پیام مازند

آخرين مطالب

اجرای طرح ساماندهی شکار و صید در فریدونکنار و محمود آباد گفتگو

  بزرگنمايي:

پیام مازند - رییس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل محیط زیست مازندران گفت: طرح ساماندهی شکار و صید امسال در فریدونکنار و محمودآباد به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.
به گزارش ایسنا مازندران، کوروس ربیعی درخصوص تالاب فریدونکنار و طرح ساماندهی شکار و صید، اظهار کرد: از سال 92 با گسترش فضای اطلاع رسانی و حساسیت دوستداران حیات وحش طرح ساماندهی شکار و صید مطرح و به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.
وی تصریح کرد: در این طرح که به مدت پنج ساله مقررشد، به شکل تدریجی روش های غیرمجاز (دام هوایی،کرس وگذر) را حذف کردیم و در پایان سال 98 شکارپرندگان صرفا با روش دوما صورت می پذیرد.
رییس اداره نظارت برحیات وحش اداره کل محیط زیست مازندران افزود: مصوبات مهم استانی درخصوص اجرای طرح جایگزین و ساماندهی صید و شکار امسال در شهرهای فریدونکنار و محمودآباد به صورت جدی پیگیری می شود.
ربیعی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی در زمینه حفاظت از تالاب فریدونکنار، برخورد با متخلفین روش غیرمجاز صید پرندگان، فرهنگ سازی از طریق مدارس، اطلاع رسانی از طریق صداوسیما، مشارکت مسئولین شهرستانی، جوامع محلی و مراجع قضایی و انتظامی برای رسیدن به اهداف نهایی طرح، تبادل نظر، راهکارها و اقدامات لازم بوده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield