پیام مازند

آخرين مطالب

نماینده اتاق بازرگانی جمهوری آذربایجان:

تعامل اتاق های بازرگانی همکاری های اقتصادی خزر را افزایش می دهد اقتصادي

تعامل اتاق های بازرگانی همکاری های اقتصادی خزر را افزایش می دهد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - بابلسر - نماینده اتاق بازرگانی جمهوری آذربایجان، تعامل بین اتاق های بازرگانی را در افزایش همکاری های اقتصادی حاشیه دریای خزر موثر دانست.

به گزارش خبرنگار مهر ، وقار زینالف صبح دوشنبه در اجلاس بین المللی همکاری‌های اتاق بازرگانی حاشیه دریای خزر در بابلسر با بیان اینکه امروز باید اتاق بازرگانی و دولت نزدیک تر در منطقه دریای خزر کار کنند افزود: اطلاعات آماری و توانایی شرکت‌ها و ساختار دو طرف باید بیشتر باشد.
وی با بیان اینکه هر چقدر تعامل دولت و اتاق‌های بازرگانی بیشتر باشد همکاری اقتصادی بیشتر می‌شود اظهار داشت: مجموعه کارفرمایان آذربایجان هم اکنون نه تنها در اتاق بازرگانی کار می‌کنند بلکه در کارفرمایی هم کار می‌کند و نشست‌هایی با اتاق بازرگانی تبریز، ارومیه، اردبیل و گلستان در جمهوری اسلامی انجام شده و در سطح بازرگانی اقتصادی در کشور قزاقستان نیز نشست‌هایی داشتیم که امیدواریم در آینده بیشتر با اتاق بازرگانی ایران روابط داشته باشیم.
زینالف با اظهار اینکه امروز اتاق بازرگانی آذربایجان در حال پیشرفت است و به طور مشترک در ایران نیز رابطه دارد گفت: هم اکنون آذربایجان با کشورهای حاشیه خزر پروژه جاده ابریشم را در حال اتمام دارد که این امکان را می‌دهد که از شرق به غرب کالا را انتقال دهد.
وی ادامه داد: همچنین بندر باکو نیز در حال احداث است که می‌تواند رابطه با حاشیه دریای خزر را توسعه دهد.
هجدهمین اجلاس رؤسای اتاق‌های بازرگانی با حضور سفرایی از کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، ویتنام، ازبکستان، قرقیزستان و غیره در حال برگزاری است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield