پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران مطرح کرد:

تولید 6200 تن زباله ایام طی تعطیلات در مازندران اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران گفت: میزان زباله تولیدی مازندران در ایام پیک سفر به پنج هزار و 100 تا 6200 تن افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید محمد تاکامی پیش ازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران میانگین تولید زباله در استان را حدود یک کیلوگرم در روز اعلام کرد و آن را از میانگین تولید زباله در مناطق توسعه یافته بیشتر دانست و گفت: روزانه سه هزار و 100 تا سه هزار و 200 تن زباله در استان تولید می شود.
وی با بیان اینکه زباله تولیدی در 28 مرکز دفن زبالع دپو می شود که مطلوب و مورد رضایت نیست گفت: همزمان با سفر مسافران، میزان تولید زباله به طور متوسط بین 70 تا 100 درصد بیشتر می شود و بین پنج هزار و 100 تا 6200 تن زباله در استان جمع آوری می شود.
وی با عنوان اینکه بخش اعظم زباله تولیدی در استان مربوط به مسافران غیربومی در استان است به شرایط اقلیمی استان اشاره و اضافه کرد: سطح آب در جلگه بسیار بالا است و امکان آلودگی آبهای زیرزمینی وجود دارد و در نقاط کوهستانی نیز که سرچشمه رودخانه ها هستند، دفن زباله در طبیعت اثرات زیانباری دارد.
تاکامی با اشاره به اینکه دفن زباله در استان حساسیت های زیادی دارد گفت: در حال حاضر 9 مرکز و منطقه پیش بینی شده تا با ساخت سامانه ها، زباله به کود و انرژی تبدیل شود و این زون بندی ها در مناطق مختلف استان است.
مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران یاداور شد: در طرح جامع پسماند، 40 درصد زباله های کارخانه های کمپوست به کارخانه های زباله سوز منتقل می شود.
وی با بیان اینکه تاکنون 80 میلیارد تومان برای ساخت زباله سوز در ساری صرف شده است یادآور شد: علاوه براین کارخانه زباله سوزی در نوشهر در حال ساخت است و کارخانه ساری عملیات ابنیه آن 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 85 درصد تجهیزات آن خریداری و وارد شده است.
تاکامی با اشاره به اینکه نصب تجهیزات کارخانه زباله سوز ساری در دست انجام است تصریح کرد: 100 میلیارد تومان برای ساخت و تکمیل زباله سوز ساری اعتبار پیش بینی شده است و قرار


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield