پیام مازند

آخرين مطالب

دبیر هیئت ورزش‌های همگانی مازندران مطرح کرد

انسجام خوب در ورزش همگانی ضامن سلامتی جامعه مازندران ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام مازند - دبیر هیئت ورزش‌های همگانی مازندران گفت: داشتن انسجام و هماهنگی خوب در اجرای ورزش ضامن سلامتی جامعه استان است.

روهام ابوطالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه مازندران، با بیان اینکه در المپیک قبل 38 درصد مدال‌های کشور توسط مازندرانی ها کسب شده است، اظهار کرد: درحوزه های مختلف قهرمانی جهان نیز این استان پیشتاز وفعال است اما متاسفانه همچنان چاق ترین استان کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران با استفاده از تکنولوژی روز و مربیان حرفه‌ای در محلات و پارک‌ها درصدد ترویج فرهنگ ورزش همگانی است، تصریح کرد: یک ورزش صبحگاهی یا عصرگاهی برای عموم مردم به صورت پیاده روی می تواند باعث انجام چندین فعالیت و تحرک شود.
دبیر هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران خاطرنشان کرد: هیئت ورزشهای‌همگانی مازندران با 930 امتیاز بالاترین امتیاز تاریخ ادوار فدراسیون و رتبه نخست را در بین همه استان‌های کشور را در سال 97 کسب کرده است.
ابوطالبی بابیان اینکه فدراسیون ورزش‌های‌همگانی از سال 58به عنوان ورزش فعالیت رسمی خود را در کشورآغاز کرد اما از سال 71 با راهنمایی کمیته ملی المپیک به عنوان کمیته ورزشی شناخته شد، گفت: امتیازات مازندران حاصل تلاش همه اعضای خانواده جامعه ورزش همگانی بوده است که توانستیم درصد زیادی از میزبانی بسیاری از مسابقات کشوری را بدست آوریم.
وی بااشاره به اینکه در مجموع این هیئت با 39 مقام تیمی و انفرادی کشوری و برون مرزی به 18 مقام اولی، 4 مقام دومی و 8 مقام سومی در سال 97 دست یافته است، افزود: در مسابقات تیمی سه مقام اولی، دو مقام دومی و یک مقام سومی و 6 سهیمه ملی در رشته های همگانی بدست آمد که مهدی قربان نژاد مقام سوم مسابقات آتش نشانان برون مرزی در کره جنوبی، فرهاد باباپور مقام اول دوی 10 کیلومتر اوپن جهان در گرجستان، بهرام کریمیان مقام ششم دوی پیشکسوتان بالای 50 سال امارات را کسب کردند.
دبیر هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران بابیان اینکه در سال 97 تعداد 1384 ورزش صبحگاهی در استان اجرا شد که 102 مورد آن مربوط به ادارات دولتی بوده است، یادآور شد: 260 همایش ورزشی در قالب 164 همایش پیاده روی خانوادگی در سطح استان برگزار شد.
ابوطالبی از 57 اعزام کشوری به مسابقات مختلف این هیئت خبر داد و بیان کرد: تعداد 407 دوره مسابقات و 37 دوره کارگاه‌های های آموزشی مربیگری در راستای تقویت مربیان و اساتید این حوزه در مازندران برگزار شده است.
وی بااشاره به فعالیت 30 کمیته و 60 رشته ورزشی در ورزش همگانی استان گفت: این هیئت 31 نمایندگی در شهرهای مختلف استان دارد.
دبیر هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران بابیان اینکه در سال‌های گذشته هرماه برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی مدرس از سایر استانها گرفته می‌شد، تصریح کرد: در حال حاضر نه تنها از این نظربه خودکفایی رسیدیم بلکه به سایر استان‌ها نیز مدرس اعزام می شود و امروز بسیاری از مدرسان برتر در سطح کشور از استان مازندران هستند.
ابوطالبی از فعالیت بیش از هزارمربی و داور همگانی در مازندران خبر داد و افزود: ریاست منطقه دو آمایش کشور بر عهده این استان است.
وی بابیان اینکه این هیئت رشته های مختلف همگانی را به مردم معرفی کرده و سعی دارد برای روی آوردن آنها به ورزش ایجاد انگیزه کند، عنوان کرد: در مکان‌های عمومی همانند پارک‌ها این ورزش‌ها رابه صورت گروهی و عمومی انجام می دهیم تا مردم به ورزش ترغیب شوند زیرا بسیاری از مردم توان پرداخت هزینه باشگاه‌ها را ندارند.
*ورزش همگانی امانتدار سلامتی مردم است
دبیر هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران باتاکید بر اینکه وظیفه سنگینی بر دوش هیئت ورزشهای همگانی مازندران نهاده شده است، تصریح کرد: این هیئت امانتدار سلامتی مردم استان است زیرا مردم مازندران استعداد زیادی در ورزش دارند.
*افتتاح نرم افزار هم تیمی از سوی هیئت همگانی
ابوطالبی از طراحی نرم افزاری برای افراد در پارک‌ها در جهت معرفی رشته ها و تفکیک علاقه مندی آن‌ها خبر داد و بیان کرد: معرفی باشگاه‌های فعال همگانی، مکان‌های سالم برای ورزش، همایش‌ها و کارگاه‌های مختلف و فعالیت های بدنی در نقاط امن از اهم فعالیت های این نرم افزار است.
وی ادامه داد: در کل استان هر شخصی که بیشترین فعالیت بدنی را داشته است از رتبه یک تا 5 رده بندی می شوند و افرادی که بیشترین فعالیت را داشتند، به صورت ماهانه جوایزی برای ایجاد انگیزه بیشتر تعلق می گیرد.
دبیر هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران نام این نرم افزار را هم تیمی یا همه باهم معرفی کرد و گفت: در این نرم افزار امکان تیم شدن افراد فراهم شده است و گروهی تصمیم می گیرند یعنی برای خود هم تیمی مشخص کرده که شخص مورد نظر برای ورزش صبحگاهی حضور می یابد یا خیر و هدف از این نرم افزارایجاد انگیزش برای تحرک بیشتر است تا در این برنامه شرکت یابند.
ابوطالبی خاطرنشان کرد: هر فردی در این تیم بنا بر فعالیت بدنی رتبه بندی می شود که در این نرم افزار قابل تفکیک بوده و این برنامه به نظر رئیس فدراسیون رسیده و هم در شورای عالی ورزش مطرح شده است.
وی افزود: در هیئت همگانی از ظرفیت دانشجویان تربیت بدنی استفاده می شود که به این منظور تفاهم نامه ای با دانشگاه‎‌ها منعقد و دوره‌های رایگان زیادی در این مکان‌ها برگزار شد.
دبیر هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران تاکید کرد: هدف از اجرای این طرح تغییر رفتار کم تحرکی استان با ایجاد فرهنگ ورزش‌همگانی است تا ایرانی شاداب و با نشاط داشته باشیم که می توان به تمام سازمان‌های دولتی و خصوصی تعمیم داده و از سوی دیگر بتوان کارآمدی جامعه را افزایش دهیم.
ابوطالبی بابیان اینکه اگر بتوانیم در ورزش سرمایه گذاری کنیم هزینه های بهداشت و درمان کاهش زیادی خواهد یافت، تصریح کرد: با ورزش می توان خیلی از بیماری‌ها را کاهش داد به طور مثال با یوگا بیماران ام اس تا حدی بهبود یافته و زندگی عادی را پیش گرفته اند و میزان مصرف داروی آن‌ها کاهش یافته است.
وی بااشاره به اینکه ورزش و تحرک در حفظ و بهبود و سلامتی نقش زیادی دارد، افزود: مهدها و مدارس که آینده سازان کشور در آنها پرورش می یابند اگر به حال خود رها شوند، جوانان چاقی وارد جامعه می شوند و در این راستا می توان از طریق آموزش و پرورش فرهنگ ورزش کردن و تحرک بیشتر را ایجاد کرد.
دبیر هیئت ورزش‌های‌همگانی مازندران بابیان اینکه به دنبال محیط فعالی هستیم تا افراد را به زندگی شاداب تشویق کنیم، یادآور شد: اصل سوم قانون اساسی به این نکته اشاره دارد که مردم باید تربیت بدنی رایگان در اختیار داشته باشند و ما به دنبال این هستیم که بتوان تربیت بدنی رایگان در اختیار مردم قرار دهیم.
ابوطالبی خاطرنشان کرد: ما امانتدار تندرستی مردم هستیم و شکست در فدراسیون همگانی خسران همگانی را به همراه دارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افتتاح 12 پروژه محرومیت زدایی در کلاردشت

بی تابی گوهر خیراندیش برای ماه چهره خلیلی + تصاویر

بازدید عضو شورای شهر تهران از مکان رویدادهای مشروطه

زنگ خطر انبارهای شیمیایی تهران

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 18 هزار و 132 نفر رسید

ماه چهره خلیلی درگذشت + علت فوت، بیوگرافی و عکس ها

سرپرست شبکه بهداشت : کلاردشت در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی مازندران به مناسبت «روز خبرنگار»

ولایت فقیه کانون امنیت ایران در حوادث جهانی است

تهران ؛ صاف تا کمی ابری

فاجعه زیست محیطی در سوادکوه/ 24 هزار ماهی تلف شدند

26 کتابفروشی مازندران مجری طرح «تابستانه کتاب» شدند

تهران در حوزه مناسب سازی، بسیار عقب است

آتش سوزی انبار ضایعات پلاستیکی خاموش شد

آجودانیه؛ از عکاسباشی ناصری تا بوستان شطرنج

بازداشت همه مسئولان بندر بیروت

بازگشت کوپن؛ واریز یارانه غیرنقدی به حساب‌ ها

اولین واکنش داماد نعمت‌ زاده به فرارش از کشور

گام بلند لائینی در اعتلای برجستگی‌های مازندران

فقر آتشنشانی اهواز در حوزه تجهیزات

پیام تسلیت دکتر عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت درگذشت استاد هنریک مجنونیان

پیام دکتر کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت روز خبرنگار

ترافیک نیمه سنگین در کرج-چالوس

نرخ ارز آزاد در 17 مرداد

دستگیری گروه صیادان غیرمجاز در آمل

ناکامی سارقان در کلاردشت

تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

13 دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان‌های مازندران نصب شد

احیای معجزه‌آسای راننده کامیون پس از یک ساعت در مازندران

بستری 1711 بیمار کرونایی در مازندران

انتقال انبار نفت موضوع جلسه مشترک وزارت نفت و شورای شهر

استاندار بیروت: 300 هزار نفر آواره شدند

سازو کار اخذ مالیات از خانه‌ های خالی تعیین شد

موضوع سد فینسک براساس ملاحظات اجتماعی در سطوح ملی پیگیری شد

مکاشفه از سیدخندان تا چهارراه قصر

ترافیک راههای مازندران پرحجم است/ احتمال اعمال محدودیت ترافیکی

تکذیب خودکشی همزمان 4 دختر در بابل

خیلی ساده بگم؛ روزمون مبارک

روزی برای راویان "ن و القلم و مایسطرون"

دف نوازی و نورافشانی در برج میلاد

فکری: باید از تیر دروازه ممنون باشیم

شریعتمداری: رسانه ها در هدایت،اصلاح و تغییر افکار جامعه نقشی بی بدیل دارند

قلعه نویی: جدال با نساجی عجیب و غریب بود/ بازی 20 دقیقه وقت تلف شده داشت

سپاهان صفر- نساجی یک/ پوکر زردپوشان در زدن توپ به تیر دروازه

نقد منصفانه مسیر توسعه را هموار می کند

فراخوان جذب سرمایه گذار برای راه اندازی هایپر مال پایانه شرق

برترین فیلمسازان موبایلی جشنواره در برج میلاد معرفی شدند

فرماندار: تعطیلات پیش رو زمان مناسبی برای سفر به بابل نیست

پیاده‌روی؛ مُد خلاقانه اندیشیدن

آیت‌الله سیستانی خواستار کمک به مردم لبنان شد