پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل تعاون مازندران خبر داد:

توزیع 300 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال/ 1000 تعاونی غیرفعال است اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – مدیرکل تعاون مازندران از توزیع 300 میلیارد تومان اعتبارات روستایی و عشایری بین فعالان اقتصادی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، کامران اصغری صبح دوشنبه در نشست با خبرنگاران با تقدیر از تلاش های کارگران و اصحاب رسانه و رسالت سنگین آنان اظهار داشت: روابط کار پردغدغه ترین معاونت اداره کل تعاون به حساب می شود.
وی افزود: حدود 17 هزار پرونده شکایت کارگران در سال گذشته در حوزه معاونت روابط کار بررسی شد وشرایط اقتصادی ایجاد می کند که این میزان شکایت ها نسبت به سال های قبل تر بیشتر شود.
وی با بیان اینکه دغدغه خبرنگاران بیش از مسئولان است به تلاش های انجام شده در حوزه اشتغال اشاره کرد و گفت: در حوزه اشتغال سال قبل، 504 میلیارد تومان اعتبارات روستایی و عشایری بین فعالان اقتصادی و نواحی صنعتی تخصیص یافته که تاکنون 300 میلیارد تومان از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری توزیع شده است.
اصغری گفت: در بخش مشاغل مشاغل خانگی 32 میلیارد تومان اعتبارات تخصیص داده شد هرچند این اعتبارات پاسخگوی نیازها نیست.
مدیرکل تعاون مازندران افزود: حدود 900 میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی در سامانه درنظر گرفته شده که هنوز ابلاغ نشده است و بنا داریم اعتبارات حوزه تعاونی ها را در حوزه کشاورزی جدا کنیم.
وی با بیان اینکه مازندران ظرفیت خوبی برای فعالیت در حوزه تعاون دارد گفت: طرح روستا تعاون برای بهره مندی از ظرفیت بخش تعاون در روستاها مدنظر قرار دارد.
وی شمار مراکز کاریابی ها را در استان 46 واحد برشمرد و گفت: ناظر 100 درصدی بر عملکرد کاریابی ها هستیم زیرا حوزه اشتغال برون سپاری شده است.
اصغری شمار تعاونی های ثبت شده در استان را حدود 14 هزار تعاونی اعلام کرد و گفت: تمرکز بر کیفیت تعاونی ها از مهمترین برنامه ها است و تقریبا بین 60 تا 70 درصد تعاونی ها در استان فعال هستند و هزار تعاونی غیرفعال است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield