پیام مازند

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد؛

حقایقی در مورد عمارت پرماجرای ساری/ شهر زخمی و خسته از بی‌فرجامی مقالات

حقایقی در مورد عمارت پرماجرای ساری/ شهر زخمی و خسته از بی‌فرجامی
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - عمارت شهرداری ساری هر روز پرماجراتر می‌شود و شمار دستگیر شدگان آن تاکنون به هشت نفر رسیده و مردم می‌پرسند در شهرداری چه خبر است.

خبرگزاری مهر ؛ گروه استان‌ها: هرروز اخباری از دستگیری مدیران سابق و کارمندان دوایر مختلف شهرداری ساری به گوش می‌رسد، افرادی که تا دیروز در بخش‌های مختلف سمت داشتند و امروز برای پاره‌ای توضیحات به دستگاه قضائی فراخوانده شده‌اند.
بررسی و پایش سوابق دستگیرشدگان در عمارت پرماجرای ساری نشان می‌دهد که همه این افراد یا از مدیران تراز میانی هستند و یا ارتباطی به حوزه مالی دارند و از برخی از آنان به‌عنوان جعبه سیاه و یا صندوقچه عمارت شهرداری یاد می‌کنند.
در میان دستگیرشدگان هم معاونان سابق به چشم می‌خورند و هم از افراد تأثیرگذار در حوزه مالی و عزم دستگاه قضائی برای فسادزایی و مقابله با تخلفات این بخش از حدود یک سال گذشته پررنگ‌تر شده است. با رفتن شهردار سابق از عمارت که برخی از وی به‌عنوان ناجی کلان‌شهر یاد می‌کردند، ورق برگشت و شخم زدن اقدامات دوره شش‌ساله مدیریت گذشته، سرنخ‌هایی را به دست می‌دهد که برای مردم شهر سوال برانگیز شده است.

پیام مازند


پرونده شهرداری روی میز دستگاه قضا
اکنون دستگاه قضائی و دادستانی عزمش را برای برخورد با تخلفات در این دستگاه مهم و تأثیرگذار شهری جزم کرده است و پرونده‌ای از چند ماه قبل تشکیل داده که برای روشن شدن زوایای پنهان آن هرروز خبر از بازداشت فردی جدید در بدنه شهرداری به گوش می‌رسد. افرادی که خود را صندوقچه اسرار و جعبه سیاه عمارت می‌دانند و افکار عمومی منتظر پاسخ‌دهی به این بخش است.
حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری رئیس‌کل دادگستری مازندران که از یک سال پیش به مازندران ورود پیدا کرد و تلاش او و تیمش در برخورد با مفاسد مایه امید برای حذف افراد ناکارآمد و متخلف در حوزه‌های مختلف شده است، درباره پرونده شهرداری ساری بابیان اینکه از چند ماه پیش پرونده‌ای در دادستانی مرکز استان مربوط به این نهاد تشکیل‌شده است، با قاطعیت تأکید می‌کند این پرونده مربوط به مدیریت دوره قبلی است.
وی عنوان می‌کند هرچند با رفتن شهردار قبلی به تهران، پرونده وی در محاکم پایتخت در حال بررسی است، ادامه می‌دهد: در حال حاضر تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.
تاکنون افرادی برای پاره‌ای توضیحات یا احضار و یا بازداشت شدند و روند تحقیقات در این زمینه ادامه دارد که با تکمیل آن اطلاع‌رسانی می‌شود
حجت‌الاسلام اکبری ادامه می‌دهد تاکنون افرادی برای پاره‌ای توضیحات یا احضار و یا بازداشت شدند و روند تحقیقات در این زمینه ادامه دارد که با تکمیل آن اطلاع‌رسانی می‌شود.
رئیس‌کل دادگستری مازندران یادآور شد: پرونده تشکیل‌شده به مدیریت فعلی شهرداری ارتباطی ندارد و مربوط به دوره‌های گذشته بوده که چند ماهی تشکیل‌شده است.
تشکیل پرونده شهرداری ساری و بازداشت هرچند روز یکی از کارکنان و مدیران سابق در حالی است که به گفته یک مقام آگاه تاکنون هشت نفر در این نهاد شهری بازداشت و احضار شده‌اند.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این افراد در حوزه‌های مختلف مدیریتی و مالی در دوره گذشته فعالیت داشتند و در ماه جاری احضار شدند.
عدم شفافیت مالی و ریخت و پاش هایی که گریبان عمارت را گرفت
شفاف نبودن مسائل مالی و اجرای پروژه‌هایی بدون پیوست و قرارداد و بی توجه به ضوابط قانونی بی شک یکی از مسائلی است که در پرونده تشکیل شده از سوی دستگاه قضائی مورد بررسی قرار خواهد گرفت چرا که کلانشهر ساری زخم خورده از پروژه‌های بدون قرارداد و بی برنامه‌ای است که روی دوش شهر سنگینی می‌کند و بسیاری از پروژه‌ها و طرح‌ها معلوم نیست برچه اساس و کدام ضوابط در دوره‌های قبلی به پیمانکاران خاص واگذار شده است.
ماجرای پروژه‌های بی برنامه، نیروهای مازاد و وجود تخلفات اداری در سال‌های گذشته همواره در عمارت مطرح بود و هرازگاهی خبرهایی از آن به بیرون درز می‌کرد، از سوی دیگر هزینه کردهای بی منطقی و غیراصولی برای سفرهای برون مرزی مدیران میانی و یا اقامت در هتل‌های لاکچری و چندستاره که فقط در یک سال بیش از سه میلیارد ریال روی دست شهرداری هزینه گذاشته بود، سبب شد تا سلامت اداری و مالی، خواست مردم و مرکزنشینان از تیم جدید شهرداری باشد. از این‌رو عباس رجبی شهردار جدید ساری در برنامه‌هایش سلامت اداری و شفافیت ساختار اداری را جزو اولویت‌ها بیان کرد.

پیام مازند


وی همچنین از اعضای شورای شهر خواست تا اگر موردی از مشکلات در زمینهٔ اداری و مالی سراغ دارند برای پیگیری به شهرداری گزارش دهند.
ساماندهی پروژه‌های نیمه‌کاره / ‏‬چهره شهر زخمی است
بررسی‌ها نشان می‌دهد که وجود پروژه‌های نیمه‌کاره و زخم خورده فاقد قرارداد از مهم‌ترین دغدغه‌های و سرفصل‌های پرونده تشکیل شده برای عمارت باشد، عباس رجبی در این زمینه می‌گوید: بیش از 200 پروژه در حال کار یا به اتمام رسیده در شهرداری وجود داشت که یا قرارداد نداشت و یا دارای مشکلات دیگر بود و از مهم‌ترین اقدامات معاونت فنی و عمرانی در ماه‌های اخیر ساماندهی این وضعیت بود.
پروژه پرماجرای زباله‌سوز ساری که یکی از موضوعات مطرح شده در پرونده عمارت است و در دوره گذشته هزینه‌های زیادی از بیت‌المال برای سفر مدیران مرتبط و غیر مرتبط صرف آن شده، از دیگر مطالبات مرکز نشینان است که بی توجهی به آن در دوره‌های قبلی بارها سبب اعتراض و چالش شده است و اکنون باتغییر ساختار و هدفمندشدن اجرای آن، این پروژه مسکوت مانده روی ریل پیشرفت قرار گرفته است و وضعیت پروژه نیروگاه ساری به‌جایی رسیده که مهدی رازجویان معاون عمرانی استانداری مازندران در بازدید دو روز گذشته‌اش در گفتگو با خبرنگار مهر وضعیت پیشرفت آن را رضایت‌بخش اعلام کرده است.
همچنین وعده بهره‌برداری از نیروگاه ساری که به‌عنوان مطالبه مهم مرکزنشینان سال‌ها در هاله‌ای از ابهام مانده بود، این روزها روی ریل پیشرفت قرارگرفته است و علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میان درود در مجلس نیز در بازدید از پروژه پرماجرا به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر وضعیت اجرای این پروژه مطلوب بوده و در صورت تداوم وضعیت کنونی می‌توان به افتتاح آن امیدوار بود.
ساری شهر زخم‌خورده از وعده‌ها و پروژه‌ها آرام و بی‌صدا و به دور از هیاهوی گذشته به‌پیش می‌رود اما از حاشیه‌های ایجادشده در عمارت دل‌چرکین است و هر روز مردم می‌پرسند در این ساختمان پرماجرا چه گذشته است و شهر تاوان چه چیزی را می‌پردازد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محاکمه 3 نوجوان داعشی در تهران؛ آنها با ابوخدیجه برای عملیات تروریستی وارد ایران شده بودند

پرداخت خسارت مجتمع تجاری پردیس یک توسط شرکت ایران معین

15 هزار متر از حریم سیاه‌رود قائمشهر بازگشائی شد

کنکور برگزار نمی شود

از رقابت لیلا حاتمی و مریلا زارعی تا مدیری و تنابنده، در جشن حافظ 99 + عکس

اولویت، حفظ ایمنی شهروندان است

سلاخی جوان بابلسری نیمه های شب در خیابان

علت مرگ ماه چهره خلیلی مشخص شد + عکس

نساجی مازندران بازیکن تأثیرگذار خود را از دست داد

سالانه 2 میلیون اصله نهال در مازندران غرس می شود

شناسایی 200 کانون تجمع زباله گردهای پایتخت

زمینه رشد و جهش تولید در مازندران فراهم است

کشف 7 فقره سرقت در شهرستان نوشهر

یک کشته و 5 زخمی در تصادف ساری

عکس وحشتناک از سقوط خودرو به دره در جاده هراز

آمار مبتلایان به کرونا در تهران افزایش می‌ یابد

10 هزار بسته غذایی دهه ولایت در مازندران توزیع شد

تنگ‌تر شدن حلقه نظارت کرونایی در مازندران

درخواست شهرداری برای برخورد با بازار غیر قانونی فروش حیوانات

انتقاد از صعود سه هزار کوهنورد و طبیعت گرد درایام کرونا به دماوند

سهم ناچیز اقتصاد دریا در تولید ناخالص ملّی کشور

چراغ قرمز کرونا در مازندران همچنان روشن است

کلاهبرداری میلیاردی در قائم شهر

​تصویب افزایش حق مسکن کارگری در کمیسیون اقتصادی دولت

تحولات ورزشی پسا کرونا، استراتژی اصلی سازمان منطقه آزاد کیش

مهار آتش در بیمارستان نفت در خیابان حافظ + عکس

مرگ تلخ نوجوان 14ساله در پارک لاله تهران

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 20 مرداد 99

تازه‌ ترین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

شهرآفتاب تخصصی می شود

تدفین 50درصد متوفیان کرونایی در بهشت زهرا

بوستان ابریشم؛ 10 میلیارد تومان از تملک تا اجرا

دستگیری کلاهبرداران اینترنتی در قائمشهر

شناسایی 6 گونه گیاهی مهاجم در جنگل‌های هیرکانی

شناسایی 2132 مبتلای جدید به کرونا؛ فوت 189 بیمار کرونایی

سلمان رشدی، خالق آیات شیطانی خودکشی کرد

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

واکنش ایران به اقدام شورای همکاری خلیج‌ فارس

هلال‌ احمر: 4 محموله جدید در راه لبنان است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

امضاء تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

دسترسی آزاد به قله دماوند، بار اضافی بر دوش امدادگران هلال احمر مازندران

تحقق 53 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در فصل بهار

دولت برای انعقاد قرارداد تولید قطار ملی تأمین اعتبار کند

جرایم اولویت‌دار در مازندران کدام است؟

حادثه رانندگی با 3 کشته و 4 مصدوم در بابل

پایان خانه به دوشی ون کافه‌ها

سورنا ستاری: تولید یک رام قطار ملی گامی بزرگ برای انبوه سازی است

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران: رسانه ها عملکرد مدیران را با تراوزی انصاف نقد کنند