پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران:

خللی در پروازهای فرودگاه‌های مازندران نیست/ نصب سامانه کمک ناوبری گفتگو

خللی در پروازهای فرودگاه‌های مازندران نیست/ نصب سامانه کمک ناوبری
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مدیرکل فرودگاه‌های مازندران گفت: هیچ مشکل و خللی در انجام پرواز در فرودگاه های استان وجود ندارد و موانع پروازی رفع شده است.

سعداله وطن خواه  اظهار داشت: تمامی عملیات، فرآیندهای تشریفات و خدمات پروازی درنهایت به فاکتور ایمنی وامنیت بستگی دارد و برآیند تمام فعالیتها باید انجام سالم وایمن پرواز همراه بارفاه و آسایش مردم ومسافران باشد.
وی افزود: کاهش ارتفاع دکل های حامل انرژی وزارت نیرو واقع درابتدای باند پروازی به عنوان خطرناکترین مانع پروازی باانجام پروژه ای بزرگ باهمکاری وزرات نیرو و برق منطقه ای استان مازندران درقالب حذف سه دکل باارتفاع 52 ونصب هفت دکل جایگزین باارتفاع کمتر از 24 متر انجام شد و بخش زیادی از دغدغه خاطر متولیان فرودگاهی و ریسک پروازی مرتفع شد.
وی ادامه داد: همچنین رفع موانع پروازی وجمع آوری تیرهای برق فشار متوسط دراطراف فرودگاه رامسر از دیگر اقدامات است و پروازهای آن فرودگاه پس از وقفه دوماهه از سر گرفته شد و دومین اقدام مهم ، پیگیری خرید و نصب سامانه کمک ناوبری ILS بود که در مواقع نامناسب بودن شرایط جوی و کاهش دید افقی درنشست و برخاست هواپیما به خلبان کمک می کند و با پیگیری و مساعدت مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در سال 96 تحویل فرودگاه ساری شد و مراحل اجرای پروژه شامل آماده سازی سایت و سیویل ورک آن درحال اجراست.
وطن خواه با اظهار اینکه فاز اول پروژه تکمیل شد و فاز دوم آن از 20 آذرماه شروع شده است وتا پایان دیماه به پایان می رسد گفت:امیدواریم عملیات نصب سامانه در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی شروع و هر چه سریعتر به بهره برداری کامل برسد.
مدیرکل فرودگاه های مازندران یادآور شد: از آنجائی که یکی از مشکلات فرودگاههای شمال کشور محدودیت اراضی برای اجرای پروژه های زیرساختی و توسعه ای از جمله عرصه لازم به منظور نصب سامانه ILS است، مسئله مهم بعدی تملک اراضی است که علاوه بر مشکلات و فرایندهای زمان برآن ، مشکل تامین و تخصیص اعتبار نیز سدراه بزرگی است و در سال گذشته باهمت مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران بااعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان حدود 15 هکتار اراضی مورد نیاز تملک و درحال حاضر دراختیار فرودگاه است.
وی افزود: باتامین اعتبار صورت گرفته در آینده نزدیک مناقصه خرید و احداث دیوار پیرامونی فرودگاه ساری نیز انجام وظرف چندماهه آینده عملیات دیوارکشی درقالب اعتباری بالغ بر حدود 12 میلیارد تومان آغاز خواهد شد.
وطن خواه تصری کرد:دیگر پروژه ضروری فرودگاه، توسعه توقفگاه هواپیما به جهت افزایش ظرفیت پارک هواپیما به منظور استقبال از شرکت هواپیمایی بومی بود که پروژه توسعه اپرون هم در قالب قراردادی باپیمانکار بالغ برپنج میلیارد تومان درحال اجراست و درحال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و انشاله ظرف مدت باقیمانده تاپایان سالجاری به اتمام خواهد رسید .
مدیرکل فرودگاه های مازندران اظهار داشت: احداث و تکمیل پایانه مستقبلین و مشایعین پروازهای زیارتی از دیگر پروژه ها بوده که با تامین اعتبار 12 میلیارد تومانی در آبانماه سالجاری به اتمام وبه بهره برداری رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری بیش از 80 پرواز هفتگی در مسیرهای تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، کیش، عسلویه واهواز و عتبات عالیات وپروازهای حج تمتع انجام می دهد و هیچ گونه مشکل و خللی در خصوص انجام پروازها وجود ندارد و تمامی پارامترها، ضوابط و استانداردهای ملی و بین المللی را پوشش داده و بااقدامات صورت گرفته زمینه انجام فعالیتهای جدید و توسعه پروازها فراهم شده است.
وی تصریح کرد: طی دوسال گذشته فرودگاههای استان مازندران بعد از چند فرودگاه پرترافیک کشور ، بیشترین اعتبار را از جانب شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به خود اختصاص داده است.
مازندران سه فرودگاه در ساری، نوشهر و رامسر دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield