پیام مازند

آخرين مطالب

شهردار تهران در دیدار با رزمندگان دفاع مقدس بر عملکرد فارغ از جناح بندی سیاسی تاکید کرد

حناچی: محدودیت و کمبود نباید فقط برای یک عده باشد شهرداری تهران

حناچی: محدودیت و کمبود نباید فقط برای یک عده باشد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - شهر: شهردار تهران معتقداست فارغ از جناح بندی ها و گروه بندی های سیاسی باید عاقلانه و عادلانه رفتار کرد و اینکه محدودیت ها و کمبودها فقط برای یک عده باشد قابل توجیه نیست .

به گزارش شهر پیروز حناچی، شهردار تهران در دیدار با پژوهشگران، رزمندگان و سرداران دفاع مقدس گفت: این جلسه بهانه‌ای بود تا به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس دور هم جمع شویم دوران دفاع مقدس بزرگترین تهدید دوره معاصر ما بود اما با رهبری داهیانه حضرت امام به بزرگترین فرصت تبدیل شد و اگر امروز اقتدار و بازدارندگی داریم مدیون رشادت ها و جانفشانی های آن دوره است.
حناچی افزود: امروز وقتی وضعیت کشور را با دوران دفاع مقدس مقایسه می کنیم که چگونه با عشق و علاقه و هزینه کم کشور اداره میشد، متوجه می شویم که آن روزها چه برکات بزرگی در کشور وجود داشت.
شهردار تهران با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس جوانان غیر ممکن ها را ممکن کردند، افزود: معتقدم دفاع مقدس و جنگ تحمیلی تهدیدی علیه انقلاب و نظام نوپای جمهوری اسلامی بود و این بحث ها که امروز مطرح می‌شود که اگر ما فلان کار را نکرده بودیم یا فلان موضع را نگرفته بودیم این جنگ اتفاق نمی افتاد را قبول ندارم. صدام کینه دیرینه ای علیه ایران داشت و تعبیر دیوانه برای او کاملاً درست است. 
شهردار تهران همچنین به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نکته مهم آن سخنرانی توجه به عمق مشارکت مردم در دوران دفاع مقدس است؛ همه به یاد داریم که مردم از مایحتاج زندگی خود برای رزمندگان می فرستادند و گاهی نامه هایی در میان بسته های هدایای مردمی بود که حاوی نکات بسیار ارزشمندی بود.
حناچی با بیان اینکه هنوز هم نگاه جهادی دوران جنگ می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند، بیان کرد: مردم خوبی داریم که در آن روزها سخت ترین شرایط را تحمل می کردند و امروز هم شرایط دشوار را تحمل می کنند ، نباید برای این مردم کم بگذاریم .
او افزود: اگر محدودیت ها و کمبود ها فقط برای یک عده باشد این قابل توجیه نیست معتقدم فارغ از جناح بندی ها و گروه بندی های سیاسی باید عاقلانه و عادلانه رفتار کنیم. 
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش ایجاد نشاط و زیبایی های بصری در شهر را مساله ای دانست که در این دوره از مدیریت شهری به آن توجه می شود و گفت: همچنین در این دوره تلاش کرده ایم به صورت خاص تری به مناطق محروم و جنوب شهر توجه کنیم؛ به زودی تعدادی از پروژه های شهری را در مناطق جنوب شهر افتتاح خواهیم کرد ‌.
شهردار تهران با تاکید بر نگاه فراجناحی به مسائل به کشور گفت: اختلافات داخلی می تواند پاشنه آشیل کشور شود باید در این زمینه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی خود کنیم که همواره رابطه خوبی با همه طیف ها داشت . همین خصوصیات ایشان بود که باعث شد در مراسم تشییع جنازه اش تعداد زیاد مردم شرکت کنند به طوری که این تشییع جنازه قابل مقایسه با تشیع جنازه حضرت امام بود و در تهران اگر این مراسم بیشتر طول می کشید و ممکن بود حادثه ای که در کرمان اتفاق افتاد در میدان انقلاب تهران هم پیش بیاید.
حناچی به نامگذاری خیابان ها به نام شهیدان مهندسی اشاره کرد و گفت: در مصوبه ای که برای نامگذاری خیابانی به نام مرحوم بازرگان تصویب شده بود خیابانی به نام شهید رضوی و چند شهید دیگر از جمله شهید مهندسی نیز وجود دارد.
در این دیدار غلامرضا ظریفیان، پژوهشگر و رزمنده با بیان اینکه باید دید هدف از جنگ دفاع است یا کشورگشایی، گفت: هم اکنون حرف و حدیث زیادی درباره جنگ مطرح است ، باید به سوالات نسل جوان پاسخ گفت چرا که این جنگ با هویت سرزمین ما مرتبط است و معتقدم اگر مباحث به خوبی برای نسل جوان توضیح داده شود آنها هم به آرمان‌ها و اهداف واقعی دفاع مقدس وفادار خواهند شد. 
در ادامه حجت الاسلام اسکندری امام جماعت مسجد منطقه 14 از شهردار تهران خواستار توجه بیشتر به آموزش های مذهبی در سراهای محلات شد. او همچنین خواستار پخش اذان از فضاهای عمومی مانند پارک ها شد و همچنین درخواست کرد که شهرداری به مساجد کمک مالی کنند.
در ادامه این دیدار باغبان جانباز دفاع مقدس نیز گفت: از شهرداری می خواهم که به خانواده های جانبازان و همسرانشان توجه بیشتری کند همسران جانبازان افرادی زحمت کش هستند که به نوعی در جامعه فراموش شده اند.
در ادامه صادقی از فرماندهان ارتش دوران دفاع مقدس گفت: تهران از برخی کشور های عضو سازمان ملل بزرگتر است و اداره آن دشواری‌های بیشتری دارد، جا دارد که از شهردار تهران و با معاونت‌های آن تشکر کنیم. 
در ادامه مراسم سعید صادقی عکاس دوران دفاع مقدس بر زیبا شدن شهر تهران تاکید کرد و گفت: ما باید جامعه ای را در تهران ایجاد کنیم که مردم با هم مهربان باشند و این چیزی است که کشور ما به آن نیاز دارد 
همچنین حسن بیگی نماینده سابق مجلس با بیان اینکه وضعیت تهران به صورت کلی از قبل بهتر شده است گفت: اگر می‌بینیم که در شهر نارضایتی وجود دارد به دلیل فعالیت بخش های دیگر است. ما باید تلاش کنیم که اعتماد مردم به نظام افزایش یابد . او از حناچی خواست که خیابان هایی در تهران را به نام شهیدان جهاد سازندگی نام گذاری کند.
در این مراسم حسینی نویسنده کتاب " پایی که جا ماند" گفت: هر دولتی بعد از انقلاب حداقل 20 درصد موفقیت داشته است که اگر دقت کنیم می بینیم آن 20 درصد بر مبنای عمل به تفکر انقلابی و جهادی بوده است باید بدانیم که نگاه به غرب نمی‌تواند موفقیتی داشته باشند .
مجید مختاری پژوهشگر و رزمنده دفاع مقدس نیز گفت: باید به نقش تهران در جنگ ایران و عراق بپردازیم . پروژه‌ای در این باره شکل گرفت اما متوقف شده است و ما خواستار احیای آن پروژه هستیم. یکی از سوالات من این است که چرا هیچ اثر و نمادی از جنگ شهرها و موشک باران تهران وجود ندارد و تمام نقاطی که با آنها موشک اصابت کرده است در تهران محو شده اند .
او همچنین درباره تحریف تاریخ جنگ هم گفت: بسیاری از تاریخ شفاهی ها و خاطراتی که فرماندهان منتشر کرده‌اند که تحریف شده است و معتقدم بیشتر از دیگران تحریف تاریخ جنگ توسط خود فرماندهان اتفاق می افتد و یکی از تحریف های بزرگ حذف کردن یا کاهش نقش هاشمی در تاریخ جنگ است اگر ایشان نبود مطمئنم جنگ سرنوشت دیگری داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شهردار در مراسم هفته تربیت بدنی

تامین نظم و امنیت مهمترین عامل پیشرفت یک جامعه

طرح جایگزین شکار پرندگان وحشی برای استان‌های شمالی تدوین می‌شود

پایان وحشت یک خانواده با زنده گیری یک حلقه مار در ساری

رهبری چه اجازه‌ای به سران قوا دادند؟

نخستین مرکز فوریت‌های رفع مشکلات تولید کشور در مازندران فعال شد

جلسه ارتباط مستقیم شهروندان با شهردار منطقه 7 از طریق سامانه 1888

انتقادات وزیر بهداشت از قصورهای کنترل کرونا

موسی خلیلی شهردار جدید نکا شد

کشف سکه های تقلبی در بهشهر

بیش از 2 تن مواد مخدر در مازندران امحاء می‌شود

لو رفتن محل دپوی چوب قاچاق در جویبار

مرگ 293 نفر در حوادث رانندگی مازندران

روحانی: شعار «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» را به کرسی نشاندیم

آبرامز: چه ترامپ باشد چه بایدن، فشار بر ایران ادامه خواهد داشت

افشاگری مهراد جم از قراردادهای میلیاردی، پول های کثیف و خیانت! + عکس

نقض دادنامه 930 میلیارد ریالی علیه شهرداری منطقه 19 در محاکم قضایی

کسب رتبه سوم منطقه یک در نگهداشت شهر در بین مناطق 22 گانه شهرداری تهران

336 واحد تولیدی در کشور ورشکسته هستند

مرحله بازسازی و بازتوانی بعد از سوانح مغفول مانده است

مرکز فوریت‌های حل مشکلات تولید در استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود

در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه در استان فارس عنوان شد: فارس در مهارت آموزی معین استان‌های همجوار باشد

پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان هرمزگانی

بیش از 9 هزار فرصت شغلی در استان قزوین ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: احداث پتروشیمی چهارم رونق اقتصادی و بازارهای صادراتی گسترده‌ای پیش روی استان قرار می دهد

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی : داده های آماری، نتایج و گزارش های پژوهشی در دسترس همگان قرار می گیرد

رفیعی : ترمیم سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد عمومی در گرو ارائه آمار صحیح است

سند توسعه نظام آماری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تدوین می شود

بازدید معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از "مجتمع کشت، صنعت و مرتب‌سازی اخوان" بابل

با مصوبه هیات امنا صورت پذیرفت؛ افزایش حقوق بازنشستگان صندوق های تابعه وزارت کار+ فیلم

شریعتمداری :3 هزار و 660 نفر به کادر درمان تامین اجتماعی اضافه می شوند

پلیس: عدد 300 تجاوز «ک.الف» را تأیید نمی‌ کنیم

اصابت50راکت جنگ قره‌باغ به خداآفرین

بارش شدید باران در گیلان و مازندران/ وضعیت هوای تهران

اولین ایرانی که واکسن کرونا را تست خواهد کرد

معاون وزیر کار: پرورش دهندگان پرندگان وحشی تسهیلات می‌گیرند

برگزاری ویژه برنامه های هفته سلامت ویژه بانوان منطقه 3 تهران

لزوم تشدید کنترلهای یگان های حفاظت برای رفع سد معبر های صنفی در مناطق جنوبی

ضرورت تشکیل بازار در حوزه های مختلف اقتصادی و خدماتی

استاندار : بانک‌های خصوصی نقشی در توسعه مازندران ندارند

روستاییان مازندران 315 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال گرفتند

پیام تسلیت ستاد امر به معروف مازندران در پی شهادت ناهی از منکر

پرداخت بیش از 48 هزار میلیاردریال تسهیلات اشتغالزایی در مازندران

734 نفر از مجموعه شهرداری تهران به انسولین نیاز ضروری دارند

بازگشت 4 هزار متر مربع از اراضی ملی رامسر به بیت المال

رتبه نخست مازندران در تولید پلاسمای کووید 19 کشور

جاده های مازندران یکطرفه نمی شود؛ اعمال محدودیت در هراز

آلبوم خانوادگی شهید بلباسی که همسرش در اینستاگرام منتشر کرد

خبر استعفای شهردار ساری تکذیب شد

حقوق بازنشستگان 77درصد افزایش یافت