پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2:

60 میلیارد ریال از مطالبات کلزاکاران مازندران پرداخت شد اقتصادي

60 میلیارد ریال از مطالبات کلزاکاران مازندران پرداخت شد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 از پرداخت نزدیک به 60 میلیارد ریال از مطالبات کلزاکاران مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد جعفری اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید دانه روغنی کلزا در سال جاری تاکنون 13 هزار و 724 تن کلزا به ارزش 441 میلیارد و 356 میلیون ریال از کشاورزان مازندرانی خریداری شد که با پیگیری‌های به عمل آمده کشاورزانی که تا 25 اردیبهشت کلزای خود را به مراکز خرید این شرکت تحویل دادند، مطالبات آنها به مبلغ 59 میلیارد و 556 میلیون ریال از طریق سامانه خرید تضمینی بانک عامل پرداخت شد وبا پیگیری‌های صورت گرفته مطالبات سایر کلزاکاران نیز بزودی پرداخت شود.
جعفری به تعداد مراکز خرید تضمینی شرکت غله در سطح استان مازندران اشاره کرد و گفت: این میزان خرید توسط 14 مرکز از 23 مرکز تجهیز شده در شهرستانهای گلوگاه، بهشهر، نکا ، میاندرود ، ساری، قائمشهر ، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور صورت پذیرفت.
وی اظهار داشت: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 34 هزار و 398 ریال تعیین شده است.
جعفری با بیان اینکه در مراکز خرید شرکت غله، دانه‌های روغنی کلزا تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری می‌باشد، گفت: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ده درصد و افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 اظهار داشت: تاکنون 14 مرکز به تناسب حجم ارائه دانه روغنی کلزا در استان بازگشایی شده و تعداد 9 مرکز دیگر نیز از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری تجهیز و در آمادگی کامل برای دریافت این محصول می‌باشند.
جعفری با اشاره به اینکه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد و هیچ محصولی از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده‌اند خریداری نخواهد شد اظهار داشت: کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.
وی تاکید کرد: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند و تا زمانی که کشاورزان عزیز، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید شرکت غله دایر خواهند بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield