرحله اول 3‌ نفر توسط کارگروه «انتخاب مدیر محله» منطقه، برای انتخاب به هیات امنای محله معرفی می‌شوند که در صورت عدم انتخاب از بین این گزینه‌ها در مرحله دوم 2 نفر باقی‌مانده معرفی می‌شوند تا در نهایت، یک نفر با نظر هیات امنا مدیر محله شود.
او افزود: خوشبختانه کار برگزاری کانون­های ارزیابی به پایان رسیده است و نتایج آن مشخص شده است. کسانی را به هیأت امنا معرفی کرده‌ایم که نمره کانون ارزیابی­شان در حد میانگین منطقه یا بالاتر باشد. در مرحله اول، در 171 محله که حداقل سه نفر برای معرفی به هیئت امنا داشتند، افراد را به مناطق 22 گانه معرفی کردیم. 5 محله، سرای محله ندارند که برای آن ها کسی معرفی نمی شود. در این محلات، حدود 60 مدیر محله فعلی نمره لازم برای معرفی به هیأت امنا را کسب نکردند.
در 177 محله باقی مانده که در گام دوم به مناطق معرفی شدند، در هر محله، ما کمتر از 3 نفر که نمره‌ای مساوی یا بالاتر از میانگین منطقه کسب کرده باشند، داریم. برای این محلات، از بانک اطلاعاتی مدیران محله هر منطقه، برای هر کدام از این محله ها بین 3 تا 5 نفر توسط کارگروه انتخاب مدیر محله، به هیأت امنا معرفی شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری متخلف برداشت تخم های لاکپشت های در استان بوشهر

یادداشت/ یک ساعت ماندن موسوی خیانت به مردم و کادر درمان مازندران است

بهره مندی287 نفر از مددجویان بهزیستی استان البرز از تسهیلات مسکن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: کارگران و کارفرمایان کرمانشاه از خدمات مشاوره‌ و وکالتی بهره مند می شوند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: پایین بودن هزینه ایجاد شغل در طرح های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 14 مرداد 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 14 مرداد 99

طاهری نسب: 90 درصد جمعیت استان تهران، شهرنشین هستند

«مقابله جمعی» تنها راه توقف زنجیره انتقال کرونا در تهران است

ساخت پردیس سلامت مشروط به آزادسازی پادگان منطقه 22 است

99 درصد مطالبات کلزاکاران در مازندران پرداخت شد

گشت‌های کنترلی آتش زدن کاه و کلش در مازندران تشدید شد

اماکن گردشگری و اقامتی سوادکوه شمالی تعطیل شد

زراعت چوب در 30 هزار هکتار از اراضی ملی کشور شروع شد

وضعیت آب و هوا؛ تهران خنک تر می شود

بازنگری در ماموریت‌های سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری یک ضرورت است

هیئت های مذهبی پویاترین تشکل های دینی در مقابله با کرونا هستند

خودکشی با قرص برنج در مازندران 52 درصد کاهش یافت

مهار و کنترل آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بیرمی استان بوشهر

برخورد با هرگونه تخلف در اجرای ضوابط زیست محیطی

ساخت آبشخور برای حیات وحش توسط شکارچیان در کهگیلویه وبویراحمد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: حل مسائل و مشکلات جامعه کار و تولید استان با تعامل و همفکری امکان پذیر است

جزئیات تازه از جنایت خونینِ سعادت‌ آباد

مراسم ختم، وضعیت یک شهرستان را قرمز کرد

جزئیات طرح جدید مجلس درباره یارانه بنزین

کاهش 70 درصدی درآمد مترو و اتوبوسرانی در دوران کرونا

دود آتش بازی کشاورزان مازندرانی در چشم بیماران کرونایی

حناچی: شهروندان برای طی مسیرهای کوتاه دوچرخه سواری کنند

برگزاری مانور بازگشایی مدارس به‌صورت مجازی در مازندران

پرونده آق مشهد روی میز قضا/ برای 2 پلاک دماوند سند صادر شد

دولت برای افزایش کارآمدی تغییر ریل دهد

میدان شهدا بازسازی می شود

جزئیات تبدیل باغ وثوق‌الدوله به بوستان

پرونده جنگل آقمشهد روی میز رییس دستگاه قضایی

آتش زدن کاه و کلش بلای جان 2 کشاورز آملی شد

نقره داغ شدن فروشنده تنکابنی

نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در بازار امروز سه شنبه 14 مرداد 99

مسیرهای ورودی به سمت تهران پر ترافیک است

دستورالعمل وزارت بهداشت برای عزاداری محرم

جزئیات اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجران اعلام شد

آغاز آموزش تلویزیونی دانش‌ آموزان از 15شهریور

ابتلای 70 نفر از میهمان یک جشن عروسی به کرونا

سردار اشتری: فعالیت قانونی کولبران مشکلی ندارد

پنجشنبه 6 امتیاز از پرسپولیس کسر می شود؟!

بیرانوند پول طلب برانکو را می دهد!

ورود سینما به بازار بورس/ آیا بورس به داد سینمای ایران می رسد؟

ماجرای سانسور 15 دقیقه ای سریال آقازاده چه بود؟ + عکس

از ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی تا راه‌اندازی موزه و تالار

بخش کشاورزی نیازمند توجه ویژه در سال جهش تولید است

در میاندورود شیرودی بکارید؛ طارم برداشت کنید!