پیام مازند

آخرين مطالب

نگاهی به تغییرات مثبت تیم نساجی با سرمربیگری فکری ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – ایرنا – تیم فوتبال نساجی مازندران از زمان تغییر سرمربی تا کنون با اعمال برخی تغییرات در تاکتیک بازی و ترمیم نقاط ضعف از سوی کادر فنی جدید، نتایج امیدوارکننده و قابل قبولی در 6 دیدار رسمی و غیررسمی کسب کرده که نشان دهنده اثرگذاری تغییرات در نیمکت فنی این تیم است.

محمود فکری سرمربی مازندرانی تیم فوتبال نساجی از زمان حضور دوباره‌اش در این باشگاه به عنوان سرمربی تغییرات مثبتی را در این باشگاه به وجود آورده و نساجی را در مسیری با ثبات از نظر فنی قرار داده است.
سرمربی جوان اهل جویبار که فوتبال حرفه‌ای را سال 1369 از نساجی آغاز کرده بود، سرمربیگری در لیگ برتر را نیز با این تیم آغاز کرد و تا کنون توانسته نتایج خوبی را با نساجی در لیگ برتر کسب کند. او چهار سال پیش نیز برای یک دوره کوتاه دو ماهه سرمربی نساجی بحران زده آن روزها شده بود و عملکرد تقریبا مطلوبی در همان مدت کوتاه از خود به جا گذاشت. فکری تا کنون از سه بازی برگزار شده در لیگ برتر با نساجی هفت امتیاز کسب کرده که هر هفت امتیاز نیز از بازی‌های خارج از خانه بود. اما نکته قابل توجه در مورد عملکرد فکری در نساجی، بدون شکست بودن او طی دو دوره سرمربیگری نساجی است.
بازگشت به خانه
فکری سال 1395 نیز چند هفته سرمربیگری نساجی را به عهده داشت و آن زمان نیز در این تیم که آن روزها شرایط مطلوبی نداشت اثربخش ظاهر شد. او از اوایل تیر تا 12 شهریور 1395 به عنوان سرمربی نساجی روی نیمکت این تیم نشست و در پنج دیدار لیگ دسته یک برای نساجی سرمربیگری کرد که حاصل آن پنج سرمربیگری برای نساجی، یک پیروزی و چهار تساوی بود.
با این که فکری در چند هفته توانسته بود روی نساجی تأثیر مطلوبی بگذارد و این تیم را به ثبات فنی برساند، اما سرمربیگری فکری بر نساجی در آن سال به دلیل برخی مسائل حاشیه‌ای خیلی زود تمام شد. او پس از نساجی به خوزستان رفت و هدایت نفت مسجدسلیمان را بر عهده گرفت و نتایج قابل قبولی هم به دست آورد. حتی با این تیم به لیگ برتر صعود کرد. اما روی نیمکت این تیم در لیگ برتر ننشست.
فکری پس از آن هم موفق شد در تیم‌های لیگ یکی ، نتایج قابل قبولی در سرمربیگری کسب کند ، تا این که پس از اعلام استعفای «رضا مهاجری» از سرمربیگری نساجی در زمستان پارسال، به درخواست کادر مدیریتی نساجی به استان خود بازگشت و یک بار دیگر سرمربی این تیم شد تا نساجی را از شرایط نامناسب در کسب نتیجه نجات دهد. هدفی که تا کنون محقق شده و با توجه به شکل مناسب بازی‌های ارائه شده توسط نساجی به نظر می‌رسد ادامه داشته باشد.

پیام مازند


11 بازی بدون شکست
نساجی از زمان حضور فکری روی نیمکت این تیم و تغییر کادر فنی، سه بازی تدارکاتی و سه بازی رسمی برگزار کرده است. دو پیروزی و یک تساوی در بازی‌های رسمی و یک پیروزی و دو تساوی در بازی‌های تدارکاتی حاصل عملکرد فکری در دومین حضورش روی نیمکت نساجی است که عملکرد مطلوبی به حساب می‌آید. به عبارت دیگر حاصل سرمربیگری فکری در 6 بازی سه پیروزی و سه تساوی بود. اگر عملکرد فکری در سال 1395 روی نیمکت نساجی را نیز به این دوره از حضور او در نساجی اضافه کنیم، نتیجه‌ای قابل قبول از فکری در نساجی به چشم می‌خورد. او تا کنون در مجموع 11 بازی برای نساجی سرمربیگری کرده که چهار بار تیم‌اش برنده از میدان خارج شده و هفت بار نیز به تساوی رضایت داد.
فکری تا کنون با نساجی تجربه شکست نداشت و نوع بازی نساجی از زمان بازگشت او به این تیم، در کنار نتایجی که کسب شده نشان می‌دهد آمار به دست آمده اتفاقی نیست و می‌تواند ادامه هم داشته باشد.
شروع توفانی
نخستین بازی نساجی با فکری در لیگ نوزدهم هشتم اسفند پارسال در تبریز مقابل ماشین‌سازی برگزار شد که نساجی در یک بازی درخشان و حساب شده حریف تبریزی و میزبان خود را سه بر صفر شکست داد. شیوع کرونا برگزاری دیدار بعدی نساجی در لیگ نوزدهم را مانند همه بازی‌های دیگر حدود چهار ماه به تأخیر انداخت. این تأخیر چند ماهه و تمرین‌ کردن‌های انفرادی سبب شده بود که بسیاری از هواداران بیشترین انتظارشان از نساجی در بازی با یکی از مدعیان لیگ، یعنی تراکتورسازی تبریز که نساجی را در دیدار رفت چهار بر صفر شکست داده بود، کسب یک تساوی باشد.
اما نساجیِ فکری در این دیدار هم عملکرد قابل قبول و فراتر از انتظاری داشت و با یک گل زودهنگام و کنترل ماهرانه بازی و دفاع خوب از دروازه توسط خط دفاع و دروازه‌بان، سه امتیاز دیگر را از تبریز کسب کرد تا هم انتقام شکست نیم‌فصل اول را بگیرد و هم اثبات کند که پیروزی پر گل مقابل ماشین‌سازی اتفاقی نبود. بلکه تاکتیک‌های فکری مسبب کسب آن نتیجه بودند.

پیام مازند


عملکرد خوب دفاعی
یکی از تغییرات محسوس ایجاد شده در نساجی از زمان حضور فکری، بهبود عملکرد خط دفاعی نساجی است. در سه بازی لیگ برتر که تا کنون نساجی با فکری برگزار کرده، دو کلین‌شیت ثبت شده و در بازی با نفت مسجد سلیمان روی یک لحظه غفلت خط دفاع، یک گل وارد دروازه نساجی شد. نساجی تا پایان هفته بیستم 27 گل دریافت کرده بود که میانگین 1.35 گل خورده در هر بازی را برای این تیم ثبت کرد. اما در سه بازی اخیر فقط یک گل دریافت کرده است؛ یعنی میانگین 0.33 گل در هر بازی که عملکرد مطلوبی برای خط دفاع محسوب می‌شود. فکری با اعمال برخی تغییرات در ترکیب تیم و جابه‌جایی پست بازیکنان، توانست مهم‌ترین ضعف نساجی از ابتدای لیگ نوزدهم تا هفته بیستم را برطرف کند.
نساجیِ مهاجری در عین حال که بازی‌های خوبی ارائه می‌کرد و عمدتا عملکرد فنی مطلوبی داشت، در گلزنی و حفظ نتیجه معمولا با مشکل مواجه بود. اما به نظر می‌رسد این مشکلات و ضعف‌ها از زمان حضور فکری و دستیارانش در نساجی تا حد زیادی برطرف شده‌اند. چرا که شاگردانش در یک بازی سه گل به میزبان زدند و توانستند از نتیجه تا پایان بازی دفاع کنند، در بازی دوم حدود 90 دقیقه از گل زودهنگام خود دفاع کردند و پیروز از میدان خارج شدند و در بازی سوم هم پس از دریافت گل، به بازی برگشتند و علاوه بر زدن گل مساوی، تا آخرین دقایق بازی شانس پیروز شدن را هم داشتند.
تیم فکری در بازی‌های تدارکاتی نیز عملکرد دفاعی مطلوبی داشت. مجموع این عملکرد فکری در نساجی طی دو دوره نشان می‌دهد که تغییر ایجاد شده در نساجی که اتفاقا با درخواست خود مهاجری و به گفته او برای بهتر شدن وضعیت نساجی گرفته شد، تغییری مثبت و به جا بود.
حفظ آرامش در اردوی نساجی
با این که تعطیلات اجباری کرونایی مسابقات را به تعویق ‌انداخت و برنامه‌ریزی‌های فکری برای آماده‌سازی تیم را با مشکل مواجه ‌کرد و یکی از حریفان نیز در آخرین ساعات پیش از بازی حاضر به حضور در مسابقه نشد، اما عملکرد این تیم نسبت به بسیاری از تیم‌های لیگ برتری قابل قبول‌تر و برجسته‌تر است. 
شاید اگر تابستان 1395 نیز حاشیه‌ها باعث خروج زودهنگام فکری از نساجی نمی‌شدند، این تیم با فکری زودتر به لیگ برتر می‌رسید. چرا که عملکرد فکری پس از خروج از نساجی کماکان رو به رشد و مطلوب بود و موفق به کسب عنوان بهترین سرمربی لیگ آزادگان نیز شد.
حالا نیز رضایت مدیران باشگاه، هواداران و بازیکنان تیم از کادر فنی و به ویژه سرمربیگری به دلیل کسب نتایج خوب در بازی‌های انجام شده مشهود است. از آرامش ایجاد شده در نساجی باید با پیشگیری از ورود حاشیه‌ها به باشگاه محافظت شود.
تیم فوتبال نساجی مازندران در حال حاضر از 23 بازی 27 امتیاز کسب کرده و در رتبه نهم جدول رده‌بندی قرار دارد. این تیم در هفته بیست‌وپنجم رقابت‌ها باید جمعه این هفته -27 تیر- از نفت مسجد سلیمان میزبانی کند.
برچسب‌ها
تیم فوتبال نساجی مازندران سرمربی لیگ برتر فوتبال


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شناسایی 2132 مبتلای جدید به کرونا؛ فوت 189 بیمار کرونایی

سلمان رشدی، خالق آیات شیطانی خودکشی کرد

شاید باور نکنید، اما این دردانه خلیج فارس، اکنون پذیرای 750 راس آهو است که در مناطق تحت حفاظت زندگی می کنند.

واکنش ایران به اقدام شورای همکاری خلیج‌ فارس

هلال‌ احمر: 4 محموله جدید در راه لبنان است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 مرداد 99

امضاء تفاهم نامه تولید 105 دستگاه واگن ملی امضا شد

دسترسی آزاد به قله دماوند، بار اضافی بر دوش امدادگران هلال احمر مازندران

تحقق 53 درصدی درآمدهای شهرداری تهران در فصل بهار

دولت برای انعقاد قرارداد تولید قطار ملی تأمین اعتبار کند

پایان خانه به دوشی ون کافه‌ها

سورنا ستاری: تولید یک رام قطار ملی گامی بزرگ برای انبوه سازی است

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران: رسانه ها عملکرد مدیران را با تراوزی انصاف نقد کنند

انتقال بازار گل محلاتی در انتظار ابلاغ شورای تامین

کهولت سن، عامل تلف شدن پلنگ در هزار مسجد

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی پیشگیری و مدیریت گرد و غبار به هئیت دولت ارائه شد

ایرادات باغ وحش صفادشت باید مرتفع شود

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

جدیدترین تصویر از آیت‌ الله‌ سیستانی

روسیه هفته آینده واکسن کرونا را توزیع می‌ کند

هاشمی‌ طبا: وزیر بهداشت بداند، خیلی دیر شده!

مناف هاشمی: دولت از تولید انبوه واگن ملی حمایت کند

کرونا 310 میلیارد تومان اعتبار به مازندران فرستاد

واگن سازی تهران ظرفیت پاسخگویی به 15 کلانشهر را دارد

واگن سازیهای داخلی ظرفیت پاسخگویی به نیاز 18 کلانشهر را دارد

برنامه ریزی یک جریان خاص برای تخریب عزاداری ماه محرم

معاون استاندار مازندران : جداسازی دستاوردهای دولت از نظام باعث ناامیدی مردم می‌شود

رونق صادرات قطب صیادی شمال/آلمان و انگلیس مصرف‌کننده آبزیان ایران

برداشت برنج در 67 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران

مقدمه‌ای برای آرامش...

بازگشت دلار به کانال 20 هزار تومان

پیدا شدن جسد فرد ناشناس در دامنه قله دماوند

قیمت‌ مجاز تست کرونا در آزمایشگاه‌ها

شریعتمداری در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با وزیر کار جمهوری آذربایجان: نقشه راه توسعه همکاری های ایران و آذربایجان ترسیم شده است

طنین موسیقی آیینی ایران در سومین جشنواره موسیقی کیش

مرد زندانی به جرم قتل پای میز محاکمه رفت

مشاور بایدن: پرونده هسته‌ ای ایران را می‌ بندیم

اعلام جزئیات احتمالی گشایش اقتصادی روحانی

فرهنگسراها میزبان عزاداران محرم می‌شوند

مذاکره با آلمان برای احیای کارخانه سیمان ری

آغاز اصلاح فرآیندهای نظام‌مهندسی در شهرداری

نقش سرمایه های انسانی و هویت محله ای در توسعه پایدار اجتماعی

پل موتورسوار مشیریه ساخته می شود

نجات 20 بیمار از دودگرفتگی

حداقل زمان برای تولید واکسن کرونا یکسال است

تشکل های زیست محیطی مصداق مشارکت اجتماعی

محیط بانان به تجهیزات نوین مجهز می شوند

جانی دوباره برای بره‌قوچ هفتاد قله اراک

سواحل خزر در وضعیت قرمز کرونا

حادثه تصادف در بابل 6 کشته و زخمی بر جا گذاشت