پیام مازند

آخرين مطالب

رییس فدراسیون:

تیم ملی ووشو همچنان با مربیان چینی ادامه خواهد داد ورزشي

تیم ملی ووشو همچنان با مربیان چینی ادامه خواهد داد
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- رییس فدراسیون ووشو گفت: در حال حاضر به واسطه نیازی که تیم ملی ووشو به حضور مربیان چینی دارد، کادر فنی همچنان در اختیار مربیان خارجی خواهد بود و فعلا تغییراتی در کادر فنی تیم ملی ایجاد نخواهد شد.
مهدی علی نژاد شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مدت زمان حضور مربیان چینی به عنوان سرمربی در تیم های ملی ، مربیان داخلی مرد و زن در کنارشان حضور داشتند تا هم آموزش ببینند و هم اینکه به لحاظ فنی سطح کیفی آنها ارتقاء یابد.
وی با اعلام این که از مربیان توانمند داخلی در کادر فنی تیم ملی استفاده خواهد شد، گفت: در حال حاضر سیستم گردشی برای مربیان تیم ملی در رده های مختلف اجرا می شود و دلیل اصلی اجرای آن هم انحصاری نبودن تیم ملی برای مربی خاصی است.
علی نژاد افزود: با اجرای این سیستم برای مربیان جوان و آنهایی که سال ها در انتظار حضور در کادر فنی تیم ملی هستند، انگیزه بیشتر خواهد شد.
رییس فدراسیون ووشو همچنین در باره نحوه انتخاب ووشوکاران برای تیم ملی و ترکیب نهایی تیم های ملی گفت: مکانیزم خاصی برای انتخاب وجود دارد و ووشوکارانی که بر روی سکو در مسابقات قهرمانی قرار می گیرند و در رقابت های انتخابی درون اردویی پیروز می شوند به اردوی نهایی تیم ملی برای مسابقات مهم آسیایی و جهانی فرا خوانده می شوند.
وی با اعلام این که رشته ورزشی ووشو سال بسیار پر درخششی را امسال تاکنون سپری کرده است، افزود: تیم ملی ووشو ایران تیر ماه در رده های سنی پایه در برزیل قهرمانی جهان را کسب کرد، در مسابقات آسیایی جاکارتا هم به مقام قهرمانی رسید و در مسابقات قهرمانی ووشو جهان نیز برای نخستین بار بر سکوی قهرمانی ایستاد.
علی نژاد گفت: در بهمن ماه امسال مسابقات ووشو قهرمانی جوانان کشور در بخش پسران در بندرعباس و دختران در آباد برگزار می شود.
رییس فدراسیون ووشو برای شرکت در آیین افتتاح آکادمی ووشو صدیقه دریایی از قهرمانان ووشو بانوان آسیا و جهان به آمل سفر کرد.
7327/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield