پیام مازند

آخرين مطالب

نساجیِ فاضلی، هماهنگ و باانگیزه سياسي

نساجیِ فاضلی، هماهنگ و باانگیزه
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – تیم فوتبال نساجی مازندران در دو بازی ابتدایی لیگ بیستم با کادر جدید فنی و ترکیب متفاوتی که نسبت به فصل قبل پیدا کرده، عملکرد مطلوبی از خود نشان داده است.

به گزارش ایرنا، تنها نماینده مازندران و شمال کشور در لیگ بیستم که تا چند روز پیش از آغاز این رقابت‌ها درگیر حاشیه‌های مختلفی بود و در فصل نقل و انتقالات بسیاری از بازیکنان اثرگذار خود را از دست داد، با وجود همه چالش‌ها و جدایی غیرمنتظره سرمربی موفق مازندرانی‌اش از این تیم، عملکرد مناسبی در دو بازی ابتدایی فصل داشته است.
نساجی‌چی‌ها با هدایت وحید فاضلی سرمربی جوان خود در هفته اول مسابقات ، تیم تازه‌وارد آلومینیوم اراک را 3 بر صفر در اراک شکست دادند و فصل بیستم را به بهترین شکل ممکن آغاز کردند. بازیکنان نساجی در آن دیدار، با این که تجربه زیادی از حضور در کنار یکدیگر نداشتند، اما ساختار تیمی هماهنگ و یکدستی داشتند که سبب شد هم در دفاع خوب عمل کنند و هم در ایجاد موقعیت و تبدیل موقعیت‌ها به گل موفق باشند.
سرخپوشان شمالی لیگ برتر در دیدار دوم رقابت‌ها باید مقابل تیم پرستاره‌ای قرار می‌گرفتند که چندی پیش قهرمان جام حذفی شد و طی سال‌های اخیر همواره از مدعیان قهرمانی لیگ برتر بود. دشواری رقابت با تیم تراکتور در مقایسه با آلومینیوم اراک قابل پیش‌بینی بود. از طرفی نتیجه نگرفتن تراکتور در بازی خانگی هفته نخست مقابل نفت مسجد سلیمان، شاگردان منصوریان را مجاب می‌کرد که فقط برای پیروزی به قائمشهر بیایند ، اما تکرار بازی هماهنگ و حساب شده نساجی در دیدار هفته دوم مقابل تراکتور، شاگردان علیرضا منصوریان را تا مرز شکست هم پیش برد و به لطف اشتباه کمک‌داور و سالم اعلام شدن یک گل آفساید، پیروزی نساجی به یک تساوی تبدیل شد.
نساجی تا پیش از هفته سوم که از چهارشنبه آغاز می‌شود، رتبه دوم جدول را با کسب 4 امتیاز از دو بازی به خود اختصاص داده است. البته به اعتقاد بازیکنان و کادر فنی و هواداران این تیم، با توجه به مردود اعلام نشدن گل تراکتور، این تیم تا کنون عملکرد مثبت صد در صدی داشت و در واقع باید هر 6 امتیاز به نام آن ثبت می‌شد. اما در هر حال این تیم فعلا 4 امتیازی است.
نگاهی به عملکرد تاکتیکی نساجی در دو بازی برگزار شده نشان می‌دهد که سرمربی جوان این تیم درک درستی از توانمندی‌های بازیکنان خود دارد و آنالیز حریفان را نیز به خوبی انجام می‌دهد. چرا که در هر دو بازی موفق شد تیم خود را طوری هدایت کند که راه را بر تیم حریف ببندد و در عین حال به دروازه حریف دسترسی پیدا کند.

پیام مازند


مدیریت مرکز زمین
فاضلی در هر دو بازی از یک ترکیب مشخص بهره گرفت و با به کارگیری بازیکنان در پست‌های مختلف بر اساس توانمندی‌هایی که دارند، توانست بهره‌وری مناسبی از نیروی انسانی موجود در تیم داشته باشد. او روی جنگندگی روزبه شاه‌علیدوست که متخصص بازی‌های درگیرانه‌ است حساب ویژه‌ای باز می‌کند. عملکرد مناسب شاه‌علیدوست در توپگیری و درگیری‌های میانه میدان فرصت را برای بازی‌سازی ایوب کلانتری در میانه زمین فراهم می‌کند. استفاده از زامهران و موسی‌زاده در سمت چپ و راست زمین نیز به واسطه سرعت این دو بازیکن و توان حفظ توپ، در هر دو بازی یکی از اهرم‌های ایجاد فشار روی خط دفاع حریفان بود.
مهره مؤثر دیگری که فاضلی طی دو بازی اخیر به خوبی از آن در ترکیب نساجی بهره گرفته، کریم اسلامی بازیکن نوشهری و باتجربه نساجی است. اسلامی که فصل قبل در بادران حضور اثرگذاری داشت، در تیم فاضلی به عنوان یک مهاجم حمایت کننده با قدرت توپگیری و حفظ توپ، فضا و فرصت کافی را برای بازیکنان شوت‌زن نساجی ایجاد می‌کند. روشی که در بازی اول توسط اسلامی چند موقعیت شوتزنی ایجاد کرد و دو موقعیت هم توسط بیگی و شیری به گل تبدیل شد. در بازی دوم هم تمرکز بر ایجاد فضای شوتزنی برای بازیکنان شوتزن نساجی، روی پاس بایرامی موقعیت مناسبی برای کلانتری ساخت که منجر به ثبت تک‌گل نساجی مقابل تراکتور شد.
نکته دیگری که در دو بازی اخیر نساجی دیده شده، تمرکز بر انجام پرس بویژه در مرکز زمین است. بازیکنان خط میانی نساجی چه در بازی اول مقابل آلومینیوم و چه در دیدار سخت‌تری که مقابل تراکتور داشت، تلاش کردند با حضور پرتراکم‌ در میانه زمین، اختیار عمل را از هافبک‌های میانی حریفان بگیرند و اجازه بازی‌سازی به آن‌ها ندهند. این روند در بازی دوم مقابل تراکتور که از یک مثلث خطرناک متشکل از مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی در میانه میدان بهره می‌گیرد بیشتر دیده شد. فاضلی در این دیدار نساجی را با ترکیب 4-5-1 به زمین فرستاد تا تیمش مدیریت بیشتری بر میانه زمین داشته باشد ؛ تاکتیکی که توسط هافبک‌های میانی نساجی اجرا می‌شود و دو مدافع باتجربه نساجی، یعنی حامد شیری و مجتبی بیژن نیز پشتیبانی خوبی از آن‌ها دارند. نساجیِ فاضلی در عین حال که بازی روی زمین را خوب اجرا می‌کند، با استفاده از همین ظرفیت هر از گاهی با ارسال‌های بلند و انتقال سریع توپ، موقعیت‌هایی برای طراحی حمله به وجود می‌آورد.

پیام مازند


سازمان دفاعی منظم
نکته قابل اتکای دیگر نساجی در دو بازی اخیر عملکرد مناسب سازمان دفاعی نساجی است. تیم فاضلی مانند 10 بازی آخر فصل نوزدهم که نساجی زیر نظر محمود فکری و با ترکیبی متفاوت بازی می‌کرد، عملکرد منظم و مناسبی در خط دفاع دارد. در هر دو بازی و بویژه بازی دوم، نظم خط دفاعی نساجی اجازه نداد تا برنامه‌های نفوذ از عمق خط دفاع نماینده مازندران به سرانجام برسد. بازیکنان نساجی علاوه بر پرس در وسط زمین، هنگام حمله حریف، در یک سوم دفاعی و پشت محوطه جریمه حضور پرتراکمی دارند.
در بازی با تراکتور، شاگردان منصوریان با انجام کارهای ترکیبی، حرکت‌های طولی، نفوذ از کناره‌ها و بهره‌گیری از تکنیک‌های فردی، عمق خط دفاع نساجی را هدف قرار داده بودند تا نظم خط دفاعی میزبان را به هم بریزند ، اما به دلیل عملکرد منظم و سازمان یافته بازیکنان نساجی و بویژه شیری و بیژن در خط دفاع، این برنامه‌ها به نتیجه نرسید. ضمن این که نیما میرزازاد هم درون دروازه نساجی نشان داده جانشین خوبی برای علیرضا حقیقی است.
سرمربی جوان نساجی تا کنون توانسته از دانش فوتبالی خود که طی چندین سال پژوهش و آموختن در دوره‌های سرمربیگری کسب کرده و تجربه‌ای که از حضور در تیم‌های مختلف به عنوان آنالیزور به دست آورده، خوب بهره بگیرد. تیم او با اعتماد به نفس بالا و نظم خوبی در زمین بازی می‌کند و اگر همین روند در بازی‌های آتی نساجی ادامه داشته باشد، هواداران این تیم می‌توانند در این فصل به حضور نساجی در نیمه بالایی جدول و حتی اتفاق‌های جذاب‌تر امیدوار باشند.
تیم فوتبال نساجی مازندران در حال حاضر با کسب 4 امتیاز از 2 بازی و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد و پرسپولیس، در رتبه دوم جدول رده‌بندی قرار دارد. این تیم سومین دیدار خود در لیگ بیستم را باید چهارشنبه پنجم آذر در تهران مقابل سایپا برگزار کند.
برچسب‌ها
فوتبال تیم فوتبال نساجی مازندران لیگ برتر فوتبال

لینک کوتاه:
http://www.mazan-online.ir/Fa/News/163298/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقایسه باربری نور با سایر باربری ها؟

آخرین گزارشات اورژانس از وضعیت سوانح جوی در کشور

چرا اجرای طرح جمع آوری فاضلاب خانگی در مازندران به کندی پیش می‌رود؟

مازندران از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

محور کیاسر مسدود است

مازندران از وضعیت قرمز کرونا خارج شد | سفر همچنان ممنوع است

سفر به مازندران همچنان ممنوع

تداوم شب‌های سرد و یخبندان در مازندران

وضعیت مطلوب پراکنش گونه پلنگ در زیستگاه‌ها و مناطق جنگلی و کوهستانی/ پیگیری علت تلف شدن دومین پلنگ در مازندران

ظریف: آمریکا مانع تخصیص پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی برای پرداخت هزینه حق رأی ایران در سازمان ملل شد

شب‌های سرد و یخبندان در مازندران ادامه دارد

خروج مازندران از وضعیت قرمز کرونایی

گرایی: تا المپیک در وزن 67 کیلو می‌مانم/ فقط 50 درصد پول لیگ کشتی را گرفته‌ایم

خروج مازندران از وضعیت قرمز کرونا | سفر همچنان ممنوع است

28 بیمار در راه مانده برف و کولاک به مراکز درمانی منتقل شدند

آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل

بارش برف 80 سانتی‌متری در مازندران

ارائه سرویس های دربستی مینی بوس از گلستان به مازندران ممنوع شد

ادامه انسداد محور کیاسر/ دمای منفی 20 درجه در بلده نور ثبت شد/ نجات هزار نفر در برف و کولاک مازندران

نقش طراحی ارز دیجیتال در اجرای سیاست‌های اقتصادی

توضیح ظریف درباره بدهی ایران به سازمان ملل

کاهش ارزش پول ملی نمی‌تواند به هویت جامعه ولایی ما ضربه بزند

آیت‌الله علم‌الهدی: هویت ملی ما وابسته به ارزش پول ملی نیست/ امریکایی‌ها واکسن مطمئن در اختیار ما قرار نمی‌دهند

آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

ظریف: آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ کلنگ ساخت 240 واحد مسکونی تعاونی کارکنان زیرمجموعه در قم به زمین زده شد

معاون توسعه مدیریت و منابع در قم : باید با همفکری و تصمیم گیری های به موقع، مشکلات مردم را حل کنیم

وقوع حریق مرگبار در شرکت تولیدکننده واکسن

وضعیت سلامتِ 21دواطلب واکسن ایرانی کرونا

محل زندگی جدید ترامپ بعد از ترک کاخ سفید + عکس

هواپیمای شخصی ترامپ به پارکینگ رفت + عکس

بایدن ساخت دیوار در مرز مکزیک را متوقف می‌کند

واکنش ایران به انفجارهای خونین بغداد

ماجرای درگذشت چترباز کشورمان در سالگرد پلاسکو

اهالی روستای ماچک‌پشت ساری شکار را ممنوع کردند

بودجه 1400 شهرداری؛ تداوم بودجه توسعه محلات شهر تهران

اجرای طرح فوریتی جمع آوری کارتن خواب در منطقه2

شهرداری پیاده رو فروشی نمی کند

بازگشت آمریکا به برجام خطرآفرین است/داعش دست پرورده آمریکا

تمامی راه‌های مازندران باز است

مازندران بارش 80 سانتی‌متری برف را تجربه کرد

فارس من| اختصاص 820 میلیارد ریال اعتبار به بیمارستان رازی قائم‌شهر

مقامات کره جنوبی در زمین آمریکا بازی نکنند/ بدهی ایران پرداخت شود

ایران امروز به پول نیاز دارد

وضعیت کرونایی 7 شهرستان مازندران زرد شد

ایران به دنبال تصاحب بازار‌های جدید عراق

اولتیماتوم آصفری به مقامات کره جنوبی

خروج مازندران از وضعیت قرمز کرونایی؛ سفر به این استان ممنوع است

کشته شدن یک چترباز در مراسم سالگرد پلاسکو

توضیح درباره شایعه خودکشی یک پرستار