پیام مازند

آخرين مطالب

مهر گزارش می‌دهد؛

مظلومانه رفتند و غریبانه آمدند/ مازندران برای زائرانش آغوش گشود مقالات

مظلومانه رفتند و غریبانه آمدند/ مازندران برای زائرانش آغوش گشود
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - قرارشان گمنامی بود، پس مظلومانه رفتند و یاران چه غریبانه برگشتند، آنان از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم.

خبرگزاری مهر ؛ گروه استان‌ها: ماجرا به چهار سال و پنج ماه پیش بر می‌گردد، روزهایی که سایه شوم داعش هنوز از سر شامات کم نشده بود، خان طومان برایشان اهمیت داشت.
قرار بر آتش بس بود ولی در مرام تکفیر و داعش وفای به عهد وجود ندارد و غافلگیری کار خودش را کرد و شد آنچه که برایمان تعریف کردند. خان طومان ماند و 200 مدافع حرم و دو هزار تکفیری که با دست پر و مدرن‌ترین تجهیزات و سلاح‌ها آمده بودند و فریاد تزویرشان گوش فلک را پرکرده بود.
اگر خان طومان شکسته می‌شد، کار سخت می‌شد و تا یاران و همپیمانان از عهدشکنی دشمن باخبر شوند، آن 200 نفر تن به عقب نشینی ندادند، ماندند تا مهماتشان تمام شد، 24 ساعت طول کشید و مردانه ایستادند و مقاومت با رزمندگانی از سوریه، عراق و افغانستان و 70 ایرانی از لشکر 25 کربلا مازندران ادامه یافت.
خادم الشهدایی که شهید شد
عاقبت از جمع ایرانی‌ها 13 جوان رشید که میانگین سنی شان کمتر از 30 سال بود شهید شدند و از آن معرکه پیکری به عقب بازنگشت. محمد بلباسی یکی از آن دلاوران بود، پاسدار، جهادگر و خادم الشهدا و پدر چهار فرزند. همیشه لباسی بسیجی برتن داشت و معتقد بود خادم الشهدا یعنی ازخودگذشتگی و ایثار.
برادرش می‌گوید اینکه چگونه این فراق را تحمل کردیم فقط خدا می‌داند و امیدواریم بتوانیم راه شهدای مدافع حرم را ادامه دهیم.

پیام مازند


رضا حاجی زاده مدافع حرم داوطلب و پدر فاطمه و محمدطاها بود و از اردیبهشت 95 تاکنون دیدار پدرها و کودکان در قاب عکس‌ها خلاصه شده بود تا اینکه دو روز قبل خبر آوردند از شام بلا شهید آوردند.
کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
پدر شهید مدافع حرم عابدینی که چهار سال و پنج ماه چشم انتظار شنیدن خبری از فرزند رشید و شهیدش بود، مظلومانه رفتن و غریبانه امدن و گمنامی شهیدان مدافع حرم را جانسوز و دردناک می‌داند و می‌گوید چشممان به جمال شهیدان روشن شده است.
وی که چهارسال گذشته را با همدلی مردم و همشهریان شهیدپرورش سپری کرده است، ادامه می‌دهد: این همدردی سبب می‌شد تا غم دوری پسر و فرزندمان را راحت تر تحمل کنیم.
این پدر شهید با بیان اینکه فرزندم جانبازی و مجروحیت خود را از دیگر پنهان کرده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فرزندم سعی می‌کرد جانبازی خود را پنهان کند و وقتی سعی کردیم برایش برنامه استقبال بگیریم به درخواست فرزندم آن را لغو کردیم و مسئولان پس از یک هفته متوجه شدند که چنین پاسدار مدافع حرم وجود دارد.
وی به شب اعزام فرزندش برای آخرین بار اشاره کرد و گفت: آن شب هم تنها و گمنام رفت و امروز نیز گمنام برگشته است.
مادر شهید مدافع حرم رادمهر جوان ساوری نیز با بیان اینکه شهیدان برای رضای خدا و در راه خدا رفته‌اند، می‌گوید: شهیدان برای رضای خدا زندگی کردند و شهید شدند و باید راهشان را ادامه دهیم.
بازگشت پدر همزمان با جشن تولد فرزند
چند روز دیگر تولد امیرسجاد فرزند شهید حسن رجایی فر است و بابا پس از چهارسال و اندی دوباره در جشن تولد پسر حضور دارد و به گفته همسر شهید، امیدوارم فرزندم امیرسجاد هم بتواند راه پدر را ادامه دهد.
آغوش امام رئوف برای شهیدان
کربلایی‌های خان طومان چند روزی است به وطن آمدند و آغوش اول را امام رئوف برایشان باز کرد و پیکرهای مطهر شهیدان به پابوسی امام رئوف رفت. آنان که مظلومانه رفتند، دو روز قبل غریبانه بازگشتند و بوی پیراهن یوسف‌های زمانه در دیارمان پیچید، آنان بازگشتند تا بردل غبارگرفته ما جلایی تازه باشند.

پیام مازند


سردار رستمیان از فرماندهان جبهه مقاومت نیز با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم مازندران در جبهه مقاومت اظهار داشت: این رشادت‌ها همواره مایه تحسین سردار دل‌ها، شهید سلیمانی بوده است و همواره از آن یاد می‌کرد.
وی با عنوان اینکه سردار شهید سلیمانی همیشه دغدغه بازگشت پیکر مطهر شهیدان را داشته است، ادامه داد: امروز شاهد به ثمر رسیدن و رفع دغدغه این شهید والامقام هستیم.
به نوشته بسیاری از کاربران فضای مجازی در مازندران، شهیدان از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم و قهرمان‌های ملی برگشتند تا شهر نفسی تازه کند. دیگر نوشت برای هر صندلی یک کربلا برپا شده و بیش از 70 شهید تقدیم شده است پس وای به حال مسئولی که شرمنده شهدا باشد.
آن دیگری هم نوشت، سردار دل‌ها تا پیش از شهادت دغدغه بازگشت شهدای خان طومان را داشت و امروز فرمانده به دیدارشان رفت تا پیکر یارانش را به پشت خط بازگرداند.
مازندران امروز دوباره شهید دارد و دیگر خان طومان برای ما منطقه‌ای غریب نیست و یادآور رزم واره مدافعان حرم مازندرانی است و حالا خبر رسیده که از آن دشت بلا، شهید آورده‌اند.
شهروندان مازندرانی با بیان اینکه بدهکار شهدا هستیم، عنوان می‌کنند، شهدای مدافع حرم ووطن افتخار و قهرمانان ملی هستند و بی صبرانه برای تجدید میثاق با آنان لحظه شماری می‌کنیم و باید رهرو راهشان باشیم.
از امروز یک استان ایستاده تا فرزندانش را در آغوش گیرد و مردم مازندران برای بدرقه قهرمانانش لحظه شماری می‌کند. مراسم وادع با پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم کربلای خان طومان عصر روز سه شنبه 22 مهرماه در بوستان ولایت ساری از ساعت 19 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و صبح چهارشنبه همرزمان شهیدان در لشکر عملیاتی 25 کربلا با یارانشان وداع خواهند کرد و عصر آن روز هم پیکر پنج شهید مدافع حرم به شهرستان‌های خود منتقل می‌شود تا طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته مراسم شب وداع و تشییع برگزار شود.
در شهرستان ساری، بابل، قائم شهر، آمل و فریدونکنار مراسم شب وداع و تشییع شهدا برگزار و مراسم تشییع شهدا روز پنج شنبه در پنج شهرستان به صورت مشایعت خودرویی انجام می‌شود..


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کشف بیش از 10تن شیشه در کشور

انسولین قلمی ارزان می‌ شود

واکنش به اهانت به ساحت پیامبر (ص) در فرانسه

13هزار البرزی از آموزش های مهارتی و فنی وحرفه ای برخوردار شدند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: تشدید بازرسی‌‌ها از معادن مازندران در ایام کرونا ادامه دارد

انتصاب سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش

زلزله استان مرکزی و قزوین را لرزاند

اعمال محدودیت‌ های شدید کرونایی در 43 شهرستان + جزییات

جریمه برای عدم استفاده از ماسک در تهران

تعطیلی برخی گروه‌ های شغلی در 43 شهر

نتانیاهو: از توافق احتمالی جدید ایران و آمریکا حمایت می‌کنیم

رابطه عاشقانه ریحانه پارسا و پویان مختاری! شایعه یا واقعیت؟

قدردانی از پیام آورن نظم و امنیت در قلب پایتخت

پیروزی شهرخودرو مقابل حریف لیگ برتری در بازی تدارکاتی

قدردانی از 100 پاکبان منطقه 16

«عدالت» شعار دروغین قدرتهای استکباری است

104 بیمار جدید کرونایی در مازندران بستری شدند

برگزاری سومین دوره مسابقه عکاسی مهر تالاب

دستگیری متخلفان شکار و صید در مازندران

تعداد نانوایی های آزاد پز مازندران افزایش می یابد

توزیع انسولین قلمی بین بیماران واقعی مازندران

افزایش حجم ترافیک در جاده‌های مازندران

دستگیری سارقان حرفه‌ای با اعتراف به سرقت‌های میلیاردی

پشت پرده درگیری مسلحانه در ساری برملا شد

نرخ بیکاری تابستان گلستان به 8 درصد رسید

دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ساوه راه اندازی شد

طرح پرداخت یارانه دستمزد ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال شغل اولی ها است

تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی با گسترش شیوع ویروس کرونا در خراسان شمالی

ثبت نام یکهزار و 245 نفر در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان

سرپرست اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : خدمت به خانواده شهداء و ایثارگران را وظیفه اصلی و افتخار می دانم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خواستار شد: افزایش سهم‌بری مازندران از اعتبارات مشاغل خانگی

معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مازندران خبر داد: 10 درصد بودجه مشاغل روستایی به مشاغل خانگی اختصاص می یابد

بازدید معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح های اشتغال روستایی مازندران

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری تشریح کرد: شروط لازم برای دریافت بیمه بیکاری برای افراد دارای قرارداد کار مدت معین

بحران کرونا و تشدید نظارت بر کنسرت های کیش

کانترهای غیر مجاز گردشگری در کیش جمع آوری می شوند

مرگ مشکوک اعضای یک خانواده در مشهد + عکس

خودکشی پسر ساله بعد از به آتش کشیدن خانه

ماجرای فروش جسد به ضایعاتی!

قتل هولناک مرد، همسر و فرزند خردسالش توسط باجناق + عکس

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 3 آبان 99

خنک شدن هوا از دوشنبه

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 3 آبان 99

نماینده چابهار: ما باید از فرط شرم بمیریم

اعلام ساعات فعالیت بخش آزمایشگاه کلینیک های شهرداری تهران

آغاز ثبت نام غیر حضوری دانشگاه پیام نور در استان مازندران

رد پای آرد یارانه‌ای نانوایی‌های مازندران در بازار آزاد

هنرمندان مازندرانی سه جایزه از جشنواره فیلم کودک کسب کردند

شرکت برق مازندران مشترکان را به بهره‌مندی از طرح برق امید فراخواند

10 اقدام اضطراری شهرداری تهران در موج سوم شیوع بیماری کرونا