پیام مازند

آخرين مطالب

سایه آقا معلم فوتبال بالای سر تازه وارد لیگ برتر ورزشي

سایه آقا معلم فوتبال بالای سر تازه وارد لیگ برتر
  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- بالاخره پس از کش و قوس های فراوان در باشگاه نساجی و ورود مستقیم استاندار به این ماجرا، مجید جلالی سرمربی سابق باشگاه پیکان، به عنوان سرمربی باشگاه نساجی معرفی شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، جلالی که از مربیان با سابقه فوتبال کشور است و به خاطر شیوه کار و رفتارش به او لقب " آقا معلم " فوتبال ایران را می دهند، با موافقت مسئولان باشگاه نساجی، هدایت این تیم را برای نیم فصل دوم به عهده گرفت. او پس از رسمی شدن سرمربیگری‌اش در نساجی، حمید مطهری و رضا مرتضی‌زاده را به عنوان دستیاران خود معرفی کرد.
شاگردان مجید جلالی در پیکان دیدار پایانی نیم فصل نخست لیگ هجدهم در تهران را مقابل نساجی 1-0 باختند و با این شکست، جلالی به خاطر 6 شکست پیاپی با پیکان و کسب یک امتیاز از 8 بازی پس از 2 سال و نیم از سرمربیگری این تیم کنار رفت.
**ورود مستقیم استاندار
ماجرای طولانی انتخاب سرمربی در نساجی و مدیریت حاشیه ها در این تیم که پای استاندار مازندران را نیز برای حل این گره ها در مسیر آماده سازی نساجی به ماجرا باز کرد، فعلا با انتخاب جلالی به عنوان سرمربی پایان یافته و باید دید که حضور جلالی در تمرینات تیم نساجی از 29 دی، چه تأثیری بر فضای این تیم خواهد گذاشت.
همین چند روز پیش بود که شرایط دشوار و خاص نساجی در تعطیلات نیم فصل، استاندار مازندران را برای حل مشکلات این تیم وارد میدان کرد.
فرهاد صنیعی فر روز دوشنبه 24 دی ماه جاری در مصاحبه ای اعلام کرده بود با وجود حمایت هواداران پرشور نساجی، به دلیل این که مسئولان و ارگان های استان کمکی به این تیم نمی کنند، از تیمداری خسته شده است، اما استاندار مازندران به طور رسمی وارد جریان حل مشکلات تیم نساجی شد تا مانند عزمی که برای بهسازی و تجهیز استادیوم شهید وطنی تا آغاز رقابت های لیگ برتر در قائمشهر و مازندران دیده شده بود، یک بار دیگر امید به همگرایی در برداشتن موانع از پیش روی نساجی تقویت شود.
سه شنبه 25 دی ماه صنیعی فر و رضا حدادیان مالکان باشگاه نساجی و علی امیری مدیرعامل چند بار مستعفی و تازه بازگشته این باشگاه در دفتر احمد حسین زادگان در تهران حضور یافتند که استاندار مازندران در آن نشست بر لزوم حل مشکلات این تیم تأکید کرد و به مسئولان این باشگاه پرطرفدار فوتبال شمال کشور نیز قول مساعدی برای حمایت از تیم داد.
استاندار مازندران در آن جلسه از مالکان باشگاه و عوامل فنی و بازیکنان این تیم خواسته بود تا با کمک هواداران و مسئولان، به حذف حاشیه ها از پیرامون این باشگاه ریشه دار کمک کنند.
قابل پیش بینی بود که با ورود حسین زادگان به ماجرای نساجی، سرمربی بزودی انتخاب می شود. همین اتفاق نیز افتاد و از بین دو گزینه نهایی نساجی، یعنی فیروز کریمی که حتی خبر سرمربی شدنش هم پیش از جلسه استاندار با مدیران باشگاه، روی خروجی برخی رسانه ها رفته بود و مجید جلالی، در نهایت جلالی سکان هدایت نساجی را در دست گرفت.
**روی خط همسایگی
ارتباط پیکان و نساجی در لیگ هجدهم جالب و متفاوت است. سرمربی نیم فصل نخست پیکان، نیم فصل دوم را باید با تیمی آغاز کند که نیم فصل نخست را با شکست از همان تیم به پایان برد و بازیکنان نساجی باید با چهره ای رقابت ها را از 14 بهمن ادامه دهند که در آخرین هفته نیم فصل باید شاگردان او را شکست می دادند.
جلالی پیکان را در پایان نیم فصل نخست با 17 امتیاز و قرار گرفتن در رتبه نهم جدول کنار گذشت و نیم فصل دوم را باید با نساجی که با 16 امتیاز، یک پله پایین تر از تیم پیشین او یعنی پیکان قرار دارد آغاز کند.
نکونام پس از جدایی اول از نساجی به پیکان رفت و دو روز سرمربی این تیم بود، اما با نظر مدیرعامل شرکت ایران خودرو این قرارداد لغو شد. در نهایت نکونام که چند روزی جانشین جلالی شده بود نتوانست سرمربی پیکان شود، اما جلالی در نساجی جانشین نکونام شد.
**دو روی سکه
قرار گرفتن جلالی روی صندلی سرمربیگری نساجی مازندران برای هواداران این تیم دو روی متفاوت دارد؛ از یک سو پیشینه بی حاشیه و علمی جلالی در فوتبال ایران سبب می شود که هواداران نساجی نسبت به این انتخاب تا حدودی دلگرم باشند. تجربه نشان داده عمده سرمربیگری های جلالی به باقی ماندن تیم ها در رده های میانی جدول منتهی شده است. جلالی به فوتبال نگاهی کاملا آکادمیک و علمی دارد و همین موضوع می تواند برای نساجی یک فرصت مناسب باشد، چرا که جلالی سرمربی صرفاً متکی به تجربه های سنتی فوتبال نیست.
اما از سوی دیگر کسب نتیجه های صعیف با پیکان در نیمه دوم نیم فصل نخست نگرانی هایی را برای هواداران نساجی ایجاد می کند. این که جلالی برای نساجیِ در حال خروج از بحران چه برنامه ای دارد و چگونه می خواهد از این تیم که برخی از بازیکنان خود را نیز به خاطر همین حاشیه ها از دست داد، تیمی منسجم بسازد، مهم ترین پرسش هواداران نساجی در 16 روز باقیمانده تا بازی با ذوب آهن در هفته شانزدهم لیگ برتر است.
** آزمون سختِ آقا معلم
سرمربی 62 ساله فوتبال ایران که خیلی زود و از سن 21 سالگی همزمان که فوتبال بازی می کرد، حضور در عرصه مربیگری را آغاز کرد، پیشینه قابل توجهی در کار با تیم های شهرستانی دارد. او به مرور همه دوره های مربیگری را گذراند و با دریافت مدرک حرفه ای مربیگری و تکیه اش بر آنالیزهای علمی و تکنولوژی در فوتبال، سعی کرد مربی متفاوتی در فوتبال ایران باشد.
جلالی با تیم های مختلفی مانند وحدت تهران، هما، پیام مشهد، پاس، صبا باتری، شهید قندی یزد، استقلال اهواز، فولاد خوزستان، تراکتورسازی، سایپا و پیکان و برخی از تیم های ملی رده پایه کار کرده است.
تیم های او در لیگ برتر بیشتر مواقع در حاشیه امن جدول قرار داشتند. همین موضوع تا حدودی می تواند خیال هواداران نساجی را راحت کند. جلالی در کارنامه سرمربیگری خود قهرمانی را هم ثبت کرده است. او سال 1383 با پاس تهران قهرمان لیگ برتر شد و سال بعد هم با صبا توانست قهرمانی جام حذفی و سوپرجام کشور را به دست بیاورد. اما همه این مسائل زمانی که به جایگاه متزلزل سرمربیان در نساجی و حاشیه هایی که هر چند وقت یک بار سراغ این باشگاه می آید نگاه شود، تحت الشعاع قرار می گیرد و این پرسش را در ذهن هواداران نساجی ایجاد می کند که آیا آقا معلم فوتبال ایران می تواند از پسِ حاشیه های عجیب و غریب نساجی بر بیاید و با آنالیزها و تحلیل های علمی خود حاشیه ها را نیز شکست دهد یا نه؟
جلالی روی نیمکت سرمربیگری تیمی نشسته که در کمتر از 10 سال اخیر بیش از 15 بار سرمربی‌ آن جابه جا شدند. به عبارتی میانگین مدت فعالیت هر سرمربی در نساجی طی یک دهه اخیر حدود 8 ماه بود. از سال 88 تا کنون چهره هایی مانند نادر دست نشان، رضا فروزانی، فرهاد کوچک زاده، یحیی گل محمدی، اسماعیل اسماعیلی، یونس گرائیلی، پائولو آلوز، کوروش موسوی، محمود فکری، حسین مسگر ساروی، ساکت الهامی، مهدی پاشازاده، داوود مهابادی و جواد نکونام به عنوان سرمربی نساجی در قائمشهر حاضر شدند و بعد از مدتی از این تیم رفتند.
نگاهی به دوره فعالیت این سرمربیان نیز نشان می دهد که جابه جایی سرمربیان در این تیم کمی غیرعادی و متفاوت از وضعیت عادی تغییر سرمربیان است. جلالی شاید بداند که روی صندلی سرمربیگری عجیب و پرحاشیه ای نشسته است. چهره ای اخلاق مدار و کم حاشیه که حضورش در نساجی که هر سال حاشیه ها بخش مهمی از توان آن را می گیرند، می تواند نقطه امیدی برای بازگشت آرامش به اردوی نساجی چی ها باشد.
9927/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توافق پرسپولیس با یک مهاجم برزیلی موفق

حرف های عجیب استراماچونی درباره ایران

ترفند کالدرون برای راضی کردن 3 مدافع پرسپولیس

امشب اتفاق قشنگی برای استقلال رخ می دهد

استراماچونی امروز نیاید ، فردا فتح الله زاده و مجیدی می آیند!

اسامی بازیکنان مدنظر پرسپولیس در نیم فصل

حذف دوباره سعید ملایی در اولین مسابقه!

آمریکایی ها مچ استقلال و استراماچونی را گرفتند

بخاطر تحریم ها هنوز پولی به حساب استراماچونی واریز نشده!!

مهاجری: با اضافه کردن چند بازیکن بهتر خواهیم شد

طلب استراماچونی پرداخت شد اما هنوز بازنگشته است!!

سیر تا پیاز دعوای استراماچونی و استقلال از قهر تا ایمیل مهم دیشب

خبر خوب استقلال به هوادارانش؛ استراماچونی فردا می آید!!

بازگشت حاج فتح الله به استقلال

ادعای فتح الله زاده: مجیدی را دستیار استراماچونی می کنم

شرط جدید استراماچونی: 250 هزار یورو می خواهم نقد!

ادامه فاجعه در فوتسال/ «تهدید به قتل» و سکوت عجیب مراجع قضایی!

دست و پا زدن ریکا بابل در قعر جدول

کارگران کوهنورد تجلیل شدند/ پیشتازی مازندران در ورزش های کارگری

نتیجه عجیب در هفته سوم لیگ بانوان: 25-2 !

تهدید پرسپولیس توسط کالدرون: من هم می روم

فوری: امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال استعفا داد

خوب بودن محرومیت روسیه برای تیم ملی والیبال ایران!!

جانشین استراماچونی مشخص شد: فرهاد مجیدی

صحبت غیرمنتظره آندرا استراماچونی: مشکل حل شود همین الان برمیگردم

2 شرط استراماچونی برای بازگشت؛ 110هزار دلار + فسخ قرارداد سال بعد

شوک به روسیه: محرومیت از المپیک 2020 و جام جهانی 2022

حمله تند وریا غفوری به مدیرعامل استقلال

منصوریان: نزدیک بود بی دقتی کار دستمان بدهد/ شاید با صحبت درباره استقلال، به آن‌ها آسیب بزنم

مهاجری: حقیقی با آن همه تجربه نباید اشتباه کند

خلعت 3 امتیازی خلعتبری به منصوریان

اجازه خروج از ایران به مربی استقلال داده نشد

مسابقات کشوری شین مو هاپکیدو بانوان در مازندران برگزار شد

دربی تبریز بدون دنیزلی/ استقلال در شوک تصمیم استراماچونی

واکنش رییس هیئت مدیره استقلال به فسخ قرارداد استراماچونی

خشم هواداران استقلال از جدایی آندره آ استراماچونی

شوک به استقلال: استراماچونی استقلال را ترک کرد

منصوریان: در ارائه بازی چشم‌نوار موفقیم اما در حفظ نتیجه بی‌دقت

مهاجری: کسی از نساجی انتظار معجزه ندارد

ماجرای درگیری نعمتی و عالیشاه در تمرین پرسپولیس چه بود؟

مافیای داوری سد ایران در رسیدن به فینال بسکتبال آسیا واقیانوسیه

بازی دوستانه پرسپولیس با لیورپول در قطر!

دلیل عصبانیت غیرمنتظره استراماچونی !

«مازندران» قهرمان مسابقات شین موهاپکیدو بانوان کشور شد

کالدرون کاری را انجام داد که برانکو هم انجام نداده بود!

عالیشاه و نعمتی همچنان اجازه تمرین کردن ندارند

درمان مصدومیت دیاباته در دمای منفی 100 درجه!!

مشکوک شدن AFC به مدارک: حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا!!

قلعه‌نویی: بیشترین ضربه را ما از داوری‌ها خورده‌ایم/ از جیب خودم و دوستانم برای نساجی خرج کردم

قلعه نوعی درنشست با خبرنگاران مازندرانی شرکت نکرد