پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نور مطرح کرد

عقب ماندگی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه علمي

عقب ماندگی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه
  بزرگنمايي:

پیام مازند - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور گفت: متاسفانه کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها با وجود تاکید و دغدغه مقام معظم رهبری تاکنون موفق نبوده است.
محمد احمدی در گفت و گو با ایسنا مازندران، با اشاره به اینکه نعمت بزرگ استقلال و آزادی و امنیت پایدار امروز کشوررا مرهون مجاهدت و فداکاری جوانان و دانشمندانی که با خون خود نهال پر برکت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند، هستیم اظهار کرد: 16 آذر نشان از ایستادگی دانشجویان مسلمان در برابرنظام سلطه است،افرادی که سینه های خود را در مقابل استعمار دشمن سپرکردند و فریاد آزادی را سر دادند.
وی با بیان اینکه وظیفه جامعه امروز پیروی از منویات مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: باید تولید علم و جنبش نرم افزاری در راستای تحقق توسعه علمی و برنامه های دولت قرار گرفته شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در ادامه با اشاره به اینکه فضای حاکم بردانشگاه ها با منویات رهبری فاصله دارد، خاطرنشان کرد: هرچند در حال حاضرفضایی آرام ،علمی و اسلامی در دانشگاه ها حاکم است و دانشجویان باید دربستر این فضا اندیشه های ناب علمی و اجتماعی را به جولان دربیاورند.
احمدی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی توانسته فضای مناسب را بهتر از سایر دانشگاه ها فراهم آورد، اظهارکرد: متاسفانه به دلیل گسترش دانشگاه های بی کیفیت و همچنین ضعف اشتغالزایی نیروهای متخصص در کشور، دانشجویان شوروحال سابق را ندارند و مهم ترین دغدغه آنان اشتغالزایی وعدم امید به آینده است.
وی با اشاره به اینکه چنانچه مسئولان واقع بین باشند نقد دانشجویی را تهدید تلقی نمی کنند،تصریح کرد: واقع بینی مسئولان به نقدهای دانشجویی باعث خواهد شد یا به آن نقدها پاسخ دهند و یا می توانند به دلیل عدم امکان اجرای خواسته های دانشجویان از آنان عذرخواهی کرده و تمام تلاش خود را برای یافتن راه حل مناسب در جهت نقد دانشجو به کار گیرند و می توان گفت که پیشرفت دانشگاه مرهون دانشجویان مطالبه گر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در ادامه بیان کرد: متاسفانه کرسی های آزاد اندیشی با وجود تاکید و دغدغه مقام معظم رهبری تاکنون موفق نبوده است که علت های بسیاری از دلایل این عقب ماندگی است اما اگر کرسی های آزاداندیشی درست اجرا شود با به جولان کشیدن ذهن های خلاق، مسئولین در جهت رسیدگی به مطالبات دانشجویان وادار خواهندشد.
احمدی با بیان اینکه جامعه دانشگاهی می تواند به بهبود وضعیت گفتمان در کشور کمک کند، یادآورشد: شرایط فعلی فضای مناسبی برای شنیدن صدای دانشجویان توسط دولتمردان است چون دانشجو واقع گراست و سیاست زده وسیاست باز نیست و اگر به او اجازه دهند مسائل را شفاف و واضح بیان می کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield