پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران:

نرخ گذاری های ارزی رانت جدید ایجاد کرده است اقتصادي

نرخ گذاری های ارزی رانت جدید ایجاد کرده است
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: نرخ گذاری و نوسانات ارزی سبب ایجاد یک رانت جدید در کشور شده است درحالی که ارز باید تک نرخی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی رضوی پیش ازظهر شنبه در همایش تقدیر از واحدهای نمونه استان با بیان اینکه ریشه داشتن مشکلات در تحریم‌ها را قبول و اعتقاد ندارم گفت: تحریم‌ها سبب می‌شود سرمایه‌هایی مانند نفت هدر نرود و باقی ماند.
وی به قانون نظام بانکی اشاره کرد و افزود: تاکنون اتفاق خاصی در سیستم و نظام بانکی رخ نداده است و حدود پنج سال از نظر تکنیکی وسیستمی با سیستم بانکی دنیا فاصله داریم.
وی ادامه داد: اقتصاد کنونی ما ربطی به ترامپ و سیاست‌هایش ندارد و بسته به تصمیم‌های داخلی ما دارد، همچنین با نرخ گذاری‌های ارزی یک رانت جدید ایجاد می‌کنیم و مسئله ربطی به ترامپ و تحریم ندارد درحالی که ارز باید تک نرخی شود.
رئیس خانه صنعت و معدن مازندران افزود: فساد فراگیر و آقازاده‌ها مربوط به مسائل داخلی است و اگر سیستم ضدفساد ایجاد شود، اقتصاد راحت تر نفس می‌کشد.
وی تخریب محیط زیست و تخریب جنگل‌ها را ریشه در مسائل داخلی دانست و گفت: اگر اقتصاد مقاومتی و درون زا و برون گرا را مدنظر قرار دهیم برابر تحریم‌ها کمترین اثر را خواهیم گرفت.
رضوی با تاکید براینکه باید با مردم صادق باشیم و صادقانه صحبت کنیم افزود: هدفمندی یارانه‌ها با این شیوه پرداخت‌ها به ضرر مردم و اقتصاد است ولی پوپولیسم نهفته در دولت اجازه تغییر شیوه را نداده است.
رئیس خانه صنعت و معدن تصریح کرد: اگر یک لایه از مدیران ناکارآمد را برکنار و مدیران کارآمد را جایگزین کنیم بخشی از مشکلات حل می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield