پیام مازند

آخرين مطالب

3 پیست اسکیت استاندارد در مازندران اضافه می‌شود ورزشي

3 پیست اسکیت استاندارد در مازندران اضافه می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام مازند- حسین خیری نیا با بیان اینکه سه پیست جدید استاندارد اسکیت در مازندران اضافه می‌شود اظهار داشت: پیست اسکیت نوشهر مراحل پایانی آن در حال انجام است و در 30 فروردین به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیست 200 متری استاندارد شهر تنکابن در حال ساخت است و مراحل پایانی تجهیز آن نیز در حال انجام و حداقل تا مردادماه بهره برداری خواهد شد، گفت، که فاز نخست پیست 200 متر استاندارد و یکی از مجهزترین مجموعه‌های اسکیت در سطح شمال کشور در شهر ساحلی سرخ رود در بهمن ماه امسال تکمیل و بهره برداری خواهد شد.

وی اضافه کرد، از 21 هیئت اسکیت که در شهرستان‌های مازندران تاکنون راه اندازی شده تاکنون در 13 شهر استان به همت شهرداری‌ها پیست اسکیت برای فعالیت علاقمندان این رشته ورزشی راه اندازی شده است.

کسب 86 مدال اسکیت از مسابقات کشور

رئیس هیئت اسکیت مازندران همچنین به عملکرد قابل قبول ورزشکاران این استان در سال سپری شده اشاره کرد و گفت: اسکیت سواران دختر و پسر مازندرانی سال گذشته در مسابقات مهم کشوری در رده‌های سنی مختلف درمجموع 86 مدال کسب کردند که در مقایسه با سال قبل از آن یک افتخار محسوب می‌شود.

خیری نیا افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در چند سال اخیر و تلاش‌های در حال انجام، سهمیه بیشتری از اسکیت سواران مازندرانی در تیم‌های ملی گرفته شود تا مازندران در کسب مدال‌های برون مرزی نیز صاحب عنوان شود.

وی به وجود حدود 3 هزار ورزشکاران سازمان یافته در رشته اسکیت در مازندران اشاره کرد وبا بیان اینکه این استان در رتبه سوم برترین هیأت در کشور قرار دارد، گفت: هیئت اسکیت مازندران از معدود استان‌هایی که در 5 رشته تخصصی زیر مجموعه اسکیت در حال فعالیت است و قصد دارد این رشته‌ها و در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه قهرمانی به توسعه پایدار برساند.

رئیس هیئت اسکیت مازندران از تهیه و تدوین تقویم سال 98 این هیأت در 6 بخش مهم خبر داد و که در برنامه جدید، سعی شد نیاز 5 رشته تخصصی این ورزش مرتفع شود و با در نظر گرفتن همه ظرفیت‌های این رشته در سطح استان و کشور اسکیت مازندران به مرز پایداری برسد.

خیری نیا یادآور شد، در حوزه‌های آموزش و مسابقات بیشترین برنامه‌ها را هیأت اسکیت مازندران در سال جاری پیش بینی و برنامه ریزی کرده و جای امیدواری هست که در حوزه سخت افزاری و زیرساخت‌ها با افتتاح 3 پیست جدید استاندارد، راه را برای توسعه اسکیت مازندران هموارتر خواهد کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield