پیام مازند

آخرين مطالب

ترافیک سنگین در جاده‌های مازندران در آخرین روزهای تابستان سياسي

ترافیک سنگین در جاده‌های مازندران در آخرین روزهای تابستان
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - با توجه به سپری شدن آخرین روزهای تعطیلات تابستانی و برگشت مسافران، جاده‌های مازندران از ساعاتی پیش با ترافیک سنگین و نیمه سنگین مواجه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، همزمانی آخرین روزهای تعطیلات تابستانی با بازگشت مسافران به شهرهای خود، برای دومین روز متوالی بار ترافیک سنگین را به جاده‌های مازندران تحمیل کرده‌است.
با وجود اینکه معمولا تا پایان روز جمعه هر هفته ترافیک در جاده‌های مازندران آرام می‌گیرد و تردد به روال عادی باز می‌گردد ، اما امروز شنبه در نخستین روز هفته نیز محورهای مواصلاتی استان مازندران به پایتخت کشور از ترافیک سنگین در امان نبود.
رئیس مدیریت راه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران درباره وضعیت کنونی محورهای استان به خبرنگار ایرنا گفت که بر اساس تصاویر دوربین‌های کنترل ترافیک، هم اکنون ترافیک در محور هراز، محدوده نارنجستان تا پیچ پرند و وانا تا گزنک سنگین و در دیگر محدوده‌های این جاده نیمه سنگین و پرحجم است.
سید محسن هاشمی همچنین به وضعیت ترافیکی محور کندوان اشاره کرد و افزود: تردد خودروها در مسیر شمال به جنوب محور کندوان محدوده مرزن آباد تا ولی آباد و مکارود تا پل زنگوله سنگین و در باقی مسیر پرحجم گزارش می‌شود.
وی با اعلام اینکه ترافیک در محور سوادکوه در ورودی شهرهای زیراب ، پل سفید و ورسک نیمه سنگین است، افزود : اما تردد در محور کیاسر روان بوده و مشکل ترافیکی خاصی مشاهده نمی‌شود.
رئیس مدیریت راه راهداری مازندران همچنین ترافیک در شهرهای ساحلی غرب استان را پر حجم و به صورت مقطعی نیمه سنگین توصیف کرد و گفت: مشکل جوی خاصی در محورهای استان مشاهده نمی شود و آسمان صاف و آفتابی است.
گفتنی است که بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران از عصر امروز شاهد ورود موج کم فشار بارشی به استان هستیم که در برخی مناطق منجر به کاهش 17 درجه‌ای دما خواهد شد.
هواشناسی مازندران هشدار داد که در روزهای پیش رو شاهد بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و آب گرفتگی معابر در سطح استان خواهیم بود.
پلیس راه مازندران نیز با استناد به پیش‌بینی هواشناسی درباره کاهش محسوس دما و بارندگی از اواخر امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مسافران و گردشگران توصیه کرد برای بازگشت از سفر به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که هنگام بارندگی وارد جاده‌ها نشوند.
فرمانده پلیس راه مازندران اعلام کرد به دلیل قرارگیری در آخرین روزهای تعطیلات تابستانی تعداد زیادی از مسافران وارد استان شدند که طبیعتا برای روزهای پیش رواقدام به بازگشت خواهند کرد.
سرهنگ علیرضا قدمی افزود: با توجه به آغاز بارندگی از اواخر روز شنبه برابر پیش بینی هواشناسی و ایجاد شرایط بد جوی در محورهای کوهستانی، به مسافران توصیه می شود که زمان سفر خودرا به جلو انداخته و پیش از آغاز بارندگی به شهرهای خود بازگردند.
مازندران بیش از 11 هزار کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که حدود چهار هزار کیلومتر آن محور اصلی است.
کندوان ، هراز و فیروزکوه سه محور اصلی ولی کوهستانی مازندران هستند که بیشترین حجم تردد خودروهای گردشگران را در طول سال دارند. محور ساری - کیاسر - سمنان هم دیگر جاده کوهستانی مازندران است که بخشی از ترافیک خودروی گردشگران از جنوب ، غرب و شرق را از طریق دامغان به مازندران هدایت می کند.
گفتنی است که با توجه به این که بیشتر جاده های اصلی استان منتهی به پایتخت و جنوب و غرب کشور عمدتا کوهستانی هستند، به واسطه ورود سامانه سرد علاوه بر بارانی شدن و مه گرفتگی ، لغزنده شده و تردد خودروها را بویژه برای رانندگان غیرحرفه ای دشوار می کند.
/1899/9919


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield