پیام مازند

آخرين مطالب

در پی بازدید معاون رییس جمهوری ؛

تکمیل بیمارستان ماهفروجک ساری شتاب می‌گیرد سياسي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از بیمارستان در حال ساخت ماهفروجک ساری و وعده تخصیص کامل بودجه مورد نیاز در صورت تعهد مسئولان استانی برای سرعت بخشی به کارهای اجرایی ، امیدها را برای تکمیل بزرگ‌ترین بیمارستان دولتی مازندران پررنگ کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر محمدباقر نوبخت عصر روز چهارشنبه به همراه استاندار ، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمعی از مسئولان محلی از روند اجرایی این بیمارستان در غرب ساری بازدید کرد.
ساخت بیمارستان 370 تختخوابی ماهفروجک از مصوبات نخستین سفر استانی دولت نهم بود که کلنگ آن سال 88 به زمین زده شد. بر اساس وعده ای که مسئولان وقت داده بودند قرار بود این بیمارستان ظرف 2 سال تکمیل ، تجهیز و بهره برداری شود ولی با گذشت بیش از یک دهه پروژه بیمارستانی با 64 درصد پیشرفت فیزیکی و 57 درصد پیشرفت مالی در دست اجراست.
بر اساس اعلام مسئولان استانی ، برای تکمیل این واحد درمانی که در زمینی به مساحت 16 هکتار در دست ساخت قرار دارد، یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
اگرچه میانگین ساخت و تجهیز فضای بیمارستانی در سطح کشور حدود 13 سال است ، ولی پیری بیمارستان های موجود در مازندران و پایین بودن ظرفیت پذیرش آنها باعث شده تا طی 6 ماه گذشته با شیوع ویروس کرونا کمبود فضای درمانی با ظرفیت بالا بخوبی از سوی درمانگران احساس شود و این معضل ، انتظارات را از دولت تدبیر و امید در پایان سال خدمتگزاری هشت ساله برای تکمیل بیمارستان ماهفروجک ساری به عنوان یکی از پروژه های ماندگار افزایش داده است.
وعده مشروط نوبخت برای تامین اعتبار
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از این بیمارستان تامین اعتبار تکمیلی این پروژه را مشروط به بهره داری آن حداکثر تا خرداد ماه سال آینده اعلام کرد.
دکتر محمد باقر نوبخت گفت : به دلیل محدودیت اعتباری ، دولت بودجه خود را برای تکمیل پروژه های عمرانی و زیرساختی با پیشرفت فیزیکی بالا و پروژه هایی قرار داده که حداکثر تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند و ما نیز در سازمان برنامه و بودجه متعهد به برنامه ریزی برای تامین اعتبار تکمیلی این پروژه ها شدیم.
وی خاطرنشان کرد : با وجود محدودیت مالی چنانچه این پروژه بیمارستانی با تامین اعتبار مورد نیاز یک هزار و 200 میلیارد ریالی حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد، سازمان برنامه و بودجه کشور این اعتبار را تامین خواهد کرد.
اعتبار قطره چکانی
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هنگام بازدید دکتر محمدباقر نوبخت از این بیمارستان نیمه تمام به خبرنگار ایرنا گفت : بیمارستان 370 تختخوابی ماهفروجک بزرگترین بیمارستان استان مازندران محسوب می شود که عملیات اجرایی آن در سال 88 شروع شد و همچنان نیمه کاره است.
دکتر سید عباس موسوی افزود : تاکنون برای اجرای این پروژه حدود 990 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد و در سال جاری نیز در قانون بودجه برای آن 180 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که با این روند اعتباری برای پایان این پروژه بیمارستانی حداقل حدود هفت سال دیگر زمان نیاز است .
وی گفت : اگرچه بودجه مورد نیاز این پروژه از محل اعتبارات ملی تامین می شود، ولی طبق آخرین صورت وضعیت برای تکمیل آن براساس برآورد سال جاری حدود یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و با توجه به مسن و کوچک بودن بیمارستان های فعال استان مازندران، تکمیل این واحد درمانی می تواند بخش زیادی از مشکلات درمانی و کمبود فضای درمانی را به خصوص در دوران کرونایی از دوش درمانگران و حوزه سلامت استان بردارد.
دکتر موسوی اظهار داشت : بیمارستان ماهفروجک در حاشیه جاده ترانزیتی و بین شهرستان های ساری و قائمشهر واقع است که در صورت تکمیل می تواند حدود یک میلیون نفر از جمعیت استان و مسافران را تحت پوشش قرار دهد و با توجه به گردشگر پذیر بودن استان مازندران، تسریع در ساخت این فضا درمانی یکی از نیازمندی های ضروری درمانی برای این خطه شمال کشور است.
وی خاطرنشان کرد : انتظار درمانگران ما از دولت تدبیر و امید در آخرین سال خدمتگزاری هشت ساله این است که اعتبار مورد نیاز را برای تکمیل این پروژه بیمارستانی تخصیص دهد و ما نیز تعهد می کنیم که این پروژه تا بهار سال آینده به بهره برداری برسد.
ضعف فضای بیمارستانی در مازندران
استاندار مازندران نیز گفت : اکثر فضاهای بیمارستانی موجود در استان کوچک و پیر هستند و ارایه خدمات با کیفیت درمانی را از درمانگران سلب می کند، این در حالیست که با بهره برداری از بیمارستان 370 تختخوابی ماهفروجک بخش زیادی از مشکلات استان در بخش کمبود فضای بیمارستانی رفع می شود.
احمد حسین زادگان افزود : ما برای تکمیل این بیمارستان حدود یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم و با تخصیص این اعتبار این فضای بیمارستانی ما تا اواخر بهار سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از این پروژه ، اظهار داشت : آقای دکتر نوبخت وعده داده اند که در صورت تعهد استان مبنی بر پایان پروژه در بهار سال آینده، کل اعتبار مورد نیاز تامین شود.
حسین زادگان اضافه کرد : ما در داخل استان تمام ظرفیت های پیمانکاری را برای تکمیل این پروژه به کار خواهیم گرفت و قطعا نیز پیش از پایان بهار سال آینده این پروژه مهم درمانی که می تواند حدود یک میلیون جمعیت استانی را تحت پوشش خدمات رسانی خود قرار دهد، تکمیل می کنیم.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه عصر امروز چهارشنبه 22 مردادماه سفر دو روزه خود را به استان مازندران شروع کرد. دکتر نوبخت در روز نخست سفرش از جاده دسترسی فرودگاه بین المللی دشت ناز ، تصفیه خانه فاضلاب ، تالار مرکزی ، سالن ورزشی 6 هزار نفری و نیروگاه زباله سوز شهرستان ساری بازدید کرد.
بر اساس اعلام مسئولان محلی ، برای تکمیل این پروژه ها حدود چهار هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. پیش بینی می شود در صورت تکمیل این پروژه ها تا پایان سال جاری سازمان برنامه و بودجه اعتبار مورد نیاز را تامین کند.
هم اکنون حدود پنج هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در مازندران وجود دارد.
برچسب‌ها
دانشگاه علوم پزشکی مازندران محمدباقر نوبخت
پروندهٔ خبری
افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی در مازندران


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نقره داغ شدن برنج فروشی‌های متخلف در مازندران

دستگیری معتادان متجاهر در سوادکوه شمالی

جدول پخش مدرسه تلویزیونی شنبه 29 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

کمربندی نور به رویان مهم ترین پروژه شهرستان نور

پلمب 24 واحد صنفی متخلف در بابل

مردم به شورا و شهرداری اعتماد ندارند

درس های دفاع مقدس باید به نسل های مختلف جامعه منتقل شود

ارتقای سطح پاسخگویی نظام مند و اصولی به شهروندان منطقه 3

علت افزایش نرخ بلیت ترکیه مشخص شد

دسترسی به خیابان شبنم با تخریب دیوارهای کوچه های صبا

سپاه کربلا 182 طرح عمرانی هفته دفاع مقدس افتتاح می‌کند

انتقاد معاون استاندار از وضعیت جهش تولید در سه شهرستان غربی مازندران

اجرای خط‌کشی محوری در قلب پایتخت

فیدرهای برق پرعارضه آمل تعمیر و ساماندهی شده است

معاون اشتغال وزارت کار از دو واحد تولیدی استان تهران بازدید کرد

تقدیر نماینده ولی فقیه در لرستان از کمک شریعتمداری به سیل زدگان استان

دوز دوگانه واکسن کرونای چین آزمایش می‌شود

قول یک ایرانی‌الاصل زرتشتی درباره واکسن کرونا

بارش باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

روحانی: شنیدم بیماریِ خطرناکتر از کرونا شایع شده

بهره برداری از 182 پروژه عمرانی/دفاع مقدس جهاد دینی و ملی است

پاییز وعده‌های صادراتی از راه رسید/رنگ باغات «سبز»رخ باغدار «زرد»

اهدای 900 ماسک به بیمارستان های منطقه 7

مسابقات ورزش رزمی در مازندران مجازی برگزار شد

وضعیت کرونایی نور نارنجی است

شبکه توزیع برق آمل ایمن‌سازی شد

آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی سال 99

فرمانده کل سپاه به ترامپ: وعده انتقام قطعی است

پروژه های ترافیکی سال 1399 در دستور کار قرار گرفت

روز جهانی پاکسازی زمین از زباله

پنج شکارچی غیرمجاز در مازندران دستگیر شدند

مراسم تعزیه روایت شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون

فرزندان مددجویان چهار استان در مازندران آموزش خلبانی پهپادی دیدند

برگزاری مراسم روز جهانی پاکسازی زمین در خرم آباد

بی احتیاطی گردشگران و آتش سوزی مراتع قائم شهر

هشدار خطر 600 تایی شدن مرگ و میر روزانه کرونا

166 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته جان باختند

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می خورد؟

اعلام نتیجه اولیه کنکور سراسری حداکثر تا 31 شهریور

انهدام باند سارقان در کلاردشت

قیمت سکه، طلای 18 عیار و دلار در بازار آزاد امروز

دستگیری قاتل معروف به جعفر کله زرد در تربت‌ جام

کاهش استفاده مردم از ماسک

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 29 شهریور 99

واکنش واعظی به شایعه نفوذ او بر روحانی

متـروکه‌ها سبز می‌شوند

مدیر آموزش‌وپرورش: سرعت اینترنت مهم‌ترین چالش دانش آموزان کلاردشتی است

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران : شبکه شاد آسیب اجتماعی ندارد

ساماندهی 6 هزار دستفروش در «سامان بازار»

100 هزار نفر از رزمندگان مازندران تجلیل می‌شوند