پیام مازند

آخرين مطالب

معاون فرهنگی بنیاد شهید کشور:

نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ ایثار مهم است گفتگو

نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ ایثار مهم است
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه نسل ایثارگر، مقاوم و ازخودگذشته است، نقش هنرمندان را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهم برشمرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر ملی هنرمندان شاهد و ایثارگر که در دانشگاه آزاد اسلامی رامسر مازندران برگزار شد با اشاره به اینکه نقش هنرمندان تئاتر حوزه ایثار و شهادت در ترویج این فرهنگ به جامعه ضروری است، گفت: شناخت استعدادهای مناسب و ایجاد انگیزه برای جامعه ایثارگر از اهداف این جشنواره است.
معاون فرهنگی بنیاد اظهار داشت:این گونه برنامه ها چه در قالب جشنواره،یادواره،نمایشگاه و یا هر عنوان دیگری که به رسم تکریم،از خود گذشتگی،غیرت و شجاعت اجرا شود کاری ماندگار است و واقعیت این است که هر چه در تاریخ مرور کنیم نسلی بهتر و درخشان تر از شما عزیزان پیدا نمی کنیم.
حجت الاسلام کاویانی با بیان اینکه نسل ایثارگر نسل رشید،مقاوم و باشجاعت و از خود گذشته است اظهار داشت:هنر تئاتر به عنوان یکی از ویژگی هایی محسوب می شود که در محرومیت ها قابل شکوفایی و جلوه گری است.
وی افزود:توانمندی که در هنرمندان شاهد و ایثارگر وجود دارد در سوژه یابی و عناوین خود را نشان دهد و لذا در توسعه و رشد و شکوفایی این مقوله فرهنگی باید گام های مؤثرتری برداشته شود و اعتقاد من این است که تئاتر با نمایش،گفتاری و انتقال پیام همراه بوده و بر مخاطب اثر گذار باشد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield