پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛

فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت است علمي

فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت است
  بزرگنمايي:

پیام مازند - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت بوده و معلمان باید با ارائه عملکردهای مثبت برای نهادینه کردن مسائل تربیتی و فرهنگی تلاش کنند.
به گزارش ایسنا مازندران، عسگری نیکزاد در مراسم تجلیل از برترین های کنکور 97 ، برگزیدگان آموزشی، پژوهشی و پرورشی که درمجتمع نفت محمودآباد برگزار شد، با بیان اینکه فعالیت اصلی آموزش و پرورش، آموزش و تربیت بوده و معلمان به صورت گفتاری و عملی فعالیت ها را به دانش آموزان یاد بدهند، اظهار کرد: بهترین فرصت برای نهادینه کردن فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی برای دانش آموزان فراهم کردن بستر مناسب است تا رشد کنند.
وی با اشاره به اینکه معرفی رتبه های برتر کنکور با تلاش همکاران و خانواده ها می تواند انگیزه ای برای دانش آموزان دیگر باشد، تصریح کرد: متمرکز شدن بر روی فعالیت های آموزشی دانش آموزان با تلاش و همت کارشناسان فرهنگی آموزش و پرورش کمک بسزایی در رسیدن به رسالت و هدف مهم که پیشرفت و ارتقا دانش آموزان بوده، خواهد داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: فعالیت اصلی آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان و حمایت آن ها در مقابل آسیب های اجتماعی بوده و این فعالیت ها نشان دهنده پویاتر شدن فرهنگیان در عرصه علمی و فرهنگی است.
نیکزاد در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته در مازندران بیش از 200 هزار نفر در مسابقات فرهنگی در رشته های مختلف شرکت داشتند، گفت: دربخش تربیت دینی نیز بیش از 100 هزار نفر سال گذشته شرکت کننده داشته اند که نشان از فعالیت بالای دانش آموزان برتر در بخش فرهنگی و دینی در مازندران دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه پژوهش در تمامی بخش های فرهنگی و علمی باید مورد توجه قرارگیرد تا بازخورد بیشتر آن، عملکردها را در بخش امنیت ملی درخشان کند، افزود: دانش آموزان امروز آینده سازان فردای کشور هستند،هدایت آن ها در مسیر درست و دور نگاه داشتنشان از آسیب های اجتماعی این امر را محقق تر می کند.
*حمایت از آموزش و پرورش توسعه پایدار را به دنبال دارد
علی اسماعیلی نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی در ادامه مراسم با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش بسزایی در تعلیم و تربیت دارد، اظهار کرد: حمایت و الویت قرار دادن آموزش و پرورش می تواند کشور را به سمت توسعه پایدار هدایت کند، ما باید وظایف خود را در قبال فرهنگیان، مدارس و دانش آموزان ادا کنیم.
وی گفت: معرفی برترین ها الگویی برای آیندگان بوده تا شرایط را به گونه ای هدایت کنند که تلاش دانش آموزان برای سال های بعد، آینده را رقم بزند و در این میان اولین نقش را والدین در تربیت و آموزش فرزندان دارند، نقش دوم را معلمان در مدرسه برای تعلیم و تربیت دانش آموزان ایفا می کنند.
اسماعیلی افزود: فرهنگیان با حداقل منابع توانستند رتبه های برتری را برای این شهرستان رقم بزنند تا آینده ای روشن برای دانش آموزان بر جای بماند.
*پاسخ اعتماد ما را جوانان با معجزه دادند
یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این مراسم ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این همایش، گفت: هر بار به جوانان اعتماد کرده و فرصت در اختیارشان قرار دادیم، پاسخ اعتماد ما را با معجره دادند.
وی تصریح کرد: در 8 سال جنگ تحمیلی 36 هزار نفر از دانش آموزان و جوانان این میهن با احساس تکلیف در جبهه های حق بر علیه باطل حضور یافته و با جان فشانی کیان خود را حفظ کردند و امروز باید با همین دیدگاه در عرصه های اجتماعی و سیاسی جوانان را باور داشته و فرصت حرکت و نمایش توانمندیهایشان را بدهیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: دانش آموزان سرمایه های اجتماعی و معنوی جامعه هستند و باید زمینه های رشد و ترقی علمی و اجتماعی آنان را فراهم سازیم.
*پرورش و آماده سازی بستر مناسب از رسالت های ما است
مرتضی نصری رئیس آموزش و پرورش محمودآباد با بیان اینکه یکی از رسالت های خطیر آموزش و پرورش آماده سازی و فراهم کردن بستر لازم برای رشد، پیشرفت و شکوفایی استعداد های بالقوه دانش آموزان است، اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان تنها نهاد رسمی تعلیم و تربیت بتواند تغییرات اساسی را ایجاد که منجر به رویکرد های مهم و ارتقا شایستگی های حرفه ای معلمان شود.
وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین در افق 1404 ترسیم شده تا دانش آموزان به هدف نهایی یعنی تربیت پذیری، اخلاق مداری، تعلیمات دینی و پرهیز از هرگونه افراط و تفریط در نهاد آموزشی و پرورشی دست یابند.
رئیس آموزش و پرورش محمودآباد با اشاره به اینکه از 90 دانش آموز برتر کنکور و برگزیدگان آموزشی، پژوهشی و پرورشی تجلیل می شود، خاطرنشان کرد: تجلیل از برترین ها انگیزه ای برای دانش آموزان و معلمان در سال های آینده خواهد بود.
نصری افزود: تمام تلاش ما داشتن عملکرد بالاتر در سال جاری بوده تا موفقیت های بیشتری در عرصه های تربیتی، علمی و فرهنگی در سطح کشور توسط دانش آموزان محمودآباد کسب شود.
به گزارش ایسنا مازندران این همایش با حضور مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی، یحیی یوسف پور فرماندار محمودآباد و سایر معاونان و مدیران ادارات و دانش آموزان برتر و خانواده هایشان در محل مرکز آموزش مدیریت نفت محمودآباد برگزار شد و در بخش پایانی این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از 90 دانش آموز برتر در حوزه علمی و پرورشی و فرهنگی و هنری تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تلگرام و اینستاگرام احتمالاً در روز جمعه رفع فیلتر می شوند

فیلترشکن‌های کانال آمدنیوز گوشی را هک می کنند

حاکمیت ما امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارد

اولین تاکسی پرنده دنیا، ولوکوپترVolocopter در نمایشگاه CES 2018

«ویز» رفع فیلتر شد

شکایت دولت از استارت‌آپ‌ها پس گرفته می‌شود

تولید آیفون ایکس، آیفون 8 و 8 پلاس در تابستان 2018 متوقف خواهد شد!

آخرین ابر ماه سال 96، ماه گرفتگی و ماه کامل آبی در شامگاه 11 بهمن 96

توضیح محققان در خصوص تصاویر نادرست سامانه بارشی

ادامه حیات USSD مشروط به تضمین امنیت توسط اوپراتور ها شد

فیس‌بوک برای کاربران مُسِن شده است

آژیر خطر برای کره زمین/ جان 100 میلیون نفر گرفته میشود؟

تشخیص سن از طریق چهره با راهکار های جدید

استیون هاوکینگ درگذشت

توییت وزیر ارتباطات درباره حمله سایبری به کشور

تعریف بن کارت های نمایشگاه کتاب بر روی کارت ملی هوشمند

اولین فردی که به مریخ می‌رود باید یک خانم باشد

مقطع هنرستان 5 ساله می شود

آغاز ثبت‌نام بن کتاب استادان دانشگاه‌ از امروز

با دام جدید هکرها آشنا شوید

22 درصد از تولیدات علمی کشورهای اسلامی توسط پژوهشگران ایران

اعلام نرخ شهریه مدارس غیر انتفاعی چه زمانی اعلام می شود؟

آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دولت

زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اعلام شد

مهلت ثبت نام الکترونیکی کتاب درسی تمدید شد

جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده ابلاغ شد

کشف یک شکل هندسی جدید!

نوبل ریاضی به ریاضیدان کُرد ایرانی رسید

مردی که پس از مرگش زنده خواهد ماند

رژیم غذایی خیلی کم‌کالری، راهکاری نوین یا برنامه‌‌ای ثابت شده؟

حمله امنیتی به 50 میلیون فیسبوکی

فیسبوک باز هم حساب ایرانی‌ها را بست

بیشترین عبارات جستجو شده سال 2018 در گوگل

تا آخر امروز اسنپ خود را به‌روزرسانی کنید

فضاپیمای ناسا 2 رکورد ثبت کرد

آرزو‌هایی که 5G برآورده می‌کند

لپ تاپ‌های 40 میلیونی در بازار تهران

تغییرات اساسی در راه وایبر

بلک‌بری سراغ توسعه اینترنت اشیا می‌رود

گوگل پایگاه‌های نظامی تایوان را لو داد

یوتیوب به کودکان خودکشی می‌آموزد

پرتاب اولین ماهواره 5G برای دسترسی به اینترنت

نفوذ هکر‌های ایرانی به 200 شرکت آمریکایی

جهرمی: 350 هزار «آیفون» خاموش شد

دست نگه دارید؛ گوشی‌های تاشو ارزان می‌شوند!

فیسبوک و اینستاگرام از دسترس خارج شدند

در سال 97 بر جهان فناوری چه گذشت؟

خودروی برقی لوکس ارزان قیمت در راه است

خاطره وزیر ارتباطات از قهرمان زندگی‌اش

فیسبوک بیش از دو هزار حساب کاربری ایران و روسیه را مسدود کرد