پیام مازند

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد؛

درخواست دانشگاهیان مازندران برای اخراج استاد هتاک و متخلف علمي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - بابلسر - تشکل‌های مختلف دانشجویی مازندران خواهان برخورد قاطع و قانونی با استاد هتاک شده و اخراج وی را از حوزه درس و دانشگاه به عنوان یک مطالبه عمومی درخواست کردند.

خبرگزاری مهر ؛ گروه استان‌ها: ماجرا به چند ماه پیش هتک حرمت یکی از استادان غیربومی نسبت به یکی از دانشجویان دانشگاه مازندران بر می‌گردد. این دانشجو موضوع را با متولیان دانشگاه در میان می‌گذارد و سرانجام مسئله هتک حرمت و هتاکی فرد متخلف محرز می‌شود.
کمیته انتظامی و انضباطی رسیدگی به تخلف اساتید دانشگاه به صورت موقت رأی به انفصال یکساله فرد متخلف از فعالیت در دانشگاه می‌دهد تا پرونده دقیق بررسی شود. اینک با گذشت چندماه زمزمه‌های بازگشت دوباره این فرد متخلف به فضای درس و دانشگاه، موجی از اعتراض و مطالبه گیری تشکل‌های مختلف دانشجویی را در مازندران ایجاد کرده است.
تشکل‌های مختلف دانشجویی در مازندران با انتشار بیانیه‌ای پیرامون تعیین وضعیت استاد هتاک و معترض دانشگاه مازندران خواستار پیگیری مجدانه و برخورد متناسب با مفاسد گوناگون در سطح جامعه مطابق با قوانین موضوعه کشور را انتظار افکار عمومی و مردم هوشیار و آگاه عنوان کردند.
در این بیانیه آمده است؛ مفاسد گوناگون اگر به سطح دانشگاه که مهد علم است کشیده شود و اگر آن مفسده در رابطه با مسائل اخلاقی و منافی عفت عمومی و شئون استاد و دانشجو باشد، رفته رفته اعتماد متقابل میان اساتید و دانشجویان و امنیت خاطر خانواده‌ها از حضور نوامیس خود در محیط دانشگاه را دچار تردید خواهد کرد.
در ادامه این بیانیه تصریح شده است اخیراً اخبار شومی مبنی بر تغییر حکم استاد هتاک علوم سیاسی به یکسال انفصال موقت از جانب هیئت تجدید نظر رسیدگی به اساتید به گوش فعالان تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان دانشگاه مازندران رسیده که موجبات تعجب و نگرانی همه را از این حکم فراهم آورده است.

پیام مازند


اجرای فرایندهای حقوقی و رسیدگی عادلانه طبق قانون رسیدگی به تخلفات اساتید با توجه به مستندات موجود در پرونده استاد اشاره شده برخلاف اعمال نظرهای سلیقه‌ای جهت بازگرداندن وی به دانشگاه مازندران، خواسته تمام دانشجویان مازندران است، روحیات پاک و معصوم نوامیس ما، خواهران ما بازیچه هوس یک شخص معلوم الحال که الحق و الانصاف شأن استادی را به سخره گرفته نیست.
اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه مازندران به نمایندگی از دانشجویان اعلام کردند هر گونه تخفیف درحکم این استاد هتاک را نقض حقوق دانشجویان و توهین به کرامت و شخصیت دختران پاک این سرزمین می‌دانند
اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه مازندران به نمایندگی از دانشجویان اعلام کردند هر گونه تخفیف درحکم این استاد هتاک را نقض حقوق دانشجویان و توهین به کرامت و شخصیت دختران پاک این سرزمین می‌دانیم و اعتراض خود نسبت به اعمال سلیقه‌های انجام شده را طی نامه‌ای به حجت الاسلام ابراهیمی نماینده وزیر علوم و مسئول دفتر هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی اعلام خواهیم کرد.
این تشکل‌ها اخراج استاد از دانشگاه را مطالبه و خواسته اصلی بیان کردند.
امیر سادات کرمی مسئول بسیج دانشجویی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار اینکه یکی از دانشجویان با مراجعه به دفتر حراست و بسیج اساتید با ناراحتی موضوع تعرض و هتاکی یکی از استادان را مطرح کرده بود، افزود: مسئله اخلاقی این فرد برای متولیان دانشگاه از جمله حراست محرز شده است.
وی با بیان اینکه جریانی در تلاش است تا این استاد متخلف را از بزه ارتکابی تبرئه کند، افزود: این مسئله سبب اعتراض دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی شده است.
وی با عنوان اینکه کمیته انتظامی و رسیدگی به تخلفات به استادان دانشگاه طی جلسه‌ای و رسیدگی به موضوع، یک سال انفصال برای استاد متخلف درنظر گرفته است، تصریح کرد: حرف ما این است که اگر این استاد بیگناه هست چرا یکسال از خدمت منفصل شده است ولی اگر خطاکار است، چنین فرد متخلفی باید اخراج شود نه آنکه یکسال از تدریس تعلیق شود.
سادات کرمی یادآور شد: وجود یک عنصر فاسد در دانشگاه پسندیده نیست و باید شدیدترین برخورد با چنین فردی صورت گیرد و حداقل حکم آن اخراج از دانشگاه و فضای تدریس باشد.
همچنین کاظم عباسپور مسئول بسیج اساتید و عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران نیز با مروری بر ماجرا به خبرنگار مهر می‌گوید: جلسه‌ای در دفتر رئیس دانشگاه درباره رسیدگی به تخلف استاد هتاک برگزار شد و کمیته انتظامی رسیدگی به تخلفات اساتید نیز مستندات و مدارکی را دال بر تخلفات استاد هتاک به دست آورد. بارها مسئله این استاد عنوان شده بود اما کسی حاضر به شهادت نمی‌شد.
مسئول بسیج اساتید مازندران با اظهار اینکه برخورد با استاد متخلف مطالبه دانشجویان به شمار می‌رود، یادآور شد: حکمی که برای استاد متخلف صادر شد به صورت رسمی ابلاغ نشد و موضوع تلفنی به کارشناس اعلام شده بود.
عباسپور یادآور شد: موضوع تخلف این استاد از سوی برخی از دانشجویان نیز مطرح شده است و مجموع مسائل و مدارک موجود درحالی است که هیئت تجدید نظر معتقد است به خلاف شرع بودن رفتار استاد نرسیدیم ولی خلاف شأن بودن آن اثبات شده است و بر این اساس حکم به یکسال انفصال استاد داده شده است.
وی با بیان اینکه هیئت تجدید نظر حکم به خلاف شأن رفتار استاد هتاک داده است نه خلاف شرع گفت: متأسفانه شأن استاد و دانشجو با این حکم تنزل داده شده است درحالی که قاطبه دانشجویان می‌دانند استاد متخلف مشهور به چنین رفتاری است و این موضوع بر تخلف وی سندیت می‌کند.
مسئول بسیج اساتید مازندران ادامه داد: استاد متخلف با اینکه ممنوع الورود بوده اما تمام و کامل حقوق خود را ماهانه دریافت می‌کند و روز شنبه گذشته برای وی جلسه دفاع پایان نامه گذاشته شده است.
وی با تاکید بر ضرورت برخورد جدی و شدید با استاد متخلف تصریح کرد: جلسات تجدید نظر و اعلام حکم و نوع ابلاغ احکام به گونه‌ای است که کسی متوجه نمی‌شود و شفافیتی در این زمینه وجود ندارد درحالی که مطالبه دانشجویان برخورد قاطع با فرد متخلف است.
برخی دانشجویان و دانشگاهیان با عنوان اینکه قاطبه قشر دانشگاهی جزو افراد متدین و معتقد به شمار می‌روند خواستار پاکسازی محیط دانشگاه و فضای علمی از حضور عناصر ناپاک و فاسد شدند و آن را به عنوان یک مطالبه عمومی درخواست کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری موتورسواران مزاحم نوامیس در عباس آباد

کشف 3 تن چوب قاچاق در سوادکوه

دادگستری مازندران برای اجرای احکام قطعی تغییرکاربری ضرب‌الاجل تعیین کرد

آمریکا، وزارت دفاع ایران را تحریم کرد

گربه بهنوش طباطبایی، عامل توقیف یک نمایش شد؟!+ عکس و واکنش خانم بازیگر

نمایش دفاع مقدس در قلب فرهنگی پایتخت

عده ای ناخواسته در تلاشند شهرداری را از عملگرایی به شعارزدگی سوق دهند

تجلیل از کارکنان ایثارگر شاغل در منطقه9

174 میلیارد ریال وام کرونا در قائمشهر پرداخت شد

نماینده مهاباد: شأن جوانان ما بار 200 کیلویی‌ است؟

پیام شهردار تهران به سفرای خارجی در ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

دستگیری اراذل و اوباش در محمودآباد

85 مازندرانی در یک روز به کرونا مبتلا شدند

جزئیات طرح مجلس برای تنظیم بازار خودرو

شاخص کل بورس باز هم کاهشی شد

ماجرای کتک کاری وسط برنامه زنده در شبکه "من و تو" ! + عکس

فعالیت 14 هزار بانوی مازندرانی در دفاع مقدس

تهران، به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو پیوست

همکاری 52 مرکز علمی در دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران

ممنوعیت تردد خودرو در ٢٢ معبر شهر تهران

نمایشگاه عکس رزمنده دفاع مقدس در قائمشهر رونمایی شد

کرباسچی بعد از 10سال با کروبی دیدار کرد

خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس در 40 محله قائمشهر

بازگشایی گره ترافیکی محور بهرامی؛ به زودی

اسامی خیابانهای بدون خودرو اعلام شد

نمایشگاه یاد یاران در منطقه 7 برپا می شود

لازمه موفقیت کاپ؛ آموزش و مشارکت مردم

محصول 98 درصد از شالیزارهای مازندران برداشت شد

تاکنون بالغ بر 45 غار در سطح استان خراسان جنوبی شناسایی شده است

خودروهای متخلف تخلیه نخاله  از یک تا ده هفته با تشخیص مقام قضایی متوقف میشوند

لزوم حفاظت از تنوع زیستی غارها

177 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته جان باختند

3 شهید مازندرانی در یک قاب

کشف 8 هزار لیتر مشروبات الکلی در بابل

خواب سارق طلاجات در نوشهر تعبیر نشد

تکلیف سهام عدالت افراد متوفی چه می شود؟

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: عزت و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون و ثمره فداکاری‌های دوران دفاع مقدس است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: شفافیت اساس اعتمادسازی در جامعه است

قتل در کارواش؛ دفاع در برابر آشنای خانوادگی

دفاع مقدس چهره پلید غرب را برملا کرده است

بوستان ولایت؛ میزبان از دوچرخه سواران

ویزیت و درمان مدد جویان مرکز مادر و کودک منطقه 15

دوچرخه سواران می توانند معضل آلودگی هوای تهران را حل کنند

افزایش 100 درصدی مراجعان به درمانگاه‌های شهرداری تهران

بیش از 2 هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در مازندران پرداخت شد

دانش آموزان در مدرسه قمقمه آب شخصی به همراه داشته باشند

بهره برداری از نخستین موزه محلی در نازی آباد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 31 شهریور 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 31 شهریور 99

برندگان جوایز امی 2020 اعلام شد/ شب پرجایزه "نگهبانان" و "شتز کریک" + عکس