پیام مازند

آخرين مطالب

شکار وحوش و پرندگان در مازندران بی رویه است گفتگو

شکار وحوش و پرندگان در مازندران بی رویه است
  بزرگنمايي:

پیام مازند- یونس حسینی عالمی  درباره شکار در فریدونکنار با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رود گفت: شکار در کل استان مازندران یک دغدغه به شمار می رود و وحوش و پرندگان بی رویه مورد شکار قرار می گیرند.

وی افزود: همچنین پرندگان مهاجر در مناطق مختلف استان بی رویه شکار می شود و با توجه به اینکه حجم شکار در بابلسر و فریدونکنار زیاد بوده، فشار در این مناطق بیشتر است.

حسینی عالمی با اظهار اینکه مردم فریدونکنار بسیار خوب و با سوابق خدمت به نظام جمهوری اسلامی هستند ادامه داد: متاسفانه شکار جزو فرهنگ مردم منطقه تبدیل شده است و تصور می کنند که روش شکار پرندگان در منطقه مخرب نیست ولی کارشناسان عقیده دارند روش شکار در منطقه کاملا مخرب است و باید جلوی آن گرفته شود.

دادستان ساری با عنوان اینکه مسئولان شهرستان فریدونکنار با مسئولان استان در نوع روش عمل برخورد با شکار اختلاف نظر دارند تصریح کرد: کسی مخالف نحوه اصلاح روش شکار در منطقه نیست.

وی افزود: در سال جاری به این نتیجه رسیدیم که باید به صورت جدی و تمام وقت، موضوع شکار را پیگیری کنیم و ما مخالف شکار بی رویه و مخرب هستیم.

یونس حسینی با بیان اینکه روش کنونی شکار مخرب است تصریح کرد: روش های تور هوایی و کرس اشتباه و غلط است و باید اصلاح شود.

دادستان از جمع آوری بیش از هزار رشته تور صیادی و برچیده شدن دام کرس در فریدونکنار خبر داد و گفت: با همت مسئولان شهرستان بازار ساماندهی شد.

وی با اظهار اینکه مسئولان مخالف شکار هستند تصریح کرد: در حال حاضر اختلاف در شیوه شکار وجود دارد و ما به عنوان مدعی العموم معتقدیم، قانون باید بدون تعارف اجرا شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield