پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس شبکه بهداشت‌ودرمان :

مناطق ییلاقی رامسر به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شد اجتماعي

مناطق ییلاقی رامسر به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - نوشهر- رئیس شبکه بهداشت‌ودرمان رامسر گفت که با توجه به تردد زیاد خوش‌نشینان و گردشگران به مناطق ییلاقی شهرستان ، این مناطق به کانون شیوع بیماری کرونا تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حمیدرضا مبشری روز دوشنبه در جلسه مبارزه با کرونای شهرستان افزود : متاسفانه برگزاری مراسم در تالارها و مساجد بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مهم ترین عامل شیوع مجدد ویروس کرونا در رامسر تبدیل شده و وضعیت شهرستان را قرمز کرده است .
وی با اظهار این که در حال حاضر بیشترین شیوع مربوط به مناطق ییلاقی است ، گفت : عدم هماهنگی و کنترل مناطق ییلاقی و دیگر مناطق روستایی سبب شده تا این مناطق به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شود.
رئیس شبکه بهداشت رامسر وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان را مشابه اسفند ماه سال گذشته توصیف کرد و افزود :‌ یکی از مشکلات پیش روی ما این است که افراد ناقل، بدون هیچ‌گونه علایم بیماری در میان مردم در حال تردد هستند و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خطر ابتلا دیگر افراد جامعه را هم تهدید می کند.
تنهایی اداره بهداشت
مبشری خواستار هم افزایی تمامی دستگاه ها برای نظارت و کنترل بر اجرای پروتکل های بهداشتی شد و گفت : برخورد با عوامل برگزار کننده مراسم در باغ ها پیرو مصوبات استانی به عهده شبکه بهداشت گذاشته شده است ،‌ ولی واقعیت این است که شبکه بهداشت به تنهایی امکان برخورد با این معضل را ندارد و نیاز است نیروی انتظامی هم در این کار دخیل باشد.
دبیر ستاد مبارزه با کرونای رامسر همچنین از عدم همکاری ادارات شهرستان در اجرای برخی مصوبات ستاد کرونا انتقاد کرد و افزود :‌ بر اساس مصوبه این ستاد مبنی بر معرفی یک نماینده از سوی هر نهاد به شبکه بهداشت، تاکنون هیچ کدام از ادارات نماینده ای به شبکه بهداشت معرفی نکرده اند.
مبشری با اشاره به کمبود نیروی درمانی در بیمارستان ها ، افزود :چنانچه تعامل و همکاری بین نهادهای شهرستان ضعیف باشد ، بدون شک کنترل اوضاع سخت خواهد شد.
بازگشت محدودیت‌های اسفند
فرماندار رامسر نیز در این جلسه گفت : متاسفانه شهرستان رامسر کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد و ادامه این وضعیت موجب می شود تا محدودیت های اسفند ماه بازگردد که قطعا پیامدها و هزینه های اجتماعی و اقتصادی سنگینی در پی خواهد داشت.
محمد آزاد افزود : به دلیل اهمیت موضوع طی چهار روز گذشته 28 مصوبه ستاد مبارزه با کرونا برای پیشگیری و مقابله با این ویروس در اختیار دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گرفت و تاکید شد که تمامیبندهای مصوبات جلسات ستاد کرونا باید از سوی دستگاه های ذیربط شهرستان اجرایی و عملیاتی شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان با تاکید بر همراهی مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی ، گفت : چنانچه پروتکل های بهداشتی و و فاصله اجتماعی در فضاهای عمومی رعایت نشود ، ناچار به تعطیلی این مکان ها هستیم.
آزاد افزود : استانداری مازندران صراحتا اعلام کرد تمامی تجمع ها به صورت ختم در مساجد ، جشن در تالارها و باغ ها ممنوع است و برخورد با افراد برگزار کننده با شبکه بهداشت ، اداره صنعت به همراه هماهنگی نیروی انتظامی خواهد بود.
شهرستان 80 هزار نفری رامسر در غرب مازندران یکی از هفت شهرستان دارای وضعیت قرمز کرونایی استان است.
برچسب‌ها
ویروس کرونا رامسر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نوبخت:‌ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل نیروگاه زباله‌سوز نوشهر تامین می‌شود

موافقت معاون رئیس جمهور با توسعه فرودگاه بیشه‌کلای محمودآباد

موافقت معاون رئیس جمهور با توسعه فرودگاه بیشه کلا

فعالیت آزمایشی نیروگاه زباله‌سوز نوشهر آغاز شد

دکتر نوبخت از کمربندی در حال احداث نور به رویان بازدید کرد

معاون رییس جمهوری به طرح‌های آبی مازندران 250 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد

ترافیک مرکز شهر نتیجه لغو طرح ترافیک است

اتمام عملیات روکش آسفالت 2 هزار نقطه از معابر منطقه 19 تا پایان شهریور

لغو طرح ترافیک و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا پایان مرداد

گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در ٢٢ منطقه تهران

معاون رییس جمهوری از سد لاستیکی سرخرود بازدید کرد

اولین مدعی افراد سودجو خود شوراها باید باشند

اصلاح هندسی بزرگراه آیت اله «سعیدی»

بستری 36 بیمار جدید کرونایی در بابل

فرو ریختن دیوارکشی‌های غیرمجاز در عباس آباد

آیا سینوزیت علایم شبیه به کرونا دارد؟

بازنشستگان مازندرانی از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور قدردانی کردند

اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی بابلی به چند بیمار زندگی دوباره بخشید

معاون رییس جمهوری از تصفیه‌خانه بزرگ بابل بازدید کرد

محدودیت‌های کرونایی تا پایان مرداد تمدید می‌شود