پیام مازند

آخرين مطالب

مهر گزارش می‌دهد؛

این 5 ستاره قصه نیستند/ روایت بیقراری مسافران شام تا ساری مقالات

این 5 ستاره قصه نیستند/ روایت بیقراری مسافران شام تا ساری
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - پایان بی‌قراری‌های بیش از یک هزار و 615 روزه مازندرانی‌ها برای مسافران حرم، اشک و آه و حسرت و شیدایی بود؛ آنان آمدند تا ما راه را گم نکنیم و روایت درخشش این 5 ستاره قصه نیست.

خبرگزاری مهر ، گروه استان‌ها: مدافعان حرم پس از هزار و 615 روز به خانه‌هایشان رسیدند، از دشت بلا آمده بودند تا روایتگر بدعهدی کفرپیشگان تکفیری باشند اما آنان خون دادند و نگذاشتند دست نامحرمان به حرم عقیله بنی هاشم برسد. ایستادند و جان دادند.
ماه مهر و هوای پاییزی و شروع فصل مدرسه است، دیگر فاطمه حلما فرزند شهید حاجی زاده، زینب فرزند شهید بلباسی، امیر فرزند شهید عابدینی، مهدیه فرزند شهید حسن رجایی‌فر و دیگر فرزندان شهدای مدافع حرم مشق می‌کنند «بابا آمد، آن مرد پرپر شده آمد و آن مرد ایستاد تا ما نیفتیم».
پلان اول: خانطومان
چراغ اول را شهدای مدافع حرم مازندران هزار و 615 روز پیش در منطقه خانطومان سوریه روشن کردند، 200 مدافع حرم که در بین آنها 70 دلاور مازندرانی بود، شبانه روز برابر 2 هزار تکفیری ایستادند و تا خشاب و گلوله آخر مقاومت کردند و سرانجام از بین آن دلاوران 16 سرو بلندبالای مازندرانی شمع محفل شدند و پیکرشان تا همین چند روز پیش به عقب بازنگشته بود.
رشادت بچه‌های لشکر همیشه پیروز 25 کربلا همیشه نقل مجالس و حرف دل سردار دل‌ها حاج قاسم بود. او همیشه به فکر بازگرداندن پیکرهای مطهر شهیدان و تحویل آنان به خانواده‌هایشان بود و به گفته برخی همرزمان ، حاج قاسم روی و دل آمدن به مازندران را نداشت. از اینکه یارانش در سوریه مانده بودند، داغدار بود.

پیام مازند


اما فرمانده حالا سربازانت برگشته و به رسم یگان رزم و مرام نظامی‌ها می‌گویند «درود فرمانده». امروز آنان آمدند اما فرمانده تاب ماندن نداشت و خود به خیل شهیدان پیوست. بیا سردار که سخت دلتنگیم .
پلان دوم: مشهدالرضا
با آمدن پیکرهای مطهر شهدای خانطومان ، همه همرزمان مهمان امام رئوف شدند تا سلام عمه سادات را به امام مهربانی‌ها برسانند. این شهیدان با آنکه بارها در حیات و زندگی به پابوسی بارگاه ملکوتی رفته بودند اما از آخرین زیارتشان بیش از چهار سال و پنج ماه می‌گذشت و این زیارت دوباره، حسابی می چسبد و مزد مجاهد و مدافع حرم بودن است که نصیب آنان شده بود.
پلان سوم: بوستان ولایت ساری
دیشب نه پریشب، پنج ستاره مدافع حرم با حضور باشکوه مردم مازندران در میعادگاه ولایت، دور هم جمع شدند تا بر روی دوش پدران و برادرانشان بدرقه شوند. آن شب همه دلتنگی‌های چهار سال و پنج ماه و پنج روز دوباره تازه شد و مدافعان حرم آسمان شهر را نورباران کردند.

پیام مازند


از نطق ام وهب گونه مادر شهید محمود رادمهر گرفته تا دلگویه‌های دخترانه مهدیه فرزند شهید حسن رجایی فر، همه و همه دوباره حماسه کربلا و عاشورا را زنده کرد و این شهر دوباره نفس چاق کرد تا زیر سایه ولایت و شهدا استوارتر از گذشته ایستادگی کند چرا که از شام بلا برایمان شهید آمده است.
پلان چهارم؛ لشکر عملیاتی 25 کربلا
مگر می‌شود کربلایی‌های خانطومان برگردند و بروبچه‌های لشکر برایشان ضیافت نگیرند. محمد بلباسی، علی عابدینی، حسن رجایی فر، رضا حاجی زاده و محمود رادمهر از رزمندگان لشکر خط شکن 25 کربلا بودند و بسیاری از بازماندگان امروز، همرزمان چهار سال پیش آنان در خط مقاومت بودند که برخی‌ها نشان جانبازی بر سینه دارند.
از آن گردان و گروهان بسیجی و مدافع حرم مازندران در اردیبهشت مقاومت سال 95 تاکنون 15 ستاره برگشته و بی شک دیروز در آئین وداع همه از پنج شهید تازه برگشته یاد و نشان حاج رحیم را می‌گرفتند و می‌گفتند بچه‌ها از حاج رحیم چه خبر آوردید؟.
پلان پنجم: ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر / شهیدی که آقای گل شده
ورزشگاه شهید وطنی را برای شهید مدافع حرم مهیا کردند تا جام قهرمانی و پهلوانی را بر بالای سر برد، دیشب محمد بلباسی صدرنشین بود و آقای گل. مازندرانی‌ها سه قبل پس از 24 سال در همین ورزشگاه، صعود تیم محبوبشان نساجی را به لیگ برتر فوتبال جشن گرفته بودند و امروز همه فوتبال دوستان، بهتر بگویم، همه شهید پیشگان و عاشوراییان از مرد و زن، پیر و جوان آمدند تا قهرمان ملی پوششان را بدرقه کنند، بایستند تا محمد بلباسی، خادم الشهدای دیروز و شهید امروز برایشان در مستطیل سبز ورزشگاه دور افتخار و پیروزی زند و همه مردم به یادش نوای یا حسین و لبیک یا زینب را سر دهند تا دروازه‌های فوتبالی استادیوم به لرزه درآید.

پیام مازند


پلان ششم: مصلی قدس / ‏‬ امیر پسر شهید علی عابدینی
علی عابدینی آن قدر مظلوم و گمنام بود که پدرش می‌گوید دوست نداشت کسی بداند او مجروح و جانباز شده و حتی مسئولان شهر خبر نداشتند وی مدافع حرم بوده و به سوریه رفته است.
فریدونکنار دلاوران و شهدای پرآوازه زیادی دارد از حاج حسین بصیر فرمانده با بصیرت دوران دفاع مقدس گرفته تا شهیدان یزدانخواه و دیگران. از شهید شالیکار که پیونده دهنده چند نسل است، نسل انقلاب کرده و در کربلای 4 ایستاده و در سوریه شهید شده تا علی عابدینی که دوران دفاع مقدس و امام شهیدان را ندیده اما خط امام شهیدان برایش یک مکتب بود و آرمان.
دیشب پسرش امیر اینگونه با پدر تازه از سفر بازگشته‌اش سخن گفت. سلام به تو که رفتی سوریه تا از حرم حضرت زینب (س) دفاع کنی، شهید شدی و پس از چهار سال آمدی. دیگر به همکلاسی‌هایم می‌گویم که من دیگر بابا دارم و تنها نیستم.
هر وقت دلم گرفته بود مادر من را آرام می‌کرد اما حالا که تو آمدی من را آرام می‌کنی. مادر می‌گوید تو همانند عطر خوشبویی هستی که بوی خوش تو همه جای شهر را پر کرده است. و حالا می‌گویم فرزند شهید علی عابدینی مدافع حرم هستم. بابای خوب من، سلام همه ما را به امام شهیدان و حضرت زینب برسان و برای ما دعا کن.
پلان بعدی: ایستگاه شهیدان حاجی زاده و رجایی فر
آمل نامی آشنا در تاریخ و جایی که امام شهیدان نیز در وصیت نامه الهی و سیاسی خود به آن و حماسه ششم بهمن سال 60 مردمان این شهر افتخار و یاد کرده است و دیشب پیکر فرزندی از نسل دهه شصتی های آمل بر روی دوش هزارسنگری ها بدرقه شد. فاطمه حلما دیگر تنها نیست و هر وقت که دلتنگ می‌شود به جای قاب نگاه، بر سر مزار پدر می‌رود تا مشق‌هایش را برایش امضا کند.

پیام مازند


مردم بابل هم در استقبال و وداع با شهید تازه از سفر برگشته سنگ تمام گذاشتند. دو شب پیش مهدیه رجایی فر با درد دل‌هایش دلتنگی های همه دختران شهید را زنده کرد. از قهرمانی‌های بابا و عموهای شهیدش گفت و خواست تا برایش از شام بلا بگوید.
پلان آخر....
پلان آخر را امروز همه مردم مازندران به تصویر می کشند و از صبح امروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پنج شهر زادگاه شهیدان به صورت خودرویی در آئین تشییع شرکت می‌کنند تا پنج مسافر و کبوتر خان‌طومان را بدرقه بهشت کنند. سفرتان به سلامت.
اینک ما مانده‌ایم و دلتنگی های که هرلحظه بیشتر می‌شود، تاریخ باید بداند از خون جوانان وطن لاله دمیده و باید بداند دفاع از حرم عمه سادات و حضرت زینب ( س) دلیل نمی‌خواهد چرا که راهنمای دل است و بهانه‌اش نیز دل.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ادعای عجیب عضو هیئت مدیره استقلال: محمد نادری از استقلال پول نمی‌گیرد پول هم می‌دهد!

برخی گزارشات قاچاق چوب کذب است/ ضرورت بهره‌گیری از ایده‌های نو برای حفاظت از منابع طبیعی

ساری بابت فسخ قرارداد با یوونتوس بیش از 8 میلیون یورو به جیب می‌زند

چگونه شب ها بیدار بمانیم؟

پول‌های انتخاباتی ترامپ در ویسکانسین به سرقت رفت

جدول پخش مدرسه تلویزیونی جمعه 9 آبان در تمام مقاطع تحصیلی

برگزاری نمازجمعه فردا در 5 شهر مازندران

مراسم تشییع پیکر شهید حسین راستگو در ساری

افتتاح مخزن پیش‌ساخته آب شهر خرم‌آباد با 300 میلیارد اعتبار

نامه رسمی برانکو به فیفا+ عکس

نامه رسمی برانکو به فیفا برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس+ تصویر نامه

بستری بودن 799 بیمار کرونایی در مازندران

نامه رسمی برانکو به فیفا درباره پرسپولیس+ عکس

نامه رسمی برانکو به فیفا برای باز شدن پنجره پرسپولیس

علیرضا شریعت فرماندار ویژه شهرستان آمل شد

عبدیان: جدایی مهدی پور از استقلال صحت ندارد/ نادری شخصا پول رضایت‌نامه‌اش را پرداخت می‌کند

ترافیک سنگین شبانگاهی در محور چالوس و آزادراه تهران - کرج

پیامبر نور و مهربانی(ص) نمونه بی‌بدیل و متعالی آزادی و معنویت است

تصاویر| برداشت توتون در مازندران

ادعای عضو هیات مدیره استقلال: نادری پول رضایتنامه را خودش می دهد!

احیای تالاب اله آباد جزو برنامه های جدی محیط زیست استان قزوین است

پلمب 11 واحد صنفی متخلف در محمودآباد

استاندار بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی مازندران تاکید کرد

نقش پدافند غیر عامل در رویارویی با ویروس کرونا

اتمام پروژه بهسازی خیابان سبلان و معابر منتهی به آن

سطح اراضی صنعتی در مازندران 100 درصد افزایش می یابد

آمار کرونا بابل هشتم آبان؛ 27 ترخیصی و 24 ابتلای جدید

ترافیک در راه های البرز سنگین شد

آمار کرونا مازندران هشتم آبان؛ 6 فوتی و 133 ابتلای جدید

آمار کرونا بابل 8 آبان؛ 27 ترخیصی و 24 ابتلای جدید

آسمانی شدن مادر سرداران شهید نوبخت/ وصال مادر با فرزندانش

لزوم نصب تابلو ساعت کار در نانوایی‌های مازندران

بازداشت سارق حرفه ای قطعات خودرو در بابل

اقامه نماز جمعه در 6 شهر مازندران

همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد از آبان

خیابان نوفل لوشاتو نمادی از امام خمینی (ره)‌ است

دیدار تدارکاتی نساجی با شاگردان بختیاری‌زاده

نور اهل بیت(ع) پلیدی اندیشه‌های باطل شیطان صفتان را نمایان کرد

درخواست انجمن اسلامی از شورای شهر مشهد برای نامگذاری خیابانی به نام پیامبر اعظم(ص)

بازی تدارکاتی نساجی مازندران در تهران

آیا حقایقی از برانکو ایوانکوویچ در کتاب آقای پروفسور سانسور شد؟ مترجم برانکو فاش کرد

نشست نخبگانی اتحاد امت اسلامی در برابر خیانت به آرمان قدس‌شریف

ترافیک سنگین در محور چالوس و آزادراه تهران - کرج

ساری در آستانه توافق با یوونتوس برای فسخ قرارداد

ماجرای دو دزد که به عنوان «احمق‌ترین سارقان» شناخته شدند

کیش، الگوی وحدت مذاهب در کشور

پیرمرد 73 ساله بعد از کشتن همسرش، جسد را بین دو دیوار مخفی کرد

کریم اکبری مبارکه درگذشت + علت فوت

50 درصد ظرفیت تاکسی ها خالی است

فرماندار محمودآباد منصوب شد