پیام مازند

آخرين مطالب

نماینده مردم بهشهر در مجلس:

فروش انجیر از بازار سنتی خارج شود اجتماعي

فروش انجیر از بازار سنتی خارج شود
  بزرگنمايي:

پیام مازند - گلوگاه- نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: فروش انجیر گلوگاه باید از بازار سنتی خارج و دارای صنایع تبدیلی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی محمد شاعری، شامگاه پنجشنبه در ششمین جشنواره انجیر گلوگاه افزود: فروش انجیر گلوگاه باید از بازار سنتی خارج و دارای بازار صنعتی شده و حمایت شود.
وی با تاکید بر برندسازی یادآور شد: مشکل اصلی رونق انجیر، فقدان صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب و کیفی سازی این محصول است.
شاعری با اشاره به اینکه بانک ها باید پای کار آمده و از صنایع کوچک و خرد و اشتغال در صنایع تبدیلی حمایت کنند؛ خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت 1.5میلیارد دلاری صندوق ذخیره ملی که به تصویب مجلس رسید در شهرستان گلوگاه برای صنایع تبدیلی استفاده شود.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: شهرک صنعتی گلوگاه به اندازه کافی زمین در اختیار دارد و امکانات زیربنایی وجود دارد و تنها نیازمند سرمایه گذار برای صنایع تبدیلی هستیم و باید علاوه بر تازه خوری در بخش صادرات و بسته بندی مناسب انجیر گلوگاه وارد عمل شویم.
شاعری افزود: بندر امیرآباد در مازندران و اینجه برون در گلستان، ظرفیت مناسبی برای صادرات است و با توجه به وجود انجیرکاران ماهر در تولید انجیر باید از این ظرفیت استفاده کرد.
وی گفت: جشنواره فرصتی برای مرور مصوبات و تلاش برای رفع موانع است و مهمترین کار در این حوزه باید ایجاد صنایع تبدیلی باشد.
شاعری یادآور شد: در صورت نیازمند به اعتبارات، اعتباراتی که نیاز و مفید باشد در دستور کار قرار می گیرد تا در جهت توسعه صادرات و توزیع مناسب انجیر گلوگاه در کشور اقدام و از کشاورزان انجیرکار حمایت شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield