پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل مازندران مطرح کرد:

رعایت نشدن الزامات پدافند غیرعامل در پروژه های شهرستانی گفتگو

رعایت نشدن الزامات پدافند غیرعامل در پروژه های شهرستانی
  بزرگنمايي:

پیام مازند - چالوس - رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل مازندران با اشاره به اینکه الزامات پدافند غیرعامل در پروژه‌های شهرستانی رعایت نمی‌شود، تقویت ادبیات علمی و مبانی نظری را هدف انجمن علمی بیان کرد.

امیرطاها خلعتبری در حاشیه تشکیل انجمن علمی پدافند غیرعامل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل انجمن علمی پدافند غیرعامل هدف آن را تقویت ادبیات علمی در پدافند غیرعامل یاد کرد و اظهار داشت: در پدافند غیرعامل خیلی کار بزرگی انجام ندادیم
وی با عنوان اینکه وقتی با خطر مواجه می‌شویم تازه به فکر آن می‌افتیم که چگونه با بحران مقابله کنیم افزود: با توجه به سیاست‌های کلی نظام درباره آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل، سعی شد به مبانی نظری پدافند غیرعامل توجه شود.
وی با اظهار اینکه روی مبانی نظری پدافند غیرعامل در ایران کارهای زیادی نشده است گفت: تشکیل انجمن علمی و مرکز مطالعات و بهره گیری از ظرفیت دانشگاهی از جمله اقدامات برای تقویت پدافند غیرعامل است.
خلعتبری با اشاره به تغییر رویکرد انجمن علمی پدافند غیرعامل در استان ادامه داد: در دور اول، هیئت رئیسه انجمن کاملاً سیاسی بوده است و دلیل آن تثبیت انجمن بوده است.
رئیس انجمن علمی پدافند غیرعامل استان مازندران با اشاره به اینکه استان‌های کشور مملو از مخاطرات طبیعی است و بروز سیل و کندی خدمات رسانی به مردم اظهار داشت: در بسیاری از پروژه‌های اجرایی در شهرستان‌ها این است که الزامات پدافند غیرعامل در آن رعایت نمی‌شود و سیاست کنونی این است که در سطح شهرستان‌ها، انجمن علمی پدافند غیرعامل شکل گیرد.
وی افزود: انجمن علمی به عنوان ناظر چهارم پدافند غیرعامل پروژه‌هایی می‌شود که در سطح شهرستان‌ها اجرا خواهد شد و یکی از مباحث آن است که پدافند مردم محور و پدافند غیرعامل عمومی را توسعه دهیم.
خلعتبری یادآور شد: هم اکنون مباحثی در نظام مهندسی در زمینه پدافند غیرعامل وجود دارد اما این مباحث آن گونه که باید رعایت نمی‌شود.
وی حمایت مالی از پایان نامه‌های دانشجویی را از جمله برنامه‌ها برای تقویت مبانی نظری پدافند غیرعامل بیان کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield