پیام مازند

آخرين مطالب

مقالات

کرونا در کمین طرح‌های توانمندساری اقشار آسیب‌پذیر

پیام مازند - ساری - ورود غیرمنتظره بیماری کرونا و طولانی شدن حضور این میهمان ناخوانده در کشور هر روز بیشتر از قبل پیامدهایش را آشکار می‌سازد و اکنون در آستانه ورود به دومین ماه، سایه‌اش بر طرح‌های توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر سنگینی می‌کند.

شوک مصرف‌گرایی پساکرونایی در کمین محیط‌زیست

پیام مازند - ساری - استاد محیط‌زیست دانشگاه نوشیروانی بابل گفت : آنچه بیش از شرایط فعلی ویروس کرونا برای محیط‌زیست نگران کننده است ، شیوع مصرف‌گرایی افراطی در دوران پساکرونایی است.

سایه کرونا بر کوچ بهاره دامداران مازنی

پیام مازند - ساری- ویروس کرونا در استان مازندران که از اواخر بهمن ماه شیوع یافت، پس از تعطیلی دانشگاهها، مدارس، واحدهای تولیدی و صنعتی و بسیاری از کسب و کارها، کوچ بهاره دامداران مازنی را نیز متوقف کرد.

بازار نوسانی در روزهای کرونایی

پیام مازند - ساری - بسته بودن بسیاری از بازارها در صنوف مختلف و تشکیل نشدن بازارچه‌های محلی باعث شده تا برخی کالاهای ضروری مورد نیاز با نوسان قیمتی به مردم عرضه شود.

دنیای پس از کرونا؛ سلامتی من در گرو سلامتی دیگران

پیام مازند - ساری - باوجود این‌که ابتلا به ویروس کرونا تقریبا برای همه با درد و رنج همراه بوده است ، اما برخی بیماران بهبود یافته از اثرات مثبتی که بر آنان گذاشته ، سخن می‎گویند ؛ از جمله مرگ خودخواهی و دیدن روی دیگر سکه زندگی اجتماعی آدم‎ها یعنی درک این موضوع که " سلامتی من هم در گرو سلامتی دیگران است " .

پشت سنگر جبهه سفیدپوستان ایستاده‌ایم

پیام مازند - ایسنا/مازندران هنگام تحویل سال بسیاری از مردم کنار خانواده وعزیزانشان سال نو و نوروز را آغاز می‌کنند اما نوروز امسال کمی متفاوت‌تر از سال‌های قبل بود، کرونا ویروس مهمان ناخوانده و شومی شد که از روزهای پایانی بهمن‌ماه سال گذشته وارد کشور ما شده و باعث دور شدن ما مردم از هم.

نانی که کرونا آجر می‌کند

پیام مازند - ساری _ ایرنا _ دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران این روزها به دلیل تعطیلی مشاغلشان ناشی از شیوع ویروس کرونا در تنگدستی سخت قرار گرفته و توجه به این قشر را به یک ضرورت و اولویت مهم تبدیل کرده است.

جنون سرعت در دوران شیوع کرونا

پیام مازند - ساری – تعدادی از رانندگان متخلف و جوان در شهرهای مختلف مازندران این روزها از خلوتی معابر و خیابان‌های مرکزی شهرها سوءاستفاده کرده و بی‌محابا با سرعت‌ بسیار زیاد، رقابتی خطرناک و مجرمانه را انجام می‌دهند.

باید از فرصت در خانه ماندن برای گفتمان خانواده استفاده کرد

پیام مازند - ایسنا/مازندران یک دکترای جامعه شناسی گفت: مردم با در خانه ماندن هم زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کرده و هم می‌توانند از این فرصت برای ارتباط چهره به چهره و گفتمان خانواده‌ها استفاده کنند تا قدر با هم بودن را بیشتر بدانند.

در روز طبیعت خانه‌هایمان را سبز کنیم

پیام مازند - ساری - امسال روز طبیعت با خانه نشینی کرونایی همراه است، اما شاید بتوان با چند کار سبز و کوچک در محیط خانه روز طبیعت را جشن گرفت.

درس کرونا برای یک مبتلا؛ پاکیزگی را به تمسخر نگیریم

پیام مازند - ساری - بیمار بهبود یافته از ویروس کرونا با اشاره به اینکه نظافت نخستین اصل پیشگیری از این ویروس است، گفت: درسی که من از ابتلا به این ویروس آموختم این بود که هیچگاه نظافت را به تمسخر نگیرم.

سین مثل سبزی‌پلو با ماهی به روش طبخ مازندرانی

پیام مازند - ساری - اگر چه کرونا روزهای پایانی سال 98 فرصت طبخ و صرف سبزی‌پلو با ماهی را به عنوان یک سنت دیرینه از مازندرانی‌ها گرفت، ولی با ارمغان خانه‌نشینی، برای همه ایرانیان این توفیق اجباری را ایجاد کرده تا دراین روزهای کرونایی با تمرین درست کردن این غذای سنتی به سبک بانوان مازندرانی، تنوع غذایی را برای خانواده‌هایشان افزایش دهند.

کرونا در کمین ییلاقات مازندران

پیام مازند - ساری - با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا در مناطق شهری استان مازندران شیب نزولی را طی می کند، شروع فصل کوچ ییلاقی، نگرانی‌ها را در زمینه شیوع ویروس کرونا در ییلاقات افزایش داده است.

سهم‌خواهی در خانه نشینی کرونایی ممنوع!

پیام مازند - ساری - خانه‌نشینی به خاطر شیوع کرونا و یکی از مهم‌ترین راه‌های قطع زنجیره گسترش این بیماری این مزیت بزرگ را داشته است که اعضای خانواده را به‌طرز ناباورانه‌ای دور هم جمع کرده است ، دورهمی‌ای که حالا با طولانی شدن دوره آن باید مراقب بود تا به هم‌نشینی فاقد ارتباط و نزدیکی عاطفی تبدیل نشود.

انتقال روستاهای در معرض حوادث روی خط وعده‌ها/ از منجیر تا پیت سرا

پیام مازند - سوادکوه - هر بار که سقوط سنگ و رانش در روستاهای مازندران خسارت ایجاد می‌کند، جابجایی روستاها روی ریل وعده‌ها قرار می‌گیرد درحالی‌که انتقال بسیاری از روستاها از یادها فراموش‌شده است.

روزهای کرونایی را با " پشت‌زیک " مازندرانی شیرین کنید

پیام مازند - ساری - این روزها که ویروس کرونا خانه‌نشینی را بر همگان تحمیل کرده ، شاید فرصت مناسبی برای یادگیری دستور پخت‌ بعضی از غذاها و شیرینی‌های سنتی مازندرانی باشد که از جمله راحت‌ترین آنها درست کردن " پشت‌زیک" (peshte zik) است.

جنگل‌گردی ممنوع

پیام مازند - ساری - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری مازندران با اشاره تعطیل بودن تمامی پارک‌های جنگلی استان تا 15 فروردین از گردشگران و مردم مازندران خواست وارد پارک‌های جنگلی نشوند.

همدلی در مازندران برای شکست ویروس کرونا

پیام مازند - نوشهر - این روزها فریاد همدلی در مازندران برای شکست ویروس کرونا طنین‌انداز شده و همراهی مسوولان در این مسیر می‌تواند نابودی کووید -19 را در این استان تسریع کند.

کسب و کارهایی که قربانی کرونا می‌شوند

پیام مازند - ایسنا/مازندران بیماری کووید 19 موسوم به کرونا را شاید بتوان اثرگذارترین بحران تاریخ دنیا نامید چراکه در شرایط پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی یک ویروس ناشناخته توانست تا این اندازه مخرب عمل کند.

هشتگ در خانه ماندن چه تاثیری بر مقابله با ویروس کرونا دارد؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران چند روزی است از شیوع بیماری کرونا در کشور می‌گذرد و این روزها اکثر مردم برای مقابله با این ویروس در خانه ماندند و سفرهای نوروزی و حتی دید وبازدیدهای خود را لغو کردند، در فضای مجازی نیز هشتگ‌هایی به راه انداخته شد منبی بر اینکه در خانه می‌مانیم یا کرونا را شکست می‌دهیم.

کرونا و وسواس آبرو

پیام مازند - ساری - ترس از عدم پذیرش دیگران و آبروریزی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نه تنها خطرات متعددی برای مبتلایان دارد، بلکه این عوارض ممکن است تبعات بلند مدت در دایره رفتاری افراد بگذارد.

چشیدن طعم ماهی عید به خطر آلوده شدن ویروس می‌ارزد؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران بازار بزرگ ماهی در شهرستان فریدونکنار از جمله بازارهای معروف و کم نظیر شمال کشور است که در روزهای کرونایی و قرنطینه بودن همشهریان‌مان در خانه شاهد حضور مشتری این بازار که برخی شهروندان و مسافران از سراسر کشور هستند همراه با تجمع عمومی بالا در این مکان است.

مسئولیت‌پذیری اجتماعی، درخواست ایثارگران سلامت رامسر از مردم

پیام مازند - نوشهر- با وجود هشدارهای مختلف مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر ماندن در خانه به عنوان بهترین راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ، جمع کثیری از مردم رامسر با بی‌تفاوتی به این هشدارها در خیابان‌ها حضور دارند، در حالی که ایثارگران سلامت همواره خواهان حضور در خانه و مسئولیت‌پذیری همه شهروندان هستند.

کرونا فقط برای همسایه نیست/ «ویروس» تنها سوغات مسافران امسال

پیام مازند - ساری - «مسدود شدن محورها، در خانه بمانیم و سفرنکنیم» از مطالبه‌های ملی بوده که همچنان عده‌ای نسبت به آن بی تفاوت هستند و تصور می کنند، این بیماری چموش دیگران را درگیر خواهد کرد.

مازندران بی‌مسافر حال بهتری دارد

پیام مازند - ایسنا/مازندران با شیوع بیماری کرونا طی چهار هفته اخیر در مازندران مردم این استان به شدت نگران ورود مسافران از اقصی نقاط کشور هستند چرا که این بیماری قدرت شیوع زیادی نسبت به سایر ویروس‌ها داشته و ممکن است تعداد افراد بیشتری را در مازندران درگیر کند.

نوروز در قرنطینه ؛ دلخوشی‌های کوچک پشت در خانه

پیام مازند - ساری - بهار 99 از میان غم و درد و تلخی در راه رسیدن است. نوروز از میان تمام حوادث امسال و تلخ‌ترینش که امروز گریبان بیشتر کشورها از جمله سرزمین پهناور ایران گرفته ، گذر کرده و غریبانه و بدن استقبال از راه می رسد تا تنها دلخوشی‌های کوچک مردمان مضطرب ، تماشای عمو نوروزهای سفید و سیاه کوچه‌ها باشد که امسال ویروس کوید 19 یا کرونا چهره آنان را هم تغییر داده است.

عیدی که امسال عید نیست

پیام مازند - ایسنا/مازندران دلم برای آداب و رسوم‌های دیارم تنگ شده، آن‌هایی که شاید هیچ وقت به ذهنم نمی‌رسید روزی به اجبار از آن دور شوم، دیار من قلبی به بزرگی جنگل‌هایش دارد، جنگل‌هایی که شاید در فردایی نه چندان دور تنها به یک خاطره تبدیل شوند، مهربانی و صفای استان من زبانزد تمام ایران است.

پیشگامان مقابله با کرونا ویروس در مازندران راهشان ادامه دارد

پیام مازند - یکی از ضرورت‌های مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن در شهرها و روستاها ضدعفونی کردن مستمر معابر عمومی و خیابان‌ها است که این روزها پیشگامان مقابله با این بیماری شهرداری‌ها، سازمان‌های آتش‌نشانی، سپاه پاسداران و بسیج مردمی هستند که همواره در کنار مردم تا شکست این ویروس می‌مانند.

کرونا رفتنی است؛ تبعاتش را دریابیم

پیام مازند - ساری - اگر چه ویروس کرونا با وجود اثرگذاری مخربش بر سلامت جسم و روان و همچنین بر اقتصاد تبدیل به بحرانی شده است که به اعتقاد جامعه‎شناسان همانند همه بحران‎ها ماندنی نیست ، ولی تبعات آن در صورت بی‌توجهی کنونی می‌تواند تا سال‌ها در جامعه ماندگار شود.

سفر به کدام استان ها ممنوع است؟

پیام مازند - استان ها- نوروز 99 مردم ایران به دلیل ورود ویروسی به نام کرونا باید سال متفاوتی را سپری کنند چرا که این بیماری زودتر از مسافران در استان های مختلف جا خوش کرده و به همین دلیل سفر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

بازار مازندران در شوک تصمیمات یهویی

پیام مازند - نوشهر – ایرنا – در حالی که کرونا به بازار مازندران شوک بزرگی وارد کرده، اعلام تعطیلی سه روزه نیز شوک دیگری بود که بر پیکر نیمه جان کسب و کار این استان وارد آورد و باعث گلایه برخی فعالان در این عرصه شد.

در بیمارستان‌های کرونایی مازندران چه می‌گذرد؟

پیام مازند - ساری - این روزها به دلیل قرنطینه بودن اطلاعاتی و فیزیکی بیمارستان‌های میزبان بیماران مبتلا به کرونا ، بازار شایعات بسیار داغ شده است و بیمارستان‌های مازندران نیز از این گویند و گفته می شود ها در امان نبوده‌اند.

کرونا از زبان یک بیمار قرنطینه‌ای در مازندران

پیام مازند - ساری - قاسم یکی از بیماران کرونایی بیمارستان آیت الله روحانی بابل است که این روزها با این ویروسی ناخوانده دست و پنجه نرم می کند ، ولی در همین گیر و داری که سلامتیش در معرض تهدید قرار دارد ، مهم‌ترین نگرانیش انتقال ویروس به اطرافیان توسط افرادی است که تهدید این ویروس را جدی نمی‌گیرند.

کسب و کارهای کوچک و نوپا در مازندران قربانی کرونا

پیام مازند - نوشهر – ایرنا – شیوع کرونا در مازندران آسیب زیادی به بخش های مختلف بویژه اقتصادی استان وارد کرده که از جمله آن می توان به کسب وکارهای کوچک و نوپا اشاره نمود که جبران آن نیازمند تدابیر ویژه فوری است.

قرنطینه اطلاعات کرونایی و چرخه بی اعتمادی جامعه

پیام مازند - ساری - با گذشت بیش از یک هفته از رونمایی نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا در استان مازندران و اعلام اوج این بیماری در هفته جاری ، متصدی اصلی اطلاع‌رسانی در این باره در استان بدون توجه به دغدغه‌ها و نیازهای اطلاعاتی مردم و شایعاتی که در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و به دنبال آن در فضای حقیقی دهن به دهن می‌چرخد ، قرنطینه اطلاعات از رسانه‌ها را در دستور کار قرار داده است..

کرونا و فعالیت چراغ خاموش تالارهای عروسی در مازندران

پیام مازند - ساری - با وجود اینکه چندین روز از اعلام رسمی ممنوعیت هرگونه تجمعی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مازندران می‌گذرد ، اما شنیده ها و دیده‌ها حاکی از آن است که برخی از تالارهای پذیرایی استان همچنان مراسم عروسی را برپا می‌کنند.

برای مقابله با کرونا چه تغذیه‌های مناسبی استفاده کنیم؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران کرونا کووید 2019 یک بیماری ویروسی است و از آنجا که ویروس کرونا باعث آسیب به ریه و دستگاه تنفس انسان می‌شود می‌توان آن را به بیماری‌های تنفسی نسبت داد اما این ویروس در بدن میزبانانِ با سیستم ایمنی قوی، قادر به تاثیرگذاری نبوده بنابراین تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مواردی است که از سوی کارشناسان همواره توصیه می‌شود.

"کرونا" بیماری ویروسی یا عارضه روانی؟

پیام مازند - ایسنا/مازندران شاید دیدن مردمانی با مشت‌های گره کرده، ماسک و گاهی دستکش در حالت احوال پرسی در کشوری مانند ایران که رسوم متنوعی برای دیدارهای دوستانه و خوش و بش دارند بسیار عجیب به نظر برسد اما کرونا توانست خط پایانی بر رسوم احوالپرسی ایرانی‌ها مانند دست بوسی و دیده بوسی بکشد.

آخرین وضعیت بیماری کرونا در مازندران

پیام مازند - کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مختلفی را از سرماخوردگی معمولی گرفته تا سندرم حاد و شدید تنفسی ایجاد می‌کند این بیماری به نام سندرم نارسایی تنفسی شناخته شده است و شیوع کرونا ویروس در شهرهای کشور منجر به تصمیمات بهداشتی شد.

لطفا با کرونا شوخی نکنید!

پیام مازند - ساری - ویروس کرونا که امروز تا حدود زیادی به یک نگرانی جهانی تبدیل شده در حالی به ایران رسیده است که در فضای عمومی جامعه هنوز به صورت جدی مورد توجه قرار نگرفته و عمدتا با شوخی و مزاح همراه شده است.

عجایب تبلیغات انتخاباتی؛ سلبریتی ها، شام و جشن‌های مختلط

پیام مازند - ساری - روزهای تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات از نیمه گذشت و بساط شام و ناهار صلواتی، مینی بوس های مجانی و برپایی همایش‌هایی با چاشنی موسیقی پاپ و جشن‌های مختلط گرم است.

ساير مطالب

از  گل نازک‌تر به ارکیده نگویید

مازندران منطقه آزاد نشد/ دفن زباله در ساحل محمودآباد

دلزدگی مردم از وعده های کاغذی/ معیارهایی برای انتخاب اصلح

خاطره بازی مازندرانی ها با درخت گردو و شنای پروانه

41 سال عزت و اقتدار/ همه دعوتید به جشن انقلاب

نماینده سابق ولی‌فقیه در مازندران دار فانی را وداع گفت

سونامی مقاومت آنتی بیوتیکی مرگ‌های شوکه کننده را به همراه دارد

چند نکته مهم درباره یارانه 72 هزار تومانی

آمار تلفات از مرز 8 هزار گذشت/ آنفلوآنزا رد و مسمومیت قوت گرفت

کارکردهای متنوع جنگل‌های هیرکانی/ از گردشگری تا رونق اقتصادی

تلفات پرندگان مهاجر میانکاله به بیش از 4000 لاشه رسید

سایه سنگین طایفه‌گرایی در انتخابات مازندران

تداوم مرگ جمعی پرندگان/ میانکاله قتلگاه زمستانی

خدمات گردشگری ، مفهوم گمشده جاذبه‌های مازندران

همیشه پای یک آشنا در میان است!

«باران» دست خشکی و تالاب خواران را کوتاه کرد/نبض میانکاله می زند

هم‌نشینی پهلوانان و عاشقان مازندرانی

نوسازی مزارع شمال 30 ساله شد/ مشکلات اقتصادی مانعی برای پیشرفت

روایت خانواده شهدای خان طومان از سردار دل‌ها

چرا سپهبد سلیمانی محبوب دل‌ها است؟

چهره “سردار سلیمانی” برای همیشه ماندگار است

بلده، سردترین شهر کشور شد

حرکت هلدینگ ثروت آفرینی مازندران از ایستگاه نخست

جاده سرخرود-آمل همچنان در بی‌راهه تعلل و بی‌توجهی مسئولان

اینجا گردشگری زمستانه تعطیل است؟!

نامادری دانشگاه‌های مازندران برای صنعت

بی‌اعتمادی، سنگ جلوی پای تولیدکنندگان جوان مازندرانی

« گفتگو» حلقه مفقوده خانواده‌ها/ دورهمی به سبک اصیل ایرانی

بسته رونق تولید ناجی یک هزار واحد صنعتی مازندران

سایه گرانی بنزین بر سر کالاها و خدمات/ افزایش چراغ خاموش کرایه ها

نقش رسانه‌های محلی در جریان سازی افکار عمومی/امیدهایی که رنگ باخت

شادی و نشاط، گمشده مدارس غیرانتفاعی مازندران

لاک تراشی؛ هنر زندگی با جنگل در مازندران

درختان نارنج شهرهای مازندران؛ حیاط خلوت مگس مدیترانه‌ای

زمستان مازندران در شهر چشمه‌های آبگرم

شیب نزولی  ابتلا به آنفلوانزا در کشور

دنیای مجازی ، اوقات فراغت جوانان

خواب زمستانی گردشگری مازندران در فصل سرد

مازندران برای کشاورزی خاک وارد خواهد کرد؟

کفه نامتوازن گردشگری در رامسر

یاقوت و طلای سرخ مازندران در حسرت صنایع تبدیلی

روایت مرکباتی که تلخ شد

روایت مرکباتی که تلخی شد

سیر تحول چپ سیاسی به سمت اصلاح‌طلبی

روزی به نام مازندران/ گرد فراموشی بر برخی آیین های ملی

«الف» تا «ی» آزادی/ رونمایی از تمثال شهیدان

جشن تیرگان به رسم کمانگیر ایران زمین

همایش پدافند غیرعامل مازندران تحت الشعاع معضل پسماند

پایگاه مشروطه خواهی بابل در آستانه فروپاشی

یک صنعت و صد فایده در مازندران اما هزار افسوس!

از پدافند غیر عامل چه می‌دانید؟

آغاز دوباره فعالیت بازار پرنده فروشی فریدونکنار

اسکله‌های گردشگری مازندران در یک قدمی اجرا

نیروگاه زباله سوز؛ مصوبه کاغذی دولت دهم برای ساروی ها

بایدها و نبایدهای قوانینی که بوی تخلف می‌دهند

مجوز راه‌اندازی 27 اقامتگاه بوم‌گردی در بخش کجور نوشهر صادر شد

باغ‌های مرکبات مازندران در معرض هجوم مگس مدیترانه‌ای

شوری 4 برابری آب دریای خزر با طرح انتقال

بدهی در بدهی ؛ ریشه مشکل کمبود دارو و تجهیزات در مازندران

همگام با قدم‌هایی در مسیر عاشقی/ همه خادم الحسین (ع) هستند

پاییز مازندران در جنگل های راش سوادکوه