پیام مازند

آخرين مطالب

شهرداری تهران پیشگام مقابله با بحران کرونا شد شهرداری تهران

شهرداری تهران پیشگام مقابله با بحران کرونا شد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت انسجام بخشی و افزایش آمادگی شهرداری تهران برای رویارویی با بحران های احتمالی گفت: ستاد مدیریت بحران همواره باید آماده باش باشد و باید برای آموزش و توانمندسازی نیروهای متخصص سرمایه گذاری صورت گیرد تا به عنوان نیروهای مسلط بتوانند نقش خود را در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا کنند.

به گزارش شهر، به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، حامد مظاهریان در بازدید از مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران ضمن آشنایی با فعالیت‌های این مجموعه در رصد و پایش حوادث و سوانح، طرح ها و برنامه های حوزه پیشگیری و کاهش خطرپذیری، سامانه های راه اندازی شده در این مجموعه و سایر فعالیت های متنوع سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر اهمیت فعالیت این ستاد به منظور کاهش اثرات مخاطرات طبیعی تاکید کرد.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران پس از آشنایی با سامانه های هشدار سریع زلزله ، تخمین خسارت ، هواشناسی و هشدار سیل ، شبکه راه های اضطراری شهر تهران ، برنامه کاهش خطرپذیری محلات شهر تهران، مدرسه آماده و دیگر اقدامات سازمان مدیریت بحران شهر تهران از تلاش سازمان مدیریت بحران شهر تهران در ارتقای مدیریت حوادث و سوانح قدردانی کرد.
او در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان این سازمان به ویژه در شرایط بحران کنونی کرونا گفت: ستاد مدیریت بحران یک مجموعه تخصصی با وظایف و مسئولیت های خطیر و حیاتی است که در هیچ شرایطی کار در آن متوقف ویا تعطیل نخواهد شد. باید بهره گیری از پتانسیل مجموعه شهرداری و با بالابردن توانمندی و آگاهی سازمانی نیروهای آن در اولویت برنامه های این ستاد قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تصریح کرد: در شرایط عادی شهر نیز همواره باید آمادگی حفظ شود چرا که شهر تهران منطقه وقوع بحران های متعددی است. مسائل حاد و بحرانی روزمره وجود دارد و شاهد بودیم که اپیدمی کرونا شرایط معمولی شهر را چگونه تغییر داد.
او از شیوع کرونا به عنوان یک بحران واقعی در تمام جهان و از جمله ایران یاد کرد و گفت: شهرداری تهران نیز پیشگام مقابله با بحران کرونا و مقابله با اپیدمی آن شد و از همان ابتدا اقدامات بسیاری را در حوزه های مختلف خدمات شهری، نظافت شهر، آموزش نیروی انسانی، فرایندهای کاری و... در اماکن مختلف شهری در دستورکار قرار داد.
مظاهریان با بیان اینکه از فرصت غیرمنتظره کرونا باید برای برنامه ریزی برای آینده و اتخاذ تصمیمات به موقع و صحیح استفاده کنیم افزود: نقش ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران و مجموعه مدیریت شهری در آمادگی برای بحران، رعایت اصول تاب آوری و دوراندیشی بسیار استثنایی است.
او با اشاره به قانون مدیریت بحران در ادامه گفت: بر اساس این قانون وظایف دستگاه ها مشخص شده است و اگر این را در دستورکار قراردهیم و برای هر کدام بودجه لازم درنظر گرفته و مسئولیت را پیگیری کنیم و علاوه برآن در سایر بندها نیز بازبینی صورت گیرد تا در حوزه هایی مانند آموزش، سازو کارهای آمادگی برای بحران و... ضمن پیش بینی بودجه لازم، راهکارهای مدنظر برای ورود به حوزه عملیاتی نیز آماده شود.
مظاهریان، آمادگی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران را در حوزه آموزش مدیریت بحران اعلام کرد و گفت: می توان از ظرفیت های آموزشی دانشگاه های معتبر نیز به عنوان پشتوانه علمی این فرایند بهره ببریم و نیروهای مستعد را در این زمینه به صورت تخصصی آموزش دهیم.
سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با تاکید بر لزوم سازماندهی درون سازمانی در حوزه بحران افزود: در صورتی ستاد مدیریت بحران می تواند کارکرد و نقش خود را به خوبی ایفا کند که در حوزه توانمندسازی نیروی انسانی متخصص سرمایه گذاری کرده باشد. درواقع باید برای تمام حوزه های اجرایی بحران گروه آموزش دیده مسلط به موضوع مربوطه وجود داشته باشد.
او اظهار امیدواری کرد که با برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی بتوانیم مسیر حرکت ستاد مدیریت بحران را بر پایه دانش و علم به عنوان یکی از اقدامات مورد نیاز در انسجام بخشی و افزایش آمادگی در رویارویی با حوادث طبیعی و بحران های احتمالی در شهر تهران را بیش از گذشته هموار کنیم.
معاون شهردار تهران افزود: باید ابتدا برای ایمن سازی مجموعه شهرداری تهران تدابیری اندیشیده شود و بخشهای مختلف شهرداری وظایف خود در قبال بحران ها را باور کنند و در گام بعدی این نیروهای پرورش یافته و مسلط می توانند نقش خود را در حوزه مقابله با بحران های شهری به خوبی ایفا کنند.
او انتخاب یکی از معاونین سازمان مدیریت بحران از طریق فرایندهای کانون ارزشیابی مدیران را بسیار مهم و قابل تقدیر دانست و افزود: حوزه بحران تخصصی است و باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که جمعیت 9 میلیونی تهران را پوشش دهد.
به گفته مظاهریان، نقش ستادهای مدیریت بحران مناطق در سطح شهر و ستادهای مرتبط با آن مانند چتری است که در زمستان همراه خود می بریم. البته که شاید هر روز باران نبارد اما همیشه آماده باش بودن کمک می کند که به موقع از شکل گیری بحران های احتمالی جلوگیری شود.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تاکید کرد: ستادهای مدیریت بحران همواره باید آماده باش باشند و در شرایط ایده آل به سر ببرند و امکانات باید فراهم باشد تا در روز مبادا بتوانند پاسخگوی نیازهای شهر و شهروندان باشند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری موتورسواران مزاحم نوامیس در عباس آباد

کشف 3 تن چوب قاچاق در سوادکوه

دادگستری مازندران برای اجرای احکام قطعی تغییرکاربری ضرب‌الاجل تعیین کرد

آمریکا، وزارت دفاع ایران را تحریم کرد

گربه بهنوش طباطبایی، عامل توقیف یک نمایش شد؟!+ عکس و واکنش خانم بازیگر

نمایش دفاع مقدس در قلب فرهنگی پایتخت

عده ای ناخواسته در تلاشند شهرداری را از عملگرایی به شعارزدگی سوق دهند

تجلیل از کارکنان ایثارگر شاغل در منطقه9

174 میلیارد ریال وام کرونا در قائمشهر پرداخت شد

نماینده مهاباد: شأن جوانان ما بار 200 کیلویی‌ است؟

پیام شهردار تهران به سفرای خارجی در ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

دستگیری اراذل و اوباش در محمودآباد

85 مازندرانی در یک روز به کرونا مبتلا شدند

جزئیات طرح مجلس برای تنظیم بازار خودرو

شاخص کل بورس باز هم کاهشی شد

ماجرای کتک کاری وسط برنامه زنده در شبکه "من و تو" ! + عکس

فعالیت 14 هزار بانوی مازندرانی در دفاع مقدس

تهران، به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو پیوست

همکاری 52 مرکز علمی در دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران

ممنوعیت تردد خودرو در ٢٢ معبر شهر تهران

نمایشگاه عکس رزمنده دفاع مقدس در قائمشهر رونمایی شد

کرباسچی بعد از 10سال با کروبی دیدار کرد

خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس در 40 محله قائمشهر

بازگشایی گره ترافیکی محور بهرامی؛ به زودی

اسامی خیابانهای بدون خودرو اعلام شد

نمایشگاه یاد یاران در منطقه 7 برپا می شود

لازمه موفقیت کاپ؛ آموزش و مشارکت مردم

محصول 98 درصد از شالیزارهای مازندران برداشت شد

تاکنون بالغ بر 45 غار در سطح استان خراسان جنوبی شناسایی شده است

خودروهای متخلف تخلیه نخاله  از یک تا ده هفته با تشخیص مقام قضایی متوقف میشوند

لزوم حفاظت از تنوع زیستی غارها

177 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته جان باختند

3 شهید مازندرانی در یک قاب

کشف 8 هزار لیتر مشروبات الکلی در بابل

خواب سارق طلاجات در نوشهر تعبیر نشد

تکلیف سهام عدالت افراد متوفی چه می شود؟

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: عزت و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون و ثمره فداکاری‌های دوران دفاع مقدس است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: شفافیت اساس اعتمادسازی در جامعه است

قتل در کارواش؛ دفاع در برابر آشنای خانوادگی

دفاع مقدس چهره پلید غرب را برملا کرده است

بوستان ولایت؛ میزبان از دوچرخه سواران

ویزیت و درمان مدد جویان مرکز مادر و کودک منطقه 15

دوچرخه سواران می توانند معضل آلودگی هوای تهران را حل کنند

افزایش 100 درصدی مراجعان به درمانگاه‌های شهرداری تهران

بیش از 2 هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در مازندران پرداخت شد

دانش آموزان در مدرسه قمقمه آب شخصی به همراه داشته باشند

بهره برداری از نخستین موزه محلی در نازی آباد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 31 شهریور 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 31 شهریور 99

برندگان جوایز امی 2020 اعلام شد/ شب پرجایزه "نگهبانان" و "شتز کریک" + عکس