پیام مازند

آخرين مطالب

در نهمین جلسه دادگاه محمد امامی چه گذشت؟ اجتماعي

در نهمین جلسه دادگاه محمد امامی چه گذشت؟
  بزرگنمايي:

پیام مازند - به گزارش صدای ایران ، نماینده دادستان گفت: به نظر می‌رسد محمد امامی به جای دفاع ماهوی کارهای بازیگری می‌کند و در نتیجه محتوای کلیپی که منتشر کرده‌اند کاملا کذب است.
قاضی جلسه با اشاره به اینکه آقای کریمی فارسی وکیل مدافع محمد امامی در جلسه دفاع حضور نداشت، از حسین ولی‌زاده وکیل مدافع امیررضا فرزان‌راد خواست تا در جایگاه ویژه قرار گیرد و خطاب به او گفت: متهم امیررضا فرزان‌راد حسب محتویات پرونده و کیفرخواست مستند به شکایت بانک سرمایه شرکت توسعه ساختمان سرمایه، صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت تدبیرگران اطلس و نیز جوابیه‌های بانک مرکزی گزارش ضابطین دادگستری، گزارش‌های سازمان بازرسی، ردیابی‌های صورت گرفته اظهارات مطلعین، گزارش تحقیق و تفحص مجلس از بانک سرمایه، گزارشهای بانک سرمایه و همچنین سایر مدارک و مستندات پرونده متهم است به مشارکت در اعمال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق مشارکت با سیدمحمد امامی در تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ 4 هزار و 535 میلیارد و 740 میلیون ریال از بانک سرمایه و همچنین مشارکت با سیدمحمد امامی در تحصیل مال نامشروع به میزان 900 میلیارد ریال و معاونت در ارائه گزارش خلاف واقع در خصوص جعل اسناد رسمی در خصوص املاک لواسان بزرگ و کوچک از طریق معرفی کارشناسان به محمد امامی برای تمعید به منظور ارائه گزارش خلاف واقعه آقای فرزان راد مطلع است اما در دادگاه حضور نیافته است هر دفاعی دارید اعلام بفرمایید.
بیشتر بخوانید
امامی در دادگاه: در مورد شرکت‌های کارتن‌خواب، آنچه بیان شد را رد می‌کنم / درباره انتقال چمدانی دلار باید بگویم اصلاً نیاز به این چیزها نبوده / هیچ اصراری به حذف ردپا ندارم؛ از قهرمانی شکایت کرده ام
نماینده دادستان: بین امامی و همسر مدیر بانک سرمایه 1650 پیام ردوبدل شده؛ روزانه 5 پیام / امامی می‌گوید بگو حکم مدیر شعبه را بزنند؛ همسر قندالی می‌گوید چشم / آقایان 5 شرکت صوری با مدیران بی بضاعت تشکیل دادند / یک خانم نظافتچی و یک آقای پیک موتوری را مدیر کردند تا در حد کلان قیر بگیرند
امامی در دادگاه: تا پیش از گرفتن وام، 24 میلیارد تومان گردش حساب داشتم؛ نمایندگان بانک سرمایه: تأیید نمی‌کنیم / برای تامین اولین وام، یک سپرده 5 میلیاردی تامین کردیم؛ هیچیک برای هادی رضوی نبوده / 10 میلیارد تومان به مهدی محمدی دادم تا اگر کسی خواست قیر بفروشد برای من بخرد / پول آئودی پدرم از محل فروش ملک پدری بود آقای نماینده دادستان! با 20:30 نمی‌توان راه را کوتاه کرد / نماینده دادستان خطاب به امامی: شما سینما را کثیف کرده‌اید
در ادامه ولی‌زاده وکیل متهم فرزان‌راد گفت: من وکیل تسخیری متهم هستم و در تمام جلسات دادرسی حضور داشته‌ام تا امروز فقط صاحب خطابه‌گویی از سوی سایر اصحاب بوده‌ام. این موضوع را با توجه به جرم اخلال عمده در نظام پولی اعلام می‌کنم که براساس وضع قانون موجود در سال 1369 که برمبنای دغدغه‌های روز وضع شد حفاظت از ارزشهای اقتصادی در سه حوزه تولید، عرضه و مصرف است من اطلاعی از وضعیت موکلم ندارم و برادر ایشان که از متهمین پرونده است هیچ ملاحظه و آگاه‌سازی در اختیار قرار نداده است اما در کیفرخواست که به صورت توصیفی گزارش شده بنابرگفته نماینده دادستان حضور موکل من در قسمت بانک سرمایه است.
وی افزود: در جلسات پیشین از عقبه فرزان‌راد به عنوان فعال اقتصادی توضیح داده شد آیا با وضع قوانین باید با برخوردهای شدت‌گرایانه و نگاه مجرمانه فعالان اقتصادی را از پذیرش ریسک محروم کنید. امامی و فرزان‌راد در عزل و نصب مدیران بانک سرمایه اعمال نظر کرده‌اند خرده بر نظام بانکی ما نیست؟ آیا اینکه عده‌ای را به عنوان متهم مطرح کنیم پوششی برای گم کردن نامهای اصلی پرونده بانک سرمایه نیست؟ موکل من در سال 91 از کشور خارج شده است حال در تسهیلات اخذ شده منتسب به محمد امامی در کیفرخواست عنوان شده که موکل من با امامی مشارکت داشته است. ما باید معیار کلان و عمده را مورد بررسی قرار دهیم که فراتر از استعلام قاضی از بانک مرکزی است. در کیفرخواست عبارت ملاحظات سیاسی درباره موکل من استفاده شده است. این سوال مطرح می‌شود که در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی ملاحظات سیاسی وجود دارد. همچنین در جلسه قبل گفته شد چمدانهای پول از ایران خارج و تحویل فرزان‌راد شده و به خواست امامی به حساب فلان بازیگر و فلان کارگردان پول واریز شده است ادله موجود را برای نسبت جرم به فرزان‌راد کافی نمی‌دانم. من دسترسی کامل به روابط فرزان‌راد و امامی ندارم و درخواست دارم تا ادله نماینده دادستان در خصوص اتهام فرزان‌راد اعلام شود.
در ادامه و با اعلام قاضی جلسه رسول قهرمانی برای ارائه توضیحات به جایگاه آمد.
وی در ابتدا گفت: درباره اقدامات تیم رسانه‌ای آقای امامی این توضیح الزامی است که ما اجازه استفاده از آزادی را به آقایان و خانم‌های رسانه‌ای داده‌ایم. حالا موضوعاتی مطرح است اول اینکه آقایان چطور توانستند جلسات دادگاه را ضبط کنند، ثانیاً محمد امامی در جلسات دادگاه سکانس‌های نمایشنامه‌هایی که دیگران نوشته‌اند را اجرا می‌کند و دیگران آن را در قالب کلیپ منتشر می‌کنند امامی در کلیپ گفته در کیفرخواست نام افرادی مطرح شده از جمله خانم شیخی که به آنها از سوی امامی رشوه پرداخت شده است در حالی که منظور عوض شیخی است همچنین گفته شده که امامی به توسلی عضو هیئت مدیره بانک سرمایه رشوه پرداخت کرده است.
قهرمانی تاکید کرد: ما کیفرخواست را بررسی کردیم و هیچگاه چنین چیزی نبوده است. آقای امامی شما رشوه‌هایی که با آقای زاهدی پرداخت کرده‌اید را توضیح دهید؟ همچنین در کلیپ گفته شده که آقای امامی به بازرس بانک سرمایه یعنی آقای معظمی پول داده ولی آقای امامی آقای معظمی پیک موتوری شرکت تصویرگستر پاسارگاد بوده است.
وی افزود: در ردیابی‌ها به پولی رسیدیم که حساب آقای آشوری رفته است یک شرکتی به نام پاژتجارت توس دارد و اسنادی داریم که حاکی از نقش آقای امامی در آن شرکت است. وکیلی به نام آقای محمودی‌زاده فعالیت می‌کند که در بازجویی‌ها گفت برای شرکتهای تیم آقای فرزان‌راد و با هماهنگی فردی به نام محمد ارشدی ورشکستگی گرفته‌اند چند شرکت هم برای آقای امامی بود از جمله شرکت پاژتجارت کیش را هم اعلام کرد و گفت، امامی را به آقای آشوری مدیرعامل شرکت معرفی کردم ما تا الان کیفرخواست صادر نکرده‌ایم و در حال بررسی آن هستیم. به نظر می‌رسد محمد امامی به جای دفاع ماهوی کارهای بازیگری می‌کند و در نتیجه محتوای کلیپی که منتشر کرده‌اند کاملا کذب است.
در ادامه قاضی گفت: ما به این کلیپ‌ها کاری نداریم آزادند هر چه می‌خواهند بسازند، اینکه توانایی دفاع داشته باشند مهم است و آن را در دادگاه اعلام کنند. آزادانه هرچه می‌خواهند علیه ما بنویسند و قطعا پاسخ آن از طریق خداوند داده خواهد شد. وکیل آقای امامی هنوز هم موضوعاتی درباره کیفرخواست اعلام می‌کند و تا حالا فرق فونت را ندانسته‌اند و تاکنون کیفرخواست و قرار مجرمیت را نخوانده‌اند. این ذهنیت صحیحی نیست که همه علیه ما هستند بعد از چند سال سابقه وکالت باید بتوانند دفاع ماهیتی کنند و اگر توانستند ادعای دادستان را رفع کنند حکم به نفع آنها صادر خواهد شد.
در ادامه نماینده دادستان در پاسخ به وکیل مدافع فرزان‌راد گفت: آقای وکیل اعلام کردند که فعالان اقتصادی باید قدرت ریسک داشته باشند بحث ما درباره فرزان‌راد این است که او در بانکهای مختلف صلاحیت اخذ وام نداشته و حتی در جاهایی اسناد ارائه شده برای مردم بوده و او سند بنیاد شهید و یا سند آقای الف را جعل کرده است. فعالیت اقتصادی مبتنی بر توانمندی است. حسابها گردش مالی نداشتند وکیل مدعی است آقای فرزان‌راد سال 91 از کشور خارج شده و امکان این را که بخواهد کارشناس معرفی کند را نداشته است اما در پیامهای مبادله شده بین امامی و فرزان‌راد می‌بینیم که او یک تیم کارشناسی را به محمد امامی معرفی کرده و همان افراد ملک لواسان را تا 500 درصد گران‌نمایی کردند و کارمندان فرزان‌راد برنامه‌ها را برای امامی پیش بردند.
قهرمانی ادامه داد: ما در روابطی که امامی با افراد داشت به شخصی به نام محمد ارشدی برخوردیم که از پیامهای امامی و فرزان‌راد و در خصوص معرفی مدیر بانک از سوی آقای غندالی، امامی به فرزان اعلام می‌کند که ارشدی در بانک است و نکات جالبی در خصوص فعالیت ارشدی برای تأیید شخص مورد نظر غندالی از سوی مسئولان وجود دارد، حتی امامی در یک درخواست از فرزان می‌خواهد که یکصد میلیون تومان به حساب ارشدی واریز شود. امامی شماره حساب آقای توسلی یک کارگردان و مقدس‌زاده از مدیران شرکت توسعه ساختمان را اعلام می‌کند و فرزان به حساب آنها پول واریز می‌کند اینها نشان از دخالت فرزان دارد.
قهرمانی ادامه داد: ما درخصوص بخش شرکتها آقای امامی را نمی‌بینیم اینجا گروه فرزان فعالیت دارد مانند محمدتقی روحی که بی‌بضاعتان را برای ثبت شرکتها می‌آورد. فرشاد فرزان و فریدون نیازناک از نزدیکان و کارمندان امیررضا فرزان هستند.
در ادامه ولی‌زاده وکیل متهم فرزان‌راد گفت: نباید تحلیل‌هایی مانند اینکه روحی و دولتشاهی برای فرزان‌راد کار می‌کنند را مصادره به مطلوب کنیم اگر به دنبال منشاء پول کثیف هستیم چه لزومی است که پول از کشور خارج شود و دوباره از خارج به داخل وارد شود. از دادگاه می‌خواهم که در این باره یک تحقیق انجام شود.
قاضی گفت: موضوع قیر و ضمانتنامه بانکی است.
وکیل گفت: بحث خروج وجوه از ایران است.
قاضی پرسید: ضمانتنامه به چه کسی می‌رسد؟
وکیل گفت: به ذینفع. امامی که گفت 180 هزار تن قیر خریداری شده است صحبت اینجاست؛ پولی که فرزان‌راد به حساب کسانی به خواست امامی واریز کرده منشاء کثیف دارد.
قاضی دوباره گفت: موضوع ضمانتنامه است.
وکیل ادامه داد: موضوع تشکیک مطرح شده است.
قاضی گفت: آقایان می‌گویند ضمانتنامه است، محصول ضمانت شده قیر است و از کشور خارج شده است. حالا شما می‌گویید خروج چه چیزی؟
وکیل گفت: خروج وجوه ناشی از فروش قیر.
در ادامه نماینده دادستان اظهار کرد: با این ضمانتنامه‌ها پولی به صورت مستقیم گرفته نشده است. کالاهایی در قالب گندم، فولاد، گوشت و قیر بوده است. گوشت و گندم در داخل کشور به فروش رفته و پول آنها را به مهدی محمدی دادند که او از طریق صرافی خارج کرده است. محمدی همچنین قیر را وارد بندر و از کشور خارج کرده و به افراد متعددی از جمله فردی هندی‌تبار فروخته است. پولهای حاصل از فروش را به دستور فرزان به محل‌های مختلف می‌برده است من به مزاح از شغل رب‌‌فروشی امامی یاد نکردم، امامی در زمان ازدواج خود خانه 60 متری داشته که به علت بدهی فروخت او رب و پارچه فاستونی می‌فروخته و پس از ورود به بانک وضع مالی‌اش اینطور می‌شود. می‌دانست که اگر به حسابش بنشینند حساب بانکی او متورم و حساسیت‌زا می‌شود و به همین دلیل پول را به خارج می‌فرستاده است. کسانی که پول را خارج و ضمانتنامه‌ها را پیگیری می‌کردند الان متهم پرونده هستند از جمله آقای پرویز نسترن‌تهرانی که کارمند فرزان است و با امامی کار می‌کرد.
در ادامه وکیل فرزان‌راد گفت: صرف دستور دادن برای من ابهام دارد و اینکه امور مالی را در داخل و خارج از ایران آقای فرزان انجام می‌داد منظور ما شدت و ضعف است.
قاضی پرسید: شدت و ضعف چه چیزی؟
وکیل فرزان‌راد ادامه داد: ‌ارتکاب عمل مجرمانه.
قاضی گفت: مواد 126 و 125 درباره مقاومت و معاشرت و مشارکت چه می‌گوید؟ نیازی نیست عناوین یکسان باشند اخلال عمده در نظام اقتصادی تعریف شده است. ماده 5 آئین‌نامه استجازه و تبصره ماده یک آن هم وجود دارد قانونگذار به مقام قضایی واگذار کرده تا ارزیابی کند و مقام قضایی هم استعلام می‌کند.
پس از آن وکیل درخواست دسترسی به اسناد و مدارک را داد که با اعلام قاضی قرار شد در اختیار او قرار بگیرد.
منبع: صدای ایران


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طراحی لباس جدید پرسپولیس توسط هواداران/ پیراهن پرسپولیس تغییر می کند؟

پس لرزه‌های ادعای جنجالی احمدی‌نژاد

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 4 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

آغاز ثبت‎ نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور از 5 آذر

قلع و قمع 11 هزار متر مربع اراضی در فریدونکنار

قطب دامپروری کشور در معرض انقراض/ کمبود نهاده‌ها معضل اصلی است

چرا کاکتوس گل نمی‌دهد

با ارزش ترین پول های جهانی متعلق به چه کشورهایی است؟

نیاز 50درصد دانش‌آموزان زیرپوشش کمیته امداد به تبلت

اتفاق هولناک در شیراز/مرگ تلخ کودک 9 ساله بخاطر پول

ردیابی 55 هزار بیمار مشکوک به کرونا فقط در یک استان!

آخرین آمار کرونا در مازندران| بستری بودن 820 نفر در بیمارستان‌ها

26 دهیار متخلف مازندرانی نقره داغ شدند/ از انفصال از خدمت تا توبیخ و کسر حقوق

26 دهیار متخلف مازندرانی نقره داغ شدند/ از انفصال خدمت تا توبیخ و کسر حقوق

خبری خوش برای حل مشکل مسکن موسی کمالی/ پول رهن خانه جور شد

ورودی پرونده‌های قضایی مازندران 34 درصد کاهش یافت

زلاتان: چه کسی به فیفا اجازه داده بدون اجازه از من برای پول درآوردن استفاده کند؟

لیگ برتر والیبال بانوان| پایان هفته نخست با برتری اکسون

99 درصد پیام‌نوری‌ها بومی هستند

تاثیر نرخ سود بانکی بر قیمت تمام‌ شده نرخ مسکن چیست؟

رتبه اول کسب درآمد در پهنه الف برای منطقه 12

آمادگی نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه 16 برای مقابله با آبگرفتگی

چهار دهیار متخلف در مازندران انفصال از خدمت گرفتند

تشکیل کمیته راهبردی مبارزه با کرونا

پیوستن دستگاه تعلیم و تربیت مازندران به طرح «هرکارمند حامی یک فرزند معنوی» مورد انتظار است

انهدام باند کلاهبرداری شرکت‌های هرمی در رامسر/ دستگیری 12 متهم

اعمال شدید محدودیت‌های تردد در محورهای مواصلاتی مازندران

ارز دیجیتال روسیه به طور آزمایشی راه اندازی شد

مسئولیت پذیری و فداکاری از شاخصه های مهم بسیج و بسیجی

افزایش 200 درصدی تجهیزات رایانه‌ای در مازندران/حداقل قیمت لپ‌تاپ در بازار 12 میلیون تومان!

دستگیری اراذل و اوباش سابقه دار در گلوگاه

پرداخت 28میلیارد دلار ارز 4200تومانی به واردکنندگان خاص

سازمان بازرسی ادعای احمدی‌نژاد را بررسی می کند

پایان هفته نخست لیگ والیبال زنان در گروه اول/ سایپا برد و صدرنشین شد

لیگ برتر والیبال بانوان؛ پایان هفته نخست با برتری اکسون

اخبار گرانی با سرعت مافوق نور/ همین سفر خالی را هم جمع کنید، ما به خواب با شکم گرسنه عادت داریم

محمود احمدی نژاد جنجال به پا کرد

عکس/زیبایی‌های پاییز هزار رنگ در روستای «پاسند» بهشهر

صدرنشینی سایپا در گروه اول لیگ برتر والیبال بانوان

از سرانجام آزمون کنکور داوطلبان نظام قدیم تا زیر و بم آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور + فیلم

قتل جوان لنگرودی روی تخت بیمارستان!

نساجیِ فاضلی، هماهنگ و باانگیزه

مرمت ساعت تاریخی مشیر السلطنه

ثبت تخلف ٦٠ هزار خودرو طی شب گذشته

نمره قبولی برای نیروهای خدمات شهری منطقه 17

جمع آوری مخازن زباله مکانیزه از معابر منطقه ١٩

پروژه‌های کوچک مقیاس رضایتمندی را به در منازل شهروندان می برد

4 دهیار مازندرانی به انفصال از خدمت محکوم شدند

باند کلاهبرداری شرکت‌های هرمی در رامسر متلاشی شد

مجلس هرگز به موضوع جایگزینی طلا به جای پول ورود نخواهد کرد