پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی مازندران:

آمادگی تولید محصولات سالم را در مازندران داریم گفتگو

آمادگی تولید محصولات سالم را در مازندران داریم
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – رئیس مرکز تحقیقات و آموزش منابع طبیعی مازندران گفت: آمادگی تولید محصولات سالم را داریم و دانش فنی آن به کشاورزان و سرمایه گذاران قرار می گیرد.

محمودرضا رمضانپور  با اشاره به اینکه خاک مازندران از نظر آلودگی مشکلی اساسی و چالش برانگیز برای محصولات تولیدی ندارد، آلاینده های نفتی و شهری را معضلی فراروی تولید محصولات در استان برشمرد و گفت: فضولات آلی نیز روی آبها تحت تاثیر قرار می دهد و وقتی خاک آلوده شود، آبهای زیرزمینی دچار مشکل می شود.
وی با اظهار اینکه طرح کارآفرینی برای تولید محصول سالم در استان انجام شد و موفق به تولید برنج ارگانیک شدیم یادآور شد: برای تولید سبزی و صیفی جات سالم اعلام آمادگی می کنیم.
رمضانپور با اشاره به تولید محصول برنج ارگانیک در استان یادآور شد: این طرح در 10 هکتار از اراضی منطقه بایعه کلا شروع شد و توانستیم گواهینامه بین المللی در زمینه برنج ارگانیک بگیریم.
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی مازندران با عنوان اینکه آماده تولید محصولات سالم هستیم افزود: دانش فنی تولیدی برنج سالم و محصولات دیگر را داریم و آماده فروش این دانش فنی به کشاورزان و سرمایه گذاران هستیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield