پیام مازند

آخرين مطالب

بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور؛ شرکت های صندوق های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رتبه اول شفافیت را کسب کردند وزارت رفاه

بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور؛ شرکت های صندوق های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رتبه اول شفافیت را کسب کردند
  بزرگنمايي:

پیام مازند - معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور ، شرکت های وابسته به صندوق های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانسته اند رتبه اول شفافیت را در زمینه بارگذاری صورت های مالی در سامانه بورس به خود اختصاص دهند .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "حجت میرزایی " همچنین از رونمایی «سامانه های شفافیت» این وزارتخانه با قابلیت گزارش دهی عمومی مستمر با حضور محمد شریعتمداری در شنبه هفته آینده خبر داد.
وی اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا به امروز به طور مجدانه وعده های شفافیت را پیگیری کرده اند و بخش بزرگی از آن طی دو سال گذشته انجام شده و شنبه آینده گزارش آن در قالب رونمایی از سامانه های شفافیت، به مردم، نمایندگان مجلس و دولت ارائه خواهد شد.
میرزایی، شفافیت را از یک سو «راهبرد» و از سوی دیگر «ابزار» دانست و گفت: مسیر بلند مدت توسعه از شفافیت تمام عیار و حداکثری عبور می کند. 
وی در عین حال شفافیت را ابزاری برای افزایش بهره وری، انضباط مالی، ایجاد حس تعلق عمومی در جامعه، افزایش سطح اعتماد، نظارت و کنترل مدیران دانست. 
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که فساد در نتیجه کاهش سطح شفافیت ایجاد می شود، خاطرنشان کرد: در واقع ویروس فساد در جایی زندگی می کند که نور آگاهی و شفافیتی در آنجا وجود ندارد و به هر اندازه که بتوان شفافیت را در حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی افزایش داد از رشد این ویروس جلوگیری می شود.
به گفته میرزایی، فساد مانند موریانه ای است که به جان اعتماد اجتماعی، تولید و بهره وری افتاده و بنیان های رشد و توسعه را از بین می برد.وی ، علاج این درد را نظارت عمومی و شفافیت حداکثری دانست و تاکید کرد: بدون شفافیت و گزارش دهی امکان نظارت عمومی کاهش پیدا می کند و این دو جزء بسیار ضروری هستند؛ بنابراین از یک سو باید رسانه های مستقل، احزاب، نهادهای مدنی و انجمن های رسته ای و تخصصی ، نمایندگان مردم و ذینفعان بتوانند عملکردها و فرایندها را به طور کامل مشاهده و ارزیابی و نقد کنند و بر تخصیص ها ،پرداخت ها ،مجوزهای غیر متعارف یا اختصاصی نظارت داشته باشند و از سوی دیگر، آثار و پیامدهای آن بر همگان آشکار شود . 
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: هر موهبت کمیابی از جنس ثروت، قدرت و اطلاعات که در اختیار کسی قرار می گیرد باید برای همگان قابلیت پایش و رصد داشته باشد . 
وی افزود: صندوق های بازنشستگی و به طور عام همه سازمان ها و بنگاه های بخش عمومی در تمامی کشورها زمینه ایجاد فساد و حیف و میل اموال را دارند و هیچ اقدامی مهمتر از شفافیت برای کاهش فساد در آنها نیست.
میرزایی افزود: بنابراین نظارت عمومی و آگاهی مالکان، ذینفعان و عموم مردم از آنچه که در صندوق ها می گذرد باید افزایش یابد و ساز و کارهای مشارکت و نظارت سازمان یافته را فراهم کرد. 
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: رییس محترم جمهوری، توسعه شفافیت را برنامه ویژه و محوری اعلام کردند و آقای شریعتمداری نیز در جلسه رای اعتماد آبان سال 97 متعهد شدند که ساز و کارهای شفافیت را در صندوق های بازنشستگی به صورت حداکثری دنبال کنند. 
وی با بیان این که در دوسال گذشته این ساز و کارها به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: نتیجه آن، ایجاد بنگاه هایی در بالاترین سطح شفافیت است که در مقایسه با سایر بنگاه های اقتصادی بخش عمومی در رتبه اول شفافیت، پایش و رصد عمومی قرار دارند، آنچه در عمل اتفاق افتاد ایجاد سامانه BI ( سامانه هوش تجاری) در همه بنگاه های شستا و صندوق های بازنشستگی کشوری بود . 
میرزایی در این باره توضیح داد : 250 تراکنش عملیاتی، مالی و بازرگانی از ریزترین و جزئی ترین فعالیت این بنگاه ها قابل رصد و پایش است. 
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: سامانه هایی که امکان نظارت و گزارش دهی از دارایی ها و فرایندهای تصمیم گیری را فراهم می کنند از جمله سامانه های دارایی ها و املاک که همه املاک و دارایی های وابسته شناسنامه دار شده است با همه ویژگی ها از حیث مقیاس، ارزش مالی، محل وقوع و نوع کاربری به طور شفاف در این سامانه ها فهرست شده است.وی تصریح کرد: مشخصات و ویژگی های سنی، تحصیلی و سوابق نزدیک به 1200 مدیر در سامانه ای متمرکز در سایت وزارتخانه به صورت آنلاین و برخط منتشر شده است.
میرزایی بیان کرد: سامانه های مربوط به جلسات هیات مدیره ها ، مجامع عمومی شرکت ها و هلدینگ ها که به صورت هفتگی به هنگام می شود نیز در این سامانه قابل مشاهده و دسترسی است و هیچ تصمیم و مصوبه ای در شرکتی مخفی و پوشیده باقی نمی ماند و به صورت دائم و مستمر توسط هلدینگ های بالاسری رصد می شود .
به گفته وی، تمامی دعاوی و پرونده های عمومی که له یا علیه هر کدام از بنگاه ها در جریان است با ویژگی ها، ابعاد، اضلاع آن پرونده و حتی مشخصات وکیل، سیر دادرسی و یا احکامی که درباره آنها صادر شده در این سامانه به طور کامل قابل مشاهده و دسترسی است . 
وی در این باره توضیح داد: همه قراردادهایی که این بنگاه ها با افراد حقیقی و حقوقی بسته اند ، ارزش آنها، فرایند شکل گیری و موضوع قرارداد به طور کامل در این سامانه ها قابل دسترسی است؛ البته برخی از این ها، قابلیت افشای عمومی دارد، برخی در سطح صندوق ها و وزارتخانه قابل مشاهده است و برخی از این اطلاعات به دلیل صرفه و صلاح بنگاه ها به دور از چشم بنگاه های رقیب صورت می گیرد.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخشی از اقداماتی که در حوزه شفافیت ایجاد شده در شنبه آینده در قالب یک سامانه مرکزی رونمایی خواهد شد ، تصریح کرد: مهمترین اقدامی که برای توسعه شفافیت صورت گرفته است روند بورسی شدن بنگاه هاست.
وی با بیان این که بیش از 80 درصد ارزش بنگاه های وابسته به صندوق ها امروز در بورس قرار دارند و تا پایان سال این سهم به بیش از 85 درصد می رسد، خاطرنشان کرد: اطلاعات و عملکردهای مالی، عملیاتی و مشخصات مدیران این بنگاه ها چه بورسی و غیربورسی در سایت سازمان بورس اوراق بهادار ( کدال) قابلیت رهگیری و مشاهده عمومی دارد.
وی درباره بنگاه هایی که تا کنون بورسی نشده اند نیز توضیح داد: بخش زیادی از این بنگاه ها تا پایان سال بورسی می شوند و اطلاعات مالی آنهائی که بورسی نیستند نیز در سایت سازمان بورس اوراق بهادار به طور مستمر بارگذاری شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هوایی گرم در انتظار مازندرانی‌ها

سکان ورزش استان مازندران رسما به رنگرز سپرده شد

پرداخت تسهیلات برای تبلت دار شدن 40 هزار دانش آموز مازندرانی

تداوم وضعیت قرمز کرونایی در مازندران

کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر

پیش بینی کاهش 2 و نیم درصدی نرخ بیکاری در استان کرمانشاه در سال 99

ثبت نام 4224 مسکن کارگری در ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: نظام پاسخگویی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با راه اندازی سامانه شفافیت ارتقا یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: تعاونی ها همپای دولت و بخش خصوصی می توانند به جهش تولید کمک کنند

توجه به ظرفیت‌های استانی عامل موفقیت توسعه مشاغل خانگی است

180 پرونده اشتغال خانگی در استان قزوین تشکیل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: نیاز کشور تقویت تعاونی‌ها است

بیش از 3 هزار طرح در یزد تسهیلات کرونا دریافت کردند

افزایش صادرات کالاهای تولیدی از کیش

نامه تروئیکای اروپایی به شورای امنیت درباره ایران

لاوروف: منطق آمریکا تغییر رژیم ایران است اما...

تکذیب شایعه اجرای حکم قطع انگشت 3 کودک

دلیل صدای انفجار در شرق تهران مشخص شد

از نیکلاس کیج تا کریس همسورث: بازیگران مشهوری که برای گرفتن نقش دروغ گفتند+ عکس

تصاویر مهناز افشار از سطح شهر حذف شد! + عکس

دهمین زنگ دانش آموز شهید، اول مهر نواخته می شود

تمدید ثبت نام در طرح دستیار مدیران شهرداری تهران

باند دلالی آگهی های دولتی و ثبتی در مازندران برچیده شود

تنفیذ احکام مدیران جدید محلات منطقه 18

پازل تخلف‌ در مدیریت شهری ساری و آسیب به اعتماد عمومی

سیاست های اشتباه سبب مهاجرت از روستاها شد/ عدم دخالت در انتصاب ها

بازدید شهردار منطقه 7 از پروژه های محلی

تداوم وضعیت قرمز کرونایی در مازندران/ 530 نفر بستری هستند

2 سال حبس، مجازات لایک تصاویر کودک‌ آزاری

باغداران میوه های رسیده را زودتر برداشت کنند

آغاز برداشت نارنگی پیش رس در میاندورود

مچ‌اندازی کشور در تسخیر بانوان مازندرانی

محلول پاشی 84 هکتار عرصه جنگلی شمشاد در غرب مازندران

فرهنگسرای رامسر از باغ 33 هکتاری تفکیک می شود

یک وجب از زمین‌های تحت نظارت محیط‌زیست، بدون مصوبه شورای عالی محیط‌زیست قابل واگذاری نیست

استقلال تنها با این شرط به مرحله بعد صعود می کند

تزریق 150 میلیارد ریال اعتبار جدید به نیروگاه زباله‌سوز ساری

جدول پخش مدرسه تلویزیونی چهارشنبه 29 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

خبری تلخ از وضعیت مایکل شوماخر اسطوره فرمول یک

دفن پسماندهای ویژه بیمارستانی در مکان جدید

جاده آبشار یاسوج در روز جهانی پاکسازی زمین از پسماند پاک می شود

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

تملک  اراضی اثر طبیعی- ملی سرو کهنسال ابرکوه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

صعود دوباره مبتلایان روزانه کرونا؛ شناسایی 3049 بیمار جدید کووید19

ترافیک سنگین در مبادی خروجی جاده‌های مازندران

رگبار باران و کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا در برخی استان ها

یکتا ناصر سریال دل را لو داد؟! + عکس

حال مهران رجبی خوب نیست! + توضیحات پزشک معالج

وضعیت جسمانی مهران رجبی پس از ابتلا به کرونا از زبان خودش!

حیات بر روی زمین وابسته به لایه اوزون است