پیام مازند

آخرين مطالب

افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان دولتی مازندران در انتظار تدبیر بودجه‌ای سياسي

افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان دولتی مازندران در انتظار تدبیر بودجه‌ای
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- در حالی حدود 11 سال از عملیات اجرایی بیمارستان 370 تختخوابی مازندران در روستای ماهفروجک در 10 کیلومتری غرب شهر ساری می‌گذرد که این پروژه درمانی به دلیل اعتبار قطره چکانی همچنان نیمه تمام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، اگرچه میانگین ساخت و تجهیز فضای بیمارستانی در سطح کشور حدود 13 سال است ، ولی پیری بیمارستان های موجود در مازندران و پایین بودن ظرفیت پذیرش آنها باعث شده تا طی 6 ماه گذشته با شیوع ویروس کرونا کمبود فضای درمانی با ظرفیت بالا بخوبی از سوی درمانگران احساس شود و این معضل ، انتظارات را از دولت تدبیر و امید در پایان سال خدمتگزاری هشت ساله برای تکمیل بیمارستان ماهفروجک ساری به عنوان یکی از پروژه های ماندگار افزایش داده است.
ساخت بیمارستان 370 تختخوابی ماهفروجک از مصوبات نخستین سفر استانی دولت وقت بود که کلنگ آن سال 88 به زمین زده شد. بر اساس وعده ای که مسئولان وقت داده بودند قرار بود این بیمارستان ظرف 2 سال تکمیل ، تجهیز و بهره برداری شود ولی با گذشت بیش از یک دهه پروژه بیمارستانی با 64 درصد پیشرفت فیزیکی و 57 درصد پیشرفت مالی در دست اجراست و برای تکمیل این واحد درمانی که در زمینی به مساحت 16 هکتار در دست ساخت قرار دارد، یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
این پروژه درمانی یکی از پروژه های نیمه تمامی است که عصر روز چهارشنبه مورد بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بوددجه قرار گرفت.
اعتبار قطره چکانی
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هنگام بازدید دکتر محمدباقر نوبخت از این بیمارستان نیمه تمام به خبرنگار ایرنا گفت : بیمارستان 370 تختخوابی ماهفروجک بزرگترین بیمارستان استان مازندران محسوب می شود که عملیات اجرایی آن در سال 88 شروع شد و همچنان نیمه کاره است.
دکتر سید عباس موسوی افزود : تاکنون برای اجرای این پروژه حدود 990 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد و در سال جاری نیز در قانون بودجه برای آن 180 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که با این روند اعتباری برای پایان این پروژه بیمارستانی حداقل حدود هفت سال دیگر زمان نیاز است .
وی گفت : اگرچه بودجه مورد نیاز این پروژه از محل اعتبارات ملی تامین می شود، ولی طبق آخرین صورت وضعیت برای تکمیل آن براساس برآورد سال جاری حدود یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و با توجه به مسن و کوچک بودن بیمارستان های فعال استان مازندران، تکمیل این واحد درمانی می تواند بخش زیادی از مشکلات درمانی و کمبود فضای درمانی را به خصوص در دوران کرونایی از دوش درمانگران و حوزه سلامت استان بردارد.
دکتر موسوی اظهار داشت : بیمارستان ماهفروجک در حاشیه جاده ترانزیتی و بین شهرستان های ساری و قائمشهر واقع است که در صورت تکمیل می تواند حدود یک میلیون نفر از جمعیت استان و مسافران را تحت پوشش قرار دهد و با توجه به گردشگر پذیر بودن استان مازندران، تسریع در ساخت این فضا درمانی یکی از نیازمندی های ضروری درمانی برای این خطه شمال کشور است.
وی خاطرنشان کرد : انتظار درمانگران ما از دولت تدبیر و امید در آخرین سال خدمتگزاری هشت ساله این است که اعتبار مورد نیاز را برای تکمیل این پروژه بیمارستانی تخصیص دهد و ما نیز تعهد می کنیم که این پروژه تا بهار سال آینده به بهره برداری برسد.
ضعف فضای بیمارستانی در مازندران
استاندار مازندران نیز گفت : اکثر فضاهای بیمارستانی موجود در استان کوچک و پیر هستند و ارایه خدمات با کیفیت درمانی را از درمانگران سلب می کند، این در حالیست که با بهره برداری از بیمارستان 370 تختخوابی ماهفروجک بخش زیادی از مشکلات استان در بخش کمبود فضای بیمارستانی رفع می شود.
احمد حسین زادگان افزود : ما برای تکمیل این بیمارستان حدود یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم و با تخصیص این اعتبار این فضای بیمارستانی ما تا اواخر بهار سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از این پروژه ، اظهار داشت : آقای دکتر نوبخت وعده داده اند که در صورت تعهد استان مبنی بر پایان پروژه در بهار سال آینده، کل اعتبار مورد نیاز تامین شود.
حسین زادگان اضافه کرد : ما در داخل استان تمام ظرفیت های پیمانکاری را برای تکمیل این پروژه به کار خواهیم گرفت و قطعا نیز پیش از پایان بهار سال آینده این پروژه مهم درمانی که می تواند حدود یک میلیون جمعیت استانی را تحت پوشش خدمات رسانی خود قرار دهد، تکمیل می کنیم.
وعده مشروط نوبخت برای تامین اعتبار
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه هم در بازدید از بیمارستان نیمه تمام ماهفروجک تامین اعتبار تکمیلی این پروژه را مشروط به بهره داری آن حداکثر تا خرداد ماه سال آینده اعلام کرد.
دکتر محمد باقر نوبخت گفت : به دلیل محدودیت اعتباری ، دولت بودجه خود را برای تکمیل پروژه های عمرانی و زیرساختی با پیشرفت فیزیکی بالا و پروژه هایی قرار داده که حداکثر تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند و ما نیز در سازمان برنامه و بودجه متعهد به برنامه ریزی برای تامین اعتبار تکمیلی این پروژه ها شدیم.
وی خاطرنشان کرد : با وجود محدودیت مالی چنانچه این پروژه بیمارستانی با تامین اعتبار مورد نیاز یک هزار و 200 میلیارد ریالی حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد، سازمان برنامه و بودجه کشور این اعتبار را تامین خواهد کرد.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه عصر امروز چهارشنبه 22 مردادماه سفر دو روزه خود را به استان مازندران شروع کرد. دکتر نوبخت در روز نخست سفرش از جاده دسترسی فرودگاه بین المللی دشت ناز ، تصفیه خانه فاضلاب ، تالار مرکزی ، سالن ورزشی 6 هزار نفری و نیروگاه زباله سوز شهرستان ساری بازدید کرد.
بر اساس اعلام مسئولان محلی ، برای تکمیل این پروژه ها حدود چهار هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. پیش بینی می شود در صورت تکمیل این پروژه ها تا پایان سال جاری سازمان برنامه و بودجه اعتبار مورد نیاز را تامین کند.
هم اکنون حدود پنج هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در مازندران وجود دارد.
برچسب‌ها
دانشگاه علوم پزشکی مازندران محمدباقر نوبخت


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیشابور، پایلوت اجرای طرح مشارکت جوامع محلی در حفظ ذخایر ژنتیکی خواهد شد

2 سال حبس، مجازات لایک تصاویر کودک‌ آزاری

فرهنگسرای رامسر از باغ 33 هکتاری تفکیک می شود

یک وجب از زمین‌های تحت نظارت محیط‌زیست، بدون مصوبه شورای عالی محیط‌زیست قابل واگذاری نیست

استقلال تنها با این شرط به مرحله بعد صعود می کند

تزریق 150 میلیارد ریال اعتبار جدید به نیروگاه زباله‌سوز ساری

150 میلیارد ریال اعتبار جدید به نیروگاه زباله‌سوز ساری تزریق می شود

جدول پخش مدرسه تلویزیونی چهارشنبه 29 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

خبری تلخ از وضعیت مایکل شوماخر اسطوره فرمول یک

دفن پسماندهای ویژه بیمارستانی در مکان جدید

جاده آبشار یاسوج در روز جهانی پاکسازی زمین از پسماند پاک می شود

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

تملک  اراضی اثر طبیعی- ملی سرو کهنسال ابرکوه توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد

صعود دوباره مبتلایان روزانه کرونا؛ شناسایی 3049 بیمار جدید کووید19

ترافیک سنگین در مبادی خروجی جاده‌های مازندران

رگبار باران و کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا در برخی استان ها

یکتا ناصر سریال دل را لو داد؟! + عکس

حال مهران رجبی خوب نیست! + توضیحات پزشک معالج

وضعیت جسمانی مهران رجبی پس از ابتلا به کرونا از زبان خودش!

حیات بر روی زمین وابسته به لایه اوزون است

سقوط یک جوان در چاه

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 28 شهریور 99

با وام مسکن، فقط می‌توان 7متر خانه خرید

پاکسازی خیابان ولی عصر از فیلتر سیگار

والدین و معلمان نسبت به آسیب‌های آموزش مجازی هوشیار باشند

ضرورت اصلاح طرح تفصیلی و تغییر برخی کاربری ها در محله هرندی

مرکز بین المللی اسلامی کیش دهه فجر به بهره برداری می رسد

غرق شدن 2 جوان در رودخانه ارمند

عبور سامانه بارشی از نوار شمالی کشور طی هفته آینده

حریرچی: کل کشور در وضعیت قرمز است

دفاع مقدس مولفه های جدیدی را در نظام بین الملل عرضه کرده است

توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان تاکسی

تعیین تکلیف کاربری پایانه شرق در آینده‌ای نزدیک

تخلیه زباله ساحل محمودآباد چشم‌انتظار محلی جدید

سرانجام ساخت مترو پرند

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق 22 گانه تا پایان مهر

ترامپ: 5 کشور عربی دنبال توافق با تل‌آویو هستند

قیمت مصوب تخم‌مرغ، شانه‌ای 26هزار تومان

تشریح جزئیات مراسم‌های عزاداری بانوان در ایام محرم

تناقض در ادعای تعقیب و گریز مانی، کولبر 14ساله

ترامپ باز هم ایران را به حمله شدیدتر تهدید کرد

دمای هوای تهران گرمتر می‌ شود

افزایش موارد ابتلا به کرونا در اغلب استان‌ ها

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک

ترافیک هراز عادی است/ احتمال یکطرفه شدن کندوان

نمازجمعه در 39 منطقه مازندران برگزار نمی‌شود

کودکان آنلاین در قرنطینه کرونا (قسمت دوم)

564 بیمار کرونایی در مازندران بستری هستند

عاملان شرارت و ناامنی در آمل به دام افتادند

کشف 18 فقره سرقت در فریدونکنار