پیام مازند

آخرين مطالب

مدیر جهاد کشاورزی جویبار:

5 میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در جویبار پرداخت شد اجتماعي

5 میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در جویبار پرداخت شد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - جویبار - مدیر جهادکشاورزی جویبار از پرداخت پنج میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی شعبانی بعدازظهر سه شنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام اینکه در سال گذشته برای خرید 10 دستگاه کمباین، 57 دستگاه تراکتور و 21 دستگاه کمباین دنباله دار به کشاورزان متقاضی پنج میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، گفت: همچنین در سال گذشته به بیش از 30 هکتار از اراضی شهرستان اعتبارات ملی آبیاری تحت فشار پرداخت شده است.
وی به لاینیگ 20 کیلومتر کانال آبرسانی در شهرستان جویبار اشاره کردو افزود: احداث 2 آبندان جدید ایزد خیل ورنگریز محله به مساحت 27 هکتار و اعتبار دو میلیارد تومان در حال انجام است.
شعبانی در ادامه با اشاره به اینکه از سال 97 تا کنون 65 مورد اجرای حکم قلع و قمع بناهای غیر مجاز در سطح اراضی کشاورزی شهرستان انجام شده است، خاطر نشان کرد: بیش از 200 مورد شناسایی و جلوگیری از ساخت و سازهای جدید غیر مجاز نیز توسط همکاران جهاد کشاورزی و با حکم دادستانی صورت گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار ادامه داد: در این شهرستان 164 واحد مرغداری با تولید دومیلیون و 610 هزار قطعه تولید گوشت سفید فعالیت دارند که مقدار تولید این مرغداری ها در شهرستان حدود 18 هزار تن گوشت سفید است.
وی ظرفیت تولید مرغ مادر گوشتی در شهرستان جویبار را 399 هزار قطعه بیان کردو اظهار داشت: بیش از دومیلیون و 700 هزار قطعه جوجه یکروزه نیز در این شهرستان تولید و روانه بازار می شود.
شعبانی با اعلام اینکه از 97 زنبورستان شهرستان جویبار بیش از 70 تن عسل مرغوب تولید می شود، گفت: 98 واحد دامی گاو شیری در این شهرستان فعال بوده و همچنین بیش از 2 هزار راس دام در جویبار وجود دارند.
مدیر جهاد کشاورزی جویبار از ثبت نام 19 متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی در سامانه کارا اشاره کردو افزود: تاکنون مبلغ 4 میلیارد و 500 تومان تسهیلات بانکی در این حوزه به افراد متقاضی پرداخت شده است و از صندوق توسعه ملی نیز یک میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان این منطقه پرداخت شده است.
شعبانی در ادامه با اشاره به اینکه در سیل اخیر به بیش از 5 هزار هکتار از اراضی زراعی، باغی، واحدهای دامی و شیلات خسارت وارد شده است، گفت: تاکنون بیش از 3 هزار نفر از کشاورزان و بهره برداران درخواست خسارت کردندو یک هزار نفرنیز در سامانه سجاد ثبت نام ودرمرحله معرفی به بانک قرار دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield