پیام مازند

آخرين مطالب

سفیر روسیه در ایران:

توسعه همکاری ها در دریای خزر منجر به افزایش حجم مبادلات می شود اجتماعي

توسعه همکاری ها در دریای خزر منجر به افزایش حجم مبادلات می شود
  بزرگنمايي:

پیام مازند - بابلسر - سفیر روسیه در ایران با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری ها در دریای خزر گفت: توسعه همکاری ها منجر به افزایش حجم مبادلات بین ایران و روسیه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، لوان جاگاریان پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم روز ملی دریای خزر در بابلسر با اشاره به برگزاری همایش هایی درباره دریای خزر گفت: توسعه همکاری ها می تواند موجب افزایش حجم مبادلات بین ایران و روسیه و فاصله گیری از دلار آمریکا باشد.
وی با اشار به اینکه در شهر مسکو نیز جلسه مهمی درباره دریای خزر برگزار شده است، توسعه همکاری ها بین کشورهای حاشیه دریای خزر را شروری دانست.
لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست نیز با بیان اینکه در این همایش سفیران قزاقزستان، روسیه، ایتالیا و معاون سفیر آلمان حضور دارند گفت: در سال 83 کنواسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر تصویب و سال 85 لازم الاجرا و روز ابلاغ آن یعنی 21 مرداد به عنوان روز دریای خزر نامیده شد.
وی افزود: از سال 2006 دبیرخانه آن در ژنو ماند و متاسفانه تاکنون دبیرخانه دائمی این کنواسیون دایر نشده است.
لاهیجان زاده با اشاره به ابلاغ سیاست های برنامه ششم توسعه اظهار داشت: در بندهایی از این ابلاغیه به بحث بهره وری از دریا و توسعه دریا، حمل و نقل دریایی و اکوتوریسم دریایی اشاره شده است.
این همایش یکروزه است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield