پیام مازند

آخرين مطالب

شریعتمداری خبر داد: بهبود 10 امتیازی شاخص های بهره وری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارت رفاه

شریعتمداری خبر داد: بهبود 10 امتیازی شاخص های بهره وری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
  بزرگنمايي:

پیام مازند - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از بهبود 10 امتیازی شاخص های بهره وری در این وزارتخانه خبر داد و آن را نشان دهنده همراهی و همکاری بخش های مختلف دانست و بر استمرار و بهبود این فرایند تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،" محمد شریعتمداری " در نشست کمیته راهبردی ارتقای بهره ‌وری که با حضور رئیس سازمان ملی بهره وری ایران و تعدادی از معاونین و روسای سازمان های زیر مجموعه این وزارتخانه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: تبیین درست شاخص های بهره وری ، دستاوردهای مهمی را به همراه دارد . در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، شاخص های ارزیابی ، دارای پیچیدگی بیشتری نسبت به سایر دستگاه‌ها است و با توجه به اهمیت فوق العاده موضوع بهره‌وری در کشور، آمادگی خود را برای استفاده از تمامی تجهیزات، امکانات و ظرفیت ها در این مسیر اعلام می کنیم .
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود سابقه دیرینه مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در حوزه بهره‌ وری،گفت: کار در این حوزه طی دو سال اخیر به طور جدی تری نسبت به سال های قبل از آن پیگیری شده است و همه سازمان‌ها و نهادهای زیرمجموعه، با جدیت راه خود را برای رسیدن به این مسیر آغاز کرده‌اند .
شریعتمداری با تاکید بر اینکه باید تعریف دقیق بهره‌وری در حوزه‌های مختلف ارائه شود ،افزود: وظایف این وزارتخانه ترکیبی از حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی است و باید تعریف دقیقی از بهره وری در هر دو حوزه ارائه و شاخص ها به درستی تعیین شوند .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به روابط کار به عنوان یکی از وظایف اختصاصی این وزارتخانه اشاره کرد و اظهار داشت : اجرای قانون کار با توجه به تاثیر معنادار آن در فضای کسب و کار،وظیفه تخصصی این وزارتخانه تلقی می شود .
شریعتمداری با اشاره به ضرورت بهره ورتر عمل کردن در حوزه روابط کار و اثرگذاری آن بر تولید ناخالص ملی، تصریح کرد: باید تعریف دقیق بهره وری در حوزه روابط کار مشخص شود .
وی با بیان اینکه در حوزه بازار کار شاخص های مقایسه ای وجود دارد افزود : در ارزیابی ها و شاخص های بهره‌وری، باید به رابطه بین قوانین و مقررات حاکم بر فضای کسب و کار و تنظیم روابط کار نیز توجه شود .
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه قانون تامین اجتماعی و قانون کار همواره مکمل هم هستند و در کنار یکدیگر قرار دارند، افزود: این دو قانون با هم می توانند فضای کسب و کار مطلوب و تسهیل گر ایجاد و با ارائه مشوق‌های لازم در حوزه نظام تامین اجتماعی، قوانین حاکم بر بازارکار را تعیین کنند . علاوه بر تنظیم روابط کار، موضوع تامین اجتماعی و آثار آن بر بازار کار یکی دیگر از ماموریت های اصلی این وزارتخانه محسوب می شود .
شریعتمداری تصریح کرد : با شناسایی دقیق وظایف این قانون می‌توان به توسعه سیاستی در این حوزه دست یافت .
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مداخله این وزارتخانه در امر کارآفرینی و اشتغال نیز موضوع مهمی محسوب می‌شود، افزود : در شرایط فعلی که تحت شرایط تحریم های ظالمانه نظام سلطه قرار داریم، سیاست های مداخله گرانه در بازار کار برای ایجاد تعادل یکی از اقداماتی است که باید به آن توجه شود .
وی همچنین اظهارداشت: سیاست‌هایی نظیریارانه دستمزد ،توسعه مشاغل خانگی ،تامین مالی خرد و فعالیت‌های تولیدی کوچک در روستاها و پرداخت تسهیلات به مشاغل پایدار روستایی و سهم این تسهیلات در حل مشکل بیکاری از جمله وظایف مهم این وزارتخانه در حوزه های اقتصادی محسوب می شود .
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : با این حجم از وظایف ،ضرورت ارزیابی آن در سطح ملی دارای اهمیت ویژه ای است که می توان آن را با شاخص های ترکیبی انجام داد .
وی با اشاره به فعالیت‌های این وزارتخانه در حوزه رفاه اجتماعی نیز تصریح کرد: برای ارزیابی دقیق این فعالیت ها، نیازمند تعریف شاخص های صحیح هستیم .
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در این وزارتخانه اقدامات ارزشمندی از سوی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان انجام گرفته است ،افزود: ما در زمینه رفاه اجتماعی مسئولیت داریم و از بین بردن فقر آموزشی و اقتصادی از جمله وظایف ماست .
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور دارای سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی است افزود: سیاست گذاری ،نظارت و ساماندهی حوزه تعاون به عنوان بخشی از اقتصاد کشور در این وزارتخانه انجام می‌شود .
شریعتمداری ، بررسی وضعیت موجود و رسیدن به شاخص های مطلوب را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به زمان اندک باقی مانده تا پایان دولت گفت: باید در این مدت ،کارهای ماندگاری انجام شود که بیشترین تاثیر را در زندگی مردم داشته باشد .
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : درکمیته راهبردی ارتقای بهروری به ریاست معاون تعاون وزارتخانه ، باید با همکاری سازمان ملی بهره‌وری، اقدامات به مرحله به نهایی برسند و به نتایج مطلوبی دست یابیم .
وی همکاری بین موسسات پژوهشی این وزارتخانه در زمینه بهره‌وری با معاونت های ستادی ازجمله معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی را ضروری دانست .
شریعتمداری، همچنین بر تشکیل کمیته راهبردی در زمینه بهره‌وری تاکید کرد و با اشاره به اینکه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در زمینه کار و تامین اجتماعی دارای مطالعات ارزشمندی است، افزود: با استفاده از این ذخایر، می توان به سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها در حوزه بهره‌وری کمک کرد .
وی بر همکاری و تعامل دو جانبه همه سازمان های زیرمجموعه وزارتخانه با کمیته راهبردی ارتقای بهره‌وری تاکید کرد .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تداوم فعالیت بانوان بسیجی مازندران در سنگر مقابله با کرونا

دزدی از خانه همسایه/ متهم دستگیر شد

قصه پرغصه کارگران فصلی استان مازندران ـ 6| کارگران سرگذر این روزها حال خوبی ندارند/چشمانی که تمام روز منتظر کار است + فیلم

بارش برف و باران از بعدازظهر

"وبشهر" خریدار یا فروشنده نبود

پیامد‌های حذف 4 صفر از پول ملی چیست؟

برنامه کانون فرهنگی هنری مسجد و آرامگاه «نور» شیراز برای حمایت از کمپ زنان کارتن خواب

احداث نخستین پارک ساحلی بانوان استان در بابلسر

اعطای تسهیلات کم بهره و بلاعوض احداث مسکن محرومین به 1500 نفر

کلاهبرداری 30 میلیاردی با چک های جعلی و سرقتی

خودکفایی به روغن تنها با همت کشاورزان به ثمر خواهد نشست/ ترویج؛ حلقه گمشده در مدیریت تولید

تزریق 9628 واکسن آنفلوآنزا در بابل

کلاهبرداری 3 میلیاردی با چک های جعلی و سرقتی

مشاوره و خدمات حقوقی به بیش از 74 هزار نفر در هفت ماه سال جاری در استان مازندران

پذیرایی گرم از کرونا در جمع‌های خانوادگی بابل

آزادسازی 87 درصد از سواحل مازندران

از کار با چرخ خیاطی امانتی تا خودباوری و کارآفرینی/ ایجاد 100 فرصت شغلی بدون پول و پارتی

پرتاب موفقیت‌آمیز‌ موشک جدید ضد بالستیک ارتش روسیه

تولد تَلخ

پذیرش دانشجو در 124 رشته در دانشگاه پیام نور استان تهران

لزوم نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر ساری به نام مرحوم آیت الله طبرسی

تولد تَلخ/ عواقب زایمان‌های انتخابی

هشدار مدیریت بحران نسبت به آبگرفتگی معابر

توزیع حدود 1.5 میلیون لیتر سوخت میان کشاورزان ساروی

نصب ماکت شهدا در مازندران خبرساز شد+تصاویر

تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه‌های پرخطر در بابل

بارش برف و باران در مازندران از بعدازظهر

قراردادی ارزشمند به بهای یک شاخه نبات؛ ماجرا چیست؟

قیمت مرغ از امروز 25 هزار تومان

دلیل اصلی ابتلا به کرونا در بابل چیست؟

جزئیات توزیع مرغ تنظیم بازاری در تهران

هشدار درباره راهپیمایی مخالفان دولت در قم

پاسخ وزیر بهداشت به ادعای احمدی‌ نژاد

اعتراض نمکی به توزیع مرغ در میدان تره‌ بار

لیلا اوتادی و مهدی کوشکی در یقه سفیدها + عکس

900 تبلت بین دانش آموزان مددجو ونیازمند در مازندران توزیع شد

محور کندوان برفی و لغزنده است

جلسه هیات داوران جایزه جهانی خشت طلایی تهران برگزار شد

درج شماره پلاک خودرو بر روی کارت تردد در مازندران اجباری است

جاروبافی، هنر دستی مازندران

نصب ماکت شهداء در امیرکلا و تکرار بی‌توجهی به الزامات حرفه‌ای

تهران؛ شهر هزار چهره

افزایش 54 درصدی ارزش معاملات سهام در بورس مازندران

اولین پارک ساحلی بانوان در بابلسر احداث می شود

مسعودیه، عمارت پسر ناصرالدین شاه

فراخوان مسابقه طراحی ایده یادمان سرباز وطن منتشر شد

پرنده‌نگری غیرحرفه‌ای ؛ مزاحمت برای زیست طبیعی پرندگان

«ساعت سینما» با سینمایی «غول پول» روی آنتن می رود

موردی از ویروس آنفلوانزای پرندگان در مازندران گزارش نشد

تصاویر| زمین‌خواری عجیب در جنگل‌های شکتا!