پیام مازند

آخرين مطالب

جذب اعتبار 300 میلیارد تومانی در اجرای طرح اشتغال فراگیر در مازندران اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: 750 میلیارد تومان اعتبار کشوری برای اجرای طرح اشتغال فراگیر در نظر گرفته شد که 300 میلیارد در مازندران جذب شده است.
به گزارش ایسنا مازندران، کامران اصغری در همایش تعاون و رسانه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته طرح اشتغال فراگیر در استان با جذب اعتبار 300 میلیارد تومانی بوده است، اظهار کرد: از محل بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال 96 این میزان اعتبار تخصیص داده شد که مازندران رتبه اول کشور را در پرداخت اعتبار طرح به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه حدود 14 هزار تعاونی در مازندران وجود دارد که نسبت به 3 سال قبل بر کیفیت انجام امور تمرکز بیشتری شده است، تصریح کرد: 70 درصد تعاونی ها فعال و 30 درصد نیمه فعال یا راکد هستند، کیفیت و داشتن هدف در راستای بهبود وضعیت تعاونی ها از سال 90 تاکنون در دستور کار است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تاکید بر اینکه در سال 97 حدود 17 هزار پرونده در خصوص شکایت کارگران در تمامی حوزه ها از جمله کشاورزی و صنعت داشتیم، گفت: در حوزه اشتغال روستایی در سال گذشته 504 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که این اعتبارات در شهرهای زیر 10 هزار نفر و نواحی صنعتی توزیع شده است .
اصغری با اشاره به اینکه 112 نوع بازرسی ادواری در مازندران در حوزه بررسی مشکلات کارگران و کارفرمایان انجام گرفت، افزود: دوره های آموزشی برای 17 هزار و 200 نفر در سطح استان برگزار شد که نتایج خوبی را همراه داشت.
وی خاطرنشان کرد: 596 کمیته بررسی برای 80 هزار مشاغل سخت و زیان‌آور و 18 هزار بازنشستگی پیش از موعد در سال 97 داشیم .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه آمار فوتی در حوادث ناشی از کار در سال گذشته 12 نفر است، تصریح کرد: آمار های ارائه شده از سوی پزشکی قانونی با ما متفاوت است زیرا ممکن است فوت برخی افراد در اثر حوادث قانون کار حکم فرما نباشد .
اصغری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص با طرح اجرایی کاروزی در مازندران، افزود: در طرح کارورزی که دانشجویان در سطح استان نام نویسی کردند، دستگاه دولتی طرف قرار داد با کارورز نیست و کاروز زیر نظر کارفرما در طول 3 ماه فعالیت می کند اما بیمه مسؤولیت مدنی توسط دولت پرداخت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر روابط کار با کاروز بیش از 3 ماه طبق نظر کارفرما افزوده شود، دو سال حق بیمه توسط دولت و حقوق کاروز توسط کارفرما پرداخت می‌شود .
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield